Brazília opäť nepresvedčila, s Mexikom remizovala 0:0

Domáci futbalisti nenadchli výkonom ani v druhom zápase. Mexiko podržal výborný brankár Ochoa.

Neymarov priamy kop počas zápasu s Mexikom.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

((anketa))

MS vo futbale - A-skupina

Brazília - Mexiko 0:0

ŽK: 45. Ramires, 79. Thiago Silva - 59. Aguilar, 62. Vazquez

Estadio Castelao, Fortaleza, hlavný rozhodca: Cuneyt Cakir (Tur.)

Brazília: Cesar - Alves, Thiago Silva, Luiz, Marcelo - Paulinho, Luiz Gustavo - Ramires (46. Bernard), Oscar (84. Willian), Neymar - Fred (68. Jo)

Mexico: Ochoa - Rodriguez, Marquez, Moreno - Vazquez - Aguilar, Herrera (76. Fabian), Guardado, Layun - Peralta (74. Chicharito), dos Santos (84. Jimenez)

Predzápasové kurzy: 1,36 - 5,50 - 9,00

Futbalisti Brazílie remizovali vo svojom druhom vystúpení na domácich MS v A-skupine s Mexikom 0:0.

Na štadióne Estadio Castelao vo Fortaleze si vypracovali niekoľko výraznejších šancí, všetky ale zlikvidoval mexický brankár Guillermo Ochoa.

Mexičania prerušili desaťzápasovú víťaznú sériu Brazílčanov. Oba tímy majú po dvoch dueloch na konte štyri body, lídrom tabuľky je vďaka lepšiemu skóre Brazília.

V stredu o 24.00 SELČ duel druhého kola skupinovej fázy odohrajú Chorvátsko s Kamerunom.

Domáci favorit nastúpil bez nedoliečeného Hulka, ktorého nahradil Ramires. V porovnaní s víťazným duelom s Chorvátskom to bola jediná zmena.

Mexičania neurobili ani jednu a predstavili sa od začiatku v rovnakom zložení ako pri triumfe nad Kamerunom.

V poslednom kole skupinovej fázy nastúpi Brazília v pondelok 23. júna v Brasilii proti Kamerunu, na Mexiko čaká duel s Chorvátskom v Recife. Oba zápasy majú výkop zhodne o 22.00 SELČ.

Povedali po zápase

Luiz Felipe Scolari, tréner Brazílie: "Stav 0:0 na konci zápasu nie je dobrý výsledok, ale odráža dianie na ihrisku. Bol to fyzicky náročný zápas, v ktorom sa obe mužstvá snažili dať gól. Šance boli na jednej i druhej strane. Nemôžem byť nespokojný, hoci pri víťazstve by sme mali už veľmi blízko postup do osemfinále."

Luiz Gustavo, stredopoliar Brazílie: "Veľmi náročný a intenzívny zápas. Mexiko ukázalo vysokú kvalitu."

Miguel Herrera, tréner Mexika: "Proti skvelému súperovi sme odohrali veľký zápas. Dokázali sme, že môžeme hrať rovnocenne s kýmkoľvek."

Guillermo Ochoa, brankár Mexika: "Vedeli sme, že pre Brazílčanov to bude ťažké, keďže hrajú doma a pod tlakom. My sme sa hlavne snažili stopercentne sa koncentrovať celých deväťdesiat minút."

Rafael Marquez, obranca Mexika: "Proti veľkému rivalovi sme urputne bojovali a odviedli dobrú prácu. Zachránil nás skvelý brankár."

Brazil vs Mexico 0 -0 Highlights World Cup... by edn-qrz02

Online prenos

22:50 - Zápas sa skončil.

91. min - Parádny záver zápasu, Jimenezov halfvolej však domáci brankár Cesar vyrazil.

90. min - Nebezpečná situácia aj na druhej strane, Guardadova strela spoza šestnástky skončila tesne nad brazílskou bránkou.

88. min - Marcelo teraz spadol v šestnástke po dotyku Rodrigueza, domáci hráč si pýtal pokutový kop.

86. min - Neymar poslal perfektný center na Thiaga Silvu, ten však poslal loptu iba do stredu bránky na Ochou.

79. min - Sedem metrov pred šestnástkou Thiago Silva nedovolene zastavil Chicharita, je z toho žltá karta pre domáceho kapitána a priamy kop pre Mexiko z veľmi dobrej pozície.

