Cibulková začala Wimbledon výhrou: Cítila som sa skvele

Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: FOTO - SITA/AP)
Sportnet|23. jún 2014 o 10:04

Slovenská tenisová jednotka potvrdila rolu favoritky v prvom kole vo Wimbledone.

LONDÝN. Dominika Cibulková sa suverénnym spôsobom prebojovala do 2. kola dvojhry vo Wimbledone. V úvodnom kole na centrálnom dvorci ako nasadená desiatka po výbornom výkone deklasovala kvalifikantku Aleksandru Wozniakovú 6:1, 6:2.

Všetko jej vychádzalo

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Wozniakovou, keď od stavu 1:1 získala päť gemov rade a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Slovenka hrala rýchlo, kvalitne podávala i retunovala. Neustále tlačila súperku do defenzívy a na jej konto pribúdal jeden víťazný úder za druhým.

"Po druhý raz v kariére som hrala na wimbledonskom centri a prvýkrát som vyhrala, z čoho mám veľkú radosť. Na kurte som sa cítila skvele," hovorila v interview priamo na kurte.

"Prvý set bol z mojej strany naozaj výborný, vychádzalo mi všetko, na čom som siahla. V druhom sete za stavu 4:0 sa začalo stmievať. Našťastie som mala so sebou kontaktné šošovky, ktoré som využila a dotiahla zápas do víťazného konca. Tenis si teraz naozaj užívam. Nie som pod žiadnym stresom, cítim sa v pohode."

Jej ďalšou súperkou na tráve All England Clubu bude v stredu Belgičanka Alison Van Uytvancková, 89. v renkingu WTA. Pôjde o premiérový vzájomný duel.

Cibulkovej doterajším wimbledonským maximom je štvrťfinále z roku 2011, vlani skončila v 3. kole na rakete Talianky Roberty Vinciovej.

Čepelová nepresvedčila

Jana Čepelová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. S nasadenou dvanástkou Taliankou Flaviou Pennettovou prehrala za necelú hodinu hladko 2:6, 3:6.

Jej maximom na trávnatých dvorcoch All England Clubu zostáva 3. kolo z roku 2012.

Čepelová bola začiatkom apríla vo finále antukového turnaja v americkom Charlestone, odvtedy sa však výsledkovo trápi.

"Súperka bola lepšia a zaslúžila si vyhrať. Najbližšie mám v pláne turnaje v Bad Gasteine, Bastade a Baku," uviedla Jana Čepelová.

Zverenkyňa Martina Zathureckého si odnáša 10 bodov do hodnotenia a štartovné 27 000 libier. Ešte sa predstaví vo štvorhre po boku krajanky Karolíny Schmiedlovej.

Pondelkový program Slovákov na Wimbledone

Dvojhra žien - 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR-10) - Aleksandra Wozniaková (Kan.) 6:1, 6:2

Vzájomná bilancia: 2:0.

Najďalej sa dostala slovenská tenistka vo Wimbledone v roku 2011. Vtedy vypadla až vo štvrťfinále s Mariou Šarapovovou. Spred roka obhajuje 3. kolo.

Online:

tenis_lipticka_15.jpg Slovenská tenistka premenila v druhom sete hneď prvý mečbal. Zápas vyhrala hladko 6:1, 6:2 za 60 minút.

tenis_lipticka_15.jpg Cibulková hrá priamočiaro a získava loptičky. Prvý set vyhrala 6:1 za 30 minút.

Jana Čepelová (SR) - Flavia Pennettová (Tal.-12) 2:6, 3:6

Slovenská tenistka ešte s Taliankou nikdy nehrala.

Vo Wimbledone pred dvomi rokmi postúpila do 3. kola ako kvalifikantka, vlani prehrala v 2. kole.

Online:

tenis_lipticka_15.jpg Pennettová získala dôležitý gem po chybách Čepelovej a podáva na víťazstvo v zápase.

tenis_lipticka_15.jpg Druhý set začala Slovenka skvele. Pennettová pri vlastnom podaní nepremenila ani jednu loptičku.

tenis_lipticka_15.jpg Talianska tenistka hrá rýchlo a presne. Využila brejkbal aj pri treťom podaní 21-ročnej Čepelovej.

Ostatní Slováci hrajú neskôr

Ďalších 5 slovenských tenistov (Martin Kližan, Lukáš Lacko, Daniela Hantuchová, Karolína Schmiedlová a Magdaléna Rybáriková) sa predstavia v zápasoch 1. kola dvojhry v ďalšie dni.

Domov»Tenis»Cibulková začala Wimbledon výhrou: Cítila som sa skvele