Liga majstrov: Legia s Kuciakom a Dudom postúpila, čaká ju Celtic

Dušan Kuciak na tréningu slovenskej reprezentácie.
Dušan Kuciak na tréningu slovenskej reprezentácie. (Autor: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
TASR|23. júl 2014 o 22:38

Do tretieho predkola Ligy majstrov postúpilo aj Malmö, HJK Helsinki, Steaua Bukurešť, NK Maribor a FK Aktobe.

BRATISLAVA. Futbalisti Legie Varšava v základnej zostave so slovenským brankárom Dušanom Kuciakom a ofenzívnym stredopoliarom Ondrejom Dudom postúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2014/2015.

Poľský šampión po zaváhaní v prvom zápase 2. predkola doma so St. Patrick´s Athletic (1:1) bravúrne zvládol stredajšiu odvetu na írskej pôde, kde vyhral vysoko 5:0.

Duda prihral na gól

Kuciak v stretnutí neinkasoval ani raz, krajan Duda prihral v 82. minúte Miroslavovi Radovičovi na jeho druhý gól, ktorým zvýšil srbský útočník na priebežných 3:0 pre hostí.

Vzápätí Dudu, ktorý videl už v 18. minúte žltú kartu, vystriedal na trávniku Marek Saganowski a ten v 87. minúte zvýšil náskok už na 4:0.

Legia v 3. predkole narazí opäť na ostrovný tím, ale oveľa zvučnejšieho mena - čaká ju škótsky Celtic Glasgow.

Postup si v stredu zaistili aj hráči kazašského klubu FK Aktobe, ktorí v odvete 2. predkola LM zdolali na domácom trávniku Dinamom Tbilisi presvedčivo 3:0. V prvom dueli na gruzínskej pôde zvíťazili 1:0.

Malmö vyzve Spartu Praha

Ďalej sa prebojoval aj švédsky tím Malmö FF. V prvom zápase síce uhral doma s FK Ventspils iba bezgólovú remízu, no v odvete v Lotyšsku triumfoval 1:0 gólom Thelina z 19. minúty.

Malmö v 3. predkole vyzve pražskú Spartu. V ňom nebude chýbať ani Steaua Bukurešť, ktorá si v stredu poradila s nórskym IF Strömsgodset 2:0. Prvý zápas sa skončil tesným víťazstvom rumunského majstra 1:0.

/prvý zápas 0:0, postúpilo Malmö/

HJK Helsinki - Rabotnički Skopje 2:1 (2:0)

Góly: 22. Lod, 26. Moren - 47. Vujčič

/prvý zápas 0:0, postúpili Helsinki/

Steaua Bukurešť - IF Strömsgodset 2:0 (0:0)

Góly: 72. Rapa, 84. Stanciu

/prvý zápas 1:0, postúpila Steaua/

NK Maribor - HSK Zrinjski Mostar 2:0 (1:0)

Góly: 45. Vršič, 57. Ibraimi (z 11 m)

/prvý zápas 0:0, postúpil Maribor/

St. Patrick´s Athletic - Legia Varšava 0:5 (0:1)

Góly: 25. a 82. Radovič, 69. Źyro, 87. Saganowski, 90.+2 Byrne (vlastný)

/prvý zápas 1:1, postúpila Legia/

/D. Kuciak chytal celý zápas, O. Duda (obaja Legia) hral do 84. min., v 18. min videl ŽK/

Dvojice 3. predkola Ligy majstrov

Majstrovská vetva

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Šeriff Tiraspoľ (Mold.)

FK Karabach (Azer.) - Red Bull Salzburg (Rak.)

VSC Debrecín (Maď.) - BATE Borisov (Biel.)

BK Aalborg (Dán.) - Dinamo Záhreb (Chor.)

Ludogorec Razgrad (Bul.) - Partizan Belehrad (Srb.)

Legia Varšava (Poľ.) - Celtic Glasgow (Škót.)

FK Aktobe (Kaz.) - Steaua Bukurešť (Rum.)

NK Maribor (Slovin.) - Maccabi Tel Aviv (Izr.)

HJK Helsinki (Fín.) - APOEL Nikózia (Cyp.)

Sparta Praha (ČR) - Malmö FF (Švéd.)

Nemajstrovská vetva

AEL Limassol (Cyp.) - Zenit Petrohrad (Rus.)

Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) - FC Kodaň (Dán.)

Feyenoord Rotterdam (Hol.) - Besiktas Istanbul (Tur.)

Grasshoppers Zürich (Švaj.) - OSC Lille (Fr.)

Standard Liége (Belg.) - Panathinaikos Atény (Gréc.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liga majstrov: Legia s Kuciakom a Dudom postúpila, čaká ju Celtic