Športové výsledky (19.7. 2014). Štěpánka zdolal Karlovič

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Tenis

ATP World Tour 500 bet-at-home Open v nemeckom Hamburgu (dotácia 1 322 150 eur, antuka).

Dvojhra - semifinále:

Leonardo Mayer (Arg.) - Philipp Kohlschreiber (7-Nem.) 7:5, 6:4, David Ferrer (1-Šp.) - Alexander Zverev (Nem.) 6:0, 6:1

ATP World Tour 250 Claro Open Colombia v kolumbijskej Bogote (dotácia 663 610 dolárov, tvrdý povrch vonku).

Dvojhra - štvrťfinále:

Ivo Karlovič (Chor.-2) - Jimmy Wang (Taiw.) 6:3, 7:6 (6), Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.-8) - Richard Gasquet (Fr.-1) 6:3, 6:4, Bernard Tomic (Aus.) - Vasek Pospisil (Kan.-3) 6:4, 6:4, Radek Štěpánek (ČR-4) - Alejandro González (Kol.-6) 6:4, 6:4

Článok pokračuje pod video reklamou

Dvojhra - semifinále:

Ivo Karlovič (Chor.-2) - Radek Štěpánek (ČR-4) 6:4, 3:6, 6:4

Ďalší program semifinále:

Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.-8) - Bernard Tomic (Aus.)

Turnaj ITF Futures v Tatranskej Lomnici (dotácia 10 000 USD, antuka)

Dvojhra - semifinále:

Rudolf Siwy (ČR) - Adrian Partl (SR-1) 6:3, 6:3, Marek Semjan (SR-3) - Robin Staněk (ČR) 6:3, 5:7, 6:4

Štvorhra - semifinále:

Jan Kunčík, Lukáš Maršoun (ČR-1) - Matt Seeberger, Rudolf Siwy (USA/ČR) 7:5, 6:3

finále:

Patrik Fabian, Adrian Partl (SR-2) - Jan Kunčík, Lukáš Maršoun (ČR-1) 6:2, 6:0

Kvalifikácia o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Vegeta Croatia Open v chorvátskom Umagu (dotácia 485 760 eur, antuka).

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Andrej Martin (SR-6) - Tomislav Brkič (Bos. a Herc.) 6:2, 6:3, Norbert Gombos (SR-4) - Ivo Klec (SR) 2:6, 6:3, 7:5

Turnaj ITF v českom Olomouci (dotácia 50 000 USD, antuka vonku).

Štvorhra - semifinále:

Barbora Krejčíková, Aleksandra Kruničová (ČR/Srb.-3) - Kateřina Kramperová, Chantal Škamlová (ČR/SR) 6:4, 6:7 (3), 10:4 (zápasový tajbrejk)

Turnaj ITF kategórie Futures v rumunskom meste Curtea de Arges (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).

Dvojhra - štvrťfinále:

Filip Horanský (SR-3) - Patrick Ciorcila (Rum.-7) 6:4, 6:4

semifinále:

Filip Horanský (SR-3) - Petru-Alexandru Luncanu (Rum.-8) 6:4, 6:4

Turnaj WTA International TEB BNP Paribas Istanbul Cup v tureckom Istanbule (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace Pro)

dvojhra - semifinále:

Roberta Vinciová (2-Tal.) - Ana Konjuhová (Chorv.) 6:4, 6:2, Caroline Wozniacka (1-Dán.) - Kristina Mladenovičová (Fr.) 6:2, 6:3

Štvorhra - semifinále:

Misaki Doiová, Elina Svitolinová (Jap./Ukr.) - Janette Husárová, Klaudia Jansová-Ignaciková (SR/Poľ.-4) 6:7 (4), 6:3, 10:6 (zápasový tajbrejk)

Turnaj ATP Challenger Tour v nemeckom Oberstaufene (dotácia 35 000 eur, antuka).

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo

Jozef Kovalík (SR-2) - voľný žreb

2. kolo:

Jozef Kovalík (SR-2) - Stephan Fransen (Hol.) 7:5, 6:1 za 87 minút

Futbal

Rakúsko - 1. kolo

Red Bull Salzburg - Rapid Viedeň 6:1 /J. Novota (Rapid) odchytal celý zápas/, Admira Wacker - AC Wolfsberger 1:4, SV Ried - SC Wiener Neustadt 3:1, Altach - Strum Graz 1:0

Švajčiarsko - 1. kolo

Aarau - FC Bazilej 1:2, St. Gallen - Young Boys 2:2

Poľsko - 1. kolo

Jagiellonia Bialystok - Lechia Gdaňsk 2:2 /M. Baran (Bialystok) nastúpil v 75. min/, Legia Varšava - GKS Belchatow 0:1 /za domácich D. Kuciak celý zápas/

ME hráčov do 19 rokov

ME hráčov do 19 rokov

A-skupina /Felcsut, Budapešť/:

Portugalsko - Izrael 3:0 (1:0)

Góly: 39. a 78. Lopes, 64. Silva

Maďarsko - Rakúsko 1:3 (0:2)

Góly: 60. Varga - 15. Bytyqi (z 11 m), 18. Blutsch, 48. Michorl

Tabuľka:

