Športové výsledky (8. 7. 2014). Čepelová v Bad Gasteine vypadla

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

Futbal

Výsledky utorkového odvetného stretnutia 1. predkola Ligy majstrov vo futbale.

FC Banants (Arm.) - FC Santa Coloma (Andorra) 3:2 (1:1) - prvý zápas: 0:1, do 2. predkola postúpil tím FC Santa Coloma

Levadia Tallinn (Est.) - SP La Fiorita (S. Mar.) 7:0 (2:0) - prvý zápas: 1:0, do 2. predkola postúpil Tallinn

HB Tórshavn (Faer. ostr.) - Lincoln Red Imps (Gibr.) 5:2 (3:0) - prvý zápas: 1:1, do 2. predkola postúpil Tórshavn

Európska liga - odveta 1. predkola

Linfield FC - B36 Tórshavn 1:1 (1:0)

Góly: 17. Carvill - 48. Lawal (z 11 m)

/prvý zápas: 2:1, postupuje Linfield/

Príprava pred Fortuna ligou

AS Trenčín - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Gól: 41. Kubík (z pok. kopu)

UEFA Development Tournament žien do 19 rokov.

Slovensko "19" - Kazachstan "19" 6:0 (2:0)

Góly: 15. Deszátová, 40. Havranová, 44., 61. Švecová, 65., 80.+ Líšková, ŽK: 50. Moťovská

Zostava SR "19": Chládeková - Juríková, Deszátová, Moťovská, Szalaiová - Vojtekova - Havranová (54. Mazurová), Líšková, Chrenková (54. Čahojová), Tóthová (64. Lukčíková) - Kristeková (41. Švecová)

Streľba

Slovenským reprezentantkám v skeete sa na pretekoch Svetového pohára v streľbe zo všetkých zbraní v čínskom Pekingu nepodarilo prebojovať do vyraďovacej časti. Danka Barteková nemala k účasti medzi elitnou šesticou bojujúcou o medaily ďaleko, jej kvalifikačný výkon 69 terčov (22-25-22) však napokon stačil na konečnú 9. priečku. Zverenka trénera Juraja Sedláka potrebovala aspoň o bod viac na dodatočný rozstrel o zostávajúce miestenky do semifinále.

VÝSLEDKY - UTOROK

ľubovoľná malokalibrovka 60

muži (konečné poradie): 1. Chou Kchaj 208,2 b. (v kvalifikácii 621,1), 2. Lan Sing 208,0 (620,3), 3. Sam Andersson (Švéd.) 187,2 (622,8)

skeet

ženy (poradie po kvalifikácii): 1. Simona Scocchettiová (Tal.) 74, 2. Kim Min-či (Kór. rep.) 71, 3. Caitlin Connorová (USA) 71, ... 9. Danka Barteková 69, 17. Monika Štibravá-Zemková (obe SR) 68


Tenis

Slovenská tenistka Jana Čepelová skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA v rakúskom Bad Gastein už v 1. kole. V utorok nestačila na semifinalistku tohtoročného grandslamu Roland Garros a nasadenú štvorku Nemku Andreu Petkovicovú a za 130 minút jej podľahla 6:7 (8), 5:7.

Andrea Petkovicová (4-Nem.) - Jana ČEPELOVÁ (SR) 7:6 (8), 7:5

Newport

dvojhra - 1. kolo:

Dudi Sela (Izr.) - Michal Przysiezny (Poľ.) 6:1, 7:6 (2), Steve Johnson (6-USA) - Clay Thompson (USA) 6:1, 6:2, Rajeev Ram (USA) - Matthew Ebden (Aust.) 6:2, 7:5, Tacuma Ito (Jap.) - Mitchell Krueger (USA) 7:6(7), 6:1, Malek Jaziri (Tun.) - Ricardas Berankis (Lit.) 7:5, 6:3, Ivo Karlovič (2-Chor.) - Robby Ginepri (USA) 7:6 (2), 6:2, Samuel Groth (Austr.) - Donald Young (5-USA) 7:6 (7), 6:2

