Diego Costa strelil za Chelsea prvý gól, ManCity zdolal AC 5:1

Michal Trško|27. júl 2014 o 22:48

Za londýnsku Chelsea už strieľa góly nová posila z Atlética Madrid Diego Costa. Liverpool vyhral nad Olympiakosom Pireus.

Brazilčan so španielskym pasom Diego Costa po svojom prestupe do Chelsea z Atlética Madrid už strelil aj prvý gól. Podarilo sa mu to v prípravnom zápase proti Olimpiji Ľubľana.

"Chelsea nasadila pomerne silnú zostavu aj s novými posilami Filipom Luisom, Fábregasom a Diegom Costom. V obrane však raz zaspala a ľutovala toho," píše český server isport.cz.

Dvadsaťročný stredopoliar Nik Kapun prestrelil Mateja Delača v bránke Chelsea. Londýnsky klub však odpovedal v druhom polčase.

Costa, ktorému sa po výbornej minulej sezóne nevydarili v drese Španielska majstrovstvá sveta v Brazílii ukázal, že Chelsea by mohli jeho góly pomôcť. Trafil sa v 55. minúte po prihrávke do stredu obrany.

Na lavičke Chelsea už sa objavil aj Didier Drogba

Po druhom góle Zoumu sa ešte mohol trafiť Fernando Torres, vo veľkej šanci však zaváhal. Na lavičke sa už objavil aj Didier Drogba, ktorý len v piatok ohlásil návrat do klubu po dvoch rokoch. Z Turecka prišiel ako voľný hráč.

Zahodená šanca Torresa

Manchester City deklasoval v B-skupine na Pohári šampiónov v Pittsburghu AC Miláno 5:1.

Dvomi gólmi sa v drese City blysol čiernohorský útočník Stevan Jovetič, ďalšie presné zásahy pridali Scott Sinclair, Jesus Navas a Kelechi Iheanacho. Jediný gól AC strelil Ghančan Sulley Muntari.

Prípravné zápasy

Olimpija Ľubľana – Chelsea 1:2 (1:0)

Góly: 40. Kapun – 55. Diego Costa, 63. Zouma.

Zostava Chelsea v 1. polčase: Delač – Azpilicueta, Zouma, Cahill, Luis – Fábregas, Matič – Salah, Boga, Brown – Diego Costa.

2. polčas: Čech – Ivanovič, Zouma, Terry, Aké – Fábregas (63. Romeu), Matič (70. Solanke), Van Ginkel – Salah (70. Chalobah), Diego Costa (70. Bamford), Torres.

International Champions Cup v USA

Manchester City - AC Miláno 5:1 (4:1)

Góly: 11. A 58. Jovetič, 14. Sinclair, 23. Navas, 26. Iheanacho - 42. Muntari

Olympiakos Pireus - FC Liverpool 0:1

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas

Domov»Futbal»Anglicko»Diego Costa strelil za Chelsea prvý gól, ManCity zdolal AC 5:1