Športové výsledky (8. 7. 2014). Čepelová v Bad Gasteine vypadla

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

Futbal

Výsledky utorkového odvetného stretnutia 1. predkola Ligy majstrov vo futbale.

FC Banants (Arm.) - FC Santa Coloma (Andorra) 3:2 (1:1) - prvý zápas: 0:1, do 2. predkola postúpil tím FC Santa Coloma

Levadia Tallinn (Est.) - SP La Fiorita (S. Mar.) 7:0 (2:0) - prvý zápas: 1:0, do 2. predkola postúpil Tallinn

HB Tórshavn (Faer. ostr.) - Lincoln Red Imps (Gibr.) 5:2 (3:0) - prvý zápas: 1:1, do 2. predkola postúpil Tórshavn

Európska liga - odveta 1. predkola

Linfield FC - B36 Tórshavn 1:1 (1:0)

Článok pokračuje pod video reklamou

Góly: 17. Carvill - 48. Lawal (z 11 m)

/prvý zápas: 2:1, postupuje Linfield/

Príprava pred Fortuna ligou

AS Trenčín - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Gól: 41. Kubík (z pok. kopu)

UEFA Development Tournament žien do 19 rokov.

Slovensko "19" - Kazachstan "19" 6:0 (2:0)

Góly: 15. Deszátová, 40. Havranová, 44., 61. Švecová, 65., 80.+ Líšková, ŽK: 50. Moťovská

Zostava SR "19": Chládeková - Juríková, Deszátová, Moťovská, Szalaiová - Vojtekova - Havranová (54. Mazurová), Líšková, Chrenková (54. Čahojová), Tóthová (64. Lukčíková) - Kristeková (41. Švecová)

Streľba

Slovenským reprezentantkám v skeete sa na pretekoch Svetového pohára v streľbe zo všetkých zbraní v čínskom Pekingu nepodarilo prebojovať do vyraďovacej časti. Danka Barteková nemala k účasti medzi elitnou šesticou bojujúcou o medaily ďaleko, jej kvalifikačný výkon 69 terčov (22-25-22) však napokon stačil na konečnú 9. priečku. Zverenka trénera Juraja Sedláka potrebovala aspoň o bod viac na dodatočný rozstrel o zostávajúce miestenky do semifinále.

VÝSLEDKY - UTOROK

ľubovoľná malokalibrovka 60

muži (konečné poradie): 1. Chou Kchaj 208,2 b. (v kvalifikácii 621,1), 2. Lan Sing 208,0 (620,3), 3. Sam Andersson (Švéd.) 187,2 (622,8)

skeet

ženy (poradie po kvalifikácii): 1. Simona Scocchettiová (Tal.) 74, 2. Kim Min-či (Kór. rep.) 71, 3. Caitlin Connorová (USA) 71, ... 9. Danka Barteková 69, 17. Monika Štibravá-Zemková (obe SR) 68


Tenis

Slovenská tenistka Jana Čepelová skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA v rakúskom Bad Gastein už v 1. kole. V utorok nestačila na semifinalistku tohtoročného grandslamu Roland Garros a nasadenú štvorku Nemku Andreu Petkovicovú a za 130 minút jej podľahla 6:7 (8), 5:7.

Andrea Petkovicová (4-Nem.) - Jana ČEPELOVÁ (SR) 7:6 (8), 7:5

Newport

dvojhra - 1. kolo:

Dudi Sela (Izr.) - Michal Przysiezny (Poľ.) 6:1, 7:6 (2), Steve Johnson (6-USA) - Clay Thompson (USA) 6:1, 6:2, Rajeev Ram (USA) - Matthew Ebden (Aust.) 6:2, 7:5, Tacuma Ito (Jap.) - Mitchell Krueger (USA) 7:6(7), 6:1, Malek Jaziri (Tun.) - Ricardas Berankis (Lit.) 7:5, 6:3, Ivo Karlovič (2-Chor.) - Robby Ginepri (USA) 7:6 (2), 6:2, Samuel Groth (Austr.) - Donald Young (5-USA) 7:6 (7), 6:2

