Útočník Trenčína Tomáš Malec (uprostred) strieľa gól cez hráčov Hull City Alex Bruce (dole) a James Chester (vľavo). (Autor: TASR)
Sportnet|7. aug 2014 o 18:55

Trenčín z Európskej ligy vypadol. O súperovi Trnavy v play off o skupinovú fázu rozhodne piatkový žreb.

Európska liga - 3. predkolo, odvety:

Trnava - St. Johnstone 1:1 (0:1)

Góly: 83. Mikovič - 41. May, prvý zápas 2:1, postúpila Trnava

Pred 3884 divákmi rozhodoval Španiel Estrada, žlté karty: 23. Sabo, 64. Mikovič, 84. Janečka a Grabež z lavičky za neprimeranú oslavu - 25. Caddis, 84. MacKay, 90.+ Scobbie

((f))

Spartak: Rusov - Siva, Bortel, Tóth, Čonka - Sabo, Casado - Janečka, Vlasko (59. Vyskočil), Schranz (86. Grabež) - Mikovič (90.+2. Špalek)

St. Johnstone: Mannus - Miller, Mackay, Scobbie, Easton - Millar - Wotherspoon, Caddis (64. Croft), McDonald (79. O'Halloran), May - MacLean

Hull City - Trenčín 2:1 (1:1)

Góly: 27. Mohamed Essa, 80. Aluko - 2. Malec, prvý zápas 0:0, postúpil Hull.

Pred 21 156 divákmi rozhodoval Holanďan Nijhuis, ŽK: 40. Long - 63. Holúbek, 90. Malec

((ff))

Hull: McGregor – Bruce (66. Ince), Chester, Davies, Huddlestone – Essa, Brady (58. Rosenior), Snodgrass, Livermore – Long (74. Aluko), Sagbo

Trenčín: Volešák – Čögley, Ramon, Kleščík, Holúbek (90. Rundič) – Lobotka, Mišák (82. Mondek), Hajradinovič (74. Opatovský), Simon, Kubík - Malec

Futbalisti AS Trenčín končia účinkovanie v Európskej lige. Vypredaný KC Stadium síce šokoval po necelých sto sekundách hry vedúcim gólom Tomáš Malec, účastník Premier League však zápas otočil.

Martin Ševela, tréner AS Trenčín pre tasr: "Boli sme asi desať minút od malého zázraku, pre ktorý sme si sem prišli. Išli sme do toho bez strachu, ale fyzicky dobre pripravený domáci tím do konca polčasu vyrovnal. Ani za tohto stavu sme nechceli iba brániť, ale trochu nám dochádzali sily a inkasovali sme aj druhý gól. Bol to pre nás všetkých veľký zážitok, väčšina hráčov hrala na takomto štadióne prvýkrát. Ale nezľakli sa toho a som na naše mladé mužstvo hrdý."

ZLATÉ MORAVCE. Po poslednom hvizde rozhodcu sa zišli v stredovom kruhu. Kričali, tancovali, spievali.

Futbalisti Spartaka Trnava štvrtkovou remízou 1:1 v Zlatých Moravciach, kde hrajú európske zápasy pri rekonštrukcii domáceho štadióna, potvrdili postup do play-off Európskej ligy cez škótsky St. Johnstone.

Prvý zápas na ihrisku škótskeho tímu v meste Perth vyhrala Trnava 2:1, dvakrát sa presadil Ivan Schranz. V odvete strelil vyrovnávajúci gól Martin Mikovič.

Prišlo 150 Škótov

Mikovič využil chybu obrancu Millera. „V hlave mi prebleslo, že už nedostaneme gól a nebude predĺženie,“ povedal.

„Sme šťastní, všetci sme snívali, že takéto niečo v kariére dosiahneme. Treba si to užiť,“ hovoril po zápase trnavský kapitán Marek Janečka.

Zápas sledovalo 3884 divákov, z ktorých približne 150 pricestovalo zo Škótska.

Trnava môže zarobiť viac

Prvá polovica prvého polčasu patrila hosťom, na defenzívne hrajúcu Trnavu to skúšali centrami do šestnástky.

Prišla ale 41. minúta, v ktorej najlepší z hostí May poslal St. Johnstone do vedenia tečovanou strelou.

Druhý polčas priniesol zväčšenú snahu škótskeho celku, Trnava si ale výsledok ustrážila a vyrovnala v závere na 1:1.

Spartak získal postupom do play-off 150-tisíc eur. Ak postúpi do skupinovej fázy, zarobí 1,3-milióna.

V renkingu patrí škótskemu celku 266. miesto, Trnava je o štyri priečky vyššie.

