Slovan vyhral vo Walese, je v treťom predkole Ligy majstrov

Slovan vyhral v domácom zápase 1:0.
Slovan vyhral v domácom zápase 1:0. (Autor: TASR)
Sportnet|22. júl 2014 o 17:57

Slovan vyhral na ihrisku waleských The New Saints 2:0. Jeho súperom bude v boji o play-off moldavský Šeriff Tiraspoľ.

Liga majstrov, 2. predkolo

The New Saints - Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Góly: 74. a 89. Milinkovič

ŽK: Finley, Darlington. Rozhodovali: Kehlet - Rix, Sörensen (všetci Dán.), 1300 divákov.

/prvý zápas 0:1, postúpil Slovan/

TNS: Harrison - Spender, Baker, K. Edwards, Marriott - Finley, Seargeant (75. Quigley), M. Williams (59. Darlington), A. Edwards - Draper, Wilde (80. Evans)

Slovan: Perniš - Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský - Milinkovič, Lásik, Grendel (90. Jakúbek), Žofčák (66. Mészáros) - Soumah (69. Halenár) - Fořt

• Fauly: 12 - 10

BRATISLAVA. Dlho sa trápili, nenadchli, ale plán splnili. Futbalisti Slovana vyhrali v odvete 2. predkola Ligy majstrov na pôde waleského majstra The New Saints 2:0.

Hrdinom zápasu bol Srb v službách Slovana Marko Milinkovič, ktorý vybavil oba góly, oba v druhom polčase.

Jeho prvú prudkú strelu si zrazil do vlastnej brány jeden z domácich obrancov.

A druhý gól pridal slovanista ľavačkou - z priameho kopu. Elegantne loptu zakrútil a tá sa od žrde odrazila do brány. Bol to najkrajší moment zápasu. Milinkovič oslavoval, cmúľal si prst.

Druhý Milinkovičov gól.

Úradujúci majster Slovenska mal viac z hry, vytváral si šance, ktoré však v úvode premárnil.

Čikoš a Milinkovič trafili iba brvno. Slovan si tak zaručil prémiu 140­tisíc eur a v tejto sezóne si v európskych pohároch zahrá ešte minimálne proti dvom súperom, čiže štyri zápasy.

V 3. predkole Slovan už budúci týždeň čaká Šerif Tiraspoľ. „Je to jeden z tých prijateľnejších súperov,“ priznal generálny riaditeľ Slovana Petr Kašpar.

Ak by Slovan vyradil aj moldavského šampióna, zahral by si play off o Ligu majstrov. Ak so Šerifom neuspeje čaká ho play off o menej lukratívnu Európsku ligu.

Hodnotu kádra Tiraspoľu ohodnotil server transfermarkt na 12,6 milióna eur, čo je zhruba o štyri milióny viac, ako má Slovan.

V kádri Moldavcov sú traja hráči, ktorí majú hodnotu viac ako milión eur.

František Straka, tréner Slovana: "Vedeli sme, čo nás tu čaká a že domáci sa budú tlačiť dopredu. Preto sme verili, že sa nám otvorí priestor vpredu a budeme sa dostávať do šancí. Už v prvom polčase sme si ich vytvorili niekoľko, dvakrát sme trafili brvno a škoda, že sme sa nedostali do vedenia skôr. Napokon rozhodli dva góly Milinkoviča v druhom polčase. Celkovo si myslím, že sme aj v odvete kontrolovali priebeh zápasu a úplne zaslúžene postúpili ďalej."

Ďalšie výsledky

Sutjeska Nikšič (Č. Hora) - Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 0:3 (0:2)

- prvý zápas 0:2, Šeriff postúpil do 3. predkola LM

Góly: 5. Benson, 35. Henrique Luvannor, 55. Isa, ČK: 11. Vujovič (Nikšič)

Levadia Tallinn (Est.) - Sparta Praha (ČR) 1:1 (0:1)

- prvý zápas 0:7, Sparta postúpila do 3. predkola LM

Góly: 68. Teever - 38. Mareček

Michal Breznaník (Sparta) hral do 77. min

F91 Dudelange (Lux.) - Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:1 (0:0)

- prvý zápas 0:4, Ludogorec postúpil do 3. predkola LM

FK Karabach (Azer.) - FC Valletta (Malta) 4:0 (1:0)

- prvý zápas 1:0, Karabach postúpil do 3. predkola LM

Góly: 15. Reynaldo, 48. Chumbinho, 56. Dias, 80. George, ČK: 19. Caruana, 84. Fenech (obaja FC Valletta)

Góly: 81. Turpel - 51. Bezjak

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - FC Santa Coloma (Andorra) 2:0 (0:0)

- prvý zápas 1:0, Tel Aviv postúpil do 3. predkola LM

Góly: 62. Zahavi (z pok. kopu), 90. T. Ben Haim, ČK: 78. Badash - 81. Mercade po 2. ŽK

