Športové výsledky (17. 7. 2014). Hantuchová - Fichmanová 5:0

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

Vodný zjazd

Juniorské majstrovstvá Európy v zjazde na divokej vode sa začali v Banja Luke na dlhej klasickej trati. Slovenské lode sa nepresadili a zhodne skončili v úzadí štartovného poľa.

Pozoruhodný bol medailový záber českých lodí. V perejách rieky Vrbas prenikli v každej kategórii na medailové stupne, dokonca aj viacnásobne v K1ž a C1ž.

dlhý zjazd

C1m: 1. Theo Viens (Fr.) 14:34,22, 2. Václav Kristek (ČR) 14:34,66, 3. Mattia Quintarelli (Tal.) 14:38,75, ...21. Adam Pirický (SR) 16:04,95

K1ž: 1. Selina Zimmermann (Švajč.) 13:51,81, 2. Martina Satková 14:00,05, 3. Tereza Brožová (obe ČR) 14:11,07, ...22. Simona Maceková 15:06,57, 31. Eliška Mintálová (obe ČR) 15:53,07

Článok pokračuje pod video reklamou

K1m: 1. Bram Sikkens (Bel.) 13:08,13, 2. Adam Neubert ((ČR) 13:14,20, 3. Riccardo Mattiello (Tal.) 13:15,12, ...39. Radovan Radler 14:30,92, 42. Mojmír Suja 14:37,83, 43. František Molnár (všetci SR) 14:38,23

C1ž: 1. Martina Satková 15:22,12, 2. Anežka Paloudová (obe ČR) 16:01,88, 3. Chiara Carbogninová (Tal.) 16:11,14

C2: 1. Roman Wirtz - Janosch Sülzer (Nem.) 14:08,09, 2. Luka Obadic - Jadran Zonjic (Chorv.) 14:10,90, 3. Filip Jelínek - Václav Kristek (ČR) 14:11,41, ...11. Adam Pirický - Martin Ondejka (SR) 15:34,65


Tenis

Daniela Hantuchová zvíťazila v rámci stredajšieho stretnutia zámorskej profesionálnej Svetovej ligy tímov (Mylan World Team Tennis - WTT) v drese klubu San Diego Aviators nad Kanaďankou Sharon Fichmanovou za 22 minút jednoznačne 6:0. Vo štvorhre s Češkou Květou Peschkeovou zdolali Fichmanovú a Američanku Megan Moultonovú-Levyovú 5:3. San Diego triumfovalo na pôde družstva Boston Lobsters 20:15.

Daniela Hantuchová (SR) - Sharon Fichmanová (Kan.) 5:0

Daniela Hantuchová, Květa Peschkeová (SR/ČR) - Sharon Fichmanová, Megan Moultonová-Levyová (Kan./USA) 5:3

WTA v Bastade

Alexandra Panovová (Rus.) - Grace Minová (USA) 6:2, 6:4, Mona Barthelová (Nem.) - Gabriela Dabrowska (Kan.) 6:4, 3:6, 6:4, Silvia Solerová Espinosová (Šp.) - Julia Goergesová (Nem.) 4:6, 6:1, 6:3, Kaia Kanepiová (Est.) - Richel Hogenkampová (Hol.) 6:3, 6:1

WTA v Istanbule

Ana Konjuhová (Chor.) - Misaki Doiová (Jap.) 6:4, 6:7(3), 6:4, Kurumi Narová (6-Jap.) - Kateřina Siniaková (ČR) 7:6(5), 6:7(3), 6:2, Karolína Plíšková (8-ČR) - Šahar Peerová (Izr.) 6:2, 7:5

Štvorhra - štvrťfinále

Janette Husárová, Klaudia Jansová-Ignaciková (SR/Poľ.-4) - Bojana Jovanovská, Francesca Schiavoneová (Srb./Tal.) 6:2, 5:7, 10:5 (zápasový tajbrejk)

Bogota

Dvojhra - 1. kolo:

James Ward (V. Brit.) - Matthew Ebden (Aus.-7) 6:4, 3:0 - skreč, Ebden odstúpil

Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.-8) - Juan Ignacio Londero (Arg.) 7:5, 6:3

Peter Polansky (Kan.) - Nicolás Barrientos (Kol.) 3:6, 6:4, 6:3

Jimmy Wang (Taiw.) - Michal Przysiezny (Poľ.) 7:6 (4), 4:6, 6:3

Dvojhra - 2. kolo:

