Tenis
Eastbourne
Dvojhra - semifinále:
Richard Gasquet (Fr.-1) - Denis Istomin (Uzb.) 6:4, 6:2
Feliciano López (Šp.-3) - Sam Querrey (USA) 6:4, 7:6 (4)
ITF vo Vroclave
Výsledky slovenských tenistov na turnaji ITF kategórie Futures v poľskom Vroclave (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch vonku).
Dvojhra - štvrťfinále
Michal Pažický (SR) - Vladimir Ivanov (Est.-5) 7:5, 6:3
semifinále
Jan Šátral (ČR) - Michal Pažický (SR) 6:4, 0:6, 6:3
Štvorhra - štvrťfinále
Filip Havaj, Sebastian Rivera (SR/Ekv.) - Kamil Gajewski, Michal Rolski (Poľ.) 6:3, 7:5
semifinále
Marek Jaloviec, Václav Šafránek (ČR) - Filip Havaj, Sebastian Rivera (SR/Ekv.) 6:3, 7:6 (2)
ITF v Civitavecchii
Výsledok slovenskej tenistky Natálie Vajdovej v 2. kole dvojhry na turnaji ITF v talianskej Civitavecchii (dotácia 10 000 USD, antuka vonku):
Dvojhra - 2. kolo
Alexa Guarachiová (USA) - Natália Vajdová (SR) 3:6, 6:4, 6:1
WTA v Eastbourne
dvojhra - semifinále
Angelique Kerberová (Nem.-5) - Caroline Wozniacka (Dán.-8) 3:6, 7:6 (3), 6:3, Madison Keysová (USA) - Heather Watsonová (V. Brit.) 6:3, 6:1
ITF v Přerove
Výsledky slovenských tenistiek na turnaji ITF "Zubr Cup" v českom Přerove (dotácia 15 000 USD, antuka vonku).
Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo
Eva Rutarová (ČR) - Karin Morgošová (SR-6) 6:1, 0:6, 6:3
2. kolo
Lenka Juríková (SR) - Kristýna Hrabalová (ČR) 6:2, 6:2
štvrťfinále
Lenka Juríková (SR) - Katarzyna Kawová (Poľ.-7) 6:2, 7:6 (3)
Štvorhra - semifinále
Chantal Škamlová, Barbora Štefková (SR/ČR-3) - Tereza Janatová, Nikola Tomanová (ČR) 2:6, 7:5, 10:5 (zápasový tajbrejk)
ATP v Hertogenboschi
dvojhra - štvrťfinále
Roberto Bautista (3-Šp.) - Nicolas Mahut (7-Fr.) 6:3, 4:6, 6:3, Jürgen Melzer (8-Rak.) - Fernando Verdasco (2-Šp.) 7:6 (3), 6:7 (6), 7:6 (9)
ATP v Eastbourne
dvojhra - štvrťfinále
Feliciano Lopez (3-Šp.) - Jeremy Chardy (Fr.) 6:3, 6:4
Cyklistika
Slovenský cyklista Juraj Sagan obsadil v úvodnej časovke na 8,8 km na pretekoch Okolo Slovinska 111. miesto. Za víťazným Michaelom Matthewsom z Austrálie zaostal v uliciach Ľubľany o 1:02 min.
Výsledky - cyklistické preteky Okolo Slovinska:
1. etapa (Ľubľana - Ľubľana, časovka na 8,8 km): 1. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge 10:05,88, 2. Kristijan Koren (Slovin.) Cannondale +5,25 s, 3. Diego Ulissi (Tal.) Lampre-Merida +9,34, 4. Tiago Machado (Portug.) Team Netapp - Endura +10,40, 5. Brett Lancaster (Aus.) Orica GreenEdge +13,83, 6. Pavel Brutt (Rus.) Kaťuša +14,70, ... 111. Juraj Sagan (SR) Cannondale +1:02,00 min
Basketbal
Výsledky WNBA:
Seattle - San Antonio 82:87 pp, Los Angeles - Tulsa 87:77
Streľba
ME v streľbe z brokových zbraní
Výsledky - piatok
Trap
muži (konečné poradie): 1. Andreas Scherhaufer (Rak.) 121 b. (v kvalifikácii) - semifinále 14, finále 13, 2. Massimo Fabbrizi (Tal.) 123 - semifinále 14, finále 11, 3. David Kostelecký 121 - semifinále 13, o 3. miesto 14, ... 22. Roman Čavara 117, 27. Marián Kovačócy 116, 35. Erik Varga (všetci SR) 114
družstvá: 1. Taliansko 364, 2. Poľsko 357, 3. Chorvátsko 353, ... 7. Slovensko 347
juniori (konečné poradie): 1. Filipe Andre da Silva Teixeira (Portug.) 116 - semifinále 14, finále 12, 2. Luca Miotto (Tal.) 119 - semifinále 12+1, finále 8, 3. Pavel Vaněk (ČR) 115 /k.o. rozstrel 1/ - semifinále 11+5, o 3. miesto 14, 4. Michal Slamka 116 - semifinále 12+0, o 3. miesto 9, ... 7. Adrián Drobný 115 - k.o. rozstrel 0, 23. Filip Marinov (všetci SR) 109
družstvá: 1. Česko 342, 2. Slovensko 340, 3. Taliansko 338
Svetový pohár v Maribore
Výsledky - piatok:
ľubovoľná malokalibrovka 3x40
muži (konečné poradie): 1. Sergej Kamenskij (Rus.) 459,7 b. (v kvalifikácii 1174), 2. Cchao Ji-fej (Čína) 459,5 (1179), 3. Daniel Brodmeier (Nem.) 449,0 (1176), ... 32. Zoltán Baláž (SR) 1158
Futsal
Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila vo štvrtkovom prípravnom zápase v španielskom meste Ripollet nad domácim tímom SF Ripollet 5:4.
SF Ripollet (Šp.) - SLOVENSKO 4:5 (2:2)
Góly SR: 16. Fehérvári (z 11m), 20. a 31. Brunovský, 22. Rafaj, 27. Bahna
Zostava SR: Gašparovič (od 21. min Oberman) - Rick, Brunovský, Kyjovský, Drahovský - Fehérvári, Rejžek, Rafaj, Bahna - Mikita (C), Papjčík, Doša, Mikulišin - od 31. min Marušinec
Bejzbal
Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej bejzbalovej MLB.
Cleveland - Los Angeles Angels 5:3, Pittsburgh - Cincinnati 4:3, Detroit - Kansas City 2:1, Arizona - Milwaukee 1:4, San Diego - Seattle 4:1
New York Yankees - Toronto 6:4, Washington - Atlanta 0:3, Miami - New York Mets 0:1, Tampa Bay - Houston 5:0, Minnesota - Chicago White Sox 4:2
St. Louis - Philadelphia 1:4, Oakland - Boston 4:2