Slovenskí juniori v hádzanej zdolali Estónsko a na ME skončili 13.

Slováci skončili na majstrovstvách Európy v hádzanej juniorov na 13. mieste.

Po výhre s Estónskom skončili naši na 13. mieste.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ SITA/AP)

TRAUN. Slovenskí hádzanári obsadili na juniorských majstrovstvách Európy v Rakúsku konečnú 13. priečku, keď vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji zdolali v súboji o umiestnenie rovesníkov z Estónska presdvečivo 34:19.

Zverenci trénera Ivana Pompoša obsadili v základnej C-skupine 3. miesto po prehrách s Nemeckom (18:32), Rakúskom (24:27) a triumfe nad Bieloruskom v pomere 28:27.

Následne podľahli Maďarsku 21:27, no v ďalších troch dueloch skupiny o 9.-16- miesto triumfovali nad Izraelom, Macedónskom a Estónskom.

ME hráčov do 20 rokov - o 13. miesto

Estónsko - Slovensko 19:34 (10:17)

Zostava a góly SR "20": Vernarský, Konečný, Javorček - D. Kalafut 1, Páleš 2, Dujčak 2, Michniewicz 7, Wilga 1, Ľ. Šárpataky 3, Vaňko 2, Orlovský 5, L. Urban 4, J. Urban 2, M. Šárpataky 3, Majbík 1, Cigáň 1

pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: E. Vitaku a A. Vitaku (obaja Kos.), 80 divákov

Ivan Pompoš, tréner SR: "Myslím si, že chlapci podali v tomto zápase výborný výkon. Fungovala nám obrana na čele s brankárom a presadzovali sme sa aj strelecky. Nestáva sa každý deň, že na ME zvíťazíte o 15 gólov. Bola to pre nás pekná rozlúčka. V tejto chvíli je veľmi ťažké obzrieť sa za účinkovaním na celom turnaji. Pred začiatkom som počítal, že ak by sme sa umiestnili do 10. miesta, bolo by to výborné. Z boja o 9. až 12. miesto nás však vyradila zhoda okolností, čo ma veľmi mrzí. Na európskom šampionáte sme boli po dlhšej dobe, môžeme byť s týmto umiestnením spokojní."

Slováci mali od začiatku zápas pod kontrolou a už v úvodných minútach si vytvorili rozhodujúci náskok. V 9. minúte viedli po sérii piatich úspešných zásahov 5:1.

Niekoľkogólový rozdiel v skóre si v ďalšom priebehu bez väčších problémov udržiavali. V polčasovom skóre mali k dobru na súpera už sedem gólov (17:10).

Estónci sa na začiatku druhého dejstva pokúsili ešte o zvrat, slovenskí juniori však dokázali odpovedať rovnakou kartou na ich ojedinelé presné zakončenia a v závere svoj náskok ešte zveľadili na rozdiel 15 gólov.