Športové výsledky (22. 7. 2014)

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

Tenis

Gstaad - 2. kolo:

Michail Južnyj (1-Rus.) - Kenny De Schepper (Fr.) 6:3, 6:4, Robin Haase (7-Hol.) - Henri Laaksonen (Švaj.) 6:4, 1:6, 7:5, Viktor Troicki (Srb.) - Andrej Golubjev (Kaz.) 6:3, 6:4

Baku - 2. kolo:

Stefanie Vögeleová (Švaj.) - Sorana Cirsteová (Rum.-1) 6:1, 6:1

Francesca Schiavoneová (Tal.) - Julia Glušková (Izr.) 6:2, 7:6 (2)

Kristina Mladenovičová (Fr.) - Donna Vekičová (Chor.) 2:6, 6:3, 6:0

Elina Svitolinová (Ukr.-2) - Silvia Solerová-Espinosová (Šp.) 7:5, 6:2

Atlanta - 2. kolo:

Lukáš LACKO (SR) - Denis Istomin (6-Uzb.) 5:7, 6:1, 6:4

Dudi Sela (Izr.) - Sam Querrey (9-USA) 6:2, 6:4

Vasek Pospisil (4- Kan.) - lľja Marčenko (Ukr.) 7:5, 6:3

Jack Sock (USA) - Michael Venus (USA) 6:4, 6:2

Umag - osemfinále

Fabio Fognini (Tal.-1) - Albert Montanes (Šp.) 7:6 (2), 6:0

Teimuraz Gabašvili (Rus.) - Joao Sousa (Portug.-4) 3:6, 6:4, 6:2

Pablo Cuevas (Urug.) - Andreas Seppi (Tal.-6) 6:3, 6:1

Borna Čorič (Chor.) - Horacio Zeballos (Arg.) 7:6 (4), 6:3

Bad Waltersdorf - 1. kolo:

Filip Horanský (SR-6) - Maxi Pongratz (Rak.) 7:6 (9), 6:3

2. kolo:

Jana Fettová (Chor.) - Lenka Juríková (SR-3) 7:6 (4), 6:4

Štvorhra - štvrťfinále:

Karol Beck, Filipp Kekerčeni (SR/Ukr.-2) - František Polánka, Dominik Sochůrek (ČR) 6:3, 6:3

Sobota - 2. kolo:

Kristína Kučová (SR-2) - Eva Birnerová (ČR) 6:2, 6:4

Mylan World Team Tennis - WTT (Zámorská svetová liga tímov)

Daniela Hantuchová (SR) - Varvara Lepčenková (USA) 5:3

Eva Hrdinová, Varvara Lepčenková (ČR/USA) - Daniela Hantuchová, Květa Peschkeová (SR/ČR) 5:2

Michalovce

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)

Adrian Partl (SR-1) - Ivan Košec (SR) 6:0, 6:2

Michal Pažický (SR) - Pol Toledo Bague (Šp.-2) 7:5, 6:7 (4), 6:1

Marek Semjan (SR-3) - Máté Zsiga (Maď.) 7:6 (3), 7:6 (5)

Patrik Fabian (SR) - Danilo Kaleničenko (Ukr.) 2:6, 6:1, 6:3

Kamil Majchrzak (Poľ.-6) - Filip Havaj (SR) 1:6, 6:4, 6:1

Oberstaufen

Štvorhra - 1. kolo

Sebastian Bader, Vahid Mirzadeh (Rak./USA) - Gibril Diarra, Jozef Kovalík (Rak./SR) 6:2, 6:1

ME juniorov

Výsledky slovenských tenistov vo štvrtkových stretnutiach dvojhry a štvorhry na ME jednotlivcov do 14 a 18 rokov v Plzni a Klosterse:

Výsledky - štvrtok.

Do 14 rokov (Plzeň / ČR):

Chlapci:

Dvojhra - 4. kolo (osemfinále):

Tomasz Dudek (Poľ.-11) - Viktor Bánczi (SR) 7:5, 7:6 (4)

Dievčatá:

Štvorhra - štvrťfinále:

Oona Orpanová, Nicola Ussherová (Fín.-14) - Lenka Stará, Adriána Šenkárová (SR) 6:4, 6:2

Do 18 rokov (Klosters / Švaj.):

Chlapci:

Dvojhra - 4. kolo (osemfinále):

Petros Chrysochos (Cypr.-5) - Martin Blaško (SR-10) 7:6 (5), 7:6 (3)

Štvorhra - 3. kolo (osemfinále):

Hubert Hurkacz, Jan Zieliňski (Poľ.-3) - Martin Blaško, Patrik Néma (SR-15) 6:4, 6:1

Pozn.: Slováci na ME do 16 rokov v Moskve už dohrali.

