Športové výsledky (25. 7. 2014). Beck v Bad Waltersdorfe postúpil

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Tenis

ATP v Atlante

dvojhra - 2. kolo

John Isner (1-USA) - Robby Ginepri (USA) 4:6, 7:6 (5), 7:5, Marinko Matosevic (8-Aus.) - Tim Smyczek (USA) 6:4, 7:5, Thiemo de Bakker (Hol.) - Kevin Anderson (2-JAR) 6:4, 7:5, Benjamin Becker (Nem.) - Lu Yen-Hsun (7-Taiwan) 6:4, 6:3

ATP v Gstaade

štvrťfinále:

Juan Monaco (Arg.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 7:6 (1), 6:1, Robin Haase (7-Hol.) - Michail Južnyj (1-Rus.) 3:6, 6:1, 6:4, Pablo Andujar (Šp.) - Marcel Granollers (2-Šp.) 7:5, 6:3, Fernando Verdasco (4-Šp.) - Viktor Troicki (Srb.) 6:4, 6:7 (7), 6:1

Článok pokračuje pod video reklamou

2. kolo:

Fernando Verdasco (4-Šp.) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 3:6, 6:3, 7:6 (3)

Štvorhra - štvrťfinále

Rameez Junaid, Michal Mertiňák (Aus./SR) - Johan Brunström, Nicholas Monroe (Švéd./USA-4) 7:6 (5), 3:6, 14:12 (zápasový tajbrejk) za 94 minút

WTA v Baku

Dvojhra - štvrťfinále:

Elina Svitolinová (Ukr.-2) - Pauline Parmentierová (Fr.) 6:4, 6:4, Bojana Jovanovská (Srb.-5) - Misa Egučiová (Jap.) 4:6, 7:5, 6:3, Francesca Schiavoneová (Tal.) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:3, 4:6, 6:0, Stefanie Vögeleová (Švaj.) - Šahar Peerová (Izr.) 6:2, 2:6, 6:4

Dvojice v sobotňajšom štvrťfinále dvojhry

Stefanie Vögeleová (Švaj.) - Bojana Jovanovská (Srb.-5), Francesca Schiavoneová (Tal.) - Elina Svitolinová (Ukr.-2)

Zámorská profesionálna Svetová liga tímov

Oľga Govorcovová (Biel.) - Daniela Hantuchová (SR) 5:0

Daniela Hantuchová, Květa Peschkeová (SR/ČR) - Liga Dekmeijerová, Oľga Govorcovová (Lot./Biel.) 5:4

ITF Futures v Michalovciach

Výsledky slovenských tenistov v zápasoch piatkového štvrťfinále dvojhry a štvorhry na turnaji ITF Futures v Michalovciach (dotácia 10 000 USD, antuka).

Dvojhra - štvrťfinále:

Marek Semjan (SR-3) - Jack Carpenter (V. Brit.-7) 6:4, 6:3, Michal Pažický (SR) - Riccardo Maiga (Švajč.) 3:6, 6:2, 7:5, Kamil Majchrzak (Poľ.-6) - Adrian Partl (SR-1) 1:6, 6:1, 6:4, Filip Brtnický (ČR) - Patrik Fabian (SR) 6:7 (7), 6:4, 6:1

Štvorhra - štvrťfinále:

Miroslav Kleman, Ladislav Zelený (SR/ČR) - Patrik Fabian, Adrian Partl (SR-2) 1:0 - skreč, Fabian s Partlom odstúpili, Filip Havaj, Juraj Simčák (SR-4) - Peter Faith, Daniel Jurovčík (SR) 6:2, 6:0, Andrew Bettles, Jack Carpenter (V. Brit.) - Ivan Košec, Marek Semjan (SR) 7:6 (6), 6:3

ITF Futures v Bad Waltersdorfe

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)

Karol Beck (SR-2) - Jacob Kahoun (Švaj.) 6:2, 6:3, Filip Horanský (SR-6) - Mario Haider-Maurer (Rak.) 7:5, 4:6, 7:5, Jan Blecha (ČR-7) - Marko Daniš (SR) 6:4, 6:2