John Isner (1-USA) - Wayne Odesnik (USA) 6:3, 7:6 (6), Ante Pavič (Chor.) - Marius Copil (Rum.) 7:6 (0), 6:4, Adrian Mannarino (8-Fr.) - Jimmy Wang (Taiwan) 6:2, 6:4, Nicolas Mahut (4-Fr.) - Facundo Argueello (Arg.) 7:6 (1), 6:4, Luke Saville (Aus.) - Peter Polansky (Kan.) 6:4, 6:2, Sergij Stachovskij (Ukr.) - Farrukh Dustov (Uzb.) 6:3, 6:2

Bastad

Pablo Cuevas (Urug.) - Jeremy Chardy (6-Fr.) 6:2, 6:2, Victor Hanescu (Rum.) - Pablo Andujar (Šp.) 6:4, 6:4, Christian Lindell (Švéd.) - Inigo Cervantes (Šp.) 6:2, 6:3, Albert Ramos (Šp.) - Jiří Veselý (ČR) 7:5, 6:2, Pablo Carreno (8-Šp.) - Dustin Brown (Nem.) 6:3, 6:4, Radu Albot (Mold.) - Kenny De Schepper (Fr.) 7:6 (4), 6:1, Elias Ymer (Švéd.) - Michail Kukuškin (Kaz.) 6:3, 7:5

Carlos Berlocq (Arg.) - Julian Reister (Nem.) 2:6, 6:2, 6:2, Renzo Olivo (Arg.) - Paul-Henri Mathieu (Fr.) 5:2 - skreč, Mathieu odstúpil

Portorož

Dvojhra - 1. kolo:

Ilija Bozoljac (Srb.-8) - Karol Beck (SR) 4:6, 6:3, 6:4 za 153 minút

Turnaj WTA v rumunskej Bukurešti.

dvojhra - 1. kolo:

Danka Koviničová (Č.Hora) - Anett Kontaveit (Est.) 6:1, 6:4, Petra Cetkovská (7-ČR) - Alexandra Cadantuová (Rum.) 6:3, 6:2, Silvia Solerová Espinosová (Šp.) - Sesil Karatančevová (Kaz.) 6:2, 6:1, Jelica Kostovová (Bul.) - Alize Limová (Fr.) 3:6, 6:4, 7:5, Aleksandra Kruničová (Srb.) - Alexandra Panovová (Rus.) 4:6, 6:3, 6:1, Karin Knappová (4-Tal.) - Raluca Olaruová (Rum.) 6:1, 6:3, Katarzyna Piterová (Poľ.) - Andreea Mituová (Rum.) 6:0, 1:6, 7:6 (5)

Turnaj ITF kategórie Futures v rakúskom Telfse (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Martin Caro (SR) - Jan Jochman (ČR) 6:0, 6:2, Patrik Fabian (SR-7) - voľný žreb, Peter Mick (SR) - Dominik Šproch (SR) 6:7 (3), 6:4, 6:2

2. kolo:

Martin Caro (SR) - Jonas Trinker (Rak.-16) 3:6, 7:5, 6:3, Patrik Fabian (SR-7) - Brandon Walkin (Aus.) 6:3, 6:1, Simeon Rossier (Švaj.-8) - Peter Mick (SR) 7:6 (6), 6:2

3. kolo (finále):

Sebastian Wagner (Nem.-5) - Martin Caro (SR) 5:7, 6:3, 6:3, Jannis Liniger (Švaj.-11) - Patrik Fabian (SR-7) 6:4, 7:6 (4)

Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

Adrian Partl (SR-6) - Gavin van Peperzeel (Aus.) 6:3, 6:0, Juraj Masár (SR) - Sebastian Ofner (Rak.) 6:3, 6:4

Štvorhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

David Johansson, Jacob Kahoun (Švéd./Švaj.) - Danilo Kaleničenko, Peter Mick (Ukr./SR) 7:6 (5), 6:1, Patrik Fabian, Adrian Partl (SR-3) - voľný žreb