Hádzaná

Slovenskí reprezentanti vstúpili do bojov na ME hádzanárov do 20 rokov v Rakúsku hladkou prehrou s favorizovaným Nemeckom 18:32. V základnej C-skupine v Linzi čakajú zverencov trénera Ivana Pompoša ešte duely s domácim Rakúskom (piatok, 20.00) a Bieloruskom (nedeľa 20.00). Do štvrťfinálovej fázy postúpia dva najlepšie tímy.

ME hádzanárov do 20 rokov - C-skupina v Linzi.

Nemecko - Slovensko 32:18 (18:10)

Rakúsko - Bielorusko 25:23 (12:15)

Majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov

A-skupina (Skopje)

Kórejská republika - Tunisko 36:26 (24:10)

Kazachstan - Švédsko 24:35

Holandsko - Brazília 24:29 (13:15)

B-skupina (Ochrid)

Nórsko - Paraguaj 29:17 (17:8)

Japonsko - Rusko 30:33 (16:17)

Kongo - Maďarsko 15:40 (7:21)

Plážový volejbal

Grand Slam Svetovej Série - Long Beach (USA) - ženy - základná C-skupina - streda:

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) - Tanja Goricanecová, Tanja Hüberliová (Švaj.-19) 2:0 (14, 21)

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) - Heather Hughesová, Christal Englová (USA-30) 2:0 (18, 16)

Futbal

Pohár osloboditeľov, semifinále - prvý zápas

San Lorenzo (Arg.) - Bolívar (Bol.) 5:0 (2:0)

Semifinálové zápasy ME futbalistiek do 19 rokov v Nórsku

Nórsko - Španielsko 0:2 (0:0)

Írsko - Holandsko 0:4 (0:2)

Streľba

Slovenská reprezentantka Veronika Vadovičová získala už svoju druhú medailu na svetovom šampionáte zdravotne znevýhodnených strelcov v nemeckom Suhle.

Výsledky

ŽENY

R8 (ľubovoľná malokalibrovka 50 m) - finále: 1. Čang Cchuej-pching (Čína) 445,2 bodu, 2. Vadovičová (SR) 441,0, 3. Lee Jün-ž' (Kór. rep.) 431,3,...17. Bučkuliaková (SR)

Vodné pólo

Výsledky štvrtkových stretnutí turnaja žien na vodnopólových majstrovstvách Európy v Budapešti:

semifinále

Španielsko - Maďarsko 9:8 (2:2, 3:3, 3:2, 1:1)

Holandsko - Taliansko 8:8 (1:1, 4:4, 1:2, 2:1) - 4:3 na pokutové hody

o 5. miesto

Grécko - Rusko 5:7 (3:3, 1:3, 1:0, 0:1)

Dráhová cyklistika

Výsledky finálových disciplín na majstrovstvách Európy v dráhovej cyklistike v portugalskej Anadii.

Muži do 23 rokov

Tímový šprint: 1. Holandsko (Buchli, Hoogland, Van Hoenderdaal), 2. Poľsko, 3. Nemecko

Stíhacie preteky družstiev: 1. Švajčiarsko, 2. Rusko, 3. Nemecko

Juniori

1 km s pevným štartom: 1. Jiří Janošer (ČR) 1:03,330, 2. Sam Ligtlee (Hol.) 1:04,868, 3. Aaron Reiss (Nem.) 1:05,024

Stíhacie preteky: 1. Ivo Oliveira (Portug.), 2. Corentin Ermenault (Fr.), 3. Daniel Staniszewski (Poľ.)

Ženy do 23 rokov

Tímový šprint: 1. Rusko (Vojnovová, Šmelevová), 2. Holandsko, 3. Veľká Británia

Stíhacie preteky: 1. Mieke Krögerová (Nem.), 2. Alexandra Gončarovová (Rus.), 3. Lotte Kopecká (Belg.)

Juniorky

Stíhacie preteky družstiev: 1. Veľká Británia (Lloydová, Nelsonová, Garnerová, Barkerová), 2. Poľsko, 3. Francúzsko

Šprint: 1. Tatiana Kiselevová (Rus.), 2. Emma Hinzeová (Nem.), 3. Nicky Degrendelová (Belg.)

Bodovacie preteky: 1. Manon Lloydová (V. Brit.) 16 bodov, 2. Lisa Kleinová (Nem.) 11, 3. Diana Klimovová (Rus.) 11

Basketbal

WNBA: Los Angeles Sparks - New York Liberty 64:66.