1. Portugalsko 1 1 0 0 3:0 3

2. Rakúsko 1 1 0 0 3:1 3

3. Maďarsko 1 0 0 1 1:3 0

4. Izrael 1 0 0 1 0:3 0

B-skupina /Györ/:

Ukrajina - Srbsko 1:1 (1:1)

Góly: 1. Burda - 7. Maksimovič

Bulharsko - Nemecko 0:3 (0:2)

Góly: 1. a 56. Selke, 28. Syhre

Tabuľka:

1. Nemecko 1 1 0 0 3:0 3

2. Srbsko 1 0 1 0 1:1 1

Ukrajina 1 0 1 0 1:1 1

4. Bulharsko 1 0 0 1 0:3 0

Basketbal

WNBA - výsledky

Indiana Fever - Chicgao Sky 82:64, Phoenix Mercury - Connecticut Sun 101:85, Los Angeles Sparks - Washington Mystics 75:79

Volejbal

Výsledok odvetného stretnutia finále play-off Európskej ligy 2014 vo volejbale žien.

Nemecko - Turecko 1:3 (-19, -23, 20, -20) - prvý zápas 1:3, Turecko získalo titul

111 min, rozhodovali: Záhorcová (ČR) a Miklošičová (Slovin.)

Final Six I. skupiny volejbalovej Svetovej ligy mužov v talianskej Florencii.

semifinále:

Irán - USA 0:3 (-18, -22, -16), Taliansko - Brazília 0:3 (-11, -23, -20)

Rýchlostná kanoistika

Majstrovstvá sveta juniorov a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

Sobotňajšie výsledky - Slováci:

1000 m

JUNIORI

K1 - C-finále: 1. Alexander Medvedev (Kaz.) 3:44,303 min, ... 6. Milan Fraňa (SR) 3:48,059

K2 - B-finále: 1. Maxime Le Bon, Jean Sikora (Fr.) 3:22,114 min, ... 6. Martin Nemček, Csaba Zalka (SR) 3:25,886

MUŽI DO 23 ROKOV

K2 - B-finále: 1. Alan Apollonio, Simon Blaževič (Slovin.) 3:15,346 min, ... 7. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 3:19,858

C1 - B-finále: 1. Nurislom Tukhtasin Ugli (Uzb.) 3:56,486 min, ... 3. Vincent Farkaš (SR) 3:58,838

200 m

JUNIORI

K2 - III. semifinále: 1. Iňigo Noval, José Luis Gómez (Šp.) 33,057 s, ... 5. Daniel Szokol, Eduard Rebro (SR) 34,245 - postúpili do B-finále (20. 7. o 9.15 h)

JUNIORKY

C1 - II. semifinále: 1. Eleonora Kovaľčuková (Rus.) 49,223 s, ... 7. Hana Mikéciová (SR) 55,039 - postúpila do B-finále (20. 7. o 9.10 h)

MUŽI DO 23 ROKOV

K1 - I. semifinále: 1. Manfredi Rizza (Tal.) 34,399 s, 2. Miroslav Zaťko (SR) - postúpil do A-finále (20. 7. o 11.00 h)

K2 - II. semifinále: 1. Dawid Putto, Bartosz Jonkisz (Poľ.) 32,133 s, ... 7. Martin Vajda, Filip Sprušanský (SR) 34,301 - postúpili C-semifinále (20. 7. o 10.35 h)

Vodné Pólo

Majstrovstvá Európy v Budapešti.

A-skupina:

Gruzínsko - Rusko 12:16 (3:3, 1:4, 7:4, 1:5), Rumunsko - Grécko 9:10 (3:2, 2:3, 2:2, 2:3), Taliansko - Čierna Hora 6:6 (2:0, 0:1, 2:3, 2:2)

B-skupina:

Španielsko - Francúzsko 13:5 (2:0, 3:3, 4:2, 4:0), Chorvátsko - Srbsko 8:8 (2:3, 3:2, 1:2, 2:1), Nemecko - Maďarsko 8:16 (3:4, 4:5, 0:3, 1:4)

Bejzbal

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej bejzbalovej MLB.

Washington - Milwaukee 2:4, Miami - San Francisco 1:9, Boston - Kansas City 5:4, Pittsburgh - Colorado 4:2, Detroit - Cleveland 3:9, NY Yankees - Cincinnati 4:3, Toronto - Texas 1:5, Chicago White Sox - Houston 3:2

St. Louis - LA Dodgers 3:2, Minnesota - Tampa Bay 2:6, Atlanta - Philadelphia 6:4, Arizona - Chicago Cubs 5:4, San Diego - NY Mets 4:5, Oakland - Baltimore 5:4,LA Angels - Seattle 3:2 po 16. zmene

Softbal

Výsledky sobotňajších stretnutí na ME softbalistov v českom Havlíčkovom Brode.