Turnaj ITF v rumunskom Iasi (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Šarlota Česneková (SR) - Alexandra Daniela Nicoarová (Rum.) 6:2, 6:3

2. kolo:

Šarlota Česneková (SR) - Ioana Florentina Popescová (Rum.) 6:0, 6:1

3. kolo (finále):

Šarlota Česneková (SR) - Andreea Culová (Rum.) 6:1, 6:1

ATP Challenger Tour Tilia Slovenia Open v slovinskom Portoroži (dotácia 42 500 eur, tvrdý povrch).

Dvojhra - 1. kolo:

Ilija Bozoljac (Srb.-8) - Karol Beck (SR) 4:6, 6:3, 6:4 za 153 minút

Turnaj WTA International BRD Bucharest Open v rumunskej Bukurešti (dotácia 250 000 USD, antuka).

Dvojhra - 1. kolo:

Petra Cetkovská (ČR-7) - Alexandra Cadantová (Rum.) 6:3, 6:2

Danka Koviničová (Č. Hora) - Anett Kontaveitová (Est.) 6:1, 6:4

Turnaj ITF v nemeckom Aschaffenburgu (dotácia 25 000 USD, antuka vonku).

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Karin Morgošová (SR-2) - voľný žreb, Zuzana Luknárová (SR-7) - voľný žreb

2. kolo:

Karin Morgošová (SR-2) - Julia Wachaczyková (Nem.) 6:3, 4:6, 6:3, Zuzana Luknárová (SR-7) - Sofia Kvacabajová (Gruz.) 6:1, 6:1

3. kolo (finále):

Natalija Kostičová (Srb.-16) - Karin Morgošová (SR-2) 6:3, 2:6, 7:6 (1), Zuzana Luknárová (SR-7) - Victoria Bosiová (Arg.-9) 6:0, 6:1

ATP Challenger Tour v talianskom San Benedette (dotácia 35 000 eur, antuka)

Štvorhra - 1. kolo:

Andrej Martin, Jaroslav Pospíšil (SR/ČR-4) - Alessandro Motti, Stefano Travaglia (Tal.) 6:3, 6:1


Atletika

Výsledky zo sveta atletiky.

EDMONTON - Míting - muži, 100 m (-2,2): Gatlin 10,05, Silmon (obaja USA) 10,21, 200 m: A. Brown (Kan.) 20,25, Weir (Kan.) 20,30, 400 m: L. Merritt 44,30, Mance (obaja USA) 45,02, L. Santos (Dom. rep.) 45,04, 800 m: D. Solomon (USA) 1:44,92, 110 m prek.: Sh. Brathwaite 13,43, R. Brathwaite (obaja Barb.) 13,44, A. Harris (USA) 13,45, výška: Drouin (Kan.) 232, guľa: Clarke (USA) 20,38, kladivo: McCollough (Ír.) 77,20, ženy - 100 (-1,1) a 200 m (-3,6): Tarmohová 11,11 a 22,82, 400 m: McCororyová 50,43, Atkinsová 50,74, kladivo: Campbellová 73,61, Cosbyová 73,39, Bingsonová (všetky USA) 73,04.

MONTREUIL - Míting - muži, 100 m: Gay (USA) 10,04 (bežalo sa v daždi), R. Thompson (Trin. a T.) 10,16, 400 m: Masrahi (Saud. Ar.) 44,55, Rooney (V. Brit.) 45,32, McQuay (USA) 45,61, 800 m: Vazquez (Portor.) 1:45,65, 1500 m: V. Kibet (Keňa) 3:34,09, Mekhissi-Benabbad (Fr.) 3:35,34, 110 m prek.: Parchment (Jam.) 13,33, Ortega (Kuba) 13,38, T. Martinot-Lagarde (Fr.) 13,38, ženy - 400 m: Richardsová-Rossová (USA) 51,12, Zemľaková (Ukr.) 51,52, 1500 m: K. Tesfayeová (Et.) 4:07,59, Makestadová-Bovinová (Nór.) 4:07,64, 100 m prek.: Billaudová (Fr.) 12,79, guľa: Carterová (USA) 19,25, disk: Strokovová (Rus.) 61,61.