John Isner (1-USA) - Wayne Odesnik (USA) 6:3, 7:6 (6), Ante Pavič (Chor.) - Marius Copil (Rum.) 7:6 (0), 6:4, Adrian Mannarino (8-Fr.) - Jimmy Wang (Taiwan) 6:2, 6:4, Nicolas Mahut (4-Fr.) - Facundo Argueello (Arg.) 7:6 (1), 6:4, Luke Saville (Aus.) - Peter Polansky (Kan.) 6:4, 6:2, Sergij Stachovskij (Ukr.) - Farrukh Dustov (Uzb.) 6:3, 6:2

Bastad

Pablo Cuevas (Urug.) - Jeremy Chardy (6-Fr.) 6:2, 6:2, Victor Hanescu (Rum.) - Pablo Andujar (Šp.) 6:4, 6:4, Christian Lindell (Švéd.) - Inigo Cervantes (Šp.) 6:2, 6:3, Albert Ramos (Šp.) - Jiří Veselý (ČR) 7:5, 6:2, Pablo Carreno (8-Šp.) - Dustin Brown (Nem.) 6:3, 6:4, Radu Albot (Mold.) - Kenny De Schepper (Fr.) 7:6 (4), 6:1, Elias Ymer (Švéd.) - Michail Kukuškin (Kaz.) 6:3, 7:5

Carlos Berlocq (Arg.) - Julian Reister (Nem.) 2:6, 6:2, 6:2, Renzo Olivo (Arg.) - Paul-Henri Mathieu (Fr.) 5:2 - skreč, Mathieu odstúpil

Portorož

Dvojhra - 1. kolo:

Ilija Bozoljac (Srb.-8) - Karol Beck (SR) 4:6, 6:3, 6:4 za 153 minút

Turnaj WTA v rumunskej Bukurešti.

dvojhra - 1. kolo:

Danka Koviničová (Č.Hora) - Anett Kontaveit (Est.) 6:1, 6:4, Petra Cetkovská (7-ČR) - Alexandra Cadantuová (Rum.) 6:3, 6:2, Silvia Solerová Espinosová (Šp.) - Sesil Karatančevová (Kaz.) 6:2, 6:1, Jelica Kostovová (Bul.) - Alize Limová (Fr.) 3:6, 6:4, 7:5, Aleksandra Kruničová (Srb.) - Alexandra Panovová (Rus.) 4:6, 6:3, 6:1, Karin Knappová (4-Tal.) - Raluca Olaruová (Rum.) 6:1, 6:3, Katarzyna Piterová (Poľ.) - Andreea Mituová (Rum.) 6:0, 1:6, 7:6 (5)

Turnaj ITF kategórie Futures v rakúskom Telfse (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Martin Caro (SR) - Jan Jochman (ČR) 6:0, 6:2, Patrik Fabian (SR-7) - voľný žreb, Peter Mick (SR) - Dominik Šproch (SR) 6:7 (3), 6:4, 6:2

2. kolo:

Martin Caro (SR) - Jonas Trinker (Rak.-16) 3:6, 7:5, 6:3, Patrik Fabian (SR-7) - Brandon Walkin (Aus.) 6:3, 6:1, Simeon Rossier (Švaj.-8) - Peter Mick (SR) 7:6 (6), 6:2

3. kolo (finále):

Sebastian Wagner (Nem.-5) - Martin Caro (SR) 5:7, 6:3, 6:3, Jannis Liniger (Švaj.-11) - Patrik Fabian (SR-7) 6:4, 7:6 (4)

Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

Adrian Partl (SR-6) - Gavin van Peperzeel (Aus.) 6:3, 6:0, Juraj Masár (SR) - Sebastian Ofner (Rak.) 6:3, 6:4

Štvorhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

David Johansson, Jacob Kahoun (Švéd./Švaj.) - Danilo Kaleničenko, Peter Mick (Ukr./SR) 7:6 (5), 6:1, Patrik Fabian, Adrian Partl (SR-3) - voľný žreb

Turnaj ITF v rumunskom Iasi (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Šarlota Česneková (SR) - Alexandra Daniela Nicoarová (Rum.) 6:2, 6:3

2. kolo:

Šarlota Česneková (SR) - Ioana Florentina Popescová (Rum.) 6:0, 6:1

3. kolo (finále):

Šarlota Česneková (SR) - Andreea Culová (Rum.) 6:1, 6:1

ATP Challenger Tour Tilia Slovenia Open v slovinskom Portoroži (dotácia 42 500 eur, tvrdý povrch).