HB Tórshavn (Faer. ostr.) - Partizan Belehrad (Srb.) 1:3 (1:0)

- prvý zápas 0:3, Partizan postúpil do 3. predkola LM

Góly: 35. Wardum - 49. Ninkovič, 75. Lazovič, 90.+ Grbič

Skenderbeu Korce (Alb.) - BATE Borisov (Biel.) 1:1 (0:1)

- prvý zápas 0:0, BATE postúpilo do 3. predkola LM

Góly: 67. Radaš - 29. Olechnovič

Žalgiris Vilnius (Lit.) - Dinamo Záhreb (Chor.) 0:2 (0:0)

- prvý zápas 0:2, Dinamo postúpilo do 3. predkola LM

Góly: 47. Soudani, 49. Šimunič

VSC Debrecín (Maď.) - FC Cliftonville (Sev. Ír.) 2:0 (0:0)

- prvý zápas 0:0, Debrecín postúpil do 3. predkola LM

Góly: 55. Mihelič, 79. Sidibe, ČK: 54. McGovern (Cliftonville)

Celtic Glasgow (Škót.) - KR Reykjavík (Isl.) 4:0 (3:0)

- prvý zápas 1:0, Celtic postúpil do 3. predkola LM

Góly: 13. a 20. van Dijk, 27. a 71. Pukki

Dosiaľ známe dvojice 3. predkola

Majstrovská vetva

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Šeriff Tiraspoľ (Mold.)

FK Karabach (Azer.) - Red Bull Salzburg (Rak.)

VSC Debrecín (Maď.) - BATE Borisov (Biel.)

BK Aalborg (Dán.) - Dinamo Záhreb (Chor.)

Ludogorec Razgrad (Bul.) - Partizan Belehrad (Srb.)

Nemajstrovská vetva

AEL Limassol (Cyp.) - Zenit Petrohrad (Rus.)

Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) - FC Kodaň (Dán.)

Feyenoord Rotterdam (Hol.) - Besiktas Istanbul (Tur.)

Grasshoppers Zürich (Švaj.) - OSC Lille (Fr.)

Standard Liége (Belg.) - Panathinaikos Atény (Gréc.)

Online prenos

21:36 h - Zápas sa skončil. Slovan postúpil do tretieho predkola Ligy majstrov. Narazí v ňom na moldavský Šeriff Tiraspoľ.

89. min - Slovan strelil gól. Z priameho kopu zo vzdialenosti 20 m ho dosiahol Marko Milikovič.

85. min - Po Čikošovej prihrávke sa do veľkej šance dostal Fořt, jeho strelu ale stečoval na rohový kop K. Edwards.

74. min - Slovan strelil gól. Halenár zahral štandardku z pravej strany. Lopta sa dostala k Milinkovičovi, ktorého strela skončila aj za prispenia domáceho obrancu v bránke.

72. min - Po ojedinelom protiútoku domácich sa takmer dostal k hlavičke Draper, Perniš ale odvážne vybehol a loptu po Darlingtonovom centri vyrazil.

69. min - Halenár nahradil zraneného Soumaha. Už predtým zišiel z ihriska Igor Žofčáka, na ktorého miesto prišiel Mészáros.

60. min - Dlhou kolmou prihrávkou z polovice ihriska našiel Fořt nabehnutého Milinkoviča, ten vo veľkej šanci preloboval Harrisona, ale aj domácu bránku.

48. min - Po Milinkovičovom rohu sa lopta dostala na Hudáka. Od stopéra Slovana sa odrazila k Žofčákovi, ten ale prestrelil bránku waleského majstra.

46. min - Začal sa druhý polčas. Ani jeden z trénerom nestriedal.

I. polčas

45. min - Skončil sa prvý polčas. "Je to spoliehanie sa na individuality, komu sa čo podarí. Je tam cítiť opatrnosť," zhodnotil pre RTVS Ladislav Hudec.

37. min - V šestnástke domácich sa pekne individuálne presadil Milinkovič, Soumah potom prihral Žofčákovi, jeho pokus ale tečoval Seargeant na roh. Následne po poslednom zo série niekoľkých rohov poslal Čikoš hlavičkou loptu do brvna.

26. min - Finley pekne vysunul Wilda poza obranu Slovana, útočník waleského tímu ale netrafil Pernišovu bránku. Aaron Edwards potom po aktivite domácich strelou spoza šestnástky tiež minul.

9. min - Po Soumahovej prihrávke sa do veľkej šance dostal Milinkovič. Strela mu ale nesadla a minul bránku waleského majstra. Po Milinkovičovom centri sa k hlavičke zvnútra "päťky" dostal Fořt, domáceho brankára ale neprekvapil.

1. min - Fořt nevyužil chybu domácich stopérov, zachránil brankár Harrison. Na druhej strane bol vo veľkej šanci Draper, jeho šancu však zmaril Perniš.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Slovan vyhral vo Walese, je v treťom predkole Ligy majstrov