Atletika

Majstrovstvá sveta juniorov

KVALIFIKÁCIE A ROZBEHY (Slováci)

JUNIORI

200 m - II. rozbeh (-0,1): 3. Matúš 21,36 - osobný rekord, postúpil do semifinále

III. semifinále (+1,8): 7. Matúš 21,33 - osobný rekord, nepostúpil do finále

JUNIORKY

400 m prek. - I. rozbeh: 7. Ledecká 1:00,75 - nepostúpila do semifinále

trojskok - kvalifikácia: 1. Diallová (Fr.) 13,77,... 23. Baňovičová 12,81

FINÁLE (9 disciplín)

JUNIORI

400 m: 1. Cedenio (Trin. a Tob.) 45,13 - juniorský svetový výkon roka, 2. Kato (Jap.) 46,17, 3. Abbas (Bahrajn) 46,20

1500 m: 1. Sawe (Keňa) 3:40,02, 2. Mouhyadin (Džib.) 3:41,38, 3. Ngetich (Keňa) 3:41,61

110 m prek. (99 cm / +0,5): 1. Belocian (Fr.) 12,99 - juniorský svetový rekord, 2. Mason (Jam.) 13,06, 3. Omoregie (V. Brit.) 13,35

Diaľka: 1. Wang Ťia-nan 808, 2. Lin Čching (obaja Čína) 794, 3. Širojama (Jap.) 783

Guľa (6 kg): 1. Bukowiecki (Poľ.) 22,06 - svetový juniorský výkon roka, 2. Comementia (Hol.) 20,17, 3. Days (USA) 20,01

JUNIORKY

800 m: 1. Wambuiová (Keňa) 2:00,49, 2. Diagová (Kuba) 2:02,11, 3. Wassallová (Aus.) 2:02,71

3000 m: 1. Cainová (USA) 8:58,48, 2. Rengeruková 9:00,53, 3. Mateiková (obe Keňa) 9:00,79

Žrď: 1. Lutkovská (Rus.) 450 - rekord MSJ, 2. Freierová (USA) 445, 3. McCartneyová (N. Zél.) 445

Oštep: 1. Staryginová (Rus.) 56,85, 2. Flinková (Švéd.) 56,70, 3. Kolaková (Chor.) 55,74

Softbal

ME junioriek

Výsledky - štvrtok

Rusko - Litva 18:0

Veľká Británia - Česko 0:6

Dánsko - Srbsko 7:15

Dánsko - Ukrajina 7:0 kontumačne

Izrael - Nemecko 0:13

Česko - Holandsko 1:0

Veľká Británia - Francúzsko 7:0

Taliansko - Rusko 2:1

Ukrajina - Nemecko 0:7 kontumačne

Španielsko - Izrael 10:0

Chorvátsko - Srbsko 7:14

Veľká Británia - Holandsko 8:7

Rusko - Francúzsko 7:0

Španielsko - Ukrajina 7:0 kontumačne

Taliansko - Česko 9:0

Bejzbal

MLB: Minnesota - Cleveland 3:1

Milwaukee - Cincinnati 5:1

Chicago White Sox - Kansas City 1:2

Colorado - Washington 6:4

Arizona - Detroit 5:11

Seattle - New York Mets 2:3

Pittsburgh - Los Angeles Dodgers 6:1

Philadelphia - San Francisco 1:3

New York Yankees - Texas 2:1

Toronto - Boston 6:4

Atlanta - Miami 6:1

St. Louis - Tampa Bay 0:3

Chicago Cubs - San Diego 3:8

Los Angeles Angels - Baltimore 3:2

Oakland - Houston 9:7

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup
  2. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
  3. Tatra banka otvorila pobočku budúcnosti
  4. Pomôžeme aj vašim deťom pochopiť hodnotu peňazí
  5. Pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý liek. Skúste to vo vlastnom
  6. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  7. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  8. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  9. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  10. Investment Advisory Guide for Slovakia
  1. Kúpa spoločnosti, ktorá je platiteľom DPH
  2. Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup
  3. Vaše šatstvo poputuje pre dobrú vec
  4. Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca
  5. Prvé ocenenia A+ udelené
  6. Regionálne servisné centrum PwC
  7. Napredujeme vďaka zmenám
  8. Bezkonkurenčná rozmanitosť
  9. Rozvíjajte svoj potenciál s nami
  10. Staň sa súčasťou sveta pohybu
  1. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 29 904
  2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 27 734
  3. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 24 849
  4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 20 134
  5. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 10 814
  6. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 7 901
  7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 7 142
  8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross! 3 437
  9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 3 178
  10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 3 080