Čepelová prehrala semifinále v Bastade s Scheepersovou 0:2

Jana Čepelová v apríli na zelenej antuke v americkom Charlestone postúpila do finále. (Autor: TASR / AP)
TASR|19. júl 2014 o 08:37

Slovenská tenistka Jana Čepelová opäť hrá semifinále tenisového turnaja WTA.

WTA v Bastade - semifinále

Jana Čepelová (SR) - Chanelle Scheepersová (RSA) 5:7, 2:6

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela v semifinále dvojhry na antukovom turnaji WTA vo švédskom Bastade (dotácia 250.000 dolárov).

Zverenka trénera Martina Zathureckého prehrala s Juhoafričankou Chanelle Scheepersovou za 75 minút v dvoch setoch 5:7, 2:6. Čepelová nevyužila šancu postúpiť do druhého finále na WTA Tour.

"Súperku som nepoznala, mala som to o to ťažšie. Prekvapila ma tým, ako rýchlo a dobre hrala. Prakticky nerobila chyby a vyhrala dnes zaslúžene. Ja som vôbec nepredviedla výkon, ktorým by som si mohla nárokovať na postup do finále," povedala Čepelová.

"Na rozohrávke bolo všetko v poriadku, ale v samotnom zápase mi to tam nepadalo, vôbec mi to nešlo. Jednoducho, bolo to jeden z tých dní... Celkovo je však pre mňa už postup do semifinále povzbudením po predchádzajúcom negatívnom období," uviedla Jana Čepelová pre agentúru SITA.

Nedarilo sa jej

Slovenská fedcupová reprezentantka hrala začiatkom apríla o titul na zelenej antuke v americkom Charlestone, potom však prišla výsledková kríza. Z 10 dvojhier, vrátane dvoch fedcupových, vyhrala len jednu v kvalifikácii v Madride, v uplynulých týždňoch ju navyše trápili zdravotné problémy.

Chytila sa až teraz na tradičnom letnom turnaji v Bastade, z ktorého si odnáša prémiu 11.500 USD a 110 bodov do svetového rebríčka WTA.

Čepelovej nevyšiel úvod zápasu so Scheepersovou, keď za stavu 1:1 stratila vlastné podanie. Slovenka síce hneď vzápätí kontrovala rebrejkom, no Juhoafričanka potom získala tri gemy v rade a za stavu 5:2 mala k dispozícii dva setbaly.

Čepelová ich odvrátila a vďaka zlepšenej hre vyrovnala na 5:5. no koncovka patrila Scheepersovej, ktorá v dvanástom geme po víťaznom bekhendovom krose premenila v poradí tretí setbal.

Premenila prvý mečbal

Juhoafričanka kvalitne returnovala, bola trpezlivejšia pri dlhých výmenách od základnej čiary. Na začiatku druhého dejstva sa 30-ročná Scheepersová po dvoch brejkoch ujala vedenia 5:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

V ôsmom geme premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal. V nedeľu bude bojovať o svoj druhý singlový titul proti víťazke druhého semifinále medzi Španielkou Silviou Solerovou Espinosovou a Nemkou Monou Barthelovou. V roku 2009 Scheepersová nenašla premožiteľku v čínskom Kuang-čou, kde vo finále zdolala Slovenku Magdalénu Rybárikovú.

Chanelle Scheepersová (JAR) - Jana Čepelová (SR) 7:5, 6:2

Mona Barthelová (Nem.) - Silvia Solerová-Espinosová (Šp.) 6:2, 4:6, 7:5

Online prenos

Scheepersová vyhrala druhý set 2:6 a aj celý zápas. Využila hneď prvý mečbol.

tenis_lipticka_15.jpg 1:4 - Druhý set. Nervózna Čepelová prehrala aj ďalší vlastný servis čistou hrou a v druhom sete už výrazne prehráva.

Scheepersová vyhrala prvý set 5:7. Posledné dve hry prvého setu získala hráčka z Juhoafrickej republiky.

tenis_lipticka_15.jpg 5:5 - Prvý set. Slovenka Čepelová prehrávala už 2:5 no dotiahla skóre v prvom sete a momentálne je vyrovnané.

tenis_lipticka_15.jpg 2:2 - Prvý set. Jana Čepelová síce prehrala svoj druhý servis, následne však vzala podanie súperke.

tenis_lipticka_15.jpg Favoritkou zápasu je Scheepersová s kurzom približne 1,8. Na výhru Čepelovej je kurz 2,0.

Domov»Tenis»Čepelová prehrala semifinále v Bastade s Scheepersovou 0:2