Časovku vo Švajčiarsku vyhral Nemec Martin, Sagan bol na 15. mieste

Tony Martin.
Tony Martin. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. jún 2014 o 18:20

Lídrovi bodovacej súťaže Saganovi patrí v priebežnom poradí šiesta priečka.

WORB. Nemecký cyklista Tony Martin vyhral na 78. ročníku pretekov Okolo Švajčiarska aj druhú časovku. Trojnásobný majster sveta v tejto disciplíne zvládol v piatok trať dlhú 24,5 km vo Worbe za 31:37 min. Jazdec tímu Omega Pharma - Quick-Step zostáva na čele priebežného poradia. O víťazovi podujatia rozhodnú víkendové horské etapy.

Lepšie z dvojice Slovákov skončil v 7. etape Peter Sagan (Cannondale) na 15. mieste. Lídrovi bodovacej súťaže patrí v priebežnom poradí šiesta priečka. Martin Velitsovi patrilo v piatok 134. miesto a v priebežnom poradí figuruje na 152. pozícii.

7. etapa (Worb - Worb, 24,5 km):

1. Tony Martin (Nem./Omega Pharma - Quick-Step) 31:37 min, 2. Tom Dumoulin (Hol./Giant) +22 s, 3. Rui Costa (Port./Lampre) +28, 4. Fabian Cancellara (Švajč./Trek) +41, 5. Mathias Frank (Švajč./IAM Cycling) +45, 6. Lawson Craddock (USA/Giant) +59, 7. Stef Clement (Hol./Belkin) +1:02 min, 8. Jon Izagirre (Šp./Movistar) +1:06, 9. Thibaut Pinot (Fr./FDJ.fr) +1:13, 10. Mattia Cattaneo (Tal./Lampre) rovnaký čas,..., 15. Peter SAGAN (SR/Cannondale) +1:26, 134. Martin VELITS (SR/Omega Pharma - Quick-Step) +4:47

Priebežné poradie:

1. Tony Martin (Nem./Omega Pharma - Quick-Step) 23:42:43 h, 2. Tom Dumoulin (Hol./Giant) +28, 3. Rui Costa (Port./Lampre) +1:05, 4. Mathias Frank (Švajč./IAM Cycling) +1:14, 5. Jon Izagirre (Šp./Movistar) +1:33, 6. Peter SAGAN (SR/Cannondale) +1:36, 7. Lawson Craddock (USA/Giant) +1:42, 8. Mattia Cattaneo (Tal./Lampre) rovnaký čas, 9. Davide Formolo (Tal./Cannondale) +1:47, 10. Thibaut Pinot (Fr./FDJ.fr) +1:48,..., 152. Martin VELITS (SR/Omega Pharma - Quick-Step) +1:00:30 hod

Domov»Cyklistika»Časovku vo Švajčiarsku vyhral Nemec Martin, Sagan bol na 15. mieste