76. min - Po Bernardovej prihrávke vystrelil Jo, z ťažkej pozície ale netrafil bránku.

73. min - Brazílčania ožili. Hrajú jednoduchšie, hovorí Milan Lešický v priamom prenose RTVS. Práve fakt, že domáci prestali so snahou vykombinovať Mexičanov spôsobil, že sa začali dostávať do nebezpečných situácií.

69. min - Veľký závar pred mexickou bránkou, Neymar sa uvoľnil, jeho strelu ale vyrazil Ochoa. Z následnej snahy domáci vybojovali iba roh.

63. min - Po dlhom čase môžeme písať aj v súvislosti s brazílskou ofenzívou. Domáci mali k dispozícii priamy kop zo vzdialenosti 33 m, Dani Alves ale netrafil bránku.

57. min - Ďalšia mexická strela. Tentokrát to vyskúšal Herrera, lopta išla opäť tesne nad bránku. Mexičania sú v druhom polčase nebezpečnejší ako Brazílčania.

55. min - Dve nebezpečné mexické strely zo strednej vzdialenosti. Prvý pokus stečoval Thiago Silva na roh, Vazquezova strela skončila tesne nad brvnom.

48. min - Na pravej brazílskej strane si na dlhú prihrávku Daniho Alvesa nabehol Bernard, ktorého center ale pred Neymarom odvrátil Rodriguez.

22:02 - Začal sa druhý polčas. V prvom polčase nevýrazného Ramiresa nahradil Bernard.

I. polčas

Štatistiky po prvom polčase: Držanie lopty (%): 54 - 46. Strely: 9 - 4. Strely na bránku: 6 - 0. Stratené lopty: 34 - 34. Zdroj: fifa.com

21:45 - Prvý polčas sa skončil. Viac šancí si v ňom vypracovali brazílsky futbalisti. Mexičanov ale dvomi výbornými zákrokmi po strelách Neymara a Paulinha zachránil brankár Ochoa.

44. min - Obrovská brazílska šanca. Po Neymarovej štandardke a predĺžení Thiaga Silva hruďou sa pred mexického brankára dostal Paulinho, jeho zakončenie ale zastavil skvelým zákrokom Ochoa.

41. min - Vazquez teraz vyslal na brazílsku bránku nebezpečnú strelu spoza šestnástky, lopta ale skončila tesne vedľa ľavej žrde.

35. min - Sledujeme zápas hraný vo vysokom tempe, vyloženú šancu si však zatiaľ nedokázalo vypracovať ani jedno z mužstiev. Neymar teraz kopal dva rohy. Po druhom hlavičkoval Fred, Ochoa bez problémov loptu chytil.

26. min - Ochoa skvele zastavil Neymarovu hlavičku, prišlo to po centri Daniho Alvesa. Rezultovalo to z brazílskeho protiútoku, Mexičania nie sú zavretí pred vlastnou šestnástkou. Momentálne sa hrá hore-dole.

24. min - Herrera vyslal na Cesara parádnu strelu spoza šestnástky, lopta sa však nezmestila do priestoru bránky. Mexičania sa v ostatných minútach dostali zo svojej polovice ihriska.

20. min - Mexiko sa na brazílsku polovicu ihriska dostáva sporadicky. Domáci sú aktívni, po strate lopty vysoko napádajú svojho súpera. Hrajú dobre. Do šancí sa ale zatiaľ veľmi nedostávajú, všetko sa to končí už pred šestnástkou.

14. min - Herrera stratil pri rozohrávke loptu. Vznikol z toho veľký závar pred mexickou bránkou. Po Marcelovom prudkom centri sa ale lopta odrazila od Paulinha za čiaru. Nasledoval kop od mexickej bránky.

10. min - Brazília získala územnú prevahu, ani raz sa však nedostala pred šestnástku. Mexičania pozorne bránia a zhusťujú priestor.

5. min - Začiatok zápasu priniesol rýchly kontaktný futbal. Viac z hry mali Mexičania, po rohovom kope však brazílsku bránku neohrozili.

1. min - Neymar to dnes zrejme nebude mať ľahké. Hneď na začiatku zápasu ho v strede poľa tvrdo atakoval Vazquez.

21:00 - Zápas sa začal. V základnej zostave Brazílie chýba Hulk, nahradil ho Ramires. Mexický útočník Javier Hernandez aj druhý zápas na MS začal na lavičke.