Kozáčika v Rumunsku prekonal iba Mutu, Plzeň má dobrú pozíciu

Viktoria Plzeň remizovala na ihrisku Petrolulu Ploješť 1:1. Hrdinom českého tímu bol slovenský brankár Matúš Kozáčik.

Matúš Kozáčik na zraze slovenskej reprezentácie.(Zdroj: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)

PLOJEŠŤ. Slovenský futbalový brankár Matúš Kozáčik mal vo štvrtok významný podiel na úspešnom výsledku Viktorie Plzeň v úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy na pôde Petrolulu Ploješť.

Český vicemajster uhral v náročnom súboji v Rumunsku cennú remízu 1:1, pričom Kozáčik zneškodnil domácemu tímu niekoľko šancí a dlho si držal čisté konto.

Z množstva striel inkasoval iba raz, v 75. minúte z kopačky Adriana Mutua. Vyrovnávajúci gól z hlavy striedajúceho Daniela Kolářa v nadstavenom čase však znamenal, že do odvety pôjdu s lepšími postupovými vyhliadkami hráči Plzne.

Protihráč ho trafil do spánku

"Bol to veľmi ťažký zápas. Domáci hrali výborne, najmä vpredu. Bol to jeden z najťažších súperov, na ktorých som v predkolách európskych pohárov narazil," povedal v rozhovore pre portál iDnes.cz slovenský brankár.

Gól mu dal veterán Mutu, najväčšia hviezda rumunského tímu. "Asi to bola z ich strany taktika, že nehral od začiatku. Tréner asi vedel, že to je rozdielový hráč, ktorý potom môže niečo vymyslieť."

"A podarilo sa mu to. Nechali sme ho zakončiť a bohužiaľ to trafil," vyjadril sa 30-ročný Kozáčik na adresu skúseného zakončovateľa, bývalého hráča Chelsea, Interu Miláno či Juventusu Turín.

Kozáčik niekoľkými včasnými výbehmi v štýle nemeckého brankára Manuela Neuera k hranici šestnástky zachránil svoje mužstvo od pohromy. Z množstva zákrokov označil za najťažší ten, keď v prvom polčase šiel na neho sám Albín.

Po súboji s Nepomucenom žiadal Kozáčik ošetrenie. "Keď som padal, tak ma trafil kolenom do spánku. Trochu som sa zľakol, bál som sa, aby to nebolo niečo vážnejšie. Ale snáď som v pohode," poznamenal.

Nemôžu hrať na 0:0

Podľa Kozáčika sú šance oboch tímov pred odvetou na plzenskej pôde otvorené.

"Postúpiť môžeme my aj oni. Pevne veríme, že odvetu zvládneme. Máme za sebou ťažký zápas, ale teraz máme nejaký čas, aby sme sa na druhý duel dobre pripravili," pokračoval bývalý brankár Košíc, pražskej Sparty i Slavie či Anorthosisu Famagusta.

Gól zo súperovho ihriska je v pohárových konfrontáciách dôležitý, podľa Kozáčika však nemôže hrať Viktoria doma na 0:0. "Na bezgólovú remízu sa hrať nedá. Oni môžu dať gól v 90. minúte, ako sme to teraz dali my. Nikdy nemáte nič isté," zdôraznil.