Belgičania gólom z 88. minúty zdolali Rusov a postúpili

Futbalisti Belgicka podali v úvodných dvoch zápasoch nepresvedčivé výkony, no oba vyhrali.

Belgické víťazstvo zariadil náhradník Origi (vpravo).(Zdroj: TASR/AP)
REAL MADRID vs BORUSSIA DORTMUND na 4 dni tu >>

((anketa))

MS vo futbale, H-skupina

Belgicko - Rusko 1:0 (0:0)

Gól: 88. Origi

ŽK: 54. Witsel, 73. Alderweireld - 38. Glušakov, rozhodovali: Brych - Borsch, Lupp (všetci Nem.), 74 700 divákov

Belgicko: Courtois - Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vermaelen (31. Vertonghen) - Witsel, Fellaini - Mertens (75. Mirallas), De Bruyne, E. Hazard - Lukaku (57. Origi)

Rusko: Akinfejev - Kozlov (62. Ješčenko), V. Berezuckij, Glušakov, Ignaševič, D. Kombarov - Fajzulin - Samedov (90. Keržakov), Kanunnikov, Šatov (83. Dzagojev) - Kokorin

Predzápasové kurzy: 1,9 - 3,6 - 4,3

Futbalisti Belgicka sa stali ďalším postupujúcim tímom do osemfinále MS v Brazílii.

Zverenci trénera Marca Wilmotsa zdolali v nedeľňajšom zápase H-skupiny Rusko tesne 1:0 gólom striedajúceho útočníka Origiho dve minúty pred koncom.

"Nebolo to jednoduché stretnutie. Myslím si, že sme si v ňom zaslúžili vyhrať. Je to dobré znamenie, keď vám zápas vyhrá 19-ročný hráč," povedal belgický tréner Marc Wilmots.

Stále platí, že Belgičania s Rusmi ešte vo vzájomnom dueli ešte neprehrali, na konte majú tri víťazstvá a jednu remízu.

"Taký je futbal. Mali sme dve dobré príležitosti na skórovanie, ale nepremenili sme ich. O tom to je. Hazard hral dobre a napokon aj rozhodol. Musím však pochváliť aj mojich hráčov. Táto prehra je pre nich veľké sklamanie," povedal ruský tréner Fabio Capello.

Zostrih zápasu

Origi: Vytvorili sme dobrý tím

Belgicko je istým účastníkom osemfinále spolu s Holandskom, Čile, Kolumbiou, Kostarikou a Argentínou.

Belgická reprezentácia napriek očakávaniam nepodala presvedčivý výkon ani v druhom zápase V tom prvom musela otočiť duel s Alžírskom.

Nedeľný zápas nepriniesol atraktívny futbal, prvú veľkú šancu priniesol až koniec prvého polčasu. Po zaváhaní belgickej obrany však Kokorin hlavičkou tesne minul bránku.

Kokorinova šanca

Druhý polčas rovnako nepriniesol rušný futbal. Belgičania zapli až v poslednej pätnásťminútovke.

V 84. min skončil Mirallasov priamy kop na pravej žrdi ruskej bránky.

V 88. min Belgičania využili rýchly protiútok. Origi pred šestnástkou prenechal loptu Hazardovi. Ten sa uvoľnil a spätnou prihrávkou vrátil loptu svojmu spoluhráčovi.

"Bol to dôležitý gól, ale myslím si, že sme predovšetkým vytvorili dobrý tím. Myslel som, že sme ukázali našu psychickú silu. Akcia, ktorú Hazard pred gólom predviedol, potvrdzuje, že je to skvelý hráč," povedal jediný strelec zápasu.

Belgicko si v základnej skupine zahrá ešte proti Kórejskej republike, Rusko čaká duel s Alžírskom.