Košice na Steel Cupe prehrali aj s Třincom

TASR|14. aug 2014 o 21:14

Hokejisti Košíc v stredu podľahli Čerepovcu, v piatok ich čaká zápas s Vítkovicami.

TŘINEC. Hráči úradujúceho slovenského majstra HC Košice prehrali aj vo svojom druhom vystúpení na hokejovom turnaji Steel Cup v Třinci.

Domácemu tímu HC Oceláři Třinec podľahli 0:4. V záverečnom vystúpení sa v piatok o 17.00 h stretnú s tímom HC Vítkovice Steel.

Domáci mali v prvej tretine viacero šancí, Košičanov však viackrát podržal brankár Melicherčík. V 19. minúte však nestačil na strelu Draveckého, ktorý zužitkoval výbornú prihrávku Žejdla.

Podobný obraz hry priniesla aj druhá časť. Aj v jej závere skórovali opäť domáci, keď akciu obrancu Trončinského zakončil Polanský - 2:0.

V úvode tretej časti najskôr Dravecký nepremenil trestné strieľanie, no jeho spoluhráči v 52. minúte predsa len pridali tretí gól.

V 52. minúte usmernil puk za Melicherčíkov chrbát Cienciala a o tri minúty neskôr Irgl v presilovke zvýšil na konečných 4:0. Zverenci Antona Tomka tak po piatich zápasoch naďalej čakajú na prvé víťazstvo v príprave.

Povedali po zápase

Vladimír Dravecký, útočník Třinca, strelec víťazného gólu: "Ešte som nebol v pozícii, že by som nastúpil proti Košiciam. Nebudem klamať, spočiatku som cítil aj stres. Po prvom buly to však opadlo a už to bolo dobré. Pri mojom góle som dostal perfektnú prihrávku od ´Žejdlíka´. Myslím si, že sme ako tím podali výborný výkon v útoku i v obrane."

Adam Jánošík, obranca HC Košice: "Zápas sme odštartovali dobre, no neskôr sme si neplnili povinnosti. V tretej tretine už chýbali aj sily a myslím si, že nás "dorazil" tretí gól. Ten sme dostali v čase, keď sme mali my skórovať. V príprave pracujeme naplno, pripravujeme sa na zápas Ligy majstrov s Kolínom a robíme všetko pre to, aby sme naň boli stopercentne pripravení."

Prípravný zápas

HC Oceláři Třinec - HC Košice 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 19. Dravecký (Žejdl, D. Kindl), 28. Polanský (Trončinský), 52. Cienciala (Růžička), 55. Irgl (Adamský, Polanský)

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Nosek, Galvas, Zíb - Kreps, Plíhal, Rufer - Adamský, Polanský, Irgl - Dravecký, Žejdl, D. Kindl - Cienciala, Marek Růžička, Hrňa

HC Košice: Melicherčík - Cebák, Jánošík, Černák, Phillip, Drgoň, Klouček, Štrbák - Stupka, Zagrapan, Bartánus - Spilar, Pašek, Jenčík - Bicek, Kolena, Bartoš - Zikmund, Hrnka, Hiňďoš

Ďalší zápas

HC Vítkovice Steel - Severstaľ Čerepovec 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Góly: 12. a 15. J. Káňa, 37. Húževka - 7. Černov, 24. Stoljarov, 30. Černov, 35. a 47. Kazakovcev