Športové výsledky (3.8. 2014). Martin vyhral challenger v Liberci

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

CYKLISTIKA

Bielorus Jauheni Hutarovič z tímu AG2R sa stal víťazom úvodnej etapy cyklistických pretkov Okolo Poľska z Gdaňska do Bydgošti dlhej 226 km.

Výsledky - 1. etapa:

1. Jauheni Hutarovič (Biel./AG2R) 5:47:40 h, 2. Roman Majkin (Rus./RusVelo) +0:04 min, 3. Manuele Mori (Tal./Lampre) +0:06, 4. Guillaume Boivin (Kan./Cannondale), 5. Marco Haller (Rak./Kaťuša), 6. Nikolas Maes (Belg./Omega Pharma-Quick-Step), 7. Boris Vallee (Belg./Lotto), 8. Sebastian Lander (Dán./BMC Racing), 9. Davide Formolo (Tal./Cannondale), 10. Enrico Gasparotto (Tal./Astana)...36. Peter VELITS (SR/BMC Racing Team) všetci +10

FUTBAL

Rusko

V úvodnom nedeľňajšom zápase 1. kola ruskej futbalovej ligy zdolalo Dinamo Moskva FK Rostov 7:3.

Výsledok:

Dinamo Moskva - FK Rostov 7:3, Kuban Krasnodar - Ufa 2:0, Lokomotiv Moskva - Krasnodar 0:0 /J. Ďurica za domácich celý zápas/

Poľsko

3. kolo

Podbeskidzie Bielsko-Biala - Ruch Chorzów 3:0 (0:0)

Michal Peškovič odchytal celé stretnutia, Anton Sloboda odohral celý zápas, Róbert Demjan hral do 47. min, Richard Zajac (všetci Bielsko-Biala) sedel na lavičke náhradníkov

Slask Vroclav - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:1)

Góly: 7. a 28. Pich - 32. Drygas, ČK: 61. L. Carlos (Bydgoszcz)

Róbert Pich (Vroclav) hral do 90. min, v 7. a 28. min skóroval

Maďarsko

2. kolo

Pápa - Ferencváros Budapešť 1:0 /M. Sluka (Pápa) hral celý zápas a dostal ŽK/, Györ - Honvéd Budapešť 3:1 /Ľ. Kamenár (Györ) bol na lavičke náhradníkov/, Újpest - Diósgyőr 1:1

Slovensko

Fortuna liga

Najlepší strelci

poradie:

3 góly: Matej Jelič (MŠK Žilina)

2 góly: Marko Milinkovič (ŠK Slovan Bratislava), Ján Vlasko (Spartak Trnava), Peter Sládek (Spartak Myjava), Jakub Kosorin (FK Senica), Boris Turčák (MFK Ružomberok), Roman Sabler (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Moses Simon (AS Trenčín)


II. liga

Skupina Západ:

SOBOTA:

MFK Dubnica nad Váhom - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:3 (1:1)

Góly: 30. Janco - 10. a 62. Pavol Orolín, 84. Gregáň, ŽK: 31. M. Suchý, 90. Sečány - 31. Paraj, 37. M. Adam, 68. Pelegríni, ČK: 76. Paraj (FK Pohronie), rozhodovali: A. Somoláni - T. Somoláni, Vician, 375 divákov

FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Skalica 0:0

ŽK: 34. Goran Matič, 60. D. Rehák, 63. Konopásek - 31. Ulrich, 52. Fišan, 57. Pavol Majerník, 66. Čavojský, 90. Šefčík, rozhodovali: Ziemba - Mihalík, Poracký, 413 divákov

FC Nitra - ŠKF Sereď 0:2 (0:0)

Góly: 47. L. Janič, 68. Morong, ŽK: 51. M. Kostoláni, 73. Boszorád - 35. Tarek, 58. Morong, rozhodovali: Hrčka - Roszbeck, Budáč, 934 divákov

NEDEĽA:

ŠK Slovan Bratislava juniori - FC ŠTK 1914 Šamorín 2:1 (1:0)

Góly: 33. M. Oravec(z pok. kopu), 73. Matejka - 89. Špánik, ŽK: 90. M. Oravec - 32. Špánik, 71. Chromý, 90. Kontár, rozhodovali: Jurenka - Čajka, Vitko, 250 divákov

FC Spartak Trnava juniori - AFC Nové Mesto nad Váhom 3:0 (2:0)