EUGENE - Juniorský šampionát USA - juniori, 200 m (+2,9): Friday 20,03 (v rozbehu 20,39 reg.), 400 m: T. Brown 45,74, juniorky - 200 m: Whitneyová 22,49 - najlepší svetový výkon histórie do 17 rokov, 400 m prek.: Littleová 55,43, McLaughlinová (všetci USA) 55,63 (až v auguste bude mať 15!).

VENTSPILS - Míting - muži, oštep: Štrobinders (Lot.) 81,64.

Veľká cena Maďarska v atletike - Memoriál Istvána Gyulaia v Székesfehérvári

Muži - 100 m (-1,1 m/s): K. Collins (Sv. Krištof) 10,31, 200 m (-2,0): Ogunode (Kat.) 20,59, 400 m: Ch. Brown (Bah.) 45,21, Bingham (V. Brit.) 45,49, T. Lawrence (USA) 45,65, 800 m: KInyor (Keňa) 1:46,18, 3000 m: Kangogo 7:46,06, Longosiwa (obaja Keňa) 7:47,04, 110 m prek. (-1,4): Riley (Jam.) 13,49, Baji (Maď.) 13,52, 400 m prek.: D. Greene (V. Brit.) 49,89, výška: Bondarenko (Ukr.) 238, Uchov 234, Cypľakov (obaja Rus.) 230, žrď: Wojciechowski (Poľ.) 570, disk: Kövágó (Maď.) 64,72, J. Fernández (Kuba) 64,52, kladivo: Pars (Maď.) 82,49 – svetový výkon roka, Fajdek (Poľ.) 80,73, Nazarov (Tadž.) 80,24,... 6. Lomnický (SR) 75,90.

Ženy – 100 m (-2,5): Bartolettová (USA) 11,35, 400 m: Georgeová (Nig.) 52,11, 100 m prek. (-1,3): Q. Harrisonová (USA) 12,73, 400 m prek.: Adekoyová (Bahr.) 54,98,... v B-behu 1. Holleyová (SR) 59,98, diaľka: Bartolettová 694, Jimohová (obe USA) 676,

Ženy - kladivo: 1. Wlodarczyková (Poľ.) 75,53, 2. Heidlerová 75,34, 3. Klaasová (obe Nem.) 74,62, 4. Martina Hrašnová (SR) 72,56, 5. Orbánová (Maď.) 70,45, 6. Fiodorowová (Poľ.) 70,24, 7. Perieová (Rum.) 70,19, 8. Ratcliffová (N. Zél.) 68,85.

Míting EA v írskom Corku.

Muži - 400 m: Yousif (V. Brit.) 45,48, 400 m prek.: Culson (Portor.) 48,41, 3000 m chôdza: Bird-Smith (Aus.) 10:56,23, Campion (Fr.) 10:58,16, výška: Donisan (Rum.) 224, kladivo: Cienfuegos (Šp.) 71,14.

Ženy - 100 m (+3,0): Van Burenová (USA) 11,35, 400 m:V. Ohuruoguová (V. Brit.) 52,95,...4. PUTALOVÁ (SR) 53,81, 3000 m: Hallová (USA) 8:54,48, 100 m prek.: Solomonová (V. Brit.) 13,28, žrď: Brownová (Ír.) 442.

Veľká cena Tábora v atletike

Muži - 800 m: 4. Timoranský 1:50,58, B-beh: 1. Lendvorský 1:54,47, 3. Szabo 1:55,42, 5. P. Ďurec 1:56,37, 3000 m prek.: 5. Valachovič 9:38,38, 8. T. Čelko 10:00,96, 110 m prek.: 4. Papšo 14,83, výška: 2. Bubeník 227 – limit na ME, 4. Horák 206, 9. Kabelka 201.