Vasek Pospisil (Kan.-3) - Alex Kuznetsov (USA) 7:5, 7:5

Radek Štěpánek (ČR-4) - Guido Pella (Arg.) 7:6 (2), 6:2

Bernard Tomic (Aus.) - Alejandro Falla (Kol.-5) 6:1, 7:6 (2)

Alejandro González (Kol-6) - Thiemo De Bakker (Hol.) 6:3, 6:4

ATP v Hamburgu

Osemfinále

Leonardo Mayer (Arg.) - Dominic Thiem (Rak.) 6:3, 6:2, Lukáš Rosol (ČR) - Tommy Robredo (3-Šp.) 7:5, 7:6(6), Tobias Kamke (Nem.) -Alexandr Dolgopolov (4-Ukr.) 7:5, 2:6, 7:5, Pablo Andujar (Šp.) -Dustin Brown (Nem.) 6:1, 6:2, Dušan Lajovič (Srb.) - Filip Krajinovič (Srb.) 3:1, Krajinovič skrečoval, David Ferrer (1-Šp.) - Andreas Seppi (16-Tal.) 6:3, 3:6, 6:3, Alexander Zverev (Nem.) - Santiago Giraldo (11-Kol.) 6:4, 7:6(6), Philipp Kohlschreiber (7-Nem.) - Gilles Simon (12-Fr.) 7:5, 6:3

ITF v Tatranskej Lomnici a Poprade

Súhrn výsledkov slovenských tenistov vo štvrtkových zápasoch osemfinálového 2. kola dvojhry a štvrťfinále štvorhry na turnaji ITF Futures v Tatranskej Lomnici a Poprade (dotácia 10 000 USD, antuka).

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)

Adrian Partl (SR-1) - Ivan Košec (SR) 6:3, 6:2

Marek Semjan (SR-3) - Danilo Kaleničenko (Ukr.) 6:4, 6:2

Patrik Fabian (SR) - Attila Balázs (Maď.-5) 6:3, 6:1

Václav Šafránek (ČR-6) - Martin Blaško (SR) 7:5, 7:5

Štvorhra - štvrťfinále

Patrik Fabian, Adrian Partl (SR-2) - Filip Havaj, Juraj Simčák (SR) 6:2, 7:5

Mauricio Álvarez-Guzmán, Francesco Vilardo (Peru/Tal.) - Filippo Baldi, Martin Blaško (Tal./SR) 5:7, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Matt Seeberger, Rudolf Siwy (USA/ČR) - Danilo Kaleničenko, Peter Mick (Ukr./SR) 6:3, 3:6, 11:9 (zápasový tajbrejk)

ATP v Poznani

Slovenský tenista Igor Zelenay a Švéd Andreas Siljeström nasadení ako druhí zvíťazili vo štvrtkovom zápase štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour v poľskej Poznani (dotácia 35 000 eur, antuka vonku) nad domácim tandemom Andriej Kapaš, Blažej Koniusz za 68 minút 6:3, 6:4.

Štvorhra - štvrťfinále

Andreas Siljeström, Igor Zelenay (Švéd./SR-2) - Andriej Kapaš, Blažej Koniusz (Poľ.) 6:3, 6:4 za 68 minút

ATP Challenger v Granby

Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako prvý nečakane prehral vo štvrtkovom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v kanadskom Granby (dotácia 50 000 USD, tvrdý povrch) s 22-ročným britským 484. mužom svetového rebríčka Richardom Gabbom za 89 minút 6:3, 1:6, 2:6. O štyri roky od premožiteľa starší piešťanský rodák Lacko figuruje na 84. pozícii v renkingu, čiže presne o 400 miest vyššie.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)

Richard Gabb (V. Brit.) - Lukáš Lacko (SR-1) 3:6, 6:1, 6:2 za 89 minút


Rafting

Slovenské posádky si vo štvrtok na majstrovstvách Európy R4 v raftingu v Čunove vyjazdili zlaté medaily v šprinte v kategórii mužov aj žien do 23 rokov. V rovnakej disciplíne skončili obe slovenské veteránske lode druhé. V paralelnom šprinte bronz získali Slováci v kategórii do 23 rokov a opäť striebra obe posádky veteránov.

V piatok sú na programe šprint a paralelný šprint v otvorených kategóriách mužov a žien.

ME štvorčlenných posádok v raftingu - Čunovo - štvrtkové výsledky.

