Trnava zdolala Hibernians 5:0 a postúpila do druhého predkola

Vľavo Ján Vlasko (Trnava) strieľa v 28. minúte tretí gól.
Vľavo Ján Vlasko (Trnava) strieľa v 28. minúte tretí gól. (Autor: TASR)
Michal Červený, TASR|10. júl 2014 o 20:19

Súperom Spartaka v EL bude Zestafoni, prvý zápas je na programe o týždeň v Gruzínsku.

Spartak Trnava - FC Hibernians 5:0 (3:0)

Góly: 21. a 90.+2. Sabo, 12. Mikovič, 28. Vlasko, 85. Mikinič

Rozhodoval Dunauskas (Litva), ŽK: Kuzma, Bortel, Banovič, Mikinič - Failla, Dias, Bezzina, 2220 divákov

Spartak: Strapák - Janečka, Tóth (46. Banovič), Bortel, Čonka - Sabo, Kuzma, Schranz (59. Špalek), Vlasko, Chovanec - Mikovič (64. Mikinič)

Hibernians: Balzan - Muscat (65. Degabriele), Soares, Da Gracia, Desira - Bezzina, Kristensen, Marcelo Dias, Cohen, Failla - Farrugia

/prvý zápas: 4:2, postúpila Trnava/

((f))

ZLATÉ MORAVCE. Spartak Trnava bez problémov postúpil do druhého predkola futbalovej Európskej ligy.

Jeho súperom bol Hibernians FC, ktorý však tímu Juraja Jarábka nenarobil veľké problémy. V prvom zápase na Malte vyhral Spartak 4:2, v zlatomoravskej odvete zvíťazil pohodlne 5:0.

Súperom trnavského tímu v druhom predkole bude FC Zestafoni, prvý zápas je na programe o týždeň v Gruzínsku, odveta 24. júla zrejme opäť v Zlatých Moravciach.

Zlá rozohrávka na úvod

Priebeh štvrtkového zápasu predznamenal jeho výkop. Mali ho hostia a ihneď po rozohraní poslal kapitán Hiberniansu loptu v snahe o rýchlu rozohrávku nezmyselne za postrannú čiaru na úrovni stredovej čiary.

Obrana hostí mala problémy s presingom Spartaka, neisto pôsobil aj nevysoký (172 cm) brankár Daniel Balzan.

Trnava sa dostala do vedenia v 12. minúte, keď si Mikovič narazil loptu s Vlaskom a z hranice šestnástky tvrdo vystrelil. Bol to stý trnavský gól v európskych pohároch.

Gól na 2:0 strelil Erik Sabo, ktorého strelu neudržal v rukách Balzan. Neistotu ukázal brankár maltského tímu aj pri treťom trnavskom zásahu, ktorý po Sabovom centri v 28. minúte zariadil hlavou Vlasko.

Päť gólov hostia nedali

Malťania by na postup potrebovali v druhom polčase na postup minimálne päť gólov. Hosťom sa nepodarilo skórovať, naopak, v 85. minúte strelil štvrtý trnavský gól Mikinič.

V nadstavenom čase sa druhýkrát v zápase presadil Erik Sabo. Okrem toho druhá polovica stretnutia priniesla mdlé tempo a niekoľko pološancí Spartaka.

Hlasy:

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Sme radi, lebo sme v plnej príprave. Európska liga je pre nás príprava. Program sa nahusťuje, nemáme dotiahnutých hráčov, trápia nás zranenia. Dnes v polčase odstúpil Martin Tóth. Sabo mal problémy, ale dohral. Výsledky sú veľmi pozitívne. Žiadny súper tu nie je ľahký. Postup bol povinnosť, ideme ďalej, čaká nás liga, nahustený program. Sme radi, že sme povinný postup dotiahli.“

Branko Niševič (tréner Hibernians): „Prišli sme sem plní odhodlania. V prvom polčase Trnava vysoko napádala. Druhý polčas sme mali lepšiu organizáciu hry, Trnava mala menší tlak a menej šancí. Spartak postúpil zaslúžene, má dobré mužstvo.“

Domov»Futbal»Európska liga»Trnava zdolala Hibernians 5:0 a postúpila do druhého predkola