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): "Keby sme pred týždňom nedostali gól v nadstavenom čase, boli by sme dnes o čosi pokojnejší. Škóti dali z jednej šance gól a potom to bolo náročné. Máme mladé mužstvo, pre chlapcov je to veľká škola do budúcnosti."

Thomas Wright, tréner St. Johnstone: "My sme v prvom polčase dominovali, dali prvý gól, a dúfali sme, že pridáme aj druhý, postupový. V druhom polčase sa ale súper zlepšil, my sme v jeho prvých 20 minútach neskórovali a v závere sme pykali po hrubej chybe."

Za St. Johnstone hral Ferguson

St. Johnstone postúpil do tretieho predkola po dvoch remízach 1:1 a penaltovom rozstrele cez švajčiarsky Luzern. V minulej sezóne škótskej Premier League obsadil šieste miesto, do EL sa kvalifikoval vďaka víťazstvu v národnom pohári.

Spartak začal svoju cestu predkolami začiatkom júla ešte počas majstrovstiev sveta, v 1. predkole pohodlne prešiel cez maltský Hibernians. V ďalšej fáze predčil gruzínsky FC Zestafoni. Po troch dvojzápasoch má skóre 15:4.

St. Johnstone patrí v pohárovej Európe medzi neznáme tímy. Doteraz sa v predkolách objavil len štyrikrát – v druhej najprestížnejšej súťaži sa ani raz nedostal do skupinovej fázy.

Klub odohral prvý zápas v roku 1885, od roku 1989 je jeho domovským stánkom 11-tisícový McDiarmid Park. St. Johnstone je sedemnásobným víťazom miestnej druhej najvyššej súťaže, štyri roky v ňom pôsobil jeden z najlepších trénerov histórie Alex Ferguson.

Hull City - Trenčín 2:1 online:

Koniec zápasu, Trenčania si už šancu na vyrovnanie a zároveň postupový gól nevypracovali. Priamy kop Holúbeka v úplnom závere totiž smeroval nad brvno domácej brány.

80. min: Ďalší striedajúci hráč Hullu Aluko však už úspešný bol a posiela domácich do postupového náskoku 2:1.

58. min: Striedajúci Rosenior vo veľkej šanci netrafil bránu Trenčanov. Hostia mali šťastie, do senzačného postupu im chýba ešte polhodina.

51. min: Trenčín mal veľkú šancu na strelenie vedúceho gólu. Rýchly protiútok nevyužil Hajradinovič, loptu v poslednej chvíli stečoval hráč domácich na roh.

Nadstavovali sa 2 minúty. Mišákovi sa akcia nevydarila. Po polčase zatiaľ postupujú Trenčania, držíme palce, nech to vydržia až do konca zápasu!

37. min - Tretí superzákrok v zápase brankára Trenčanov Volešáka - opäť vychytal útočníka domácich, tentokrát hlavičku Sagba.

27. min - Domáci vyrovnali. Gól dal Essa. Trenčín je stále v jednogólovej postupovej výhode, keďže sa mu podarilo streliť na ihrisku súpera gól.

25. min - Volešák opäť skvelým zákrokom zachránil Trenčanov po šanci Longa, na druhej strane mohol na 0:2 dať opäť hlavou Malec, ale trafil vedľa.

15. min - Útočníci domácich Sagbo a Long mali dve dobré šance po sebe, výborný Volešák podržal Trenčanov.

10. min - Holúbek pekne vystrelil, brankár McGregor chytá. Mohlo to byť 0:2.

2. min - Trenčania získavajú vedenie z pekného útoku, Kubík odcentroval loptu do šestnástky a Malec hlavičkuje do siete šokovaných domácich.

Trnava - St. Johnstone 1:1 online:

23:40 - Vyše dve hodiny po konci zápasu počuť aj v susedných Topoľčiankach cez otvorené okno spev oslavujúcich trnavských fanúšikov.

V nadstavenom čase sa do šance dostal May, trnavská obrana mu ale nedovolila po centri z pravej strany zakončiť.

90. min - Spartaku sa darí držať loptu ďaleko od svojej šestnástky. Rozhodca nadstavil štyri minúty.

83. min - Trnava strelila gól. Čonka z vlastnej polovice náhodne odkopol loptu. Miller ju však odhlavičkoval presne do behu pripravenému Mikovičovi, ktorý v samostatnom nájazde nezaváhal.

78. min - Taktická chyba Trnavčanov. Zahrávali roh, ale nedali si pozor. Hráči St. Johnstone sa rútili na trnavskú bránku v prečíslení, Rusov ale zachránil včasným vybehnutím.

70. min - Po Sabovej štandardke z veľkej vzdialenosti sa k hlavičke prebojoval Schranz, brankár hostí ju ale vytlačil na roh.