Štvrťfinále

Karol Beck (SR-2) - Lukas Jastraunig (Rak.-5) 6:3, 6:0, Filip Horanský (SR-6) - Pavel Nejedlý (ČR) 7:5, 6:2

Štvorhra - semifinále

Jan Blecha, David Pel (ČR/Hol.-4) - Karol Beck, Filipp Kekerčeni (SR/Ukr.-2) 6:4, 4:6, 10:7 (zápasový tajbrejk)

ITF v Phukete

Dvojhra - semifinále

Zuzana Zlochová (SR-7) - Sabina Šaripovová (Uzb.) 6:1, 6:2

ITF v Paliči

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)

Ágnes Buktová (Maď.) - Lenka Wienerová (SR) 7:5, 6:2

Natália Vajdová (SR) - Lina Gjorčeská (Maced.-3) 6:4, 6:3

Štvrťfinále

Jelizaveta Jančuková (Ukr.-7) - Natália Vajdová (SR) 7:6 (7), 7:6 (2)

ATP v Umagu

dvojhra - štvrťfinále.

Marin Čilič (3-Chorv.) - Lukáš Rosol (5-ČR) 6:0, 6:2, Pablo Cuevas (Urug.) - Tejmuraz Gabašvili (Rus.) 6:3, 4:6, 6:2, Tommy Robredo (2-Šp.) - Pablo Carreno (Šp.) 6:1, 6:4

Futbal

ME hráčov do 19 rokov.

ME hráčov do 19 rokov

A-skupina /Budapešť, Felcsut/

Izrael - Maďarsko 1:2 (1:2), Góly: 36. Hugy - 25. Kalmar, 39. Balogh

Rakúsko - Portugalsko 1:2 (0:1), Góly: 46. Grillitsch - 41. Podstawski, 86. Balde

B-skupina /Papa, Györ/

Srbsko - Bulharsko 1:0 (0:0), Góly: 90. Mandič

Nemecko - Ukrajina 2:0 (1:0), Góly: 3. a 66. Selke

Česko - 1. kolo

Bohemians 1905 - Sparta Praha 1:2 (0:1)

Góly: 56. M. Šmíd - 25. Nešpor, 54. Hušbauer

Matúš Mikuš hral do 87. min, Ivan Lietava nastúpil v 75. min, Martin Cseh sedel na lavičke náhradníkov, Lukáš Pauschek (všetci Bohemians) nefiguruje v zápise o stretnutí - Michal Breznaník (Sparta) hral od 79. min

Dukla Praha - Baník Ostrava 0:0

Martin Chudý a Lukáš Štetina odohrali celý zápas, Marek Hlinka nastúpil v 84. min, Róbert Kovaľ a Jakub Považanec (všetci Dukla) nefigurujú v zápise o stretnutí - Ján Greguš (Ostrava) odohral celé stretnutie

Poľsko - 2. kolo

Belchatow - Korona Kielce 2:0, Lechia Gdansk - Podbeskidzie Bielsko-Biala 1:0

Richard Zajac a Anton Sloboda odohrali celé stretnutie, Róbert Demjan odohral prvý polčas, Michal Peškovič (všetci Podbeskidzie) sedel na lavičke náhradníkov

Veslovanie

MS do 23 rokov

MUŽI

skif ľahkých váh - I. štvrťfinále (prví traja do A/B-semifinále, ostatní do C/D-semifinále):

1. Enes Kusku (Tur.) 7:10,73 min, 2. Dániel Matyasovszki (Maď.) 7:12,03, 3. Paul O´Donovan (Ír.) 7:22,19, ... 5. Peter Zelinka (SR) 7:35,37

skif ľahkých váh - II. C/D-semifinále (prví traja do C-finále):

1. Nicolai Astrup Wiik (Nór.) 7:19,10, 2. Takamoto Furumai (Jap.) 7:19,42, 3. Peter Zelinka (SR) 7:22,65

skif - II. štvrťfinále (prví traja do A/B-semifinále, ostatní do C/D-semifinále):

1. Žygimantas Gališanskis (Lit.) 7:01,20, 2. Pilip Pavukov (Biel.) 7:04,89, 3. André Rédr (SR) 7:08,470

Basketbal

WNBA

Seattle Storm - New York Liberty 80:84 pp, Los Angeles Sparks - Phoenix Mercury 73:93

Atletika

MSJ atlétov v americkom Eugene.

