AKTUALIZOVANÉ 22:23

Cibulková otočila s Belgičankou z 2:5 na 8:6 a postúpila do 3. kola

Dominika Cibulková po veľkom boji v druhom sete vyhrala, ešte viac musela zabojovať v treťom.

Dominika Cibulková nastúpila v stredu na zápas druhého kola.(Zdroj: TASR/AP)

WIMBLEDON. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V druhom kole si ako nasadená desiatka poradila s Belgičankou Alison Van Uytvanckovou po trojsetovej bitke 3:6, 6:3, 8:6. V rozhodujúcom dejstve otočila z 2:5.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi v piatok proti nasadenej dvadsaťtrojke Češke Lucii Šafářovej, s ktorou má priaznivú bilanciu 3:0. Wimbledonským maximom slovenskej jednotky je zatiaľ štvrťfinále z roku 2011.

V úvodnom geme tretieho dejstva nevyužila Cibulková tri brejkbaly, v treťom ďalšie dva, čo bolo vodou na mlyn Belgičanky, ktorá si po brejku vo štvrtom geme vybudovala náskok 5:2.

Cibulková však v ďalších minútach otočila na 6:5 a išla podávať na víťazstvo v zápase. Van Uytvancková síce vyrovnala na 6:6, no Cibulková v trinástom geme opäť prelomila súperkino podania a v dalšej hre premenila hneď prvý mečbal.

Wimbledon - 2. kolo dvojhry žien

Alison van Uytvancková (Belg.) - Dominika Cibulková (SR-10) 6:3, 3:6, 6:8

6:8 - koniec. Dominika to dokázala. Vzala súperke podanie a tretí set vyhrala 8:6. Postupuje do 3. kola!

6:6 - Tretí set. Škoda, že Cibulková stratila svoje podanie.

5:6 - Tretí set. Cibulková je naspäť v treťom sete aj zápase! Zo stavu 2:5 dokázala otočiť na 5:6. Pomeeee! Naša tenistka podáva.

5:4 - Tretí set. Cibulková zabojovala a vzala Belgičanke podanie. V hre viedla 40:15, súperka síce dotiahla na zhodu, ale Cibulková znížila a stále drží nádej. Podáva.

5:3 - Tretí set. Za ďalších 20 minút tenistky odohrali až päť hier, Cibulková je na prahu vypadnutia. Prehrávala už 2:5 v tomto rozhodujúcom sete.

2:1 - Tretí set. Je to naďalej tuhý boj o každý gem. Tretí set hráme už 28 minút

1:0 - Tretí set. Až 11 minút trvala prvá hra, Cibulkovej sa napriek viacerým brejkbalom nepodarilo získať servis Belgičanky.

Druhý set 1:1. Dominika Cibulková po veľkom boji v druhom sete vyhrala a vyrovnala stav zápasu s Belgičankou na 1:1.

3:5 - Druhý set. Cibulková vzala súperke podanie a podáva v druhom sete na výhru.

3:3 - Druhý set. Belgičanka sa vrátila výhrou Cibulkovej podania späť do druhého setu a vyhraným vlastným servisom vyrovnala.

0:1 - Druhý set. Hoci s problémami Dominika Cibulková si podanie v prvej hre druhého setu uhájila.

Prvý set 1:0. Cibulková prehrala dve vlastné podania a ak chce postúpiť musí zápas otočiť zo stavu 0:1 na sety.

5:3 - Prvý set. Cibulková prehrala dve svoje podania v rade a Belgičanka podáva na víťazstvo v prvom sete.

3:3 - Prvý set. Belgičanka van Uytvancková hneď v nasledujúcej hre zobrala zase Cibulkovej servis a vyrovnala zase na 3:3.

2:3 - Prvý set. Dominika Cibulková vzala súperke servis a ide v prvom sete do brejku.

Vo štvorhre sa našim skôr darilo

WIMBLEDON. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková s Nemkou Andreou Petkovicovou sa prebojovali do 2. kola štvorhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

V úvodnom kole vyradili nasadené trojky česko-slovinský pár Květa Peschkeová, Katarina Srebotniková v dvoch setoch 7:5, 6:3.

Daniela Hantuchová s Chorvátkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou sa prebojovali do 2. kola štvorhry. V úvodnom kole si poradili s domácim britským párom Johanna Kontová, Tara Mooreová v dvoch setoch 6:4, 6:4.

Wimbledon štvorhra - 1. kolo, ženy

Daniela HANTUCHOVÁ, Mirjana Lučičová-Baroniová (SR/Chor.) - Johanna Kontová, Tara Mooreová (V. Brit.) 6:4, 6:4

Magdaléna RYBÁRIKOVÁ, Andrea Petkovicová (SR/Nem.) - Květa Peschkeová, Katarina Srebotniková (3-ČR/Slov.) 7:5, 6:3

Šuko Aojamová, Renáta Voráčová (Jap./ČR) - Jana ČEPELOVÁ, Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:1, 7:6 (3)

Wimbledon štvorhra - 1. kolo, muži

Martin KLIŽAN, Dominic Thiem (SR/Rak.) - Carlos Berlocq, Joao Sousa (Arg./Port.) 7:5, 5:7, 6:4, 5:7, 8:6