ITF v Tatranskej Lomnici a Poprade
Súhrn výsledkov stretnutí piatkového štvrťfinále dvojhry a semifinále štvorhry na tenisovom turnaji ITF Futures v Tatranskej Lomnici (dotácia 10 000 USD, antuka):
Dvojhra - štvrťfinále:
Adrian Partl (SR-1) - Péter Nagy (Maď.) 6:4, 6:3
Marek Semjan (SR-3) - Patrik Fabian (SR) 6:1, 7:6 (2)
Robin Staněk (ČR) - Pol Toledo-Bague (Šp.-2) 6:7 (2), 5:1 - prerušili pre tmu, dohrávka v sobotu
Rudolf Siwy (ČR) - Václav Šafránek (ČR-6) 3:6, 7:5, 6:4
Štvorhra - semifinále:
Patrik Fabian, Adrian Partl (SR-2) - Mauricio Álvarez-Guzmán, Francesco Vilardo (Peru/Tal.) 6:4, 6:1
Jan Kunčík, Lukáš Maršoun (ČR-1) - Matt Seeberger, Rudolf Siwy (USA/ČR) - odložili pre tmu, duel odohrajú v sobotu
WTA v Istanbule
štvrťfinále
Ana Konjuhová (Chorv.) - Elina Svitolinová (4-Ukr.) 6:4, 1:6, 6:1, Kristina Mladenovičová (Fr.) - Francesca Schiavoneová (Tal.) 3:6, 6:3, 7:5, Roberta Vinciová (2-Tal.) - Kurumi Narová (6-Jap.) 6:0, 6:2, Caroline Wozniacka (1-Dán.) - Karolína Plíšková (8-ČR) 6:1, 3:6, 6:2
Atletika
Kolumbijská trojskokanka Caterine Ibargüenová triumfovala na mítingu Diamantovej ligy v Monacu výkonom 15,31 m. Od svetového rekordu Ukrajinky Inessy Kravecovej ju delilo 19 cm. Tá v roku 1995 skočila 15,50 m.
muži
disk:
1. Piotr Malachowski (Poľ.) 65,84 m, 2. Jorge Fernssndez (Kuba) 65,46, 3. Gerd Kanter (Est.) 64,98
ženy
400 m prek.: 1. Kaliese Spencerová (Jam.) 54,09 s, 2. Georganne Molineová (USA) 54,73, 3. Cassandra Tateová (USA) 55,07
trojskok: 1. Caterine Ibargüenová (Kol.) 15,31 m, 2. Jekaterina Konevová (Rus.) 14,89, 3. Kimberly Williamsová (Jam.) 14,59
guľa: 1. Valerie Adamsová (N. Zéland) 20,38 m, 2. Christina Schwanitzová (Nem.) 19,54, 3. Michelle Carterová (USA) 19,05
Basketbal
WNBA
Basketbalistky Tulsa Shock zvíťazili v jedinom štvrtkovom zápase zámorskej profesionálnej WNBA nad tímom San Antonio Silver Stars 95:90.
výsledok:
Tulsa Shock - San Antonio Silver Stars 95:90
Futbal
Brazília
Futbalisti Cruzeira zvíťazili v štvrtkovom stretnutí 10. kola I. brazílskej ligy nad Vitoriou 3:1 a upevnili si vedenie v tabuľke.
Výsledky - 10. kolo
Corinthians - Internacional 2:1, Cruzeiro - Vitoria 3:1, Santos - Palmeiras 2:0
Poľsko
Výsledky piatkových zápasov 1. kola poľskej futbalovej ligy.
Gornik Leczna - Wisla Krakov 1:1 /za domácich Bielák celý zápas + ŽK v 56. min., Mráz celý zápas, Božok do 90.+2 min./
Podbeskidzie Bielsko-Biala - Pogon Štetín 2:3 /za domácich Sloboda a Zajac celý zápas, Demjan do 83. min., Peškovič iba na lavičke/
ME hráčok do 19 rokov
Výsledky piatkových stretnutí futbalových majstrovstiev Európy hráčok do 19 rokov v Nórsku:
A-skupina:
Nórsko - Belgicko 2:1
Holandsko - Škótsko 3:2
B-skupina:
Anglicko - Írsko 1:2
Švédsko - Španielsko 0:2
Volejbal
Výsledky piatkových stretnutí na turnaji Final Six I. skupiny volejbalovej Svetovej ligy mužov v talianskej Florencii.