Finálové výsledky

juniorky

800 m: 1. Margaret Nyairera Wiambuiová (Keňa) 2:00,49, 2. Sahily Diagová (Kuba) 2:02,11, 3. Georgia Wassallová (Aus.) 2:02,71

3000 m: 1. Mary Cainová (USA) 8:58,48, 2. Lilian Kasait Rengeruková 9:00,53, 3. Valentina Chepkwemoi Mateiková (obe Keňa) 9:00,79

žrď: 1. Alena Lutkovská (Rus.) 450, 2. Desiree Freierová (USA) 445, 3. Eliza McCarteyová (N. Zéland) 445

oštep: 1. Jekaterina Staryginová (Rus.) 56,85, 2. Sofi Flinková (Švéd.) 56,70, 3. Sara Kolaková (Chorv.) 55,74

juniori

400 m: 1. Machel Cedenio (Trin. a Tob.) 45,13, 2. Nobuja Kato (Jap.) 46,17, 3. Abbas Abubakar Abbas (Bahr.) 46,20

1500 m: 1. Jonathan Kiplimo Sawe (Keňa) 3:40,02, 2. Abdi Waiss Mouhyadin (Džib.) 3:41,38, 3. Hillary Cheruiyot Ngetich (Keňa) 3:41,61

110 m prek.: 1. Wilhem Belocian (Fr.) 12,99, 2. Tyler Mason (Jam.) 13,06, 3. David Omoregie (V. Brit.) 13,35

diaľka: 1. Wang Jianian 808, 2. Lin Sing (obaja Čína) 794, 3. Šotaro Širojama (Jap.) 783

guľa: 1. Konrad Bukowiecki (Poľ.) 22,06, 2. Denzel Comenentia (Hol.) 20,17, 3. Braheme Days (USA) 20,01

10.000 m chôdza: 1. Daisuke Macunaga (Jap.) 39:27,19, 2. Diego Garcia (Špan.) 39:51,59, 3. Paolo Yurivilca (Peru) 40:02,07, ...16. Miroslav Úradník 42:49,92, 30. Michal Morvay (obaja SR) 46:34,31

Hádzaná

Majstrovstvá Európy v hádzanej hráčov do 20 rokov v Rakúsku (24. 7. - 2. 8. 2014).

A-skupina (Traun):

Macedónsko - Francúzsko 22:25 (8:13), Nórsko - Španielsko 24:23 (10:10)

B-skupina (Traun):

Srbsko - Švajčiarsko 29:23 (15:12), Estónsko - Dánsko 15:35 (7:20)

C-skupina (Linz):

Bielorusko - Nemecko 24:36 (13:16), Slovensko - Rakúsko 24:27 (11:14)

D-skupina (Linz):

Izrael - Slovinsko 25:41 (11:19), Maďarsko - Švédsko 19:26 (9:13)

Výsledky stretnutí základných skupín na majstrovstvách sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Macedónsku (20. 7. - 3. 8. 2014).

C-skupina (Strumica):

Rumunsko - Nemecko 27:25, Macedónsko - Dánsko 18:38, Argentína - Uzbekistan 35:28

D-skupina (Ochrid):

Čierna Hora - Čína 24:17, Chorvátsko - Portugalsko 18:32, Francúzsko - Angola 31:23

Veslovanie

Majstrovstvá sveta vo veslovaní do 23 rokov v talianskom Varese.

Výsledky - piatok:

MUŽI

skif ľahkých váh - I. štvrťfinále (prví traja do A/B-semifinále, ostatní do C/D-semifinále):

1. Enes Kusku (Tur.) 7:10,73 min, 2. Dániel Matyasovszki (Maď.) 7:12,03, 3. Paul O´Donovan (Ír.) 7:22,19, ... 5. Peter Zelinka (SR) 7:35,37

skif - II. štvrťfinále (prví traja do A/B-semifinále, ostatní do C/D-semifinále):

1. Žygimantas Gališanskis (Lit.) 7:01,20, 2. Pilip Pavukov (Biel.) 7:04,89, 3. André Rédr (SR) 7:08,470

