Nemecko remizovalo s Ghanou 2:2, góly padli v druhom polčase

Per Mertesacker z Nemecka (vľavo) a Asamoah Gyan.
Per Mertesacker z Nemecka (vľavo) a Asamoah Gyan. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. jún 2014 o 08:48

V doteraz zrejme najkvalitnejšom zápase počas MS v Brazílii si Nemecko a Ghana body rozdelili.

((a))

G-skupina, 2. kolo:

Nemecko - Ghana 2:2 (0:0)

Góly: 51. Götze, 71. Klose - 54. A. Ayew, 63. Gyan

ŽK: Muntari, Rozhodovali: Ricci - De Carvalho, Van Gasse (všetci Bra.), 59.621 divákov

Nemecko: Neuer - Boateng (46. Mustafi), Mertesacker, Hummels, Höwedes - Khedira (70. Schweinsteiger), Lahm, Kroos - Özil, Müller, Götze (69. Klose)

Ghana: Dauda - Afful, Boye, Mensah, Asamoah - Rabiu (78. Badu), Muntari - Atsu (73. Wakaso), Boateng (52. J. Ayew), A. Ayew - Gyan

Futbalisti Nemecka remizovali v sobotňajšom zápase G-skupiny na futbalových MS v Brazílii s Ghanou 2:2.

"Videli sme otvorený zápas v šialenom tempe. Hráči dali do toho všetko a sú úplne vyšťavení. Tím preukázal dobrú morálku, keď sa dokázal vrátiť do stretnutia. Naša pozícia sa napriek remíze nemení. Chceme zvíťaziť v poslednom dueli a obsadiť prvé miesto v skupine," cituje Kicker trénera Joachima Löwa, pod vedením ktorého ťahajú Nemci sériu 13 duelov bez prehry.

Favoriti sa v atraktívnom ofenzívnom stretnutí dostali do vedenia v 51. minúte zásluhou Götze, no Afričania dokázali za dvanásť minút otočiť na 2:1, keď sa presadili A. Ayew a Gyan.

Klosemu gratuloval Ronaldo

"Bol to vynikajúci zápas. Snažili sme sa a mali sme množstvo ďalších šancí, z ktorých sme mohli skórovať. My Ghančania máme silnú mentalitu, pokiaľ ide o futbal. Vždy bojujeme až do konca. Hrať proti Nemecku je náročné, zvlášť, keď prehrávate. Práve preto je potrebné mať na ihrisku tých správnych hráčov," vyhlásil po stretnutí ghanský kouč James Kwesi Appiah.

V 71. minúte upravil na konečných 2:2 Miroslav Klose, pre ktorého to bol už pätnásty gól na svetových šampionátoch a vyrovnal tak rekord Brazílčana Ronalda.

"Podarilo sa. Pätnásť gólov v 20 zápasoch na MS, to nie je zlé," znela prvá reakcia Miroslava Kloseho, ktorému na sociálnej sieti okamžite zablahoželal Ronaldo: "Vitaj v klube! Viem si predstaviť, aký si šťastný. Je to skvelý šampionát."

Bratia hrali proti sebe

Po druhýkrát stáli proti sebe na scéne MS bratia Boatengovci. Ako je známe, Kevin-Prince a Jérome sa obaja narodili v Berlíne tomu istému ghanskému otcovi, ale rôznym nemeckým matkám.

Dnes 27-ročný Kevin Prince nastupoval v mládežníckych tímoch za Nemecko, ale v roku 2007 sa rozhodol reprezentovať krajinu svojho otca. Jeho nevlastný brat, o jeden a pol roka mladší obranca Jérome, zostal v službách nemeckého futbalu.

Pred štyrmi rokmi na MS v JAR boli jednou z troch bratských dvojíc, ktoré sa tam predstavili. Boli však jediní, ktorí nastúpili proti sebe. V sobotu sa na trávniku predstavili aj ghanskí bratia Ayewovci - André a Jordan.

