Ružomberok remizoval s Dunajskou Stredou, Banská Bystrica s Myjavou

Futbalisti Ružomberka prehrávali s Dunajskou Stredou, nakoniec doma zachránili aspoň bod. Zápas Banská Bystrica - Myjava nepriniesol gól.

Bystrica remizovala s Myjavou.(Zdroj: SITA)

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotňajšom stretnutí 3. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 na domácej pôde s FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1.

Nie veľmi atraktívny futbal sa hral v Banskej Bystrici, kde domáca Dukla len remizovala s Myjavou 0:0.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 3. kolo - sobota

MFK Ružomberok - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 77. Turčák - 45. Sabler, ŽK: 84. G. Straka (Dunajská Streda), rozhodovali: Marhefka - Benko, Žákech, 1698 divákov

Ružomberok: Lešňovský - Greššák, Kružliak, Práznovský, A. Lovás - Martin Nagy - L. Lupták (60. Gerát), Turčák, R. Bartoš, Mário Almaský (75. Ferenčík) - Zreľák

Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Struhár, Mário Tóth, Šnirc - Krišto (83. Kwin), G. Straka - E. Ujlaky (88. R. Černák), Sabler (75. V. Horváth), Brašeň - P. Jurčo

Hlasy

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: Bolo vidno, že v strede nám chýba nejaký skúsený špílmacher, ktorý by našej hre dal určitú kvalitu. Remízu sme uhrali vôľou a nasadením, chýbala kvalita v prechodovej fáze. My si budeme musieť vážiť každý bod, ktorý uhráme. Ak sa nebudeme vyhýbať úplne triviálnym chybám, budeme to mať náročné. Zatiaľ stále len dobiehame skóre. Uvidím, ako to bude vyzerať, keď my sa dostaneme do vedenia.

Mikuláš Radványi, tréner D. Stredy): Šesťdesiat minút sme hrali to, čo sme chceli. Prvý polčas sme dominovali, keby finálna fáza bola lepšia, mali by sme tam možno štyri či päť stopercentných šancí. Do kabíny sme dali gól, cez prestávku som nabádal hráčov, aby naďalej hrali poctivý, jednoduchý a aktívny futbal. To robili do tej šesťdesiatej minúty, boli šance i na druhý gól, žiaľ, sme ich nepremenili. Potom sme urobili jednu zbytočnú chybu, ktorú domáci využili a zápas skončil remízou."

Dukla B. Bystrica - Spartak Myjava 0:0

Rozhodca Straka, ŽK: Marček, 1530 divákov.

Dukla B. Bystrica: Boroš - Vajda, de Vito, Savič - Ľupták - Rejdovian, Wojnar (54. Peňaška), Faško (90+. Šovčík), Šumský - Dolný, Střihavka

Spartak Myjava: Solnička - Múdry (78. Kosík), Jánošík, Černáček, Ciprys - Marček - Daniel, Sládek, Duga (68. Bilovský)- Kuzma (62. Oršula), Pekár

Hlasy

Norbert Hrnčár, tréner B. Bystrice: "V prvom polčase sme sa ťažšie rozbiehali, v druhom sme zvýšili dôraz, pohyblivosť a častejšie sme sa dostávali do šestnástky a do šancí. Bolo to o jednom góle, kto ho strelí, mali sme na to možnosti aj my, aj súper. Podstatné je, že nepadol a remíza je teda spravodlivá, aj keď náš výkon naberal na gradácii so snahou ísť za víťazstvom až do poslednej sekundy."

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Zápas mal dobré tempo, my sme boli chvíľami futbalovejší, domáci dôraznejší, rýchlejší. Bol to zápas, keď každý chvíľku ťahal pílku. My sme v prvom polčase nedotiahli niektoré akcie, chýbala nám finálna prihrávka pri krídelných akciách, gól nepadol, remíza je asi zaslúžená."

Marek Kuzma, stredopoliar Myjavy: "Každý zápas chceme vyhrať, hlavne zbierať body v takýchto. Škoda, že sa nám nepodarilo naplno bodovať, máme náročnú sériu, všetko zápasy vonku, aj preto sme sa snažili zo všetkých síl potvrdiť víťazstvo z Podbrezovej. Duklu poznám veľmi dobre, no nepremýšľal som o tom, niečo som v nej prežil, teraz som hlavne túžil streliť gól za Myjavu."