TJ Slovan Viničné - TJ Rovinka 1:3 (1:2) - do 2. kola Slovnaft Cupu postúpila TJ Rovinka
TENIS
Stanford
Dvojhra - 1. kolo
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.) - Dominika Cibulková (SR-6) 6:2, 4:6, 6:2 za 117 min, Daniela Hantuchová (SR) - Paula Ormaecheová (Arg.) 6:3, 6:4 za 70 min, Ana Ivanovičová (Srb.-5) - Sabine Lisická (Nem.) 7:6 (2), 6:1, Mónica Puigová (Portor.) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-7) 6:3, 7:5, Carol Zhaová (Kan.) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:2, 1:0 - skreč, Wickmayerová odstúpila, Venus Williamsová (USA) - Paula Kaniová (Poľ.) 6:3, 6:2
ATP Kitzbühel
dvojhra 2. kolo
Maximo Gonzalez (Arg.) - Albert Ramos (Šp.) 6:4, 6:4, Lukáš Rosol (3-ČR) - Andreas Haider-Maurer (Rak.) 6:3, 7:6 (4)
Zvyšných šesť duelov 2. kola dvojhry odložili pre nepriaznivé počasie na štvrtok.
ATP Challenger Tour Svijany Open v českom Liberci
Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):
Andrej Martin (SR) - Jan Hájek (ČR) 6:4, 7:6 (7) za 89 minút
Štvorhra - štvrťfinále:
Dominik Meffert, Tim Pütz (Nem.-1) - Norbert Gombos, Igor Zelenay (SR) 6:4, 6:2 za 67 minút
US Open
Slovenskí tenisti Norbert Gombos, Miloslav Mečíř ml. a Andrej Martin už aj oficiálne majú právo na štart v kvalifikácii US Open (25. augusta - 8. septembra) na základe svojho postavenia vo svetovom rebríčku.
ITF Futures na Hlbokej pri Piešťanoch
Výsledky slovenských tenistov.
Dvojhra - 1. kolo
Ivo Klec (SR-1) - Michal Pažický (SR) 7:5, 6:1
Karol Beck (SR-2) - Vladimír Kurek (SR) 7:5, 6:0
Marko Daniš (SR) - Peter Vajda (SR) 6:4, 6:4
Ivan Košec (SR) - Goncalo Oliveira (Portug.) 6:4, 0:6, 6:3
Pavel Nejedlý (ČR) - Michal Milko (SR) 6:4, 6:4
Štvorhra - 1. kolo
Lukas Jastraunig, Juraj Masár (Rak./SR-3) - Marek Semjan, Ján Šimon (SR) 6:1, 6:4
Filip Havaj, Juraj Simčák (SR) - Stefan Fiacan, Filip Horanský (Švaj./SR-4) 6:3, 6:2
Ivo Klec, Dominik Šproch (SR) - Vladimír Kurek, Ivan Pouš (SR) - bez boja, Kurek a Pouš nenastúpili
ITF v Michalovciach
Výsledky Sloveniek.
Dvojhra - 1. kolo:
Soňa Priščáková (SR) - Marie Mayerová (ČR) 6:1, 6:3
Ágnes Buktová (Maď.-1) - Marta Šramková (SR) 6:3, 6:1
Karolína Čechová (ČR) - Timea Jarušková (SR) 6:2, 6:4
Štvorhra - 1. kolo:
Ágnes Buktová, Vivien Juhászová (Maď./SR-1) - voľný žreb
Anna Katalina Alzateová-Esmurzaevová, Lenka Wienerová (Hol./SR-2) - voľný žreb
Natália Vajdová, Nikola Vajdová (SR-3) - voľný žreb
Jana Jablonovská, Martina Košťálová (SR) - voľný žreb
Štvrťfinále:
Lusine Avanesjanová, Maria Marfutinová (Rus.) - Ágnes Buktová, Vivien Juhászová (Maď./SR-1) 4:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk)
Anna Katalina Alzateová-Esmurzaevová, Lenka Wienerová (Hol./SR-2) - Kristýna Hrabalová, Marie Mayerová (ČR) 6:1, 6:4
Vera Aleščevová, Janneke Wikkerinková (Rus./Hol.) - Natália Vajdová, Nikola Vajdová (SR-3) - bez boja, Vajdové nenastúpili
Karolína Čechová, Nikola Horáková (ČR-4) - Jana Jablonovská, Martina Košťálová (SR) 6:3, 2:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)
Majstrovstvá Európy - kvalifikácia
Výsledky slovenských tenistov v stredajších zápasoch štvrťfinálového 1. kola na kvalifikačných turnajoch letných ME reprezentačných družstiev chlapcov a dievčat do 16 a 18 rokov (30. júla - 1. augusta).
CHLAPCI:
Do 16 rokov (Borotra Cup, zároveň kvalifikácia Junior Davis Cupu, zóna A, Trani / Tal.):
1. kolo (štvrťfinále):
SLOVENSKO - TALIANSKO výsledok nie je známy.
