Dvojhra - finále:
Tereza Mihalíková (SR-2) - Emilie Francatiová (Dán.-3) 6:0, 7:5
Slovenský kvalifikant Lukáš Lacko postúpil na turnaji v holandskom Hertogenboschi do 2. kola. V pondelok si poradil s Rumunom Victorom Hanescuom po setoch 6:3, 6:4. Jeho ďalším súperom bude víťaz súboja medzi Jürgenom Melzerom a Alejandrom Fallom.
Dvojhra - 1. kolo:
Lukáš Lacko (SR) - Victor Hanescu (Rum.) 6:3, 6:4
Benjamin Becker (Nem.) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.-4) 4:6, 6:3, 6:4, Dmitrij Tursunov (Rus.-5) - Bradley Klahn (USA) 6:3, 7:6 (3), Vasek Pospisil (Kan.-6) - Dušan Lajovič (Srb.) 6:4, 7:5, Thiemo De Bakker (Hol.) - Igor Sijsling (Hol.) 6:4, 7:6 (4), Matthew Ebden (Aus.) - Adrian Mannarino (Fr.) 6:3, 4:6, 6:3, Steve Johnson (USA) - Kenny De Schepper (Fr.) 7:6 (3), 7:5
Slovák Martin Kližan zvíťazil v zápase 1. kola na turnaji v anglickom Eastbourne nad Argentínčanom Federicom Delbonisom dvakrát 6:4. V osemfinálovom 2. kole sa 24-ročný Bratislavčan stretne s úspešným z duelu Američana Donalda Younga s domácim držiteľom voľnej karty Jamesom Wardom.
Dvojhra - 1. kolo:
Martin Kližan (SR) - Federico Delbonis (Arg.-8) 6:4, 6:4
Jérémy Chardy (Fr.) - Ivo Karlovič (Chor.-5) 6:4, 6:4, Gilles Simon (Fr.-6) - Chris Guccione (Aus.) 7:6 (2), 6:4, Carlos Berlocq (Arg.) - Blaž Rola (Slovin.) 6:2, 3:1 - skreč, Rola odstúpil, Denis Istomin (Uzb.) - Michail Kukuškin (Kaz.) 7:6 (6), 6:7 (7), 6:3, Tobias Kamke (Nem.) - Daniel Evans (V. Brit.) 6:2, 6:3, Sam Querrey (USA) - Kyle Edmund (V. Brit.) 7:6 (5), 6:3, Bernard Tomic (Aus.) - Andrej Golubev (Kaz.) 6:4, 6:4
Štvorhra - 1. kolo:
Guillermo García-López, Philipp Oswald (Šp./Rak.) - Santiago Giraldo, Martin Kližan (Kol./SR) 6:4, 5:7, 10:7 (zápasový tajbrejk)
Slovenská tenistka Jana Čepelová prehrala v zápase 1. kola dvojhry žien na turnaji v holandskom Hertogenboschi (dotácia 250 000 USD, tráva) s domácou držiteľkou voľnej karty Michaellou Krajicekovou za 93 minút 3:6, 6:4, 1:6. Súperka nastrieľala 11 es.
Dvojhra - 1. kolo:
Michaella Krajiceková (Hol.) - Jana Čepelová (SR) 6:3, 4:6, 6:1 za 93 minút
Kirsten Flipkensová (Belg.-6) - Polona Hercogová (Slovin.) 6:4, 6:0, Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7) - Lesley Kerkhoveová (Hol.) 6:4, 6:2, Klára Koukalová (ČR-8) - María Teresa Torróová-Florová (Šp.) 7:6 (5), 2:6, 6:2, Mona Barthelová (Nem.) - Maria Kirilenková (Rus.) 6:3, 6:2, Annika Becková (Nem.) - Julia Glušková (Izr.) 7:6 (5), 7:5, Ťie Čeng (Čína) - Mónica Puigová (Portor.) 6:4, 7:5, Elina Svitolinová (Ukr.) - Kurumi Narová (Jap.) 6:2, 6:1, CoCo Vandeweghová (USA) - Marina Erakovicová (N. Zél.) 6:4, 3:6, 7:6 (5)
Štvorhra - 1. kolo:
Anabel Medinová-Garriguesová, Jaroslava Švedovová (Šp./Kaz.-2) - Dominika Cibulková, Lourdes Domínguezová-Linová (SR/Šp.) 6:4, 6:7 (4), 10:6 (zápasový tajbrejk)
Slovenský tenista Adrian Sikora a Srb Pedja Krstin po 20 minútach za stavu 3:3 odstúpili z pondelňajšieho zápasu 1. kola štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour v marockej Mohammedii (dotácia 42 500 eur, antuka) proti takisto nenasadenému domácemu tandemu Karim Hossam, Sherif Sabry.
Štvorhra - 1. kolo:
Karim Hossam, Sherif Sabry (Egypt.) - Pedja Krstin, Adrian Sikora (Srb./SR) 3:3 - skreč, Krstin so Sikorom po 20 minútach odstúpili
Slovenský tenista Martin Kližan a Kolumbijčan Santiago Giraldo prehrali v pondelňajšom zápase 1. kola štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Aegon International v anglickom Eastbourne (dotácia 562 340 eur, tráva) s takisto nenasadeným španielsko-rakúskym párom Guillermo García-López, Philipp Oswald za 82 minút 4:6, 7:5, 7:10 (zápasový tajbrejk). Kližan predtým v 1. kole dvojhry zdolal Argentínčana Federica Delbonisa dvakrát 6:4.
