Lukáš LACKO (SR) - Denis Istomin (6-Uzb.) 5:7, 6:1, 6:4
Dudi Sela (Izr.) - Sam Querrey (9-USA) 6:2, 6:4
Vasek Pospisil (4- Kan.) - lľja Marčenko (Ukr.) 7:5, 6:3
Jack Sock (USA) - Michael Venus (USA) 6:4, 6:2
Umag - osemfinále
Fabio Fognini (Tal.-1) - Albert Montanes (Šp.) 7:6 (2), 6:0
Teimuraz Gabašvili (Rus.) - Joao Sousa (Portug.-4) 3:6, 6:4, 6:2
Pablo Cuevas (Urug.) - Andreas Seppi (Tal.-6) 6:3, 6:1
Borna Čorič (Chor.) - Horacio Zeballos (Arg.) 7:6 (4), 6:3
Bad Waltersdorf - 1. kolo:
Filip Horanský (SR-6) - Maxi Pongratz (Rak.) 7:6 (9), 6:3
2. kolo:
Jana Fettová (Chor.) - Lenka Juríková (SR-3) 7:6 (4), 6:4
Štvorhra - štvrťfinále:
Karol Beck, Filipp Kekerčeni (SR/Ukr.-2) - František Polánka, Dominik Sochůrek (ČR) 6:3, 6:3
Sobota - 2. kolo:
Kristína Kučová (SR-2) - Eva Birnerová (ČR) 6:2, 6:4
Mylan World Team Tennis - WTT (Zámorská svetová liga tímov)
Daniela Hantuchová (SR) - Varvara Lepčenková (USA) 5:3
Eva Hrdinová, Varvara Lepčenková (ČR/USA) - Daniela Hantuchová, Květa Peschkeová (SR/ČR) 5:2
Michalovce
Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)
Adrian Partl (SR-1) - Ivan Košec (SR) 6:0, 6:2
Michal Pažický (SR) - Pol Toledo Bague (Šp.-2) 7:5, 6:7 (4), 6:1
Marek Semjan (SR-3) - Máté Zsiga (Maď.) 7:6 (3), 7:6 (5)
Patrik Fabian (SR) - Danilo Kaleničenko (Ukr.) 2:6, 6:1, 6:3
Kamil Majchrzak (Poľ.-6) - Filip Havaj (SR) 1:6, 6:4, 6:1
Oberstaufen
Štvorhra - 1. kolo
Sebastian Bader, Vahid Mirzadeh (Rak./USA) - Gibril Diarra, Jozef Kovalík (Rak./SR) 6:2, 6:1
ME juniorov
Výsledky slovenských tenistov vo štvrtkových stretnutiach dvojhry a štvorhry na ME jednotlivcov do 14 a 18 rokov v Plzni a Klosterse:
Výsledky - štvrtok.
Do 14 rokov (Plzeň / ČR):
Chlapci:
Dvojhra - 4. kolo (osemfinále):
Tomasz Dudek (Poľ.-11) - Viktor Bánczi (SR) 7:5, 7:6 (4)
Dievčatá:
Štvorhra - štvrťfinále:
Oona Orpanová, Nicola Ussherová (Fín.-14) - Lenka Stará, Adriána Šenkárová (SR) 6:4, 6:2
Do 18 rokov (Klosters / Švaj.):
Chlapci:
Dvojhra - 4. kolo (osemfinále):
Petros Chrysochos (Cypr.-5) - Martin Blaško (SR-10) 7:6 (5), 7:6 (3)
Štvorhra - 3. kolo (osemfinále):
Hubert Hurkacz, Jan Zieliňski (Poľ.-3) - Martin Blaško, Patrik Néma (SR-15) 6:4, 6:1
Pozn.: Slováci na ME do 16 rokov v Moskve už dohrali.
