Športové výsledky (22.6. 2014)

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Futbal

Výsledok prípravného medzištátneho futbalového duelu.

Čína - Macedónsko 0:0

Zostava Macedónska: Jefremov - Damčevski, Cuculi, Siljanovski, Najdenov (Ljamčevski) - Velkoski, Avramovski, Lena (K. Markoski), R. Markoski (Radeski), Todorovski - Simonovski (Ilijoski)

Prípravná zápasy klubov

ŠK Slovan Bratislava FC Gazovik Orenburg 0:2 (0:0)

Tenis

ITF v Přerove

Slovenská tenistka Lenka Juríková sa nestala víťazkou dvojhry na turnaji ITF "Zubr Cup" v českom Přerove (dotácia 15 000 USD, antuka vonku), keď v nedeľňajšom finále podľahla druhej nasadenej domácej hráčke Barbore Krejčíkovej 3:6, 4:6.

Dvojhra - finále

Barbora Krejčíková (ČR-2) - Lenka Juríková (SR) 6:3, 6:4

Volejbal

Výsledky nedeľňajších stretnutí Svetovej ligy vo volejbale mužov.

A-skupina:

Irán - Taliansko 3:1 (22, 19, -19, 20)

Poľsko - Brazília 0:3 (-21, -16, -17)

C-skupina:

Belgicko - Fínsko 2:3 (-16, -20, 25, 22, -10)

D-skupina:

Japonsko - Francúzsko 1:3 (-16, 19, -25, -18)

E-skupina:

Kórejská republika - Česko 3:0 (16, 23, 25)

Portugalsko - Holandsko 3:1 (20, 26, -21, 18)

Výsledky sobotňajších stretnutí Svetovej ligy vo volejbale mužov.

B-skupina:

Rusko - Srbsko 3:0 (19, 25, 20), USA - Bulharsko 2:3 (-24, -17, 14, 13, -12)

C-skupina:

Kanada - Austrália 3:1 (25, 19, -23, 18)

D-skupina:

Japonsko - Francúzsko 0:3 (-23, -18, -16), Nemecko - Argentína 0:3 (-16, -19, -21)

E-skupina:

Kórejská republika - Česko 2:3 (-17, 18, -27, 23, -11), Portugalsko - Holandsko 0:3 (-16, -23, -22)

Plážový volejbal

Výsledky nedeľňajších záverečných duelov na turnaji Grand Slamu Svetovej série v Berlíne v plážovom volejbale.

MUŽI

finále: Ryan Doherty, Nicholas Lucena (USA-24) - John Hyden, Tri Bourne (USA-27) 0:2 (-17, -11)

o 3. miesto: Bruno Oscar Schmidt, Alison Cerutti (Braz.-12) - Emanuel Rego, Pedro Solberg Salgado (Braz.-11) 2:0 (13, 12)

ŽENY

finále: Maria Antonelliová, Juliana Felisberta Da Silvová (Braz.-14) - Kristýna Kolocová, Markéta Sluková (ČR-9) 1:2 (-14, 18, -12)

o 3. miesto: Karla Borgerová, Britta Bütheová (Nem.-4) - Fan Wang, Jüan Jüe (Čína-16) 2:0 (10, 19)

Atletika

Výsledky sobotňajšieho 7. ročníka Behu cez Mojtínske vŕšky v Mojtíne.

Muži: 1. Peter Kačáni (MAC Lučenec) 43:01 min, 2. Ľuboš Kováčik (Súľov) 43:58, 3. Kamil Vyhnička (Manín) 44:14

Ženy: 1. Silvia Olejárová (Nová Lesná) 50:06 min, 2. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 51:35, 3. Vladimíra Točeková (AK ZŤS Martin) 53:18

Výsledky 21. ročníka Behu okolo Lysej v Lysej pod Makytou.

Muži (6000 m): 1. Juraj Ištvánik (AK Spartak Dubnica) 19:46,04 min, 2. Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica) 19:53,69, 3. Slavomír Košík (AO Považan Pruské) 20:37,54

Ženy (3000 m): 1. Sylvia Šebestianová (5.pluk špec. určenia Žilina) 11:14,55 min, 2. Jitka Hudáková (Trenčín) 11:52,68, 3. Veronika Bakalárová (Trenčín) 12:05,46

Výsledky zo sveta atletiky.

PORT OF SPAIN - Šampionát Trinidadu a Tobaga - muži, 100 m: R. Thompson 9,82 - svetový výkon roka (SVR), Bledman 10,00, D. Brown 10,05, 400 m: Quow 45,08, L. Gordon 45,08, 110 m prek.: W. Davis 13,21, M. Thomas 13,45, ženy - 100 m: Ahyeová 10,85 - SVR (v semifinále 10,88), 400 m: Belilleová (všetci Trin. a T.) 51,83.

