Vasek Pospisil (Kan.-13) - Santiago Giraldo (Kol.-10) 6:7 (4), 6:3, 6:4, Milos Raonic (Kan.-2) - Donald Young (USA) 6:4, 7:5
dvojhra - štvrťfinále - piatok
Milos Raonic (Kan.-2) - Steve Johnson (USA) 7:6 (2), 6:2, Richard Gasquet (Fr.-6) - Kei Nišikori (Jap.-4) 6:1, 6:4, Donald Young (USA) - Kevin Anderson (JAR-7) 3:6, 7:6 (3), 6:2, Vasek Pospisil (Kan.-13) - Santiago Giraldo (Kol.-10) 7:6 (4), 3:6, 0:30 - prerušené pre dážď, dohrávka v sobotu 2. augusta
WTA vo Washingtone
Dvojhra - semifinále - sobota
Kurumi Narová (Jap.) - Marina Erakovicová (N. Zél.) 0:6, 6:4, 6:4
Druhé semifinále:
Svetlana Kuznecovová (Rus.-6) - Jekaterina Makarovová (Rus.-2)
dvojhra - štvrťfinále - piatok
Jekaterina Makarovová (Rus.-2) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-5) 7:6 (3), 6:3, Svetlana Kuznecovová (Rus.-6) - Vania Kingová (USA) - Kuznecovová postúpila bez boja, Kingová nenastúpila pre zranenie pravého boku, Kurumi Narová (Jap.) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:3, 6:1, Marina Erakovicová (N. Zél.) - Bojana Jovanovská (Srb.) 6:4, 6:4
Turnaj ITF v dánskej Kodani
Dvojhra - semifinále:
Mai Grageová (Dán.) - Klaudia Boczová (SR) 4:0 skreč, Boczová odstúpila
Štvorhra - finále:
Karen Barbatová, Klaudia Boczová (Dán./SR) - Emilie Francatiová, Maria Jespersenová (Dán.) 6:4, 6:1
ATP Challenger Tour v Liberci
Dvojhra - semifinále:
Andrej Martin (SR) - Blaž Rola (Slovin.-2) 6:4, 6:4 za 68 minút
ATP v Prahe
Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:
Jozef Kovalík (SR-5) - Marek Routa (ČR) 6:2, 6:3 za 79 minút, Igor Zelenay (SR) - Lukáš Maršoun (ČR) 6:2, 6:4 za 77 minút
ITF Futures v Piešťanoch
Dvojhra - semifinále:
Karol Beck (SR-2) - Mike Urbanija (Slovin.-3) 6:2, 7:5
Ivo Klec (SR-1) - Filip Horanský (SR-4) 6:3, 6:4
Štvorhra - semifinále:
Karol Beck, Filipp Kekerčeni (SR/Ukr.-2) - Filip Havaj, Juraj Simčák (SR) - dohrajú v sobotu od stavu 2:0 v prvom sete
ITF v Michalovciach
Dvojhra - semifinále:
Karolína Muchová (ČR) - Nina Holanová (ČR) 7:5, 7:5
Jana Jablonovská (SR) - Barbora Kötelesová (SR) 6:1, 7:6 (5)
Futbal
Belgicko - 2. kolo
Kortrijk - Standard Liége 2:3, Racing Genk - Cercle Bruggy 1:1, Charleroi - Westerlo 2:3, Mouscron Peruwelz - Waasland-Beveren 1:0
Rusko - 1. kolo
Jekaterinburg - Saransk 2:3, Tula - Zenit Petrohrad 0:4 /T. Hubočan (Petrohrad) bol na lavičke náhradníkov/
Ural Sverdlovská oblasť - Mordovia Saransk 2:3, CSKA Moskva - Torpedo Moskva 4:1 - Lukáš Tesák (Torpedo) odohral celý zápas
Švajčiarsko - 4. kolo
Thun - FC Bazilej 2:3, Grasshoppers - Sion 0:0
Nemecko II - 1. kolo
RB Lipsko - Aalen 0:0, St. Pauli - Ingolstadt 1:1
Bochum - Fürth 1:1 - Stanislav Šesták (Bochum) hral do 66. min a dostal žltú kartu
Poľsko - 3. kolo
Korona Kielce - Pogon Štetín 2:2, Legia Varšava - Górnik Zabrze 1:1 - Dušan Kuciak odchytal celý zápas, Ondrej Duda (obaja Legia) nefiguruje v zápise o stretnutí; Róbert Jež a Roman Gergel (obaja Zabrze) odohrali celý duel
Rakúsko - 3. kolo
Admira Mödling - Rapid Viedeň 1:1 - Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas
Austria Viedeň - Altach 0:0, Ried - Red Bull Salzburg 0:2, Sturm Graz - Wiener Neustadt 4:2
Maďarsko - 2. kolo
Székesfehérvár - Dunaujváros 3:0, Nyiregyháza - Paks 0:3 /P. Molnár (Paks) chytal celý zápas/
Videoton - Dunaújváros 3:0, Kecskemét - Haladás 0:1 - Tomáš Tujvel (Kecskemét) odchytal celé strenutie
Česko - 2. kolo
Brno - Hradec Králové 3:0 (0:0)
Góly: 63. A. Schuster, 77. Jugas, 90. M. Markovič
Marek Kaščák hral od 78. min, Miroslav Keresteš (obaja Brno) nefiguruje v zápise o stretnutí - Juraj Križko odohral celý zápas, Martin Kuciak (obaja Hradec Králové) sedel na lavičke náhradníkov.
