CICINNATI. Švajčiarsky tenista Roger Federer postúpil už do 3. kola turnaja ATP Masters v Cincinnati. Nasadený hráč číslo dva v 2. kole zdolal Kanaďana Vaseka Pospisila v troch setoch 7:6, 5:7 a 6:2.
Bývalá svetová jednotka Federer je prvým mužom na okruhu ATP, ktorý už má na konte 300 triumfov v elitnej sérii podujatí Masters. Turnaj na tvrdom povrchu v Cincinnati už vyhral 5-krát.
Srbské tenistky Ana Ivanovičová aj Jelena Jankovičová uspeli v 2. kole turnaja WTA v Cincinnati a postúpili do osemfinále.
Muži - dvojhra - 2. kolo:
Roger Federer (Švaj.-2) - Vasek Pospisil (Kan.) 7:6 (4), 5:7, 6:2
Lu Jen-chsun (Taiw.) - Tomáš Berdych (ČR-4) 3:6, 6:3, 6:4
Milos Raonic (Kan.-5) - Robby Ginepri (USA) 6:2, 6:2
David Ferrer (Šp.-6) - Philipp Kohlschreiber (Nem.) 6:7 (4), 7:6 (4), 7:6 (4)
Jerzy Janowicz (Poľ.) - Grigor Dimitrov (Bulh.-7) 6:4, 3:6, 6:3
Andy Murray (V. Brit.-8) - Joao Sousa (Portug.) 6:3, 6:3
Steve Johnson (USA) - Ernests Gulbis (Lot.-9) 6:4, 6:4
John Isner (USA-11) - Marinko Matosevic (Aus.) 6:3, 7:6 (1)
Gael Monfils (Fr.) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-13) 6:4, 6:1
Marin Čilič (Chor.-14) - Fernando Verdasco (Šp.) 7:6 (6), 7:6 (5)
Fabio Fognini (Tal.-15) - Lleyton Hewitt (Aus.) 6:1, 6:4
Tommy Robredo (Šp.-16) - Sam Querrey (USA) 6:2, 6:4
Julien Benneteau (Fr.) - James Ward (V. Brit.) 6:2, 6:2
Michail Južnyj (Rus.) - Andreas Seppi (Tal.) 6:3, 6:4
Ženy - dvojhra - 2. kolo:
Serena Williamsová (USA-1) - Samantha Stosurová (Aus.) 7:6 (7), 7:6 (7)
Elina Svitolinová (Ukr.) - Petra Kvitová (ČR-3) 6:2, 7:6 (2)
Agnieszka Radwanská (Poľ.-4) - Kurumi Narová (Jap.) 6:2, 6:2
Angelique Kerberová (Nem.-6) - Jekaterina Makarovová (Rus.) 6:4, 6:1
Svetlana Kuznecovová (Rus.) - Eugenie Bouchardová (Kan.-7) 6:4, 3:6, 6:2
Jelena Jankovičová (Srb.-8) - Annika Becková (Nem.) 6:1, 7:6 (0)
Ana Ivanovičová (Srb.-9) - Christina McHalová (USA) 6:4, 6:0
Flavia Pennettová (Tal.-13) - Taylor Townsendová (USA) 6:4, 6:3
Sabine Lisická (Nem.) - Sara Erraniová (Tal.-14) 6:4, 2:6, 7:6 (2)
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-15) - Pauline Parmentierová (Fr.) 6:3, 7:5
Lucie Šafářová (ČR-16) - Zarina Dijasová (Kaz.) 6:4, 6:2
Sloane Stephensová (USA) - Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) 7:5, 6:1
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) - Karin Knappová (Tal.) 6:1, 6:3
Štvorhra - 1. kolo:
Anabel Medinová-Garriguesová, Jaroslava Švedovová (Šp./Kaz.) - Andrea Petkovicová, Magdaléna Rybáriková (Nem./SR) 6:4, 6:4
Štvorhra - 2. kolo:
Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-1) - Daniela Hantuchová, Barbora Záhlavová-Strýcová (SR/ČR) 6:3, 7:5