Hádzaná
Slovenskí reprezentanti vstúpili do bojov na ME hádzanárov do 20 rokov v Rakúsku hladkou prehrou s favorizovaným Nemeckom 18:32. V základnej C-skupine v Linzi čakajú zverencov trénera Ivana Pompoša ešte duely s domácim Rakúskom (piatok, 20.00) a Bieloruskom (nedeľa 20.00). Do štvrťfinálovej fázy postúpia dva najlepšie tímy.
ME hádzanárov do 20 rokov - C-skupina v Linzi.
Nemecko - Slovensko 32:18 (18:10)
Rakúsko - Bielorusko 25:23 (12:15)
Majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov
A-skupina (Skopje)
Kórejská republika - Tunisko 36:26 (24:10)
Kazachstan - Švédsko 24:35
Holandsko - Brazília 24:29 (13:15)
B-skupina (Ochrid)
Nórsko - Paraguaj 29:17 (17:8)
Japonsko - Rusko 30:33 (16:17)
Kongo - Maďarsko 15:40 (7:21)
Plážový volejbal
Grand Slam Svetovej Série - Long Beach (USA) - ženy - základná C-skupina - streda:
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) - Tanja Goricanecová, Tanja Hüberliová (Švaj.-19) 2:0 (14, 21)
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) - Heather Hughesová, Christal Englová (USA-30) 2:0 (18, 16)
Futbal
Pohár osloboditeľov, semifinále - prvý zápas
San Lorenzo (Arg.) - Bolívar (Bol.) 5:0 (2:0)
Semifinálové zápasy ME futbalistiek do 19 rokov v Nórsku
Nórsko - Španielsko 0:2 (0:0)
Írsko - Holandsko 0:4 (0:2)
Streľba
Slovenská reprezentantka Veronika Vadovičová získala už svoju druhú medailu na svetovom šampionáte zdravotne znevýhodnených strelcov v nemeckom Suhle.
Výsledky
ŽENY
R8 (ľubovoľná malokalibrovka 50 m) - finále: 1. Čang Cchuej-pching (Čína) 445,2 bodu, 2. Vadovičová (SR) 441,0, 3. Lee Jün-ž' (Kór. rep.) 431,3,...17. Bučkuliaková (SR)
Vodné pólo
Výsledky štvrtkových stretnutí turnaja žien na vodnopólových majstrovstvách Európy v Budapešti:
semifinále
Španielsko - Maďarsko 9:8 (2:2, 3:3, 3:2, 1:1)
Holandsko - Taliansko 8:8 (1:1, 4:4, 1:2, 2:1) - 4:3 na pokutové hody
o 5. miesto
Grécko - Rusko 5:7 (3:3, 1:3, 1:0, 0:1)
Dráhová cyklistika
Výsledky finálových disciplín na majstrovstvách Európy v dráhovej cyklistike v portugalskej Anadii.
Muži do 23 rokov
Tímový šprint: 1. Holandsko (Buchli, Hoogland, Van Hoenderdaal), 2. Poľsko, 3. Nemecko
Stíhacie preteky družstiev: 1. Švajčiarsko, 2. Rusko, 3. Nemecko
Juniori
1 km s pevným štartom: 1. Jiří Janošer (ČR) 1:03,330, 2. Sam Ligtlee (Hol.) 1:04,868, 3. Aaron Reiss (Nem.) 1:05,024
Stíhacie preteky: 1. Ivo Oliveira (Portug.), 2. Corentin Ermenault (Fr.), 3. Daniel Staniszewski (Poľ.)
Ženy do 23 rokov
Tímový šprint: 1. Rusko (Vojnovová, Šmelevová), 2. Holandsko, 3. Veľká Británia
Stíhacie preteky: 1. Mieke Krögerová (Nem.), 2. Alexandra Gončarovová (Rus.), 3. Lotte Kopecká (Belg.)
Juniorky
Stíhacie preteky družstiev: 1. Veľká Británia (Lloydová, Nelsonová, Garnerová, Barkerová), 2. Poľsko, 3. Francúzsko
Šprint: 1. Tatiana Kiselevová (Rus.), 2. Emma Hinzeová (Nem.), 3. Nicky Degrendelová (Belg.)