Dvojhra - 1. kolo:

Ilija Bozoljac (Srb.-8) - Karol Beck (SR) 4:6, 6:3, 6:4 za 153 minút

Turnaj WTA International BRD Bucharest Open v rumunskej Bukurešti (dotácia 250 000 USD, antuka).

Dvojhra - 1. kolo:

Petra Cetkovská (ČR-7) - Alexandra Cadantová (Rum.) 6:3, 6:2

Danka Koviničová (Č. Hora) - Anett Kontaveitová (Est.) 6:1, 6:4

Turnaj ITF v nemeckom Aschaffenburgu (dotácia 25 000 USD, antuka vonku).

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Karin Morgošová (SR-2) - voľný žreb, Zuzana Luknárová (SR-7) - voľný žreb

2. kolo:

Karin Morgošová (SR-2) - Julia Wachaczyková (Nem.) 6:3, 4:6, 6:3, Zuzana Luknárová (SR-7) - Sofia Kvacabajová (Gruz.) 6:1, 6:1

3. kolo (finále):

Natalija Kostičová (Srb.-16) - Karin Morgošová (SR-2) 6:3, 2:6, 7:6 (1), Zuzana Luknárová (SR-7) - Victoria Bosiová (Arg.-9) 6:0, 6:1

ATP Challenger Tour v talianskom San Benedette (dotácia 35 000 eur, antuka)

Štvorhra - 1. kolo:

Andrej Martin, Jaroslav Pospíšil (SR/ČR-4) - Alessandro Motti, Stefano Travaglia (Tal.) 6:3, 6:1


Atletika

Výsledky zo sveta atletiky.

EDMONTON - Míting - muži, 100 m (-2,2): Gatlin 10,05, Silmon (obaja USA) 10,21, 200 m: A. Brown (Kan.) 20,25, Weir (Kan.) 20,30, 400 m: L. Merritt 44,30, Mance (obaja USA) 45,02, L. Santos (Dom. rep.) 45,04, 800 m: D. Solomon (USA) 1:44,92, 110 m prek.: Sh. Brathwaite 13,43, R. Brathwaite (obaja Barb.) 13,44, A. Harris (USA) 13,45, výška: Drouin (Kan.) 232, guľa: Clarke (USA) 20,38, kladivo: McCollough (Ír.) 77,20, ženy - 100 (-1,1) a 200 m (-3,6): Tarmohová 11,11 a 22,82, 400 m: McCororyová 50,43, Atkinsová 50,74, kladivo: Campbellová 73,61, Cosbyová 73,39, Bingsonová (všetky USA) 73,04.

MONTREUIL - Míting - muži, 100 m: Gay (USA) 10,04 (bežalo sa v daždi), R. Thompson (Trin. a T.) 10,16, 400 m: Masrahi (Saud. Ar.) 44,55, Rooney (V. Brit.) 45,32, McQuay (USA) 45,61, 800 m: Vazquez (Portor.) 1:45,65, 1500 m: V. Kibet (Keňa) 3:34,09, Mekhissi-Benabbad (Fr.) 3:35,34, 110 m prek.: Parchment (Jam.) 13,33, Ortega (Kuba) 13,38, T. Martinot-Lagarde (Fr.) 13,38, ženy - 400 m: Richardsová-Rossová (USA) 51,12, Zemľaková (Ukr.) 51,52, 1500 m: K. Tesfayeová (Et.) 4:07,59, Makestadová-Bovinová (Nór.) 4:07,64, 100 m prek.: Billaudová (Fr.) 12,79, guľa: Carterová (USA) 19,25, disk: Strokovová (Rus.) 61,61.

EUGENE - Juniorský šampionát USA - juniori, 200 m (+2,9): Friday 20,03 (v rozbehu 20,39 reg.), 400 m: T. Brown 45,74, juniorky - 200 m: Whitneyová 22,49 - najlepší svetový výkon histórie do 17 rokov, 400 m prek.: Littleová 55,43, McLaughlinová (všetci USA) 55,63 (až v auguste bude mať 15!).

VENTSPILS - Míting - muži, oštep: Štrobinders (Lot.) 81,64.