H-skupina:
Austrália - Taliansko 0:3 (-14, -22, -21)
I-skupina:
Brazília - Irán 1:3 (-21, -19, 23, -26)
Stolný tenis
Slovenský junior Alexander Valúch postúpil do 4. kola na ME v stolnom tenise v talianskom Riva del Garda. V piatok si poradil s Nemcom Kilianom Ortom 4:3.
výsledky:
juniori - 3. kolo:
Valúch (SR) - Ort (Nem.) 4:3
kadetky:
Uríková (SR) - Lampartová (Švaj.) 3:1
Grígelová (SR) - Kroonová (Švaj.) 3:2
Cyklistika
Piatkovú 2. etapu cyklistických pretekov Czech Cycling Tour z Olomouca do Mohelnice (157,6 km) najlepšie zvládol Dán Martin Mortensem (Cult Energy Vital Water). Druhé miesto patrí Slovákovi Marošovi Kováčovi (Dukla Trenčín-Trek), ktorý prišiel do cieľa v rovnakom čase ako víťaz.
Na čele priebežného poradia sa usadil Holanďan Ike Groen (De Rijke), najlepší zo Slovákov je Kováč na štvrtej priečke.
2. etapa, Olomouc - Mohelnice (157,6 km):
1. Martin Mortensen (Dán./ Cult Energy Vital Water) 3:47:38 h, 2. Maroš KOVÁČ (SR/ Dukla Trenčín-Trek) rovnaký čas ako víťaz, 3. Nicolas Baldo (Fr./Team Voralberg) +2 s, 4. Ike Groen (Hol./De Rijke) rovnaký čas, 5. Michael Svengaard Carbel (Dán./ Cult Energy Vital Water) +3:43 min, 6. Eryk Laton (Poľ./BDC MarcPol), ...16. Erik BAŠKA (SR/ Dukla Trenčín-Trek), 22. Ľuboš MALOVEC (SR/ Dukla Trenčín-Trek), 53. Patrik TYBOR (SR/ Dukla Trenčín-Trek), 79. Martin MAHĎAR (SR/ Dukla Trenčín-Trek), 88. Roman BRONIŠ (SR/ Dukla Trenčín-Trek) všetci rovnaký čas, 115. Matej JURČO (SR/ Dukla Trenčín-Trek) +16:19
Priebežné poradie
1. Ike Groen (Hol./De Rijke) 4:13:11 h, 2. Martin Mortensen (Dán./ Cult Energy Vital Water) +14 s, 3. Nicolas Baldo (Fr./Team Voralberg) +1:08 min, 4. Maroš KOVÁČ (SR/ Dukla Trenčín-Trek) +1:14, 5. Dries Hollanders (Bel./Metec-TKH) +3:23, 6. Sjoerd van Ginneken (Hol./Metec-TKH) +3:25, ...66. Ľuboš MALOVEC (SR/ Dukla Trenčín-Trek), 67. Patrik TYBOR (SR/ Dukla Trenčín-Trek), 68. Martin MAHĎAR (SR/ Dukla Trenčín-Trek), 69. Roman BRONIŠ (SR/ Dukla Trenčín-Trek) všetci +5:04, 90. Erik BAŠKA (SR/ Dukla Trenčín-Trek) +7:14, 124. Matej JURČO (SR/ Dukla Trenčín-Trek) +19:40
Rafting
Slovenské posádky si v piatok na majstrovstvách Európy R4 v raftingu v Čunove vyjazdili v otvorených kategóriách dve medaily.
O obe sa postarali ženy, ktoré v šprinte nenašli konkurenciu a v paralelnom šprinte získali bronz. Medzi mužmi bol úspešnejší raft Slovensko II, ktorý skončil v šprinte piaty a paralelnom šprinte štrnásty
Šampionát v Čunove vyvrcholí počas víkendu.
