Oslabený Slovan zdolal v predkole Ligy majstrov Tiraspoľ 2:1

Slovan Bratislava doma vyhral nad Šarifom Tiraspoľ i keď dohrával bez vylúčeného Lásika. Odveta sa hrá budúci týždeň v stredu.

Slovanista Kartol Mészáros sa raduje po strelení druhého gólu zápase Slovan Bratislava - Šerif Tiraspoľ.(Zdroj: TASR)

3. predkolo Ligy majstrov

Slovan Bratislava - Šerif Tiraspoľ 2:1 (1:0)

Góly: 42. Žofčák (z 11 m), 84. Mészáros - 74. Ricardinho. ŽK: Perniš - Blanco, Ginsari, Juninho Potiguar, ČK: 61. Lásik (Slovan) za faul v šestnástke. Rozhodovali: Studer - Pozzi, Wicht (všetci Švajč.), 6711 divákov.

Slovan: Perniš - Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský - Milinkovič, Lásik, Grendel, Žofčák (58. Mészáros) - Soumah (65. Halenár) - Fořt (80. Peltier)

Tiraspoľ: Degra - Balima, Metoua, Muresan, Joaozinho - Isa (84. Juninho Potiguar), Blanco, Galvao (56. Ginsari), Henrique (72. Ricardinho) - Cadu - Benson

((anketa))

BRATISLAVA. Spojil palce a ukazováky rúk a vytvoril tvar srdca. Reval s otvorenými ústami a z eufórie a radosti robil grimasy. Karol Meszároš takto oslavoval dôležitý a rozhodujúci gól. Bežala 85. minúta.

Slovenský šampión - bratislavský Slovan zdolal v prvom zápase 3. predkola favorizovaný Šerif Tiraspoľ 2:1.

„Tím šliapal a bojoval. Pomohla nám naša vôľa. Podali sme veľmi zodpovedný a taktický výkon,“ tvrdil tréner Slovana František Straka.

Prišli diváci a nenudili sa

Dobrý pohyb, obetavosť, solídna kombinácia, na slovenské pomery slušné individuálne výkony. Hra mala fazónu, ľudia sa nenudili. A domácich hráčov vytlieskali.

Na Pasienky prišla na slovenské pomery slušná návšteva: 6711 divákov. Odveta sa hrá o týždeň na pôde moldavského šampióna.

Slovan otvoril skóre po góle kapitána Igora Žofčáka, ktorý sa presadil z penalty, ktorej predchádzala ruka.

V 60. minúte zmrazil štadión Richard Lásik, ktorý v šestnástke fauloval a bol vylúčený. Šerif kopal penaltu. Brankár Dušan Perniš strelu Caduho však zneškodnil.

Súper však presilovku využil, keď vyrovnal náhradník Ricardinho. V závere mal súper územnú prevahu, ale Slovan využil rýchly protiútok a Mészároš zápas rozhodol.

Slovan pod vedením trénera Františka Straku zatiaľ v sezóne iba vyhráva. V piatich zápasoch dostal iba dva góly.

Šampión bez Moldavcov

Šerif je síce šampión Moldavska, ale v základnej zostave nastúpili legionári z deviatich rôznych krajín a iba jeden Moldavec, kapitán Henrique Luvannor. Aj ten je však pôvodom Brazílčan.

Ak by Slovan vyradil aj moldavského šampióna, zahral by si play off o Ligu majstrov. Ak so Šerifom neuspeje čaká ho play off o menej lukratívnu Európsku ligu.

Hodnotu kádra Tiraspoľu ohodnotil server transfermarkt na 12,6 milióna eur, čo je zhruba o štyri milióny viac, ako má Slovan. V kádri Moldavcov sú traja hráči, ktorí majú hodnotu viac ako milión eur.

Povedali po zápase

František Straka, tréner Slovana (RTVS): "Som nesmierne rád, že sme vyhrali, stálo nás to veľa síl. Mrzí ma naše zaváhanie pri vyrovnávajúcom góle na 1:1. No musím chlapcov pochváliť, išli na dno síl a víťazstvo si vydreli."

Karol Mészáros, strelec víťazného gólu Slovana (RTVS): "Videl som, že Marko pošle dlhú loptu za obranu. Išiel som do súboja s obrancom, ktorý sa nedohodol s brankárom. Dal som tam nohu a spadlo to do bránky. Som rád, že sme vyhrali, ale odveta bude ešte ťažká."

Richard Lásik (stredopoliar Slovana): "Červenú kartu som dostal v súlade s pravidlami a úplne zaslúžene. Pri sklze som vedel, že trafím loptu alebo hráča. Som rád, že to dopadlo dobre. Myslím si však, že je lepšie vyhrať 1:0 ako 2:1. Zápas som dopozeral sám v šatni a skoro som ju od radosti rozbil, keď dal Karol víťazný gól."