Veľká cena Maďarska v atletike - Memoriál Istvána Gyulaia v Székesfehérvári

Muži - 100 m (-1,1 m/s): K. Collins (Sv. Krištof) 10,31, 200 m (-2,0): Ogunode (Kat.) 20,59, 400 m: Ch. Brown (Bah.) 45,21, Bingham (V. Brit.) 45,49, T. Lawrence (USA) 45,65, 800 m: KInyor (Keňa) 1:46,18, 3000 m: Kangogo 7:46,06, Longosiwa (obaja Keňa) 7:47,04, 110 m prek. (-1,4): Riley (Jam.) 13,49, Baji (Maď.) 13,52, 400 m prek.: D. Greene (V. Brit.) 49,89, výška: Bondarenko (Ukr.) 238, Uchov 234, Cypľakov (obaja Rus.) 230, žrď: Wojciechowski (Poľ.) 570, disk: Kövágó (Maď.) 64,72, J. Fernández (Kuba) 64,52, kladivo: Pars (Maď.) 82,49 – svetový výkon roka, Fajdek (Poľ.) 80,73, Nazarov (Tadž.) 80,24,... 6. Lomnický (SR) 75,90.

Ženy – 100 m (-2,5): Bartolettová (USA) 11,35, 400 m: Georgeová (Nig.) 52,11, 100 m prek. (-1,3): Q. Harrisonová (USA) 12,73, 400 m prek.: Adekoyová (Bahr.) 54,98,... v B-behu 1. Holleyová (SR) 59,98, diaľka: Bartolettová 694, Jimohová (obe USA) 676,

Ženy - kladivo: 1. Wlodarczyková (Poľ.) 75,53, 2. Heidlerová 75,34, 3. Klaasová (obe Nem.) 74,62, 4. Martina Hrašnová (SR) 72,56, 5. Orbánová (Maď.) 70,45, 6. Fiodorowová (Poľ.) 70,24, 7. Perieová (Rum.) 70,19, 8. Ratcliffová (N. Zél.) 68,85.

Míting EA v írskom Corku.

Muži - 400 m: Yousif (V. Brit.) 45,48, 400 m prek.: Culson (Portor.) 48,41, 3000 m chôdza: Bird-Smith (Aus.) 10:56,23, Campion (Fr.) 10:58,16, výška: Donisan (Rum.) 224, kladivo: Cienfuegos (Šp.) 71,14.

Ženy - 100 m (+3,0): Van Burenová (USA) 11,35, 400 m:V. Ohuruoguová (V. Brit.) 52,95,...4. PUTALOVÁ (SR) 53,81, 3000 m: Hallová (USA) 8:54,48, 100 m prek.: Solomonová (V. Brit.) 13,28, žrď: Brownová (Ír.) 442.

Veľká cena Tábora v atletike

Muži - 800 m: 4. Timoranský 1:50,58, B-beh: 1. Lendvorský 1:54,47, 3. Szabo 1:55,42, 5. P. Ďurec 1:56,37, 3000 m prek.: 5. Valachovič 9:38,38, 8. T. Čelko 10:00,96, 110 m prek.: 4. Papšo 14,83, výška: 2. Bubeník 227 – limit na ME, 4. Horák 206, 9. Kabelka 201.

Ženy - 200 m: 2. Bezeková 24,69, 4. Slaničková 25,18, 100 m prek.: 4. Hladíková 14,21, žrď: 6. Kálnayová 340, diaľka: 1. Medgyesová 646, 2. J. Velďáková 622, 3. Slaničková 621.


Bejzbal

Zápasy ligy MLB.

Washington - Baltimore 2:8, New York Mets - Atlanta 4:3, Cincinatti - Chicago Cubs 9:3, Boston - Chicago White Sox 0:4

Tampa Bay - Kansas City 0:6, Cleveland - New York Yankees 3:5, Texas - Houston 7:12, Milwaukee - Philadelphia 2:3

St. Louis - Pittsburgh 2:0, Colorado - San Diego 1:6, Arizona - Miami 9:1, Oakland - San Francisco 5:0, Los Angeles Angels - Toronto 5:2, Seattle - Minnesota 2:0

