Belgicko malo postup vybavený už pred zápasom s Kóreou.
Belgicko malo postup vybavený už pred zápasom s Kóreou. (Autor: FOTO - SITA/AP)

Belgicko vyhralo nad Kóreu aj keď dohrávalo zápas bez vylúčeného Defoura.

Gól: 78. Vertonghen,

ŽK: Hong Jeong-ho - Dembele, ČK: 45. Defour. Rozhodovali: Williams - Cream, Anaz (vštci Aus.).

Kórejská republika: Kim Seung-gyu - Lee Yong, Hong Jeong-ho, Kim Young-gwon, Yoon Suk-young - Lee Chung-yong, Han Kook-young (46. Lee Keun-Ho), Ki Sung-yeung, Son Heung-min (73. Ji Dong Won) - Koo Ja-cheol, Kim Shin-wook (66. Kim Bo-Kyung)

Belgicko: Courtois Vanden Borre, Van Buyten, Lombaerts, Vertonghen Dembele, Defour - Januzaj (60. Chadli), Fellaini, Mertens (60. Origi) - Mirallas (88. Hazard)

Futbalisti Belgicka zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení v H-skupine na MS v Brazílii nad Kórejskou republikou 1:0 a do osemfinále postúpili z prvého miesta bez straty bodu.

Spolu s nimi sa do ďalšej fázy prebojovali aj Alžírčania, ktorí v paralelnom zápase remizovali s Ruskom 1:1.

Belgičania sa stretnú v osemifinále v utorok 1. júla o 22.00 SELČ v Salvadore s USA, Alžírčania nastúpia o deň skôr v Porto Alegre proti Nemecku (22.00 SELČ).

Kórea bojovala o šancu

Zverenci trénera Marca Wilmotsa mali už pred zápasom istú účasť v ďalšej fáze turnaja. Naopak, Kórejčania o svoju šancu od úvodu bojovali a už v 7. minúte sa dožadovali penalty po zákroku na Koo Ja-cheola v šestnástke, no rozhodca neodpískal.

V 45. minúte im pomohol stredopoliar Belgicka Steven Defour, ktorý videl po šľapáku na Kim Shin-wooka červenú kartu a musel predčasne pod sprchy.

Kórejčania však početnú prevahu nedokázali využiť, v druhom polčase sa len ťažko presadzovali proti kompaktnej defenzíve súpera a nakoniec duel prehrali.

Gól dal obranca

V 78. minúte totiž vyšiel Belgičanom rýchly protiútok, na ktorého konci skóroval obranca Jan Vertonghen.

Tréner Belgičanov Marc Wilmots spravil pred posledným skupinovým duelom viacero zmien v zostave a oproti predchádzajúcemu zápasu s Ruskom nechal na lavičke až sedmičku hráčov zo základnej zostavy.

Medzi nimi Vincenta Kompanyho, Romelua Lukakua, či Edena Hazarda. Aj tréner Kórejčanov pristúpil k zmenám, do bránky postavil Kim Seung-gyua a do útoku Kim Shin-wooka.

Povedal po zápase

Marc Wilmots, tréner Belgicka: "Vedeli sme, že všetky zápasy budú ťažké. Ale aj keď sme hrali iba desiati, stále sme sa tlačili dopredu. Títo chlapci sú skutočne hladní po víťazstvách."

Jan Vertonghen, obranca Belgicka a autor jediného gólu: "Dlho som myslel na chybu, ktorú som urobil v zápase s Alžírskom a po ktorej som nehral v ďalšom stretnutí s Ruskom. Nakoniec som to vypustil z hlavy a koncentroval sa iba na dnešný duel. Vyhrali sme s desiatimi mužmi na trávniku a zo skupiny sme postúpili s plným počtom deviatich bodov, to hovorí za všetko. Sme z toho nadšení a pred osemfinálovým súbojom s USA plní sebavedomia."

Hong Myung-Bo, tréner Kórejskej republiky: "Hráči vydali zo seba maximum. Je iba mojou vinou, že sme vypadli už v skupine. Mrzí ma najmä kolaps v zápase s Alžírskom. Po turnaji zvážim svoju budúcnosť pri národnom tíme."

Online:

78. minúta: Po rýchlom brejku vyslal tvrdú strelu na korejskú bránku Origi. Tú brankár vyrazil iba pred nabiehajúceho Vertonghena.

Vertonghen - 0:1

76. minúta: Kórejčania márne útočia. Belgičania dobre bránia, prehustili priestor pred bránkou.

67. minúta: Fellaini hlavičkoval nad. Ojedinelá šanca oslabených Belgičanov.

61. minúta: Belgičanom stačí na prvé miesto v skupine aj bod za remízu.

60. minúta: Kórejčania vedú na strely 10:7.

54. minúta: Ďalší rohový kop Kórejčanov. Stále sa tlačia dopredu, nakopávajú lopty a vytvárajú si tlak.

53. minúta: Po rohovom kope hlavičkoval jeden z Kórejčanov. Ale Fellaini mu nenechal priestor.

45. minúta: Belgičania dohrajú zápas bez Defoura. Videl červenú kartu po hrubom faule.

35. minúta: Mertensovu strelu kórejský brankár vyráža.

32. minúta: Kórejčania stále veľmi aktívne dobíjajú bránku Belgicka.

25. minúta: Mertens sám pred bránkou pálil vysoko nad.

24. minúta: Belgičanom sa zatiaľ nedarí ohroziť súpera.

22. minúta: Dlhá prihrávka Kórey za obranu Belgicka nenašla nikoho.

14. minúta: Korejčania sa po kolmom pase dostali pred bránku Belgicka, no k strele sa nedostali.

7. minúta: Kórejčania odvážne útočia. Ča-čchol si po páde pred bránkou pýtal penaltu.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Belgičania zdolali Kóreu a zahrajú si s USA