Do 18 rokov (Valerio/Galea Cup, zóna D, Piešťany / SR):
1. kolo (štvrťfinále):
SLOVENSKO - BULHARSKO 2:1
DIEVČATÁ:
Do 16 rokov (zároveň kvalifikácia Junior Fed Cupu, zóna C, Curtea de Arges / Rum.):
1. kolo (štvrťfinále):
SLOVENSKO - MOLDAVSKO 3:0
Do 18 rokov (Soisbault/Reina Cup, zóna B, Mesagne / Tal.):
1. kolo (štvrťfinále):
SLOVENSKO - CHORVÁTSKO 3:0
HÁDZANÁ
Prípravný zápas
HC Sporta Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 33:27 (19:9)
Najviac gólov: F. Zaťko 7/1, Guzy 6/1, Ľ. Ďuriš 5/1 - Vallo 6/2, Dyba 5, Firit a Cifra po 4
ME hráčov do 20 rokov
o 1. - 8. miesto:
I. skupina (Traun):
Srbsko - Španielsko 20:20 (9:8)
Dánsko - Francúzsko 31:28 (20:15)
Konečné poradie v I. skupine: 1. Dánsko 6 b., 2. Španielsko 3, 3. Srbsko 3, 4. Francúzsko 0
II. skupina (Linz):
Slovinsko - Nemecko 25:28 (10:14)
Švédsko - Rakúsko 34:30 (16:15)
Konečné poradie v II. skupine: 1. Nemecko 6, 2. Švédsko 4, 3. Slovinsko 2, 4. Rakúsko 0
o 9. - 16. miesto:
I. skupina (Traun):
Estónsko - Nórsko 21:27 (10:11)
Švajčiarsko - Macedónsko 30:34 (13:14)
Konečné poradie v I. skupine: 1. Nórsko 5, 2. Švajčiarsko 3, 3. Estónsko 2, 4. Macedónsko 2
II. skupina (Linz):
Slovensko - Izrael 28:23 (14:12)
Maďarsko - Bielorusko 24:25 (14:12)
Konečné poradie v II. skupine: 1. Maďarsko 4, 2. Bielorusko 4, 3. Slovensko 4, 4. Izrael 0
MS hráčok do 18 rokov v Macedónsku
štvrťfinále (Ochrid)
Holandsko - Rumunsko 22:36 (12:22)
Brazília - Čierna Hora 24:25 (10:11)
Nemecko - Kórejská republika 35:29 (19:15)
Rusko - Dánsko 26:29 po predĺžení (22:22, 11:10)
Nominácia hádzanárok SR na septembrový zraz
Brankárky: Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske), Martina Túrociová (HC Zlín)
Pivotky: Andrea Czaniková (HC Trier), Dominika Horňáková (Iuventa Michalovce), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba)
Krídla: Réka Bíziková (HK Slovan Duslo Šaľa), Dagmar Stuparičová (SV Union Halle-Neustadt), Terézia Szöllösiová (Iuventa Michalovce), Lucia Súkenníková (DHC Baník Most), Selma Blažeková (HK Slávia Partizánske)
Spojky: Katarína Dubajová (OlimpiaBeskid N. Sacz), Silvia Szücsová (1. FC Norimberg), Monika Rajnohová (DHC Slavia Praha), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske), Tetyana Trehubova (Iuventa Michalovce), Simona Szarková (DHC Baník Most), Andrea Kertészová (HK Slovan Duslo Šaľa), Alica Kostelná (MHK Bytča)
Náhradníčky: Adriana Medveďová, Patrícia Wollingerová, Veronika Habánková, Martina Bačiková (Iuventa Michalovce), Diana Tomášechová (DHC Sokol Poruba), Alžbeta Tóthová (HC Zlín), Barbora Königová (UDHK Nitra), Dominika Kodajová, Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa)
BASKETBAL
WNBA
Basketbalistky Los Angeles Sparks prehrali v noci na stredu v zámorskej WNBA na palubovke Phoenixu Mercury 69:90. Hráčkam LA nestačilo ani 14 bodov slovenskej reprezentantky Kristi Toliverovej.
New York - Washington 80:76 pp, San Antonio - Chicago 92:74, Tulsa - Seattle 80:74, Phoenix - Los Angeles 90:69, Atlanta - Connecticut 89:80
BEJZBAL
Baltimore - Los Angeles Angels 7:6
Cleveland - Seattle 2:5
Detroit - Chicago White Sox 4:11
Boston - Toronto 2:4
Cincinnati - Arizona 3:0
Miami - Washington 3:0
New York Mets - Philadelphia 0:6
Tampa Bay - Milwaukee 5:1
Texas - New York Yankees 11:12
Houston - Oakland 4:7
Kansas City - Minnesota 1:2
Los Angeles Dodgers - Atlanta 8:4
San Diego - St. Louis 3:1
San Francisco - Pittsburgh 1:3