CALABAR - Nigérijský šampionát - muži, 100 m (-2,3 m/s): Jelks (USA) 10,23, trojskok: Oke (Nig.) 17,21, ženy - 200 m: Okagbareová 22,62, 400 m: Abuganová 51,39, diaľka: arumeová (všetky Nig.) 668.

CARQUEFOU - míting - muži, 1500 m: Abinet (Et.) 3:34,97, Bensgjir (Mar.) 3:35,24, 5000 m: Atanaw (Et.) 13:12,41, ženy - 5000 m: Bardelleová (Fr.) 15:27,30.

POZNAŇ - míting - muži, žrď: Wojciechowski 575, kladivo: Ziólkowski (obaja Poľ.) 76,58.

TALLINN - I. liga ME tímov - muži, 100 m (+3,2): Saidy Ndure (Nór.) 10,12, 400 m prek.: Barr (Ír.) 49,30, diaľka: Tsatoumas (Gréc.) 825 (+3,2), kladivo: Pars (Maď.) 75,26, ženy - 800 m: Arzamasovová (Biel.) 2:00,94, disk: Sendriute (Lit.) 65,83.

HOF - míting - muži, žrď: Dilla (Nem.) 571, ženy - žrď: Murerová (Braz.) 460.

SAARIJARVI - míting – muži, oštep: Mannio (Fín.) 82,11.

OLOMOUC - polmaratón - muži: G. Rono 1:00:17 - traťový rekord, W. Kipsang 1:00:25, Kimetto (všetci Keňa) 1:01:42, ženy: E. Kiplagatová (Keňa) 1:08:53 - traťový rekord, Mogesová 1:09:23, 3. Alemayehuová (obe Et.) 1:10:57.

DULUTH - maratón - muži: Ondoro 2:09:06, Ch. Kipyego 2:11:57, Keter (všetci Keňa) 2:11:57, ženy: Myersová (Keňa) 2:33:43.

Saguaro Run Fest Bratislava

Polmaratón:

Muži: 1. Gabriel Švajda (BMSC) 1:18:41, 2. Emil Mlynárčik (Fox On The Run Hôrka) 1:23:30, 3. Ladislav Kiss (Nový Život) 1:24:41

Ženy: 1. Jitka Hudáková (Ďurikam team) 1:31:08, 2. Martina Čibová (She Runs) 1:37:05, 3. Daniela Chrančoková (Bratislava Region) 1:38:43

10 km:

Muži: 1. Patrik Lopušný (I Run team) 37:13, 2. Alexander Moravčík 37:17, 3. Juraj Golian (obaja behame.sk) 37:23

Ženy: 1. Zuana Markušková 43:22, 2. Lenka Srnáková (obe BKP) 43:44, 3. Simona Gonová (BMSC) 44:46

5 km:

Muži: 1. Pavol Bukovác (behame.sk) 16:42, 2. Pavol Kupec (Nipama) 17:29, 3. Ľubomír Hrčka (Run for Fun) 18:15

Ženy: 1. Elena Malíková (Železná studnička) 21:35, 2. Katalin Mátyásová (Run for Fun) 22:01, 3. Katarína Glatzová (Slávia UK Bratislava) 22:09

Štafety 4x4 km:

Muži: 1. Behame.sk (Renewart Valent, Andrej Koleda, Marián Almasi, Pavol Bukovác) 46:51, 2. SITA Sport Team (Ľuboš Bogdányi, Radovan Klein, Alexander Sejna, Jana Valentovičová) 54:57, 3. Webnoviny.sk Sport Team (Peter Pašuth, Ján Pašuth, Ondrej Pašuth, Pavol Pašuth) 56:12

Ženy: 1. Rýchložienky (Eva Tulejová, Janka Menkynová, Kristína Guttmanová, Zuzana Nováčková) 52:39, 2. ZSE Run (Lucia Mikušková, Lucia Horníková, Beáta Chmelárová, Mária Votavová) 1:03:48, 3. Elitný tým (Anna Farkašová, Kristína Hološková, Elena Rakovská, Helena Fábryová) 1:04:32

Streľba

Slovenský reprezentant v športovej streľbe Hubert Andrzej Olejnik obsadil v dvojitom trape na majstrovstvách Európy v maďarskej Sarlóspuszte štvrté miesto, keď v boji o bronz podľahol Talianovi Marcovi Innocentimu.