Povedali po zápase

Joachim Löw, tréner Nemecka: "Bol to otvorený zápas, ktorý mal neskutočné tempo. Hráči do toho dali všetko a sú vyčerpaní. Mužstvo ukázalo dobrú morálku, keď dokázalo vyrovnať. Naša pozícia sa nezmenila, najbližší zápas chceme vyhrať a chceme zostať na čele tabuľky."

Philipp Lahm, kapitán Nemecka: "Bolo to vysiľujúcich 90 minút. Od začiatku sme neboli takí agresívni, ako by sme mali byť a proti takýmto súperom potom máte problémy. Nemôžeme byť spokojní."

Miroslav Klose, útočník a strelec vyrovnávajúceho gólu: "20 zápasov a 15 gólov, to nie je zlé. Ale dôležité je, aby sme hrali dobre proti USA."

Sami Khedira, stredopoliar Nemecka: "Z taktického hľadiska sme nesplnili to, čo sme chceli hrať. Celkovo to nebolo dobré, spravili sme málo, ale stále máme všetko vo vlastných rukách a na to sa musíme koncentrovať."

James Kwesi Appiah (tréner Ghany, zdroj: AP): "Bol to vynikajúci zápas. Snažili sme sa a mali sme množstvo ďalších šancí, z ktorých sme mohli skórovať. My Ghančania máme silnú mentalitu, pokiaľ ide o futbal. Vždy bojujeme až do konca. Hrať proti Nemecku je náročné, zvlášť, keď prehrávate. Práve preto je potrebné mať na ihrisku tých správnych hráčov."

Online prenos

92. min: Ghana išla do veľkej šance v predĺžení v prečíslení, ale urobila ofsajd a akciu si sama zmarila.

90. min: Veľkú šancu mal opäť Klose, ale netrafil bránu Ghany, Dauda zasahovať nemusel.

86. min: Nemec Özil mohol zvýšiť sám alebo prihrať spoluhráčom na víťazný gól, ale nepodarilo sa mu to. Stále je to 2:2.

Nemeckí futbalisti síce v úvode II. polčasu viedli 1:0, no náskok za pár minút stratili. Klose, rekordér v počte strelených gólov v národnom tíme, však Nemcov opäť podržal a strelil vyrovnávajúci gól. Celkovo už 15-ty a dotiahol sa na Brazílčana Ronalda v historickej streleckej tabuľke MS.

Kloseho gól na 2:2

Gyanov gól na 1:2.

54. min: Už o tri minúty vyrovnal Andre Ayew.

51. min: V druhom polčase sa v úvode nič nedialo, až uderil hlavičkou Götze, prekonal Daudu a Nemecko vedie 1:0.

Prvý polčas:

45. min: A. Ayew hlavičkoval nad. Ak by to šlo nižšie, mohol to byť vedúci gól Ghany.

41. min: Müller prihrával Götzemu, ale nič z toho nebolo.

36. min: Özil nenacentroval presne. Vzápätí sa nemecký komentátor vzrušil zbytočne, Götze totiž namieril len do stredu brány.

34. min: Asamoah sa rútil na Neuera, Nemci majú päťku

33. min: Muntari vyskúšal postreh Neuera, ten bol skvelý.

29. min: Götze nevyužil dobrú šancu Nemcov.

25. min: Nemec Kroos vystrelil spoza šestnástky iba nad.

21. min: Özil prihrával Müllerovi do čistej šance, Müller v sklze a bránený minul bránu.

18. min: Özil prihrával v dobrej šanci Khedirovi, ten však trafil iba brankára Ghany.

12. min: Asamoah Gyan z Ghany mohol streliť prvý gól zápasu, Neuer bol proti. Ghana vzápätí má ďalšie šance.

11. min: Müller prenechával loptu Kroosovi, obrana Ghany však jeho strelu zo šestnástky zblokovala.

7. min: Prvú veľkú šancu mal Gyan z Ghany, zblízka však vystrelil vedľa.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Nemecko remizovalo s Ghanou 2:2, góly padli v druhom polčase