Nibali nevylúčil budúci rok štart na Gire aj Tour

Mám veľmi špeciálny vzťah k Giru, lebo práve tieto preteky odštartovali moju kariéru na Grand Tour, povedal víťaz Tour Vincenzo Nibali.

Nibali v cieli Tour de France.(Zdroj: TASR/AP)
Súboj Hamšík vs. Škriniar len za 155€ >>

MILÁNO. Taliansky cyklista Vincenzo Nibali by nemal ako obhajca chýbať budúci rok na Tour de France, ale celkom beznádejne nevyzerá ani jeho štart na Giro d´Italia.

Nibali dobre vie, že zatiaľ posledným pretekárom, ktorému sa podarilo vyhrať Giro d´Italia aj Tour de France v jednom roku, bol jeho už nebohý krajan Marco Pantani v sezóne 1998. Celkovo to dokázali iba siedmi cyklisti dovedna dvanásťkrát.

Giro odštartovalo jeho kariéru

"Mám veľmi špeciálny vzťah k Giru, lebo práve tieto preteky odštartovali moju kariéru na Grand Tour. Je dobré, že budúcoročné Giro sa začne v San Reme. A možno sa nájde miesto aj pre etapu na Sicílii," uviedol 29-ročný Nibali, ktorý je rodákom zo sicílskej Messiny.

Tím Astana ešte nešpecifikoval program pre Nibaliho v budúcej sezóne, ale Talian má v tom pomerne jasno. "Rád by som sa vrátil na Giro, ktoré som vyhral v roku 2013 a cítim sa tam fajn," dodal Nibali vo videoodkaze na prezentácii budúcoročných pretekov Okolo Talianska v Miláne.

Pády patria k cyklistike

Nibali sa po svojom triumfálnom dojazde do Paríža nevyhol ani otázkam typu, či by vyhral Tour aj v prípade, že by najväčší favoriti Alberto Contador a Chris Froome predčasne neodstúpili po pádoch a zraneniach.

"Moja odpoveď na takéto otázky je stále rovnaká - pády patria k cyklistike," povedal Nibali pre taliansky denník Corriere della Sera.