Olejnik obsadil v kvalifikácii štvrtú priečku výkonom 138 bodov, v semifinále trafil 26 terčov a postúpil do boja o bronzovú medailu. V ňom sa stretol s Talianom Marcom Innocentim, ktorému nakoniec podľahol 22:28. Z triumfu sa tešil Brit Steven Scott, keď vo finále zdolal Rusa Vasilija Mosina 4:3 v rozstrele po remíze 29:29.

Filip Praj sa v kategórii juniorov prebojoval do semifinále a nakoniec obsadil šieste miesto.

výsledky

muži - dvojitý trap:

finále: Steven Scott (V.Brit.) - Vasilij Mosin 29:29, 4:3 v rozstrele

o bronz: Marco Innocenti (Tal.) - Hubert Andrzej OLEJNIK (SR) 28:22

juniori - dvojitý trap:

finále: Nathan Lee Xuereb (Malta) - James Dedman (V.Brit.) 26:22

o bronz: Kirill Fokejev - Anton Slepuškin (obaja Rus.) 26:25

...6. Filip PRAJ (SR) 25 v semifinále

Box

Francúzsky boxer Nadjib Mohammedi potreboval iba 7. kôl na víťazstvo nad Ukrajincom Anatolyjom Dudčenkom v sobotňajšom súboji organizácie IBF v poloťažkej váhe.

Mohammedi uštedril súperovi technický knokaut a po sobote má v profesionálnom ringu bilanciu 36 víťazstiev a 3 prehry.

Francúz, ktorý v minulosti zdolal aj slovenského borca Ľubomíra Hantáka, získal práve vyzvať Američana Bernarda Hopkinsa na súboj o majstrovský titul v uvedenej kategórii. Sobotňajší duel sa konal v americkom meste Wilkes-Barre.

Motorizmus

Výsledky víkendových pretekov 4. kola medzinárodných majstrovstiev Slovenska v endure a country crosse vo Vidinej pri Lučenci.

E1: 1. Patrik Halgaš (KTM) 47 bodov (25+22), 2. Michal Drevenák (KTM) 45 (20+25), 3. Tomáš Zboran (Kawasaki) 42 (22+20)

E2: 1. Róbert Kapajčík (KTM) 47 (25+22), 2. Zlatko Novosád (Husqvarna) 42 (22+20), 3. Peter Baláž (KTM) 36 (18+18)

E3: 1. Miroslav Ševela (TM) 50 (25+25), 2. Thomas Hostinský (Husqvarna) 44 (22+22), 3. Petr Kotrla (ČR) 38 (18+20)

Bejzbal

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej bejzbalovej MLB.

Chicago Cubs - Pittsburgh 3:5, Cleveland - Detroit 4:5 po 10. zmene, New York Yankees - Baltimore 1:6, Washington - Atlanta 3:0

Cincinnati - Toronto 11:1, Miami - New York Mets 0:4, Tampa Bay - Houston 8:0, Kansas City - Seattle 1:2, Minnesota - Chicago White Sox 4:3

St. Louis - Philadelphia 4:1, Colorado - Milwaukee 4:9, Arizona - San Francisco 4:6, Los Angeles Angels - Texas 3:2 po 10. zmene

Oakland - Boston 2:1 po 10. zmene, San Diego - Los Angeles Dodgers 2:4

Futsal

Výsledky slovenskej futsalovej reprezentácie na sústredení v Katalánsku.

Katalánsko - SR 4:2 (2:0)

Góly SR: Drahovský, Bahna

výber Katalánska do 23 rokov SR 4:3 (1:3)

Góly SR: Rejžek, Rafaj, Kyjovský

SF Ripollet - SR 4:5 (2:2)

Góly SR: Brunovský 2, Fehérvári, Rafaj, Bahna

Vodné pólo

Výsledky víkendových stretnutí na 4. turnaji v B-skupine nadstavbovej časti vodnopólovej extraligy mužov.

PVK Vrútky - KPŠ Nereus Žilina 6:15 (1:4, 1:4, 2:3, 2:4)

Najviac gólov: Mračko 5 - Hodas 3

KVP Kúpele Piešťany - PVK Komárno 11:24 (4:4, 0:7, 3:6, 4:8)

Najviac gólov: Ferančík 4 - Vrečič 6

KPŠ Nereus Žilina - PVK Komárno 11:11 (2:2, 5:2, 2:4, 2:3)

Najviac gólov: Zachar 3 - Vrečič 6

PVK Vrútky - KVP Kúpele Piešťany 7:8 (2:1, 3:3, 0:2, 2:2)

Najviac gólov: Mračko 3 - Kalnický 2

KVP Kúpele Piešťany - KPŠ Nereus Žilina 10:19 (2:4, 1:6, 3:4, 4:5)