Góly: 12. Kasaj, 34. a 49. Kočiš, ŽK: 29. Hrebík, 68. Dzíbela, 70. Mečiar - 54. R. Straka, 60. Repa, rozhodovali: Perašín - Kováč, Galo, 260 divákov

Skupina Východ:

SOBOTA:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - Slavoj Trebišov 1:2 (1:1)

Góly: 45. Kurák (z pok. kopu) - 30. M. Olah (z pok. kopu), 87. Lišivka (vlastný), ŽK: 29. Papaj, 52. Pastva, 68. Lišivka - 33. T. Tomko, 45. Dragula, 65. J. Capko, rozhodovali: Špaček - Borsányi, Barenčík, 372 divákov

MFK Dolný Kubín - 1. FC Tatran Prešov 0:3 (0:1)

Góly: 24. Patrik Jacko, 61. L. Eliaš, 90. Belejík, ŽK: 60. Čučka, 80. Sopúch, 87. Buška - 61. L. Eliaš, 66. Belejík, 71. Patrik Jacko, rozhodovali: Krivošík - Chládek, Hrmo, 412 divákov

FK Poprad - Partizán Bardejov 2:0 (0:0)

Góly: 68. R. Ujčík, 80. L. Kubus, ŽK: 59. M. Ferenc - 45. Gruca, 68. Palša, 70. L. Zápotoka, rozhodovali: Glova - E. Weiss, Ádám, 1424 divákov

MFK Zemplín Michalovce - MFK Košice "B" 2:1 (1:0)

Góly: 4. a 88. Vernon De Marco Morlacchi (prvý z pok. kopu) - 71. Dimun, ŽK: 15. Marcos Calero Pérez, 90. Streňo - 63. Vancák, rozhodovali: Molitoris - Benko, Perát, 1140 divákov

NEDEĽA:

FC Lokomotíva Košice - MFK Lokomotíva Zvolen 0:2 (0:2)

Góly: 11. a 38. V. Fuják, ŽK: 19. Fuják, 62. Očenáš, 84. O. Špilár (všetci Zvolen), rozhodovali: Cifrík - Špivak, Ličko, 154 divákov

USA - MLS

Los Angeles - Portland 3:1

Montreal - Toronto 0:2

New York - New England 2:1

Chicago - Columbus 1:1

Colorado - Real Salt Lake 0:1

San Jose - Seattle 1:0

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

Klagenfurt

Muži

Finále:

Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Tal.-7) - Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Braz.-3) 0:2 (-14, -17)

O 3. miesto:

Isaac Kapa, Christopher McHugh (Aus.-21) - Alexandrs Samoilovs, Janis Smedins (Lot.-4) 2:0 (22, 17)

Ženy

Finále:

Maria Antonelliová, Juliana Felisberta Da Silvová (Braz.-4) - Larissa Francová, Talita da Rochová-Antunesová (Braz.-19) 0:2 (-20, -19)

O 3. miesto:

Marta Menegattiová, Viktoria Orsiová Tothová (Tal.-22) - Agatha Bednarczuková, Barbara Seixas de Freitasová (Braz.-3) 0:2 (-18, -18)

BASKETBAL

Výsledky WNBA:

Tulsa - Minnesota 75:84, Phoenix - Indiana 79:69

Slovenská ženská reprezentácia v basketbale troch proti trom na jeden kôš (3x3) si na kvalifikačnom turnaji v Rige vybojovala postup na tohtoročné majstrovstvá Európy v rumunskej Bukurešti (5.- 7. septembra 2014). Kvarteto Alexandra Riecka, Alexandra Pribulová, Denisa Švárová a Pavla Mračková v lotyšskej metropole napriek prehre v poslednom zápase s Tureckom 13:15 obsadilo konečnú 5. priečku znamenajúcu účasť na kontinentálnom šampionáte. "Rumunsko, tras sa. Sme šťastné a ďakujeme za držanie palčekov," napísala na Facebooku skúsená rozohrávačka Riecka, dlhoročná extraligová basketbalistka.

TENIS

Liberec

Slovenský tenista Andrej Martin sa stal víťazom challengerového turnaja v českom Liberci (dotácia 35 000 eur, antuka). V nedeľňajšom finále dvojhry zdolal Argentínčana Horacia Zeballosa za dve hodiny a štyri minúty v troch setoch 1:6, 6:1, 6:4.

dvojhra - finále:

Horacio Zeballos (Arg.) - Andrej MARTIN (SR) 6:1, 1:6, 4:6

Michalovce

V nedeľňajšom finále dvojhry na tenisovom turnaji ITF v Michalovciach (dotácia 10 000 USD, antuka) neuspela Slovenka Jana Jablonovská, ktorá podľahla Češke Karolíne Muchovej 3:6, 1:6.