Finále: Česko - Dánsko 8:0

O postup do finále: Dánsko - Holandsko 7:0

O postup do duelu o 5. miesto: Izrael - Chorvátsko 6:1

O 5. miesto: Belgicko - Izrael 0:4

Konečné poradie: 1. Česko, 2. Dánsko, 3. Holandsko, 4. Veľká Británia, 5. Izrael, 6. Belgicko, 7. Chorvátsko

Stolný tenis

57. majstrovstvá Európy mládeže v stolnom tenise v talianskom meste Riva del Garda (11. - 20. júla 2014).

Výsledky - sobota:

Dvojhra juniorov - 4. kolo (osemfinále):

Alexander Valuch (SR) - Alexandre Cassin (Fr.) 1:4 (-4, -10, 7, -6, -9)

Štvorhra kadetov - 3. kolo (osemfinále):

Štefan Peko, Daniel Oráč (SR) - Nolan Givone, Irvin Bertrand (Fr.) 0:3 (-7, -4, -5)

Šerm

Majstrovstvá sveta v šerme fleuretom.

finále - muži: Alexej Čeremisinov (Rus.) - Ma Jianfei (Čína) 15:11

Konečné poradie: 1. Čeremisinov, 2. Ma Jianfei, 3. Enzo Lefort (Fr.) a Timur Safin (Rus.), 5. Gerek Meinhardt (USA), 6. James-Andrew Davis (V.Brit.), 7. Alexander Choupenitch (ČR), 8. Sebastian Bachmann (Nem.)

finále - ženy: Arianna Errigová (Tal.) - Martina Batiniová 15:7 Konečné poradie: 1. Errigová, 2. Batiniová, 3. Valentina Vezzaliová (Tal.) a Ines Boubakriová (Tunis.), 5. Elisa Di Franciscová (Tal.), 6. Lee Kieferová (USA), 7. Olga Lelejková (Ukr.), 8. Magdalena Knopová (Poľ.)

Atletika

3. kolo ligy atletických družstiev na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom.

muži

100 m: 1. Závacký (STU Bratislava) 10,49, 400 M. 1. Privalinec (ŠOG Nitra) 48,68, 800 m: 1. Talán (Stavbár Nitra) 1:53,62, 1500 m: 1. Štefina (Spartak Dubnica) 4:06,99, 5000 m: 1. Ďurec (Dukla B. Bystrica) 15:17,22, 400 m prek.: 1. Olejník (Dukla B. Bystrica) 55,59, 3000 m prek.: 1. Talán 10:16,08, diaľka: 1. Horák (Dukla B. Bystrica) 672, trojskok: 1. Koch (UK Bratislava) 14,95, výška: 1. Bubeník (Stavbár Nitra) 225, 2. Beer (TU Košice) 221, žrď: 1. Krajňák (Dukla B. Bystrica) 500, disk: 1. Gašaj (Stavbár nitra) 55,10, oštep: 1. Bartoň (Stavbár Nitra) 60,24, 4x100 m: 1. Stavbár Nitra 43,63

ženy

100 m: 1. Weigertová (UK Bratislava) 12,01, 400 m: 1. Holleyová (Spartak Dubnica) 56,09, 800 m: 1. Hálová (Dukla B. Bystrica) 2:13,15, 1500 m: 1. Berešová (Dukla B. Bystrica) 4:37,74, 5000 m: 1. Maníková (Spartak Dubnica) 18:16,21, 400 m prek.: 1. Lajčáková (Spartak Dubnica) 67,65, 3000 m prek.: 1. Zacharová (AK mesta Zvolen) 12:19,47, diaľka: 1. J. Velďáková 610, 2. Medgyesová (obe Dukla B. Bystrica) 606, trojskok: D. Velďáková (Dukla B. Bystrica) 13,80, výška: 1. Karaffová (ŠOG Nitra) 170, žrď: 1. Hrvolová (Spartak Dubnica) 330, disk: 1. Kočárová (Dukla B. Bystrica) 41,87, oštep: 1. Krasňanová (UK Bratislava) 45,11, 4x100 m: 1. UK Bratislava 48,09, 4x400 m: 1. Slovensko (Šalgovičová, Štuková, Holleyová, Putalová) 3:37,16, 2. Chorvátsko 3:37,99, 3. Česko 3:56,97

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  5. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  6. Billa otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 770
  2. Najužitočnejšia appka 17 705
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 11 942
  4. V O2 to s dátami poriadne prehnali 10 447
  5. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 627
  6. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 389
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 4 623
  8. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 3 997
  9. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 3 609
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 113

Téma: Tenis


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

V pozadí detvianskej kauzy sa objavuje Kotleba a spravodajcovia

Firma z Bránikovho blogu robila čistky.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako nevidiaci zistí, že má šaty rovnakej farby

S čím všetkým sa musí nevidiaci vysporiadať.

Sĺpček Zuzany Kepplovej

Čo by mal Šefčovič pochopiť

Veru, nie sme ako Španieli.

Píše Samuel Jezný

Kňazi vraj znásilňujú deti. Môžu za to liberáli

Biskup čelí obvineniu zo zneužitia dieťaťa. Z reakcie cirkvi zastáva rozum.

Neprehliadnite tiež

Venezuelský investor v Senici? Je to sympatický chlapík, tvrdí Mentel

V Senici postavili filozofiu na priemerných cudzincoch.