Slovácko - Bohemians 1905 4:1 (1:0)
Góly: 30. a 90. Libor Došek, 54. Šumulikoski, 56. Trávník - 87. M. MIKUŠ
Tomáš Košút a Patrik Šimko (obaja Slovácko) odohrali celé stretnutie, Šimko dostal v 60. min žltú kartu - Lukáš Pauschek a Matúš Mikuš odohrali celý zápas, Mikuš v 87. skóroval, Martin Cseh a Ivan Lietava (všetci Bohemians 1905) sedeli na lavičke náhradníkov.
Sparta Praha - Jihlava 3:0 (0:0)
Góly: 47. a 50. Přikryl, 67. Dočkal
Michal Breznaník hral od 79. min - Vladimír Kukoľ odohral celý zápas, Matúš Marcin hral do 72. min a Arnold Šimonek nefiguruje v zápise o stretnutí.
Moldavsko - 2. kolo
Súper futbalistov Slovana Bratislava v 3. predkole Ligy majstrov Šerif Tiraspoľ remizoval v sobotňajšom zápse 2. kola moldavskej ligy na ihrisku Ceadiru Lunga 1:1.
Atletika
Desať dní pred ME v atletike vo švajčiarskom Zürichu má najlepší slovenský kladivár Marcel Lomnický výbornú formu. Vo 4. kole slovenskej Atletickej ligy v Nových zámkoch zvíťazil výborným výkonom 79,19 a zlepšil si osobný rekord.
Bývalý majster Európy z Barcelony 2010 Libor Charfreitag vo svojom treťom štarte v sezóne hodil len tesne za 71 m a nepodarilo sa mu splniť limit na ME (73,50 m).
Má ho síce z minulého roka, takže mohol by na ME štartovať podľa nominačných kritérií SAZ na vlastné náklady, ale s veľkou pravdepodobnosťou túto možnosť nevyužije.
Basketbal
Výsledok WNBA.
San Antonio - Connecticut 79:89
ME do 16. rokov
Výsledok - D-skupina - sobota
Slovensko - Lotyšsko 58:57 (14:12, 17:21, 13:17, 14:7)
Najviac bodov SR: Lelkesová a N. Kováčiková po 13
Horská cyklistika
Šprint na pretekoch Svetového pohára horských cyklistov v kanadskom stredisku Mont-Sainte-Anne.
Muži: 1. Simon Gegenheimer (Nem.), 2. Catriel Andrés Soto (Arg.), 3. Fabrice Mels (Belg.), 4. Daniel Federspiel (Rak.), 5. Emil Lindgren (Švéd.), 6. Paul van der Ploeg (Aus.)
Ženy: 1. Kathrin Stirnemannová (Švaj.), 2. Jenny Rissvedsová (Švéd.), 3. Lisa Mitterbauerová (Rak.), 4. Andreane Lanthierová-Nadeauová (Kan.), 5. Sabine Spitzová (Nem.), 6. Kate Courtneyová (USA)
Volejbal
Výsledky sobotňajších stretnutí World Grand Prix volejbalistiek.