Ženy - 200 m: 2. Bezeková 24,69, 4. Slaničková 25,18, 100 m prek.: 4. Hladíková 14,21, žrď: 6. Kálnayová 340, diaľka: 1. Medgyesová 646, 2. J. Velďáková 622, 3. Slaničková 621.


Bejzbal

Zápasy ligy MLB.

Washington - Baltimore 2:8, New York Mets - Atlanta 4:3, Cincinatti - Chicago Cubs 9:3, Boston - Chicago White Sox 0:4

Tampa Bay - Kansas City 0:6, Cleveland - New York Yankees 3:5, Texas - Houston 7:12, Milwaukee - Philadelphia 2:3

St. Louis - Pittsburgh 2:0, Colorado - San Diego 1:6, Arizona - Miami 9:1, Oakland - San Francisco 5:0, Los Angeles Angels - Toronto 5:2, Seattle - Minnesota 2:0

Stolný tenis

Nominácia reprezentačných družstiev Slovenska na 57. stolnotenisové ME mládeže v talianskom meste Riva del Garda (11. - 20. 7. 2014):

juniori: Alexander Valuch, Samuel Kalužný, Ingemar Péter, Tomáš Kopányi, tréner: Róbert Valuch

juniorky: Miriam Kršiaková, Karolína Furková, Monika Haringová, Nikoleta Puchovanová, tréner: Milan Grman

kadeti: Tibor Špánik, Daniel Oráč, Dávid Wiltschka, Štefan Peko, tréner: Oto Mackovič

kadetky: Tatiana Kukuľková, Ema Labošová, Monika Uríková, Natália Grigelová, tréner: Dalibor Jahoda

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  2. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
  3. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
  4. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
  5. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
  6. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur
  7. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii
  8. Audi Q3 druhej generácie: akcia na úvod
  9. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac
  10. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho
  1. Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018
  2. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  3. Deň otvorených dverí Stavebnej fakulty STU
  4. Hlas Schwarzeneggera v autokameře Mio MiVue J85 WiFi vás ochrání
  5. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
  6. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
  7. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
  8. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
  9. Rozhodujú činy!
  10. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur
  1. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii 13 249
  2. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny 12 339
  3. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur 11 556
  4. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac 9 384
  5. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe? 6 187
  6. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom 5 051
  7. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne 3 527
  8. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho 3 446
  9. Audi Q3 druhej generácie: akcia na úvod 3 283
  10. Úbytok stromov je obrovský. Na záchranu stačí päťdesiat eur 3 245

Téma: Tenis


Hlavné správy zo Sme.sk

Prečo je Ústavný súd dôležitý?

Ústavný súd: Kandidát Radovan Hrádek zastupoval Kotlebu

Radovan Hrádek dlhodobo pracuje pre ĽSNS

Dobré ráno

Dobré ráno: Čo urobí nový zákon s kolobežkármi

Ako skompiluje nový cestný zákon život kolobežkárom.

DOMOV

Trabelssie: So Slotom sa stretávam, bavíme sa o babách

Zatiaľ nemá víziu o budúcnosti bývalého Priora v Bratislave.

Neprehliadnite tiež

Nová aréna je výzvou. Slovan sa chce dostať na európsku úroveň

Slovan sa chce presadiť v Európe, aréna má byť začiatkom novej éry.

Kuzminová: Konečne nielen strieľam ale aj triafam

Anastasia Kuzminová vyhrala preteky Svetového pohára.

Slovenskú paralympioničku nominovali na prestížne svetové ocenenie

Cena sa udeľuje paralympionikom za výnimočné výkony a silné vodcovské kvality.

Calgary si uctí tímovú legendu, jeho číslo vyradí zo série

Jarome Iginla absolvoval v drese Flames drvivú väčšinu svojej kariéry.