ŠPRINT

ženy do 23 rokov: 1. Slovensko I 81,65 s, 2. Rusko I 83,66, 3. Taliansko I 83,93

muži do 23 rokov: 1. Slovensko I 73,20 s, 2. Slovinsko I 73,51, 3. Česko II 74,22

ženy do 19 rokov: 1. Česko I, 2. Rusko I

muži do 19 rokov: 1. Slovinsko I 73,24, 2. Česko I 74,31, 3. Turecko I 75,55, 4. Slovensko I 77,02, 5, Slovensko II 78,39

muži nad 40 rokov: 1. Česko I 73,42 s, 2. Slovensko I 79,02, 3.Česko II 79,27

ženy nad 40 rokov: 1. Rusko I 85,92 s, 2. Slovensko I 93,52

PARALELNÝ ŠPRINT

ženy do 23 rokov: 1. Rusko I, 2. Taliansko I, 3. Slovensko I

muži do 23 rokov: 1. Česko II, 2. Slovinsko I, 3. Česko I, ... 5. Slovensko I

ženy do 19 rokov: 1. Česko I, 2. Rusko I

muži do 19 rokov: 1. Slovinsko I, 2. Rusko I, 3. Lotyšsko I, 4. Slovensko I, ... 6. Slovensko II

muži nad 40 rokov: 1. Česko I, 2. Slovensko I, 3. Česko II

ženy nad 40 rokov: 1. Rusko I, 2. Slovensko I


Rýchlostná kanoistika

Výsledky štvrtkových predpoludňajších rozjázd a semifinálových jázd so slovenským obsadením na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

Výsledky - štvrtok

JUNIORI / 1000 m

K1 - II. rozjazda: 1. Tomáš Veselý (ČR) 3:34,875,... 7. Milan Fraňa (SR) 3:44,827 - postúpil do semifinále

IV. semifinále: 1. Christoph Kornfeind (Rak.) 3:33,549,... 5. Milan Fraňa (SR) 3:42,205 - postúpil do C-finále (19. 7. o 8.42 h)

K2 - II. rozjazda: 1. Edmund Haws, Samuel Kirchstein-Smith (V. Brit.) 3:19,629,... 4. Martin Nemček, Csaba Zalka (SR) 3:23,301 - postúpili do semifinále

II. semifinále: 1. Stanislav Daineka, Ivan Ivanov (Biel.) 3:15,666,...6. Martin Nemček, Csaba Zalka (SR) 3:23,970 - postúpili do B-finále (19. 7. o 9.03 h)

MUŽI DO 23 ROKOV / 1000 m

K2 - I. rozjazda: 1. Benjámin Ceiner, Tibor Hufnágel (Maď.) 3:15,481,... 3. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 3:17,977 - postúpili do semifinále

II. semifinále: 1. Simo Boltič, Vladimir Torubarov (Srb.) 3:13,832,... 5. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 3:19,660 - postúpili do B-finále (19. 7. o 10.15 h)

C1 - I. rozjazda: 1. Kristóf Khaut (Maď.) 4:00,931,... 3. Vicent Farkaš (SR) 4:03,375 - postúpil do semifinále

II. semifinále: 1. Carlo Tacchini (Tal.) 3:53,373,... 5. Vincent Farkaš (SR) 3:56,789 - postúpil do B-finále (19. 7. o 10.08 h)


Basketbal

Basketbalistky Minnesoty Lynx zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej profesionálnej WNBA nad Tulsou Shock 93:82. Najväčšiu zásluhu mala na tom najlepšia strelkyňa aktuálnej sezóny Maya Moorová, ktorá zaznamenala 32 bodov. Stretnutie sledovalo 16.413 divákov, čo je nový klubový rekord.

New York Liberty - Atlanta Dream 77:75

Minnesota Lynx - Tulsa Shock 93:82


Futbal

Sao Paulo zvíťazilo v stredajšom stretnutí 9. kola I. brazílskej ligy na ihrisku Bahie 2:0 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

Bahia - Sao Paulo 0:2, Coritiba - Figueirense 0:2, Criciuma - Fluminense 3:2, Flamengo - Atletico Paranaense 1:2, Gremio - Goias 0:0, Sport - Botafogo 1:0


Plážový tenis

Výsledky štvrtkových stretnutí 1. kola na MS miešaných reprezentačných tímov v plážovom tenise v Moskve (17. - 20. júla).

1. kolo - výsledky

Cyprus - Švajčiarsko 2:1, San Maríno - Bulharsko 3:0, Belgicko - Veľká Británia 3:0, Litva - Izrael 3:0, Maďarsko - Thajsko 3:0, Estónsko - Lotyšsko 3:0, Francúzsko - Grécko 3:0, Bielorusko - Čína 3:0


Softbal

Výsledky štvrtkových stretnutí na ME softbalistov v českom Havlíčkovom Brode.

