Alžírsko zdolalo Kóreu 4:2, zobrali mu penaltu

Alžírčania si v prvom polčase vypracovali vedenie 3:0 a na MS zvíťazili po vyše tridsiatich rokoch.

Halliche sa teší z druhého alžírskeho gólu.(Zdroj: TASR/AP)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

((anketa))

MS vo futbale, H-skupina

Kórejská republika - Alžírsko 2:4 (0:3)

Góly: 50. Son Heung-min, 72. Koo Ja-cheol - 26. Slimani, 28. Halliche, 38. Djabou, 62. Brahimi, ŽK: Lee Yong, Han Kook-young - Bougherra. Rozhodovali: Roldan - Diaz (obaja Kol.), Lescano (Ekv.), 42 732 divákov.

Kórejská republika: Jung Sung-ryong - Lee Yong, Yoon Suk-young, Kim Young-gwon, Hong Jeong-ho - Ki Sung-yeung, Han Kook-young (78. Ji Dong-won), Lee Chung-yong (64. Lee Keun-ho), Son Heung-min, Koo Ja-cheol - Park Chu-young (57. Kim Shin-wook)

Alžírsko: M´bolhi - Mandi, Bougherra (89. Belkalem), Halliche, Mesbah - Medjani Bentaleb, Feghouli, Brahimi (77. Lacen) - Slimani, Djabou (73. Ghilas)

Futbalisti Alžírska vyhrali v nedeľňajšom súboji H-skupiny na MS v Brazílii nad Kórejskou republikou 4:2.

Alžírčania tak figurujú pred záverečnými súbojmi v tabuľke s tromi bodmi na druhom postupovom mieste za už istým osemfinalistom Belgickom.

Zostrih zápasu

Alžírsko sa dočkalo prvého triumfu na MS po 32 rokoch - naposledy sa z víťazstva tešilo na šampionáte 1982 nad Chile 3:2. Zároveň vytvorilo aj africký rekord, keď ako prvý tím z tohto kontinentu dosiahlo na MS v jednom zápase štyri góly.

Alžírčania mali na štadióne Estadio Beira-Rio v Porto Alegre impozantný prvý polčas a po jasnej prevahe trikrát gólovo udreli. Za stavu 0:0 im rozhodca navyše neodpískal jasnú penaltu.

V priebehu dvanástich minút sa postupne presadili Islam Slimani, Rafik Halliche a Abdelmoume Djabou.

Slimaniho gól na 0:1

Tretí alžírsky gól.

Kórejčania po prestávke po zlepšenom výkone manko iba korigovali a rovnako ako Rusko majú na konte jediný bod.

"Konečný výsledok hovorí za všetko. Spravili sme chyby v príprave na zápas i v ňom samotnom, ale musíme sa pozerať dopredu. Položila nás na kolená strata koncentrácie, najmä v defenzívnej činnosti. Nepodali sme náš štandardný výkon," povedal kórejský tréner Hong Myung-bo.

Gól Kórejskej republiky na 1:3.

Kým kórejský kouč Hong Myung-bo neurobil v porovnaní s remízou 1:1 s Ruskom v štartovom rozostavení žiadne zmeny, tréner Alžírska Vahid Halilhodžič po prehre s Belgickom (1:2) nasadil do základnej zostavy až päť nových mien a korektúry priniesli svoje ovocie.

"Chcem venovať toto víťazstvo všetkým fanúšikom, čo nás tu povzbudzovali i všetkým ľuďom doma v Alžírsku. Na tento triumf čakali oni i my veľmi dlho. Mužstvo dnes hralo na hranici svojich síl a schopností a pozitívny vysledok pre nás veľa znamená," povedal tréner Alžírska Vahid Halilhodžič.

Kórejčania sa v záverečnom dueli skupiny predstavia vo štvrtok 26. júna o 22.00 SELČ v Sao Paule proti Belgicku, v rovnakom čase nastúpi Alžírsko v Curitibe proti Rusku.