Najviac gólov: Kalnický 6 - Holibka 4

PVK Komárno - PVK Vrútky 19:6 (5:0, 6:4, 6:0, 2:2)

Najviac gólov: Král 4 - Bojnický 2

Stolný tenis

Finálové výsledky na dvanástom tohtoročnom podujatí seriálu prestížnych stolnotenisových turnajov ITTF World Tour Japan Open v japonskej Jokohame:

Finálové výsledky:

Dvojhra mužov

Ju Zi-jang (Čína) - Džun Mizutani (Jap.) 4:2 (-8, 4, 8, -6, 4, 8)

Štvorhra mužov

Seija Kišikawa, Džun Mizutani (Jap.) - Čiang Hung Čieh, Huang Šeng-šeng (Taiw.) 3:0 (11, 9, 11)

Dvojhra žien

Feng Tian-wei (Sing.) - Kasumi Išikawová (Jap.) 4:2 (10, -9, -3, 3, 5, 11)

Štvorhra žien

Ai Fukuharová, Misako Wakamijová (Jap.) - Feng Tian-wei, Ju Meng-ju (Sing.) 3:1 (8, 6, -7, 11)

Dvojhra hráčov do 21 rokov

Hugo Calderano (Braz.) - Jang Woo-jin (Kór. rep.) 4:2 (8, 10, -7, 13, -8, 8)

Dvojhra hráčok do 21 rokov

Sakura Moriová (Jap.) - Čen Szu-ju (Taiwan) 4:1 (6, 1, 10, -5, 6)

Duatlon

Majstrami Slovenska v duatlone sa v sobotu v Spišskej Novej Vsi stali v hlavných kategóriách Pavel Šimko a Veronika Otrubová. Šimko (Realiz Sport Team Bratislava) zvíťazil výsledným časom 1:40:02,94 h pred Matúšom Jurečkom a Zdenkom Koledom. Otrubová (Triatlon Team Nereus) dominovala za 2:00:37,37 pred Blankou Adamcovou a Miroslavou Kučerovou. Súťažilo sa na vzdialenostiach 10 km beh + 40 km na bicykli + 5 km beh.

Výsledky:

MUŽI / 10 km beh + 40 km cyklistika + 5 km beh

1. Pavel Šimko (Realiz Sport Team Bratislava) 1:40:02,94 h, 2. Matúš Jurečka (Realiz Sport Team) 1:40:41,7, 3. Zdenko Koleda (Maratón Klub Rajec) 1:40:45,98.

ŽENY

1. Veronika Otrubová (Triatlon Team Nereus) 2:00:37,37 h, 2. Blanka Adamcová (R-Bike) 2:15:45,61, 3. Miroslava Kučerová (Triatlon Team Nereus) 2:17:24,66

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
  2. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho
  3. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
  4. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
  5. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
  6. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami
  7. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  8. Lety do exotiky už aj z Bratislavy
  9. Nonstop banka vo vrecku - aplikácia Mobil Banking
  10. Ako sme jazdili v socializme
  1. Očarujúca Srí Lanka: malý ostrov plný prekvapení
  2. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
  3. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho
  4. Už aj seniori presadajú do SUV
  5. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
  6. Americká ambasáda zaberá pozemky už rok bez nájomnej zmluvy
  7. Bratislava gets a new public space and park
  8. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
  9. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
  10. Daikin predĺžil záruku na klimatizácie so službou Stand By Me
  1. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov 6 658
  2. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho 2 797
  3. Očarujúca Srí Lanka: malý ostrov plný prekvapení 2 768
  4. Ako sme jazdili v socializme 2 643
  5. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku 1 863
  6. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole 1 754
  7. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami 1 312
  8. Lety do exotiky už aj z Bratislavy 1 264
  9. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť 1 197
  10. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov 816

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KOMENTÁRE

Potrebujeme posilniť kultúru záväznosti

Musíme prestať so spájaním LGBTI s ohrozením tzv. tradičnej rodiny.

Neprehliadnite tiež

Lobotka debutoval v španielskej La Lige za Celtu Vigo

Dvadsaťdvaročný slovenský futbalista nastúpil v 76. minúte proti San Sebastiánu.

Po derby zostali po fanúšikoch Slovana zničené toalety

Sobotné derby, ktoré skončilo prehrou domácich, malo predohru ešte mimo štadióna. Fanúšikovia Slovana sa predviedli na toaletách.

Juventus a Neapol vstúpili do Serie A víťazne

Úradujúci majster zdolal Cagliari 3:0.