K1m: 1. Bram Sikkens (Bel.) 13:08,13, 2. Adam Neubert ((ČR) 13:14,20, 3. Riccardo Mattiello (Tal.) 13:15,12, ...39. Radovan Radler 14:30,92, 42. Mojmír Suja 14:37,83, 43. František Molnár (všetci SR) 14:38,23
C1ž: 1. Martina Satková 15:22,12, 2. Anežka Paloudová (obe ČR) 16:01,88, 3. Chiara Carbogninová (Tal.) 16:11,14
C2: 1. Roman Wirtz - Janosch Sülzer (Nem.) 14:08,09, 2. Luka Obadic - Jadran Zonjic (Chorv.) 14:10,90, 3. Filip Jelínek - Václav Kristek (ČR) 14:11,41, ...11. Adam Pirický - Martin Ondejka (SR) 15:34,65
Tenis
Daniela Hantuchová zvíťazila v rámci stredajšieho stretnutia zámorskej profesionálnej Svetovej ligy tímov (Mylan World Team Tennis - WTT) v drese klubu San Diego Aviators nad Kanaďankou Sharon Fichmanovou za 22 minút jednoznačne 6:0. Vo štvorhre s Češkou Květou Peschkeovou zdolali Fichmanovú a Američanku Megan Moultonovú-Levyovú 5:3. San Diego triumfovalo na pôde družstva Boston Lobsters 20:15.
Daniela Hantuchová (SR) - Sharon Fichmanová (Kan.) 5:0
Daniela Hantuchová, Květa Peschkeová (SR/ČR) - Sharon Fichmanová, Megan Moultonová-Levyová (Kan./USA) 5:3
WTA v Bastade
Alexandra Panovová (Rus.) - Grace Minová (USA) 6:2, 6:4, Mona Barthelová (Nem.) - Gabriela Dabrowska (Kan.) 6:4, 3:6, 6:4, Silvia Solerová Espinosová (Šp.) - Julia Goergesová (Nem.) 4:6, 6:1, 6:3, Kaia Kanepiová (Est.) - Richel Hogenkampová (Hol.) 6:3, 6:1
WTA v Istanbule
Ana Konjuhová (Chor.) - Misaki Doiová (Jap.) 6:4, 6:7(3), 6:4, Kurumi Narová (6-Jap.) - Kateřina Siniaková (ČR) 7:6(5), 6:7(3), 6:2, Karolína Plíšková (8-ČR) - Šahar Peerová (Izr.) 6:2, 7:5
Štvorhra - štvrťfinále
Janette Husárová, Klaudia Jansová-Ignaciková (SR/Poľ.-4) - Bojana Jovanovská, Francesca Schiavoneová (Srb./Tal.) 6:2, 5:7, 10:5 (zápasový tajbrejk)
Bogota
Dvojhra - 1. kolo:
James Ward (V. Brit.) - Matthew Ebden (Aus.-7) 6:4, 3:0 - skreč, Ebden odstúpil
Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.-8) - Juan Ignacio Londero (Arg.) 7:5, 6:3
Peter Polansky (Kan.) - Nicolás Barrientos (Kol.) 3:6, 6:4, 6:3
Jimmy Wang (Taiw.) - Michal Przysiezny (Poľ.) 7:6 (4), 4:6, 6:3
Dvojhra - 2. kolo:
Vasek Pospisil (Kan.-3) - Alex Kuznetsov (USA) 7:5, 7:5
Radek Štěpánek (ČR-4) - Guido Pella (Arg.) 7:6 (2), 6:2
Bernard Tomic (Aus.) - Alejandro Falla (Kol.-5) 6:1, 7:6 (2)
Alejandro González (Kol-6) - Thiemo De Bakker (Hol.) 6:3, 6:4
ATP v Hamburgu
Osemfinále
Leonardo Mayer (Arg.) - Dominic Thiem (Rak.) 6:3, 6:2, Lukáš Rosol (ČR) - Tommy Robredo (3-Šp.) 7:5, 7:6(6), Tobias Kamke (Nem.) -Alexandr Dolgopolov (4-Ukr.) 7:5, 2:6, 7:5, Pablo Andujar (Šp.) -Dustin Brown (Nem.) 6:1, 6:2, Dušan Lajovič (Srb.) - Filip Krajinovič (Srb.) 3:1, Krajinovič skrečoval, David Ferrer (1-Šp.) - Andreas Seppi (16-Tal.) 6:3, 3:6, 6:3, Alexander Zverev (Nem.) - Santiago Giraldo (11-Kol.) 6:4, 7:6(6), Philipp Kohlschreiber (7-Nem.) - Gilles Simon (12-Fr.) 7:5, 6:3
ITF v Tatranskej Lomnici a Poprade
Súhrn výsledkov slovenských tenistov vo štvrtkových zápasoch osemfinálového 2. kola dvojhry a štvrťfinále štvorhry na turnaji ITF Futures v Tatranskej Lomnici a Poprade (dotácia 10 000 USD, antuka).
Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)
Adrian Partl (SR-1) - Ivan Košec (SR) 6:3, 6:2
Marek Semjan (SR-3) - Danilo Kaleničenko (Ukr.) 6:4, 6:2
Patrik Fabian (SR) - Attila Balázs (Maď.-5) 6:3, 6:1
Václav Šafránek (ČR-6) - Martin Blaško (SR) 7:5, 7:5
Štvorhra - štvrťfinále
Patrik Fabian, Adrian Partl (SR-2) - Filip Havaj, Juraj Simčák (SR) 6:2, 7:5
Mauricio Álvarez-Guzmán, Francesco Vilardo (Peru/Tal.) - Filippo Baldi, Martin Blaško (Tal./SR) 5:7, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk)
Matt Seeberger, Rudolf Siwy (USA/ČR) - Danilo Kaleničenko, Peter Mick (Ukr./SR) 6:3, 3:6, 11:9 (zápasový tajbrejk)
ATP v Poznani
Slovenský tenista Igor Zelenay a Švéd Andreas Siljeström nasadení ako druhí zvíťazili vo štvrtkovom zápase štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour v poľskej Poznani (dotácia 35 000 eur, antuka vonku) nad domácim tandemom Andriej Kapaš, Blažej Koniusz za 68 minút 6:3, 6:4.
Štvorhra - štvrťfinále
Andreas Siljeström, Igor Zelenay (Švéd./SR-2) - Andriej Kapaš, Blažej Koniusz (Poľ.) 6:3, 6:4 za 68 minút
ATP Challenger v Granby
Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako prvý nečakane prehral vo štvrtkovom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v kanadskom Granby (dotácia 50 000 USD, tvrdý povrch) s 22-ročným britským 484. mužom svetového rebríčka Richardom Gabbom za 89 minút 6:3, 1:6, 2:6. O štyri roky od premožiteľa starší piešťanský rodák Lacko figuruje na 84. pozícii v renkingu, čiže presne o 400 miest vyššie.
Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)
Richard Gabb (V. Brit.) - Lukáš Lacko (SR-1) 3:6, 6:1, 6:2 za 89 minút
Rafting
Slovenské posádky si vo štvrtok na majstrovstvách Európy R4 v raftingu v Čunove vyjazdili zlaté medaily v šprinte v kategórii mužov aj žien do 23 rokov. V rovnakej disciplíne skončili obe slovenské veteránske lode druhé. V paralelnom šprinte bronz získali Slováci v kategórii do 23 rokov a opäť striebra obe posádky veteránov.
V piatok sú na programe šprint a paralelný šprint v otvorených kategóriách mužov a žien.
ME štvorčlenných posádok v raftingu - Čunovo - štvrtkové výsledky.
