Tenis
Wimbledon
Slovenská tenistka Viktória Kužmová zvíťazila v pondelňajšom zápase 1. kola na Wimbledone nad takisto nenasadenou Američankou Katrine Isabel Steffensenovou za 65 minút dvakrát 6:4. Na "winnery" dominovala 28:7, nezastavil ju citeľne vyšší počet nevynútených chýb - 26:14. Nastrieľala 6 es.
Dvojhra junioriek - 1. kolo
Viktória Kužmová (SR) - Katrine Isabel Steffensenová (USA) 6:4, 6:4 za 65 minút
ITF vo Versmolde
Výsledky slovenských tenistiek v kvalifikácii dvojhry na turnaji ITF v nemeckom Versmolde (dotácia 50 000 USD, antuka vonku).
Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo
Zuzana Luknárová (SR-2) - voľný žreb
Lenka Juríková (SR) - Anna Škudunová (Ukr.) 7:6 (3), 6:1
2. kolo
Zuzana Luknárová (SR-2) - Lisa Ponomarová (Nem.) 7:5, 6:3
Lenka Juríková (SR) - Juuki Tanaková (Jap.-3) 6:2, 6:1
Atletika
Výsledky zo sveta atletiky.
SACRAMENTO - Šampionát USA - muži, 200 m: C. Mitchell 20,13 (v semifinále 19,99/+2,1), Spearmon 20,19, M. Mitchell 20,30, 800 m: D. Solomon 1:44,30, Loxsom 1:45,97, 3000 m prek.: Jager 8:18,83, Huling 8:19,73, 110 m prek. (+2,1): Allen 13,16, R. Wilson 13,16, D. Oliver 13,23,... v semifinále Ash 12,99 - svetový výkon roka, 400 m prek.: Dutch 48,93, Stigler 49,63, žrď: Kendrick 575, Hollis 570, diaľka: J. Henderson 852 (+3,5, reg. 843), Lawson 813 (+2,6), Hartfield 803, oštep: Furey 81,10, ženy - 200 m (+3,8): Tarmohová 22,06, K. Duncanová 22,10, Atkinsová 22,19, 800 m: A. Wilsonová 1:58,70, Roeslerová 1:59,04, Beckwithová 1:59,35, 1500 m: Simpsonová 4:04,96, Cainová 4:06,34, 400 m prek.: K. Carterová 53,84, Molinová 54,00, Tateová 54,70, výška: Mcphersonová 200, Loweová 194, Barrettová 191, disk: Lewisová-Smallwoodová (všetci USA) 65,96.
BIRMINGHAM - Šampionát V. Británie - muži, 100 m: Chambers 10,12, Aikines-Aryeetey 10,14, Ujah 10,18 (v semifinále 10,16), 400 m: Rooney 45,78, 110 m prek. (+2,4): Sharman 13,18, trojskok: Reid 16,82, 5000 m chôdza: Bird-Smith (Aus.) 19:14,53, Bosworth 19:16,82, ženy - 100 m (+3,6): A. Philipová 11,11, Nelsonová 11,15, J. Williaqmsová 11,15, 800 m: Sharpová 2:01,40, 5000 m: Gorecká 15:40,65, 400 m prek.: Childová 55,58, diaľka: Johnsonová-Thompsonová 681, oštep: Seyersová (všetci V. Brit.) 62,75.
RATINGEN - Viacbojársky míting IAAF - muži, desaťboj: Freimuth (Nem.) 8356, 2. K. Mayer (Fr.) 8323, Abele (Nem.) 8139, ženy - sedemboj: Schwarzkopfová 6426, Rathová (obe Nem.) 6314, Tyminská (Poľ.) 6266.
BERDYČIV - Míting - muži, výška: Krymarenko 228, ženy - výška: Okunevová 198, Palamarová (všetci Ukr.) 193.
BUKUREŠŤ - Míting - ženy, výška: Stanciuová 193, diaľka: Marincuová (obe Rum.) 673 (+2,4, reg. 671).
LEIXLIP - Míting - muži, 1 míľa: McEntee (Aus.) 3:58,41, 400 m prek.: Barr (Ír.) 49,94.
RIETI - Míting - muži, 200 m: Howe (Tal.) 20,78.
MEDELLIN - Kolumbijský šampionát - muži, 200 (+4,5) a 400 m: Valoyes 20,35 a 45,68, 110 m prek. (+3,6): J. McFarlane (Peru) 13,51.
JONA - Míting - muži, 1500 m: Chesebe (Keňa) 3:37,95.
PIHTIPUDAS - Míting - muži, oštep: Pitkämäki 85,12, Peltomäki (obaja Fín.) 80,36.
HAMBURG - Polmaratón - muži: Maina 1:01:39 - traťový rekord, ženy: Mutuneová (obaja Keňa) 1:12:46.
LEWA - Maratón - muži: Baaru 2:18:09, ženy: Lodebová (obaja Keňa) 2:51:31.
PETROHRAD - Maratón - muži: Barngetuny (Keňa) 2:16:12, ženy: Vilisovová (Rus.) 2:40:49.
Basketbal
Ženská WNBA.
Indiana - Atlanta 68:76
Minnesota - Seattle 74:69
New York - Connecticut 67:65
Washington - San Antonio 65:73
Tulsa - Phoenix 77:80
Bejzbal
Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej bejzbalovej MLB.
New York Yankees - Boston 5:8
Toronto - Chicago White Sox 0:4
Miami - Oakland 3:4
Philadelphia - Atlanta 2:3
Pittsburgh - New York Mets 5:2
Houston - Detroit 6:4
Kansas City - Los Angeles Angels 5:4
Milwaukee - Colorado 4:10
Texas - Minnesota 2:3
San Francisco - Cincinnati 0:4
Los Angeles Dodgers - St. Louis 6:0
San Diego - Arizona 2:1
Seattle - Cleveland 3:0
Vodné pólo
Vyšehradský pohár 2014 hráčov do 14 rokov vo vodnom póle - výsledky:
Slávia UK Bratislava (SR) - WTS Bytom (Poľ.) 23:3 (8:1, 4:1, 7:0, 4:1)
Kometa Brno (ČR) - KVP Kúpele Piešťany (SR) 5:7 (1:1, 2:2, 0:0, 2:4)
Slávia UK Bratislava (SR) - KVP Kúpele Piešťany (SR) 5:5 (1:1, 0:1, 2:2, 2:1)
WTS Bytom (Poľ.) - Kometa Brno (ČR) 7:12 (1:3, 2:1, 2:3, 2:5)
Kometa Brno (ČR) - Slávia UK Bratislava (SR) 3:11 (1:3, 0:2, 1:3, 1:3)
WTS Bytom (Poľ.) - KVP Kúpele Piešťany (SR) 4:15 (0:6, 3:1, 1:4, 0:4)