Francúzsko hralo s Ekvádorom 0:0, postúpili aj Švajčiari

Brankár Ekvádoru Alexander Dominguez sa stará o zraneného spoluhráča Cristhiana Nobou. (Autor: SITA/AP)
Karol Svozil, TASR|25. jún 2014 o 13:01

Do osemfinále postúpili Francúzsko a Švajčiarsko, Južná a Stredná Amerika v skupine E nemali šancu.

((anketa))

MS vo futbale, E-skupina

Ekvádor - Francúzsko 0:0

červená karta: 50. A. Valencia, 74 545 divákov

Rio de Janeiro, Maracana, hlavný rozhodca: Noumandiez Doue (Pobr. Slonoviny), žltá karta: Erazo

Ekvádor: Dominguez - Paredes, Guagua, Erazo, W. Ayovi - A. Valencia, Minda, Noboa (90. Caicedo), Montero (63. Ibarra) - E. Valencia, Arroyo (82. Achilier)

Francúzsko: Lloris - Sagna, Koscielny, Sakho (61. Varane), Digne - Matuidi (67. Giroud), Pogba, Schneiderlin, Sissoko - Benzema, Griezmann (79. Remy)

Francúzsko v zaujímavom a na gólové šance bohatom zápase len remizovalo s Ekvádorom 0:0 a postúpilo do osemfinále. V ňom sa v pondelok 30. júna o 18.00 h SELČ v Brasilii stretne s Nigériou.

Zo skupiny E postúpilo na úkor Ekvádoru Švajčiarsko, ktorá sa v osemfinále stretne v utorok 1. júla o 18.00 h SELČ v Sao Paule s Argentínou.

Hlasy po zápase

Didier Deschamps, tréner Francúzska: "Sme spokojní, vyhrali sme skupinu a postúpili do osemfinále. Teší ma, že proti Ekvádoru aj ďalší z kádra hráči ukázali, že sú oprávnene na šampionáte. Dnes sme nemali toľko streleckého šťastia ako v predošlých zápasoch, ale musíme uznať aj kvality súpera."

Reinaldo Rueda, tréner Ekvádoru: "Chceli sme postúpiť, ale nezvládli sme dnešný kľúčový zápas. Sme sklamaní."

Karim Benzema, útočník Francúzska: "Vyhrali sme skupinu. To bol náš cieľ a ten sme splnili."

tasr

Zápas mal veľa šancí

V 87. minúte nedal gól ani Remy, v 92. minúte ani Giroud. Francúzi sa asi vystrieľali v prvých dvoch zápasoch, v ktorých dali 8 gólov a deviaty Benzemov rozhodca už po odpískaní neuznal.

82. min: Veľkú šancu Ekvádoru nepremenil striedajúci Ibarra, trafil iba v strede brány stojaceho Llorisa. Na druhej strane vzápätí trafil rovnako len do stredu brány Benzema.

73. min: Pogba to už dnes môže asi zabaliť, nepremenil ďalšiu veľkú šancu. "Mon Dieu", zrejme si povedal.

62. min: Akcia Benzema - Matuidi tak isto gól nepriniesla. Pri náskoku Švajčiarov 2:0 by mali Francúzu radšej v presilovke streliť nejaký gól, dnes im totiž stačí remíza a predsa nie sú Taliani, aby na ňu hrali. Benzema opäť nepremenil dobrú šancu v 65. minúte.

58. min: Veľké šance nepremenili Benzema ani Pogba. Škoda, už to mohlo byť napríklad 1:1 a mohli by sme držať vysoký priemer troch gólov na zápas aj po dnešku.

54. min: Veľkú šancu Ekvádoru po úniku 3 na 2 premárnil Noboa hrajúci stále s obväzom na hlave.

V 50. minúte sa zápas skončil pre Ekvádorčana Antonia Valenciu, ktorý nešťastne štuplami kopačiek prešiel koleno a časť Sakhovej nohy. Dostal červenú, hoci zámer v tom nebol.

V úvode druhého polčasu bravúrne vychytal Dominguez vo výbornej šanci Griezmana. Francúzsko mohlo vykročiť za tretím víťazstvom v skupine.

37. min: Pogba mieril krásne hlavou do vinkla, ale brankár Dominguez bol krásne proti. O tri minúty nebezpečne hlavičkoval Enner Valencia, ale Lloris si nenechal dať jasličky.

30. min: Ekvádorčan Noboa si poranil hlavu, krvácajúcu ranu mu lekár zaviazal obväzom cez celú hlavu, krv však vidieť aj cez neho.

16. min: Ekvádor má veľký problém. Zranil sa mu najlepší strelec Enner Valencia. Ten sa našťastie vrátil po pár minútach na ihrisko, takže hráme v zložení ako na úvod zápasu.

Predzápasové kurzy: 5,2 - 3,9 - 1,65

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Francúzsko hralo s Ekvádorom 0:0, postúpili aj Švajčiari