ME štvorčlenných posádok v raftingu - Čunovo - piatkové výsledky
ŠPRINT
ženy - open: 1. Slovensko I 74,10, 2. Holandsko I 74,89, 3. Veľká Británia II 77,94
muži - open: 1. Česko I 66,48 s, 3. Holandsko I 67,92, 3. Taliansko I 68,84, ... 5. Slovensko II 69,32, 12. Slovensko I 70,60
PARALELNÝ ŠPRINT
ženy - open: 1. Veľká Británia I, 2. Holandsko I, 3. Slovensko I
muži - open: 1. Česko I, 2. Česko II, 3. Veľká Británia II, ... 14. Slovensko II, 17. Slovensko I
Vodný zjazd
Výsledky piatkových súťaží hliadok na majstrovstvách Európy juniorov vo vodnom zjazde na rieke Vrbas v Bosne a Hercegovine:
MUŽI - zjazd
3x C1: 1. Nemecko 15:02,89 min, 2. Chorvátsko +2,27 s, 3. Francúzsko +9,82
3x K1: 1. Francúzsko 13:29,01 min, 2. Nemecko +6,90 s, 3. Česko +8,00, ... 11. Slovnesko (František Molnár, Mojmír Suja, Radovan Radler) +1:27,94 min
3x C2: 1. Francúzsko 14:25,24 min, 2. Nemecko +24,67 s, 3. Chorvátsko +35,80, ... tím Slovensko (Adam Pirický, Martin Ondrejka / Simona Maceková, František Molnár / Radovan Radler, Mojmír Suja) nedokončil
ŽENY - zjazd
3x K1: 1. Česko 14:37,47 min, 2. Nemecko +5,33 s, 3. Francúzsko +8,03
3x C1: 1. Česko 16:24,82 min, 2. Francúzsko +20,92 s, 3. Taliansko +1:22,75 min
Vodné pólo
Vodné pólistiky Holandska zvíťazili v piatkovom zápase A-skupiny na európskom šampionáte v Budapešti nad Veľkou Britániou 11:5 a sú na čele so ziskom 6 bodov.
Vedúce družstvo B-skupiny Taliansko vyhralo nad Ruskom rozdielom troch gólov 13:10.
Výsledky:
A-skupina
Holandsko - Veľká Británia 11:5 (2:1, 2:2, 3:1, 4:1)
Maďarsko - Grécko 12:7 (3:0, 3:3, 3:2, 3:2)
Tabuľka:
1. Holandsko 2 2 0 0 23:16 6
2. Maďarsko 2 1 0 1 23:19 3
3. Grécko 2 1 0 1 16:19 3
4. Veľká Británia 2 0 0 2 12:20 0
B-skupina
Španielsko - Francúzsko 18:4 (4:1, 5:0, 5:1, 3:2)
Taliansko - Rusko 13:10 (3:2, 3:1, 5:4, 2:3)
Tabuľka:
1. Taliansko 2 2 0 0 27:14 6
2. Španielsko 2 1 0 1 27:14 3
3. Rusko 2 1 0 1 20:22 3
4. Francúzsko 2 0 0 2 8:32 0
Plážový tenis
Výsledky stretnutí piatkového osemfinálového 2. kola na MS miešaných reprezentačných tímov v plážovom tenise v Moskve (17. - 20. júla).
Výsledky - 2. kolo (osemfinále, zhora podľa "pavúka")
Brazília (1) - Cyprus 3:0, Španielsko (8) - San Maríno 2:1, Japonsko (4) - Belgicko 3:0, Nemecko (6) - Litva 3:0, Rusko (5) - Maďarsko 2:0, Venezuela (3) - Estónsko 3:0, Portugalsko (7) - Bielorusko 2:1, Taliansko (2) - Francúzsko 2:0
Softbal
Výsledky piatkových stretnutí na ME softbalistov v českom Havlíčkovom Brode.
O priamy postup do finále:
Česko - Dánsko 9:4
O postup do play-off o finále:
Holandsko - Veľká Británia 3:2
Skupina o 5. - 7. miesto:
Chorvátsko - Belgicko 2:9