Dvojhra - finále:

Karolína Muchová (ČR) - Jana Jablonovská (SR) 6:3, 6:1

Štvorhra - finále:

Karolína Čechová, Nikola Horáková (ČR-4) - Anna Katalina Alzateová-Esmurzaevová, Lenka Wienerová (Hol./SR-2) 7:6 (4), 6:3

Washington

dvojhra - semifinále:

Vasek Pospisil (13-Kan.) - Richard Gasquet (6-Fr.) 6:7 (5), 6:3, 7:5, Miloš Raonič (2-Kan.) - Donald Young (USA) 6:4, 7:5

Stanford

dvojhra - semifinále:

Angelique Kerberová (3-Nem.) - Varvara Lepchenková (USA) 4:6, 7:6 (4), 6:2, Serena Williamsová (1-USA) - Andrea Petkovicová (8-Nem.) 7:5, 6:0

VOLEJBAL

Grand Prix ženy

A-skupina (Ankara/Tur.):

Rusko - Japonsko 3:1 (23, 13, -24, 18)

Turecko - USA 3:2 (21, -27, 21, -20, 12)

B-skupina (Ansan/Kór. rep.):

Kórejská republika - Nemecko 3:1 (-21, 20, 22, 21)

Srbsko - Thajsko 2:3 (-19, 18, 20, -19, -13)

C-skupina (Sassari/Tal.):

Čína - Dominikánska republika 3:0 (18, 21, 23)

Brazília - Taliansko 3:0 (21, 16, 15)

L-skupina (Leuven/Belg.):

Argentína - Kanada 2:3 (23, 22, -24, -22, -13)

Holandsko - Belgicko 3:2 (-27, -20, 19, 23, 6)

R-skupina (Brno/ČR):

Mexiko - Česko 0:3 (-14, -18, -19)

Kazachstan - Alžírsko 3:0 (8, 19, 17)

S-skupina (Poreč/Chor.):

Bulharsko - Keňa 3:1 (-21, 8, 20, 11)

Austrália - Chorvátsko 1:3 (-18, 20, -23, -16)

M-skupina (Trujillo/Peru):

Poľsko - Portoriko 1:3 (-24, 24, -10, -22)

Peru - Kuba 3:0 (20, 21, 17)

BEJZBAL

Boston - New York Yankees 4:6

Oakland - Kansas City 8:3

Baltimore - Seattle 3:6

Cleveland - Texas 2:0

Washington - Philadelphia 11:0

Detroit - Colorado 11:5

Houston - Toronto 8:2

Chicago White Sox - Minnesota 6:8

Miami - Cincinnati 2:1

New York Mets - San Francisco 4:2

Tampa Bay - Los Angeles Angels 10:3

St. Louis - Milwaukee 9:7

Arizona - Pittsburgh 3:8

San Diego - Atlanta 3:2

Los Angeles Dodgers - Chicago Cubs 5:2

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  2. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
  3. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
  4. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
  5. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime
  6. Stotisíc ľudí rozhodlo: Nadácia banky rozdelí štvrť milióna eur
  7. Slovensko má historicky najvyšší počet ľudí bankujúcich online
  8. ZSE ako jediné prináša Virtuálnu batériu pre fotovoltiku
  9. First moment: Španielske pobrežie patrí medzi najpredávanejšie
  10. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma
  1. Podnikanie a významné ukazovatele v roku 2019
  2. Smartfóny Samsung Galaxy S priniesli množstvo inovácií
  3. eKasa prichádza na Slovensko
  4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.
  6. Konferencia - EU support for research
  7. A dynamic year in the industrial and logistics sector
  8. Hotovosť je na ústupe. Karty akceptujú aj v kostole či na ulici
  9. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
  10. Zápis do Registra partnerov vo verejnom sektore
  1. Na dôchodok si možno sporíte zle. Šesť zásad správneho šetrenia 19 111
  2. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 12 717
  3. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 9 950
  4. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 8 284
  5. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 5 543
  6. Hotovosť je na ústupe. Karty akceptujú aj v kostole či na ulici 4 934
  7. First moment: Španielske pobrežie patrí medzi najpredávanejšie 4 626
  8. Esin Group: Líder Iniciatívy poľnohospodárov vydiera 4 188
  9. Zbrojársky líder z Považia pomáha ľuďom 4 039
  10. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 3 981