Štvorhra - 1. kolo:
Guillermo García-López, Philipp Oswald (Šp./Rak.) - Santiago Giraldo, Martin Kližan (Kol./SR) 6:4, 5:7, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 82 minút
Slovenský tenista Igor Zelenay a Švéd Andreas Siljeström zvíťazili v pondelňajšom zápase 1. kola dvojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže štvorhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (23. júna - 6. júla, celková dotácia 25 miliónov libier, tráva) nad Poliakom Mateuszom Kowalczykom a novozélandským reprezentantom Arťomom Sitakom nasadenými ako šiestymi 6:3, 4:6, 6:4. Vo finále kvalifikácie debla si zmerajú sily s úspešnými zo stretnutia Sanchai Ratiwatana, Sonchat Ratiwatana (Thaj.-2) - Denis Kudla, Tim Smyczek (USA).
Štvorhra mužov - kvalifikácia - 1. kolo:
Andreas Siljeström, Igor Zelenay (Švéd./SR) - Mateusz Kowalczyk, Arťom Sitak (Poľ./N. Zél.-6) 6:3, 4:6, 6:4
Vodné pólo
Výsledky pondelkových stretnutí na turnaji superfinále Svetovej ligy mužov vo vodnom póle v Dubaji.
A-skupina:
Srbsko - Čína 21:9 (6:3, 5:1, 7:3, 3:2)
Brazília - Čierna Hora 5:15 (0:6, 1:3, 2:3, 2:3)
B-skupina:
Maďarsko - Austrália 11:5 (3:1, 3:0, 2:2, 3:2)
USA - Kanada 12:9 (1:1, 1:4, 3:3, 7:1)
Streľba
Svetový pohár v streľbe z guľových a vzduchových zbraní v slovinskom Maribore.
ľubovoľná pištoľ 60
muži (konečné poradie): 1. Damir Mikec (Srb.) 194,0 b. (v kvalifikácii 562), 2. Džitu Rai (India) 193,9 (568), 3. Tomojuki Macuda (Jap.) 172,9 (568), ... 14. Pavol Kopp 554, 22. Juraj Tužinský (obaja SR) 551
ľubovoľná malokalibrovka 60
muži (eliminácia): Zdeněk Čadek 617,7, Miroslav Varga 616,5, Zoltán Baláž (všetci SR) 611,6 - nepostúpili
športová pištoľ 30+30
ženy (konečné poradie): 1. Monika Karschová (Nem.) 588 (v kvalifikácii) - semifinále 21, finále 7, 2. Gundegmaa Otryadová (Mong.) 584 - semifinále 21, finále 5, 3. Antoaneta Bonevová (Bulh.) 583 - semifinále 18, o 3. miesto 7
rýchlopalná pištoľ 2x30
muži (poradie po I. časti kvalifikácie): 1. Martin Strnad (ČR) 296
Veslovanie
59. ročník medzinárodnej veslárskej regaty na Bledskom jazere v Slovinsku
Výsledky - sobota:
MUŽI
skif ľahkých váh A-finále: 4. Stanislav Gajdošík 7:23,83, 5. Peter Zelinka (obaja SR) 7:29,92, B-finále: 6. Matej Šmída (SR) 7:44,13
skif B-finále: 6. Peter Legény (SR) 7:21,45
párová štvorveslica: A-finále: 2. SVK Bratislava (Gajdošík, Legény, Zlacký, Holzer) 6:22,55
ŽENY
skif ľahkých váh A-finále: 3. Barbora Sagová (SR) 8:16,94
nedeľa:
MUŽI
skif ľahkých váh A-finále: 3. Peter Zelinka 7:21,94, 4. Stanislav Gajdošík (obaja SR) 7:23,21, B-finále: 3. Matej Šmída (SR) 8:12,28
párová štvorveslica:
A-finále: 4. SVK Bratislava (Gajdošík, Legény, Zlacký, Holzer) 6:24,77
ŽENY
skif ľahkých váh
A-finále: 3. Barbora Sagová (SR) 8:22,20
JUNIORI
skif
B-finále: 5. Ondrej Kovačovič (SR) 7:51,72
Bejzbal
Výsledky nedeľných stretnutí zámorskej bejzbalovej MLB.
Detroit - Minnesota 4:3, Miami - Pittsburgh 3:2, New York Mets - San Diego 3:1, Baltimore - Toronto 2:5, Boston - Cleveland 2:3, Philadelphia - Chicago Cubs 0:3
Houston - Tampa Bay 3:4, Chicago White Sox - Kansas City 3:6, Milwaukee - Cincinnati 4:13, St. Louis - Washington 5:2
Oakland - New York Yankees 10:5, San Francisco - Colorado 7:8, Los Angeles Dodgers - Arizona 3:6, Seattle - Texas 5:1, Atlanta - Los Angeles Angels 7:3