Tomic vyhral turnaj ATP v Bogote, vo finále zdolal Karloviča

Bernard Tomic na Wimbledone.
Bernard Tomic na Wimbledone. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. júl 2014 o 07:03

Austrálsky tenista vyhral druhý turnaj na hlavnom okruhu. Jeho súper Ivo Karlovič prehral v priebehu ôsmich dní druhé finále.

BOGOTA. Víťazom tenisového turnaja ATP v Bogote sa stal Austrálčan Bernard Tomic.

V nedeľňajšom finále v kolumbijskej metropole zdolal druhého nasadeného Chorváta Iva Karloviča v trojsetovej bitke za dve hodiny a 13 minút 7:6 (5), 3:6, 7:6 (4) a získal tak druhý turnajový titul na hlavnom okruhu.

Dvadsaťjedenročný Tomic sa vďaka triumfu vrátil späť do prvej stovky svetového rebríčka, v ktorom figuruje aktuálne na 70. priečke.

Karlovič prehral v priebehu ôsmich dní už druhé finále a opäť s austrálskym tenistom, pred týždňom v súboji o titul v americkom Newporte nestačil na veterána Lleytona Hewitta.

"Ivo je náročný súper. Vlani tu vyhral, bol to ťažký zápas. Zachovával som si vieru vo vlastný úspech. Proti nemu si nesmiete prestať veriť, inak vás rozbije. Bol to môj prvý turnaj na tvrdom povrchu od operácií bedier."

"Cenný titul, veľmi si ho vážim," cituje bývalého 27. hráča poradia Tomica oficiálna stránka okruhu. Doteraz jediným turnajovým úspechom 21-ročného rodáka zo Stuttgartu bol ten vlaňajší zo Sydney.

Triumfom Austrálčanov sa skončilo aj nedeľňajšie finále štvorhry v Bogote. Nasadené trojky Samuel Groth s Chrisom Guccionem si poradili s domácou dvojicou Nicolás Barrientos, Juan Sebastián Cabal za 109 minút 7:6 (5), 6:7 (3), 11:9 zápasový tajbrejk.

Bogota - dvojhra - finále

Bernard Tomic (Aust.) - Ivo Karlovič (2-Chorv.) 7:6 (5), 3:6, 7:6 (4)

Štvorhra - finále

Samuel Groth Chris Guccione (Aus.-3) - Nicolás Barrientos, Juan Sebastián Cabal (Kol.) 7:6 (5), 6:7 (3), 11:9 (zápasový tajbrejk)