Stolný tenis

Nominácia reprezentačných družstiev Slovenska na 57. stolnotenisové ME mládeže v talianskom meste Riva del Garda (11. - 20. 7. 2014):

juniori: Alexander Valuch, Samuel Kalužný, Ingemar Péter, Tomáš Kopányi, tréner: Róbert Valuch

juniorky: Miriam Kršiaková, Karolína Furková, Monika Haringová, Nikoleta Puchovanová, tréner: Milan Grman

kadeti: Tibor Špánik, Daniel Oráč, Dávid Wiltschka, Štefan Peko, tréner: Oto Mackovič

kadetky: Tatiana Kukuľková, Ema Labošová, Monika Uríková, Natália Grigelová, tréner: Dalibor Jahoda

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Klima efekt bez klimatizácie
  2. Firmy, pri ktorých sa nemusíte obávať dvojakej kvality potravín
  3. S novou optikou máte v Poprade rýchlosť a kvalitu zaručenú
  4. V Trenčíne vzniká nová komunita, susedia tu budú priateľmi
  5. Nenechajte svojich zamestnancov „vyhorieť“!
  6. Tieto dizajnové hrnčeky a poháre na kávu ocení každý
  7. Získajte špičkovú klimatizáciu a toto leto ušetrite na elektrine
  8. ZOC MAX Prešov má za sebou úspešnú desaťročnicu
  9. V Adlerovej na Furči sa začína stavať!
  10. Adlerova - dobré miesto pre rodinu na Furči sa už stavia
  1. Zdravý životný štýl - dá sa v dnešnej dobe udržať?
  2. Klima efekt bez klimatizácie
  3. Firmy, pri ktorých sa nemusíte obávať dvojakej kvality potravín
  4. S novou optikou máte v Poprade rýchlosť a kvalitu zaručenú
  5. METRO vyzbieralo takmer päť ton potravín pre ľudí v núdzi
  6. Zonácia stanovuje jasný režim obhospodarovania každého pozemku
  7. Ako vybrať správne sedaciu súpravu?
  8. V Trenčíne vzniká nová komunita, susedia tu budú priateľmi
  9. Nenechajte svojich zamestnancov „vyhorieť“!
  10. 5. ročník akcie Za čistejšie Staré Mesto práve začína!
  1. Toto sú zdravotné problémy, o ktorých muži nehovoria 20 292
  2. Jordánsko: Najkrajšie miesta kráľovstva v púšti 18 650
  3. Tieto dizajnové hrnčeky a poháre na kávu ocení každý 11 814
  4. Miesta v Rakúsku, ktoré by ste mali vidieť. Kúsok za Bratislavou 11 071
  5. Firmy, pri ktorých sa nemusíte obávať dvojakej kvality potravín 9 773
  6. Vajíčka, chlebíky či niečo sladké? Kam v Bratislave na raňajky? 9 190
  7. Tento test pomohol viac ako 100 ľuďom znížiť vysoký krvný tlak 5 675
  8. 3 spôsoby, ako využiť GDPR vo váš prospech. 4 386
  9. Bývate v práci unavení? Možno spávate v zlom prostredí 3 551
  10. Nový projekt v Karlovej Vsi sa teší obrovskému 3 264

Téma: Tenis


Článok je zaradený aj do ďalších tém Australian Open 2018, US Open 2017, Wimbledon, Wimbledon 2017

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Slovensko pripomína jeden veľký kontajner na odpad

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.

KOMENTÁRE

Na východ nás neunesú, ale môžeme tam zostať

Naša kamenistá hruda je azda dobrým priestorom na vychádzky, ale geopoliticky je takmer bezcenná.

Neprehliadnite tiež

Zacítil bolesť a uvidel krv. Francúzskeho cyklistu postrelili počas tréningu

S krvavou rukou sa dokázal sám dopraviť do neďalekej nemocnice.

V Česku velebia jeho premenu. Stoch končí zápasy na hranici vyčerpania

Miroslav Stoch zmenil spôsob hry. Krídelník s povesťou problémového hráča začal brániť a opäť strieľa pekné góly. Objaví sa v národnom tíme?

Sagan: Byť pápežom je náročnejšie, ako byť cyklistom

Peter Sagan poskytol rozhovor anglickému Guardianu.

Mladým Slovákom úvodný zápas na MS nevyšiel, podľahli Fínom

Slovenskí mladíci prehrali s Fínskom 2:5.