Bondrov gól nepomohol, Slováci skončili v Piešťanoch poslední

Slovákom sa nedarilo.
Slovákom sa nedarilo. (Autor: ILUSTRAČNÉ SITA/AP)
SITA|15. aug 2014 o 16:31

Počas leta hrajú na hokejových turnajoch aj mládežnícke reprezentačné výbery.

PIEŠŤANY. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali aj vo svojom záverečnom štvrtom vystúpení v rámci medzinárodného podujatia Memoriál Ivana Hlinku.

V piatkovom zápase o konečné siedme miesto podľahli ruským rovesníkom v Piešťanoch 2:5, hoci po dvoch tretinách prehrávali len 2:3.

Zo zverencov Antona Bartánusa skórovali Radovan Bondra a Michal Roman. Pre reprezentantov "zbornej" to bol prvý úspech na turnaji.

Výsledok zápasu na Memoriáli Ivana Hlinku 2014 hokejových reprezentácií chlapcov do 18 rokov.

O 7. miesto.

Slovensko - Rusko 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 12. R. Bondra (P. Horváth), 10. M. Roman (M. Hecl) - 5. Kaprizov (Jemec, Bannikov), 19. Jemec (Karnauchov, Žukenov), 28. Kaprizov (Žukenov), 49. Ivaňuženkov (Biakin, Bočkarov), 53. Biakin (Bočkarov, Karnauchov)

Anton Bartánus, tréner SR 18 (SZĽH): "Chlapcom ťažko vidieť do hláv. V tomto zápase sme úplne ´odišli´. Aj keď sme predchádzajúce tri duely prehrali, aspoň sme bojovali a vzdorovali. Proti Rusku sme hrali bez srdca. Musíme sa naučiť hrať celých šesťdesiat minút a hlavne víťaziť."

O 5. miesto.

Fínsko - Švajčiarsko 9:3 (4:0, 5:2, 0:1)

Góly: 3. Puljujärvi, 5. Ruotsalainen, 5. Palmu, 15. Aho, 24. Nättinen, 33. Aho, 36. Björkqvist, 36. Jesper Mattila, 40. Aho - 27. Diem, 31. Marchon, 55. Diem

semifinále:

Kanada - USA 11:5 (3:1, 5:2, 3:2)

Góly: 1. Strome, 15. Strome, 18. Harkins, 29. Soy, 30. Strome, 33. Konecny, 36. Konecny, 40. Crouse, 43. Musil, 51. Stephens, 60. Soy - 4. Novak, 25. Boeser, 31. Laczynski, 52. Bachman, 57. Novak

Česko - Švédsko 4:3 (1:0, 3:3, 0:0)

Góly: 10. Suchý, 23. Krenželok, 34. Dymáček, 36. Anděl - 25. L. Carlsson, 28. Erixon, 38. Dahlén

Turnaj piatich krajín v Crimmitschau do 17 rokov.

Česko "17" - Slovensko "17" 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)

Góly: 40., 42. a 48. Smerha, 11. Žídek, 15. Vala, 28. Pavlík, 35. Zachar, 40. Hrdinka, 54. Kousal - 14. Roman (S. Buček, Fereta)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Bondrov gól nepomohol, Slováci skončili v Piešťanoch poslední