Igor Žofčák (stredopoliar Slovana, kapitán): "Na penaltu som bol určený ja s Markom Milinkovičom, pri exekúcii som si veril. Nebol to ľahký duel, ale zvládli sme to. Stále sme však iba na polceste."

Vjačeslav Rusnak, tréner Šerifu: "Som nespokojný s výsledkom, nezaslúžili sme si prehrať. Prinajmenšom sme mali dosiahnuť remízu. Vzhľadom na situáciu by som chcel súperovi zablahoželať k víťazstvu. Verím, že doma budeme hrať lepšie aj s priaznivejším výsledkom pre nás."

Online prenos

Zápas sa skončil Slovan - Šerif 2:1. "Penalta sa nedá chytiť, iba zle kopnúť. On to zrovna zle kopol. Nevytiahol som špeciálny zákrok, keďže lopta ma trafila," povedal po zápase v RTVS brankár Slovana Dušan Perniš.

93. min. - Slovan doma vyhral so Šerifom Tiraspoľ 2:1 napriek tomu, že hral od 61. minúty oslabený.

85. min. - Obrana Šerifu neuveriteľne zlyhala a využil to Karol Mészároš, ktorý oklamal brankára Degra. Slovan vedie 2:1.

81. min. - Útočníka domáci Fořta strieda v domácom drese na ihrisku Peltier.

78. min. - Slovan je momentálne v totálnej defenzíve a snaží sa len s problémami držať aspoň remízu. Hostia sú aktívnejší a snažia sa o víťazstvo.

73. min. - Šerif Tiraspoľ početnú výhodu o jedného hráča využil a Ricardinhona Pasienkoch vyrovnal na 1:1.

70. min. - Štatistika držania lopty je momentálne úplne vyrovnaná 50:50, Slovan vedie na strely na bránku 4:3. Perniš v bránke Slovana chytil ďalšiu šancu Šerifu. Soumaha vystriedal Juraj Halenár.

61. min. - Po faule v šestnástke domácich dostal Richard Lásik červenú kartu a rozhodca odpískal penaltu. Cadu ju však nepremenil. Slovan bude dohrávať o desiatich.

58. min. - Kapitána domácich Igora Žofčáka strieda Karol Mészároš. Kapitánom Slovana je teraz Pavel Fořt.

53. min. - Na prvý zápas tretieho prekola Ligy majstrov prišlo na Pasienky 6400 divákov.

46. min. - Na Pasienkoch sa začal aj druhý polčas. "Slovan bude musieť byť aktívnejší v napádaní a mal by viac držať loptu," hovorí spolukomentátor RTVS Karol Marko.

Polčasová prestávka. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vedú nad hráčmi moldavského tímu FC Šeriff Tiraspoľ 1:0 po prvom polčase utorňajšieho prvého zápasu 3. predkola Ligy majstrov.

Jediný gól doterajšieho priebehu duelu na Pasienkoch dal v 42. min z pokutového kopu kapitán "belasých" Igor Žofčák. Odveta je na programe budúcu stredu 6. augusta o 19.00 h SELČ v Moldavsku.

Polčasové štatistiky

45. min. - Šerif mal ešte jednu veľkú šancu, ale nepremnil ju. Prvý polčas vyhrali domáci 1:0.

41. min. - Igor Žofčák penaltu premenil a Slovan tak vedie 1:0. V týchto minútach hry je aktívnejší a vedenie si vybojoval zaslúžene.

40. min. - Soumah mal opäť veľkú šancu, Slovan kopal tretí roh a rozhodca zapískal penaltu. Slovan má šancu ísť do vedenia po ruke jedného z hostí. Veĺkú šancu mal aj Erik Čikoš.

30. min. - Slovan mal po ďalšom skvelom spracovaní Soumahoa opäť šancu, ani tentoraz sa Slovan nepresadil.

23. min. - Soumah vybojoval loptu, prihral ju Fořtovi, ktorý zo šestnástky vystrelil do rukavíc brankára hostí Degra.

18. min. - "Šerif začína dominovať," hovorí komentátor RTVS Marcel Merčiak. Hostia mali dve veľké šance, Slovan mal šťastie a stále drží 0:0.

14. min. - Slovan hrá dnes v nahlásenom rozostavení 4-2-3-1, Šerif 4-4-2. Oba kluby už vystrelili mimo bránky po jednej strele, Slovan mal aj prvý rohový kop.

10. min. - Počas úvodných desiatich minút držal Slovan loptu o trošku častejšie. Aktuálny stav tohto ukazovateľa hry je 51:49. Zatiaľ sa hrá bez strely na bránky oboch tímov.

1. min. - Výkopom začali zápas hostia. Na bratislavskom štadióne je zrejme niečo viac ako päťtisíc divákov.

0. min. - Oba kluby su na ihrisku futbalového štadióna Na Pasienkoch v Bratislave. Slovan je v belasom, hostia v žlto-čiernych dresoch bez jediného Moldavca v zostave. Na ihrisku sú v drese hostí štyria Brazílčania.