Európska liga: Trnava využila presilovku, na Malte vyhrala 4:2

Spartak Trnava si vybudoval dobrú pozíciu pred odvetou prvého predkola Európskej ligy, na ihrisku FC Hibernians vyhral 4:2.

Dva góly Trnavy strelil Erik Sabo.(Zdroj: TASR)
Súboj Škriniar vs. Hamšík v Janove za skvelých 129€ >>

LA VALLETTA. Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili na trávniku maltského tímu FC Hibernians 4:2 vo štvrtkovom prvom zápase 1. predkola Európskej ligy.

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Vo veľkom teple sme odohrali excelentný prvý polčas. Vyhrávali sme 3:0, domácim navyše rozhodca vylúčil hráča."

"V druhom dejstve sme dostali za minútu oba góly zo štandardných situácií, ale aj napriek tomu sme kontrolovali hru Pridali sme štvrtý gól a myslím si, že môžeme byť spokojní. Nie je jednoduché vyhrať na Malte 4:2, víťazstvo si vážime."

Základná zostava Spartaka Trnava. Foto: TASR

Trnavčania viedli po prvom polčase už 3:0. Prvé dva presné zásahy zaznamenal v úvodnej štvrťhodine zápasu reprezentačný stredopoliar Erik Sabo.

Tretí gól pridal Ján Vlasko. Po zmene strán domáci zdramatizovali stretnutie dvoma gólmi v rozpätí dvoch minút (49.-50.), ale víťazstvo Trnačanov poistil v 88. min striedajúci Tomáš Mikinič.

Odveta je na programe budúci štvrtok 10. júla v Zlatých Moravciach (19.30 h).

V prípade postupu narazí Spartak v ďalšej fáze na gruzínsky klub FC Zestafoni.

"Využili sme najmä to, že súperovi vylúčili už v 10. min hráča. Ujali sme sa vedenia z pokutového kopu a do konca prvého polčasu sme viedli už o tri góly. Trošku sme zaspali úvod druhého polčasu."

"Chlapci z toho boli otrasení, ale v 88. min Mikinič po kontre zvýšil na 4:2. Vo futbale je možné všetko, ale nemyslím si, že doma budeme mať vážnejšie problémy. V pohode by sme to mali uhrať," povedal pre RTVS športový riaditeľ Spartaka Miroslav Karhan.

Prvý zápas prvého predkola Európskej ligy

FC Hibernians (Malta) - Spartak Trnava (SR) 2:4 (0:3)

Góly: 49. A. Cohen, 50. Failla - 11. a 13. E. Sabo (prvý z pok. kopu), 36. Vlasko, 88. Mikinič, ŽK: 38. Kristensen, 52. Failla - 28. Mikovič, ČK: 10. Pearson (Hibernians) za faul, rozhodoval: Whitby (Wales)

Zostava Trnavy: Strapák - Siva (58. Bortel), Janečka, M. Tóth, Čonka - K. Kuzma, E. Sabo - Špalek (55. Schranz), Vlasko, J. Chovanec - M. Mikovič (74. Mikinič)

Prvý dôležitý moment stretnutia nastal v 10. min. Domáci obranca Pearson nedovolene zastavil v pokutovom území Trnavčana Mikoviča a z nariadeného pokutového kopu Erik Sabo otvoril skóre - 0:1.

Maltský hráč musel navyše po červenej karte zamieriť predčasne "pod sprchy". O dve minúty neskôr zahral rohový kop K. Kuzma a Sabo zvýšil na 2:0 pre Spartak.

Domáci sa snažili dostať späť do zápasu, ale obrana hostí na čele s brankárom Strapákom odolávala. Naopak, zverenci trénera Juraja Jarábka pridali v 36. min tretí presný zásah zásluhou Vlaska - 0:3.

Rovnako ako Spartak v prvom dejstve dvakrát v rýchlom slede sa dokázali presadiť na začiatku druhého polčasu domáci hráči.

Najskôr v 49. min presne trafil kapitán A. Cohen a pár sekúnd po rozohratí znížil po priamom kope na rozdiel jediného gólu Failla. Hráčom Hibernians sa však už nepodarilo vyrovnať, naopak, v 88. pridal štvrtý gól Spartaka po spolupráci so Schranzom Mikinič.

Trnavčania si pred budúcotýždňovou domácou odvetou vypracovali dobrú východiskovú pozíciu na postup do 2. predkola.

Ostatné zápasy

Kajrat Almaty (Kaz.) - FK Kukesi (Alb.) 1:0 (0:0)

Ľubomír Michalík hral do 82. min, Miloš Lačný (obaja Kajrat) nefiguruje v zápise o stretnutí

Pjunik Jerevan (Arm.) - FC Astana (Kaz.) 1:4 (0:1)

FC Širak (Arm.) - Šachťor Karaganda (Kaz.) 1:2 (0:0)