ŠPRINT
ženy do 23 rokov: 1. Slovensko I 81,65 s, 2. Rusko I 83,66, 3. Taliansko I 83,93
muži do 23 rokov: 1. Slovensko I 73,20 s, 2. Slovinsko I 73,51, 3. Česko II 74,22
ženy do 19 rokov: 1. Česko I, 2. Rusko I
muži do 19 rokov: 1. Slovinsko I 73,24, 2. Česko I 74,31, 3. Turecko I 75,55, 4. Slovensko I 77,02, 5, Slovensko II 78,39
muži nad 40 rokov: 1. Česko I 73,42 s, 2. Slovensko I 79,02, 3.Česko II 79,27
ženy nad 40 rokov: 1. Rusko I 85,92 s, 2. Slovensko I 93,52
PARALELNÝ ŠPRINT
ženy do 23 rokov: 1. Rusko I, 2. Taliansko I, 3. Slovensko I
muži do 23 rokov: 1. Česko II, 2. Slovinsko I, 3. Česko I, ... 5. Slovensko I
ženy do 19 rokov: 1. Česko I, 2. Rusko I
muži do 19 rokov: 1. Slovinsko I, 2. Rusko I, 3. Lotyšsko I, 4. Slovensko I, ... 6. Slovensko II
muži nad 40 rokov: 1. Česko I, 2. Slovensko I, 3. Česko II
ženy nad 40 rokov: 1. Rusko I, 2. Slovensko I
Rýchlostná kanoistika
Výsledky štvrtkových predpoludňajších rozjázd a semifinálových jázd so slovenským obsadením na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.
Výsledky - štvrtok
JUNIORI / 1000 m
K1 - II. rozjazda: 1. Tomáš Veselý (ČR) 3:34,875,... 7. Milan Fraňa (SR) 3:44,827 - postúpil do semifinále
IV. semifinále: 1. Christoph Kornfeind (Rak.) 3:33,549,... 5. Milan Fraňa (SR) 3:42,205 - postúpil do C-finále (19. 7. o 8.42 h)
K2 - II. rozjazda: 1. Edmund Haws, Samuel Kirchstein-Smith (V. Brit.) 3:19,629,... 4. Martin Nemček, Csaba Zalka (SR) 3:23,301 - postúpili do semifinále
II. semifinále: 1. Stanislav Daineka, Ivan Ivanov (Biel.) 3:15,666,...6. Martin Nemček, Csaba Zalka (SR) 3:23,970 - postúpili do B-finále (19. 7. o 9.03 h)
MUŽI DO 23 ROKOV / 1000 m
K2 - I. rozjazda: 1. Benjámin Ceiner, Tibor Hufnágel (Maď.) 3:15,481,... 3. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 3:17,977 - postúpili do semifinále
II. semifinále: 1. Simo Boltič, Vladimir Torubarov (Srb.) 3:13,832,... 5. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 3:19,660 - postúpili do B-finále (19. 7. o 10.15 h)
C1 - I. rozjazda: 1. Kristóf Khaut (Maď.) 4:00,931,... 3. Vicent Farkaš (SR) 4:03,375 - postúpil do semifinále
II. semifinále: 1. Carlo Tacchini (Tal.) 3:53,373,... 5. Vincent Farkaš (SR) 3:56,789 - postúpil do B-finále (19. 7. o 10.08 h)
Basketbal
Basketbalistky Minnesoty Lynx zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej profesionálnej WNBA nad Tulsou Shock 93:82. Najväčšiu zásluhu mala na tom najlepšia strelkyňa aktuálnej sezóny Maya Moorová, ktorá zaznamenala 32 bodov. Stretnutie sledovalo 16.413 divákov, čo je nový klubový rekord.
New York Liberty - Atlanta Dream 77:75
Minnesota Lynx - Tulsa Shock 93:82
Futbal
Sao Paulo zvíťazilo v stredajšom stretnutí 9. kola I. brazílskej ligy na ihrisku Bahie 2:0 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.
Bahia - Sao Paulo 0:2, Coritiba - Figueirense 0:2, Criciuma - Fluminense 3:2, Flamengo - Atletico Paranaense 1:2, Gremio - Goias 0:0, Sport - Botafogo 1:0
Plážový tenis
Výsledky štvrtkových stretnutí 1. kola na MS miešaných reprezentačných tímov v plážovom tenise v Moskve (17. - 20. júla).