Bodovacie preteky: 1. Manon Lloydová (V. Brit.) 16 bodov, 2. Lisa Kleinová (Nem.) 11, 3. Diana Klimovová (Rus.) 11
Basketbal
WNBA: Los Angeles Sparks - New York Liberty 64:66.
Atletika
Majstrovstvá sveta juniorov
KVALIFIKÁCIE A ROZBEHY (Slováci)
JUNIORI
200 m - II. rozbeh (-0,1): 3. Matúš 21,36 - osobný rekord, postúpil do semifinále
III. semifinále (+1,8): 7. Matúš 21,33 - osobný rekord, nepostúpil do finále
JUNIORKY
400 m prek. - I. rozbeh: 7. Ledecká 1:00,75 - nepostúpila do semifinále
trojskok - kvalifikácia: 1. Diallová (Fr.) 13,77,... 23. Baňovičová 12,81
FINÁLE (9 disciplín)
JUNIORI
400 m: 1. Cedenio (Trin. a Tob.) 45,13 - juniorský svetový výkon roka, 2. Kato (Jap.) 46,17, 3. Abbas (Bahrajn) 46,20
1500 m: 1. Sawe (Keňa) 3:40,02, 2. Mouhyadin (Džib.) 3:41,38, 3. Ngetich (Keňa) 3:41,61
110 m prek. (99 cm / +0,5): 1. Belocian (Fr.) 12,99 - juniorský svetový rekord, 2. Mason (Jam.) 13,06, 3. Omoregie (V. Brit.) 13,35
Diaľka: 1. Wang Ťia-nan 808, 2. Lin Čching (obaja Čína) 794, 3. Širojama (Jap.) 783
Guľa (6 kg): 1. Bukowiecki (Poľ.) 22,06 - svetový juniorský výkon roka, 2. Comementia (Hol.) 20,17, 3. Days (USA) 20,01
JUNIORKY
800 m: 1. Wambuiová (Keňa) 2:00,49, 2. Diagová (Kuba) 2:02,11, 3. Wassallová (Aus.) 2:02,71
3000 m: 1. Cainová (USA) 8:58,48, 2. Rengeruková 9:00,53, 3. Mateiková (obe Keňa) 9:00,79
Žrď: 1. Lutkovská (Rus.) 450 - rekord MSJ, 2. Freierová (USA) 445, 3. McCartneyová (N. Zél.) 445
Oštep: 1. Staryginová (Rus.) 56,85, 2. Flinková (Švéd.) 56,70, 3. Kolaková (Chor.) 55,74
Softbal
ME junioriek
Výsledky - štvrtok
Rusko - Litva 18:0
Veľká Británia - Česko 0:6
Dánsko - Srbsko 7:15
Dánsko - Ukrajina 7:0 kontumačne
Izrael - Nemecko 0:13
Česko - Holandsko 1:0
Veľká Británia - Francúzsko 7:0
Taliansko - Rusko 2:1
Ukrajina - Nemecko 0:7 kontumačne
Španielsko - Izrael 10:0
Chorvátsko - Srbsko 7:14
Veľká Británia - Holandsko 8:7
Rusko - Francúzsko 7:0
Španielsko - Ukrajina 7:0 kontumačne
Taliansko - Česko 9:0
Bejzbal
MLB: Minnesota - Cleveland 3:1
Milwaukee - Cincinnati 5:1
Chicago White Sox - Kansas City 1:2
Colorado - Washington 6:4
Arizona - Detroit 5:11
Seattle - New York Mets 2:3
Pittsburgh - Los Angeles Dodgers 6:1
Philadelphia - San Francisco 1:3
New York Yankees - Texas 2:1
Toronto - Boston 6:4
Atlanta - Miami 6:1
St. Louis - Tampa Bay 0:3
Chicago Cubs - San Diego 3:8
Los Angeles Angels - Baltimore 3:2
Oakland - Houston 9:7