A-skupina (Ankara/Tur.): Rusko - Japonsko 3:1 (23, 13, -24, 18), Turecko - USA 3:2 (21, -27, 21, -20, 12)
B-skupina (Ansan/Kór. rep.): Kórejská republika - Nemecko 3:1 (-21, 20, 22, 21), Srbsko - Thajsko 2:3 (-19, 18, 20, -19, -13)
C-skupina (Sassari/Tal.): Čína - Dominikánska republika 3:0 (18, 21, 23), Brazília - Taliansko 3:0 (21, 16, 15)
L-skupina (Leuven/Belg.): Argentína - Kanada 2:3 (23, 22, -24, -22, -13), Holandsko - Belgicko 3:2 (-27, -20, 19, 23, 6)
R-skupina (Brno/ČR): Mexiko - Česko 0:3 (-14, -18, -19), Kazachstan - Alžírsko 3:0 (8, 19, 17)
S-skupina (Poreč/Chor.): Bulharsko - Keňa 3:1 (-21, 8, 20, 11), Austrália - Chorvátsko 1:3 (-18, 20, -23, -16)
Súhrn výsledkov piatkových stretnutí World Grand Prix volejbalistiek.
A-skupina (Ankara/Tur.): USA - Rusko 1:3 (22, -18, -20, -20), Turecko - Japonsko 3:0 (27, 19, 21)
B-skupina (Ansan/Kór. rep.): Srbsko - Nemecko 3:0 (24, 20, 15), Kórejská republika - Thajsko 3:1 (-25, 22, 16, 20)
C-skupina (Sassari/Tal.): Brazília - Čína 3:1 (21, -23, 17, 16), Taliansko - Dominikánska republika 3:0 (18, 23, 15)
L-skupina (Leuven/Belg.): Holandsko - Argentína 3:0 (20, 18, 12), Belgicko - Kanada 3:0 (17, 20, 19)
R-skupina (Brno/ČR): Mexiko - Kazachstan 0:3 (-18, -16, -19), Česko - Alžírsko 3:0 (8, 7, 17)
S-skupina (Poreč/Chor.): Austrália - Bulharsko 0:3 (-14, -19, -13), Chorvátsko - Keňa 3:0 (20, 17, 22)
M-skupina (Trujillo/Peru): Poľsko - Kuba 3:0 (21, 24, 12), Peru - Portoriko 0:3 (-23, -16, -22)
Hádzaná
Súhrn sobotňajších stretnutí na majstrovstvách sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Macedónsku.
o 9. miesto (Strumica): Chorvátsko - Švédsko 22:29 (13:14)
o 11. miesto (Strumica): Argentína - Portugalsko 26:30 (13:16)
o 13. miesto (Strumica): Nórsko - Japonsko 34:30 (14:15)
o 15. miesto (Strumica): Maďarsko - Francúzsko 32:20 (14:10)
Bejzbal
Výsledky piatkových stretnutí zámorskej bejzbalovej MLB.
Baltimore - Seattle 2:1, Cleveland - Texas 12:2, Washington - Philadelphia 1:2, Detroit - Colorado 4:2, Boston - New York Yankees 4:3, New York Mets - San Francisco 1:5
Miami - Cincinnati 2:5, Tampa Bay - Los Angeles Angels 3:5, Chicago White Sox - Minnesota 10:8, Houston - Toronto 3:1, St. Louis - Milwaukee 4:7
Oakland - Kansas City 0:1, Arizona - Pittsburgh 4:9, Los Angeles Dodgers - Chicago Cubs 2:8, San Diego - Atlanta 10:1
Šach
Šachová olympiáda 2014 v nórskom Tromsö.
Muži:
1. kolo: Slovensko - Jamajka 3,5:0,5 (Ján Markoš - Damion Davy 0,5:0,5, Peter Michalík - Malaku Lorne 1:0, Tomáš Petrík - Andrew Mellace 1:0, Tomáš Petényi - Daren Wisdom 1:0)
Ženy:
1. kolo: Slovensko - Sýria 4:0 (Repková - Mirová 1:0, Stočková - Stefová 1:0, Kočetkovová - Al-Mahmoudová 1:0, Machalová - Yagiová 1:0)