68. min - Z ľavej strany nebezpečne postupoval Schranz, jeho strelu ale obrana hostí zblokovala.

65. min - Miller na polovici ihriska volejbalovým blokom zastavil loptu. Rozhodca mu nedal žltú kartu, čo sa stretlo s veľkou nespokojnosťou domácich fanúšikov. Pokrik "UEFA - mafia" ich, dúfajme, nebude stáť pokutu či iný trest.

61. min - Sabo ponaháňal brankára hostí, ktorý loptu odkopol na tribúnu. Spartak však nevyužil gólmanovu neprítomnosť v bránke, po zmätkoch nepresne vystrelil spoza šestnástky Janečka.

59. min - Zraneného Vlaska nahradil Martin Vyskočil.

55. min - Úvodná desaťminútovka druhého polčasu nepriniesla žiadnu šancu. Aktívnejší sú, pochopiteľne, hostia.

46. min - Začal sa druhý polčas. Ani jeden tréner nestriedal.

Trnavské predzápasové choreo Faith - Passion - Love (Viera - Vášeň - Láska).

Hosťom momentálne na postup stačí streliť jeden gól. V prípade víťazstva škótskeho tímu 2:1 by nasledovalo predĺženie.

45. min - Skončil sa prvý polčas. V jeho úvode hrala Trnava defenzívnejšie, St. Johnstone sa snažil presadiť centrovanými loptami. Domáci ale odolali a v druhej polovici prvého polčas prevzali iniciatívu. Boli technickejší, hrali rozumne. Po stratách rýchlo naspäť získavali lopty. Prišla však 41. minúta a najlepší hráč hostí May vystrelil spoza šestnástky. Tečovaná lopta skončila za Rusovovým chrbtom.

41. min - St. Johnstone strelil gól. Na hranici šestnátky sa dostal k strele May, tečovaná strela skončila v trnavskej bránke.

37. min - Mikovič vypichol hosťujúcim obrancom loptu, posunul ju na Janečku. Následnú Schranzovu prihrávku pred päťku ale nezachytil ani jeden z nabiehajúcich Trnavčanov.

36. min - Mikovič s Čonkom si narazili loptu, následný center pred bránku hostí ale obrana St. Johnstone zlikvidovala.

29. min - Janečka predĺžil nakopnutú loptu, odcentrovať ju stihol Mikovič, tiesnený Schranz ale brankára škótskeho tímu v doposiaľ najväčšej šanci Trnavy neprekonal.

26. min - Po nedôraznom odhlavičkovaní obrancu hostí vystrelil zvnútra šestnástky Mikovič, jeho stečovaná strela ale skončila mimo bránky. Z následného rohu Trnava nevyťažila.

18. min - Na druhej strane vystrelil spoza šestnástky Vlasko, s prízemnou strelou ale nemal brankár hostí veľké starosti.

16. min - Do prvej veľkej šance zápasu sa dostal aktívny May, spoza šestnástky aj za prispenia trnavského brankára Rusova prestrelil bránku.

13. min - St. Johnstone sa snaží presadiť centrovanými loptami do šestnástky, stopérska dvojica Bortel - Tóth zatiaľ odoláva.

9. min - K prvému ohrozeniu bránky St. Johnstone sa dostala aj Trnava, strelu kapitána Mareka Janečku do stredu bránky Alan Mannus zlikvidoval.

8. min - Iniciatívu prebrali hostia, predsa len, na postup potrebujú minimálne víťazstvo 2:0. Nebezpeční sú po ľavej strane, kde hrajú May a Wotherspoon.

5. min - Úvodná päťminútovka priniesla opatrný futbal. K dobrej štandardke sa dostali hostia, May ale center pretiahol.

1. min - Zápas sa za mohutného "keď Trnava nastupuje" začal.

Pohľad z hlavnej tribúny počas rozvičky tímov.

19:25 h - Už pred nástupom mužstiev na ihrisko je v Zlatých Moravciach výborná atmosféra. O povzbudzovanie sa pokúsila skupina 150 škótskych fanúšikov, odvtedy sa však prebrali Trnavčania.

19:01 h - Na hlavnej tribúne sa nachádza aj legenda Spartaka Trnava a súčasný športový riaditeľ klubu Miroslav Karhan. Fanúšikovia sa s ním fotia.

18:55 h - Štadión sa pomaly zapĺňa. Maličký sektor vyhradený pre novinárov postačujúci na Fortuna ligu je už plný. V centre Zlatých Moraviec sa na zápas ladili fanúšikovia hostí. V meste je momentálne zákaz predaja alkoholu.

Domov»Futbal»Európska liga»Trnava remizovala so St. Johnstone 1:1 a postúpila. Hull otočil s Trenčínom na 2:1