Holandsko - Belgicko 10:3, Chorvátsko - Dánsko 0:17, Veľká Británia - Izrael 7:0, Dánsko - Holandsko 10:3, Česko - Veľká Británia 5:4


Volejbal

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí na turnaji Final Six I. skupiny volejbalovej Svetovej ligy mužov v talianskej Florencii.

H-skupina

USA - Austrália 3:1 (-22, 18, 23, 19)

I-skupina

Rusko - Brazília 1:3 (-24, 22, -23, -22)


Vodné pólo

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí v základných skupinách turnaja mužov na vodnopólových majstrovstvách Európy v Budapešti.

A-skupina

Taliansko - Gruzínsko 15:5 (3:2, 5:1, 5:1, 2:1)

Grécko - Rusko 12:6 (3:1, 3:3, 1:1, 5:1)

Čierna Hora - Rumunsko 13:8 (2:2, 3:0, 5:2, 3:4)

B-skupina

Francúzsko - Chorvátsko 11:14 (3:5, 2:3, 3:2, 3:4)

Španielsko - Nemecko 10:8 (2:1, 3:2, 3:4, 2:1)

Srbsko - Maďarsko 6:8 (0:2, 3:3, 2:2, 1:1)


Stolný tenis

Slovenskí juniori Alexander Valúch, Samuel Kalužný a Ingemar Péter sa predstavia v zápasoch 2. kola jednotlivcov na ME v stolnom tenise v talianskom Riva del Garda. Kalužný si poradil vo štvrtok s Fínom Myllärinenom 4:1, Valúch zdolal Slovinca Kožula 4:3. Z víťazstva sa radoval aj Ingemar Péter, ktorý pokoril Izraelčana Aviva Ben Ariho 4:0.

výsledky

juniori - 1. kolo:

Kalužný (SR) - Myllärinen (Fín.) 4:1

Valúch (SR) - Kožul (Slovin.) 4:3

Ingemar (SR) - Ben Ari (Izr.) 4:0

kadeti - 1. kolo:

Wiltschka (SR) - Hribar (Slovin.) 4:2

kadetky - 1. kolo:

Kukuľková (SR) - Van Boheemenová (Hol.) 4:0

Labošová (SR) - Ilievová (Bulh.) 4:2

štvorhra - 1. kolo:

Uríková, Pľuškevičová (SR/Biel.) - Vrdoljkaová, Armaniniová (Chor./Tal.) 3:1

Valúch, Kršiaková (SR) - Darcis, Vanackerová (Bel.) 3:1

Špánik, Wiltschka (SR) - Mihailovič, Martinek (Bah/Chor.) 3:0

Oráč, Peko (SR) - Molnar, Heiszman (Maď.) 3:1

Kukuľková, Grigelová (SR) - Pavlovičová, Marnová (Chor.) 3:1

Labošová, Baltushiteová (SR/Biel.) - Lündströmová, Erikssonová (Fín.) 3:1

Péter, Valúch (SR) - Kožul, Sukič (Slovin.) 3:0

Haringová, Pfefferová (SR/Rak.) - Kordoutiová, Majorová (Gr./Lot.) 3:2 Kopányi, Zetterströmová (SR/Švéd.) - Hansen, Egeholtová (Dán.) 1:3

Kalužný, Haringová (SR) - Jarušin, Chlyzovová (Rus.) 0:3

Bilas, Hackemacková (Bel.) -, Furková (SR) 3:0

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  5. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  6. Billa otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 770
  2. Najužitočnejšia appka 17 703
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 11 931
  4. V O2 to s dátami poriadne prehnali 10 557
  5. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 627
  6. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 389
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 4 609
  8. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 3 996
  9. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 3 617
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 111

Téma: Futbal


Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

V pozadí detvianskej kauzy sa objavuje Kotleba a spravodajcovia

Firma z Bránikovho blogu robila čistky

Sĺpček Zuzany Kepplovej

Čo by mal Šefčovič pochopiť

Veru, nie sme ako Španieli.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako nevidiaci zistí, že má šaty rovnakej farby

S čím všetkým sa musí nevidiaci vysporiadať.

Píše Samuel Jezný

Kňazi vraj znásilňujú deti. Môžu za to liberáli

Biskup čelí obvineniu zo zneužitia dieťaťa. Z reakcie cirkvi zastáva rozum.

Neprehliadnite tiež

Venezuelský investor v Senici? Je to sympatický chlapík, tvrdí Mentel

V Senici postavili filozofiu na priemerných cudzincoch.