AKTUALIZOVANÉ 17.05

Volejbalisti prehrali súboj o tretie miesto s Čínou

Vo Final Four tretej skupiny Svetovej ligy prehrali slovenskí volejbalisti s Čínou 1:3.

Slováci nestačili na Čínu.(Zdroj: TASR)

BURSA. Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v nedeľňajšom súboji o tretie miesto na turnaji Final Four 3. skupiny Svetovej ligy v tureckej Burse s Čínou 1:3. Zápas trval presne dve hodiny.

Zverenci trénera Flavia Gulinelliho podľahli v sobotu v semifinále domácemu Turecku 0:3, celkovo obsadili štvrtú priečku. Vo finále sa v nedeľu popoludní Turecko stretne s Kubou.

Hlasy po zápase:

Flavio Gulinelli, tréner SR: "Nemôžeme byť spokojní, pretože sme nevyhrali ani jeden zápas. Mohli sme vyhrávať 2:0, ale opäť sme urobili sériu chýb a dovolili sme súperovi sa dotiahnuť. Prehrali sme koncovku druhého aj tretieho setu a potom sme do štvrtého vstúpili veľmi zle, čo by sa nemalo stávať. Mali sme limitované možnosti na striedania, čo nám sťažovalo situáciu. Mrzí ma, že sme na súpera mali, ale neudržali sme úroveň našej hry. Na tomto musíme do budúcna popracovať. Sme na konci dlhého reprezentačného bloku, v ktorom sme postúpili na majstrovstvá Európy a kvalifikovali sme sa na Final Four. Mrzí ma tento záver, ale na možnosti, ktoré sme mali a bez množstva zranených hráčov sme dokázali slušný výsledok a máme viacero hráčov, ktorí majú budúcnosť."

Marek Kardoš, asistent trénera SR: "Mali sme výborný vstup do zápasu. Výborne sme hrali prakticky jeden a pol setu. Potom sme ale znova v jednom postavení dovolili súperovi dotiahnuť sa. Kopili sme jednu chybu za druhou, zbytočne sme riskovali pri vedení, keď sme mali zachovať chladnú hlavu. Škoda koncovky druhého i tretieho setu, hrali sme vyrovnanú partiu, ale nevedeli sme to dotiahnuť do víťazného konca. Treba ale poďakovať chlapcom, ktorí urobili neuveriteľný progres a nejaký základ novej generácie tu je. Zakončili sme ho síce dvoma prehrami, ale dvojmesačný cyklus môžeme hodnotiť veľmi kladne."

Final Four 3. skupiny SL v Burse:

o 3. miesto:

Čína - SLOVENSKO 3:1 (-21, 37, 23, 19)

Zápas trval 120 minút. Rozhodovali: Abdelsamad (Egypt) a Mechan (Peru), 1500 divákov.

Čína: Pien, Čang, Liang, Čung, Ťiao, Kchou, libero Čchu (Li, Cchuej)

SR: Zaťko, Kostoláni, Kohút, Vlk, Paták, Krajčovič, libero Kubš (Bencz, Kriško, Palgut, Hruška)