1. kolo - výsledky
Cyprus - Švajčiarsko 2:1, San Maríno - Bulharsko 3:0, Belgicko - Veľká Británia 3:0, Litva - Izrael 3:0, Maďarsko - Thajsko 3:0, Estónsko - Lotyšsko 3:0, Francúzsko - Grécko 3:0, Bielorusko - Čína 3:0
Softbal
Výsledky štvrtkových stretnutí na ME softbalistov v českom Havlíčkovom Brode.
Holandsko - Belgicko 10:3, Chorvátsko - Dánsko 0:17, Veľká Británia - Izrael 7:0, Dánsko - Holandsko 10:3, Česko - Veľká Británia 5:4
Volejbal
Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí na turnaji Final Six I. skupiny volejbalovej Svetovej ligy mužov v talianskej Florencii.
H-skupina
USA - Austrália 3:1 (-22, 18, 23, 19)
I-skupina
Rusko - Brazília 1:3 (-24, 22, -23, -22)
Vodné pólo
Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí v základných skupinách turnaja mužov na vodnopólových majstrovstvách Európy v Budapešti.
A-skupina
Taliansko - Gruzínsko 15:5 (3:2, 5:1, 5:1, 2:1)
Grécko - Rusko 12:6 (3:1, 3:3, 1:1, 5:1)
Čierna Hora - Rumunsko 13:8 (2:2, 3:0, 5:2, 3:4)
B-skupina
Francúzsko - Chorvátsko 11:14 (3:5, 2:3, 3:2, 3:4)
Španielsko - Nemecko 10:8 (2:1, 3:2, 3:4, 2:1)
Srbsko - Maďarsko 6:8 (0:2, 3:3, 2:2, 1:1)
Stolný tenis
Slovenskí juniori Alexander Valúch, Samuel Kalužný a Ingemar Péter sa predstavia v zápasoch 2. kola jednotlivcov na ME v stolnom tenise v talianskom Riva del Garda. Kalužný si poradil vo štvrtok s Fínom Myllärinenom 4:1, Valúch zdolal Slovinca Kožula 4:3. Z víťazstva sa radoval aj Ingemar Péter, ktorý pokoril Izraelčana Aviva Ben Ariho 4:0.
výsledky
juniori - 1. kolo:
Kalužný (SR) - Myllärinen (Fín.) 4:1
Valúch (SR) - Kožul (Slovin.) 4:3
Ingemar (SR) - Ben Ari (Izr.) 4:0
kadeti - 1. kolo:
Wiltschka (SR) - Hribar (Slovin.) 4:2
kadetky - 1. kolo:
Kukuľková (SR) - Van Boheemenová (Hol.) 4:0
Labošová (SR) - Ilievová (Bulh.) 4:2
štvorhra - 1. kolo:
Uríková, Pľuškevičová (SR/Biel.) - Vrdoljkaová, Armaniniová (Chor./Tal.) 3:1
Valúch, Kršiaková (SR) - Darcis, Vanackerová (Bel.) 3:1
Špánik, Wiltschka (SR) - Mihailovič, Martinek (Bah/Chor.) 3:0
Oráč, Peko (SR) - Molnar, Heiszman (Maď.) 3:1
Kukuľková, Grigelová (SR) - Pavlovičová, Marnová (Chor.) 3:1
Labošová, Baltushiteová (SR/Biel.) - Lündströmová, Erikssonová (Fín.) 3:1
Péter, Valúch (SR) - Kožul, Sukič (Slovin.) 3:0
Haringová, Pfefferová (SR/Rak.) - Kordoutiová, Majorová (Gr./Lot.) 3:2 Kopányi, Zetterströmová (SR/Švéd.) - Hansen, Egeholtová (Dán.) 1:3
Kalužný, Haringová (SR) - Jarušin, Chlyzovová (Rus.) 0:3
Bilas, Hackemacková (Bel.) -, Furková (SR) 3:0