Vodné pólo

Majstrovstvá Európy - skupina o 7.-10. miesto.

semifinále:

Taliansko - Maďarsko 7:8 (1:3, 3:2, 1:1, 2:2), Srbsko - Čierna Hora 10:9 (3:5, 1:2, 3:2, 3:0)

o 7. - 10. miesto:

Nemecko - Španielsko 8:16 (3:5, 1:4, 2:3, 2:4), Francúzsko - Rumunsko 8:15 (3:3, 1:3, 1:6, 3:3)

o 11. miesto:

Rusko - Gruzínsko 9:8 (2:2, 2:2, 2:1, 3:3)

Bejzbal

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej bejzbalovej MLB.

Atlanta - Miami 2:3, Chicago Cubs - San Diego 3:13, Kansas City - Cleveland 2:1, Milwaukee - New York Mets 9:1, Minnesota - Chicago White Sox 2:5, Los Angeles Angels - Detroit 4:6, Seattle - Baltimore 0:4, Toronto - Boston 8:0, New York Yankees - Texas 4:2, Philadelphia - San Francisco 2:1, Oakland - Houston 13:1

Dráhová cyklistika

Výsledky piatkových finále na majstrovstvách Európy v dráhovej cyklistike v portugalskej Anadii.

Muži do 23 rokov:

Šprint: 1. Nikita Šuršin (Rus.), 2. Jeffrey Hoogland (Hol.), 3. Eoin Mullen (Ír.)

Scratch: 1. Benjamin Thomas (Fr.), 2. Oliver Wood (V. Brit.), 3. Roman Romanov (Biel.)

Juniori:

Šprint: 1. Alexej Nosov (Rus.), 2. Sergej Gorlov (Rus.), 3. Patryk Rajkowski (Poľ.)

Scratch: 1. Attilio Viviani (Tal.), 2. Gabriel Cullaigh (V. Brit.), 3. Rui Oliveira (Portug.)

Ženy do 23 rokov:

Šprint: 1. Anastasia Vojnovová (Rus.), 2. Elis Ligtleeová (Hol.), 3. Tania Calvová Barberová (Šp.)

Scratch: 1. Tamara Balabolinová (Rus.), 2. Alexandra Gončarovová (Rus.), 3. Elena Cecchiniová (Tal.)

Juniorky:

Šprint: 1. Tatiana Kiselevová (Rus.), 2. Emma Hinzeová (Nem.), 3. Nicky Degrendeleová (Belg.)

Scratch: 1. Elena Bissolatiová (Tal.), 2. Diana Klimovová (Rus.), 3. Claudia Crettiová (Tal.)

Softbal

Výsledky piatkových stretnutí na ME junioriek v softbale v holandskom Rosmalene (21. - 26. júla).

Výsledky - piatok:

Rusko - Holandsko 2:1, Chorvátsko - Izrael 8:3, Česko - Francúzsko 14:7, Španielsko - Nemecko 0:10, Taliansko - Veľká Británia 7:2

Belgicko - Litva 17:10, Dánsko - Chorvátsko 13:10, Veľká Británia - Rusko 2:6, Ukrajina - Srbsko 0:7 kontumačne, Španielsko - Srbsko 10:0, Taliansko - Česko 0:5

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  2. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  5. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  6. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  7. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  9. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  10. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. Brieždenie pod lomenicou
  5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  7. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  9. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  10. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 749
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 13 246
  3. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov 10 585
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov? 7 374
  5. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 5 544
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska! 4 968
  7. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 4 381
  8. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 909
  9. Najužitočnejšia appka 2 890
  10. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy 2 865

Téma: Tenis


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Je Rybanič whistleblower? Odborníci sa nezhodli

Rybanič chce názor Súdneho dvora Európskej únie.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kam chodíte, aj keď hovoríte opak

Ako sa ázijské bistrá zmenili za posledných dvadsať rokov.

Komentár Zuzany Kepplovej

Na Dankovom diplome vlastne nezáleží

Bol by to prezident, v ktorom by nejeden našinec spoznal vlastný príbeh.

PRIMÁR

Šesť rád, ktoré vás môžu ochrániť pred chrípkou

Pripravte sa na chrípkovú sezónu.

Neprehliadnite tiež