Arsenal aj Tottenham rozhodli na konci, ManUtd prehral

Manchester United prehral so Swansea 1:2. Tottenham aj Arsenal rozhodli o víťazstvách v nadstavenom čase.

Wayne Rooney nožničkami vyrovnal na 1:1 v zápase Manchester United - Swansea.(Zdroj: TASR/AP)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

Anglicko, Premier League, 1. kolo

Arsenal - Crystal Palace 2:1 (1:1)

Góly: 45.+ Koscielny, 90.+ Ramsey - 35. Hangeland, ČK: 78. Puncheon (Crystal Palace) po druhej ŽK

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Gibbs (53. Monreal) - Wilshere (69. Oxlade-Chamberlain), Arteta - Sanchéz, Ramsey, Cazorla - Sanogo (62. Giroud)

Cr. Palace: Speroni - Kelly, Dann (75. Delaney), Hangeland, Ward - Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie (90. O'Keefe) - Chamakh, Campbell (85. Gayle)

Ramseyho gól.

Manchester United - Swansea 1:2 (0:1)

Góly: 53. Rooney - 28. Ki, 72. Sigurdsson

ManUtd: De Gea - Jones, Smalling, Blackett - Lingard (24. Januzaj), Fletcher, Herrera (67. Fellaini), Young - Mata - Chicharito (46. Nani), Rooney

Swansea: Fabianski - Rangel, Amat, Williams, Taylor - Ki, Shelvey - Routledge, Sigurdsson, Dyer (67. Montero) - Bony (77. Gomis)

Rooneyho gól.

West Ham - Tottenham 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ Dier, ČK: 63. Collins - 29. Naughton

Leicester - Everton 2:2 (1:2)

Góly: 22. Ulloa, 86. Wood - 20. McGeady, 45. Naismith

Queens Park Rangers - Hull City 0:1 (0:0)

Gól: 52. Chester

Stoke - Aston Villa 0:1 (0:0)

Gól: 50. Weimann

West Brom - Sunderland 2:2 (1:1)

Góly: 42., 74. Berahino (prvý z 11 m) - 5. Cattermole, 85. Larsson

BRATISLAVA. Louisovi van Gaalovi nevyšiel prvý súťažný zápas na lavičke Manchestru United.

ManUtd - Swansea
  • Držanie lopty: 59,6 % - 40,4 %
  • Strely: 14 - 5
  • Strely na bránku: 5 - 4
  • Počet prihrávok: 557 - 383

Tím holandského trénera v prvom kole futbalovej Premier League na domácom štadióne Old Trafford prehral so Swansea 1:2.

Do vedenia išli hostia gólom Kia, po polčase vyrovnal nožničkami nový kapitán Rooney. Konečný výsledok určil protiútok hostí, ktorý zakončil Sigurdsson.

Van Gaal poslal na ihrisko dve prekvapujúce mená – odchovancov Tylera Blacketta a Jesseho Lingarda. Druhý spomenutý sa však zranil, v 24. min ho vystriedal Januzaj.

V súťažnom zápase mal v Manchestri United premiéru nielen nový tréner, ale aj systém. Dvadsaťnásobný anglický majster nastúpil s tromi stopérmi v rozostavení 3 – 4 – 1 – 2.

Pre zranenia a únavu nemohli za domácich nastúpiť Valencia, Shaw či van Persie.

"V prvom polčase sme boli veľmi nervózni. V tom druhom sme následne nehrali ako tím, čiže sme nemohli pomýšľať na úspech. Je to veľké sklamanie pre hráčov, fanúšikov, ale aj pre mňa a celý realizačný tím."

"Nemohlo to byť horšie. Vyhrali sme všetky duely v príprave, čo nám dodalo veľa sebavedomia. Po tomto výsledku sa však značne naštrbilo," povedal van Gaal.

Víťazná Pochettinova premiéra

Na lavičke Tottenhamu zažil víťaznú premiéru nový tréner Mauricio Pochettino.

Tím bývalého trénera Southamptonu hral od 29. min na ihrisku West Hamu oslabovku, keď po ruke v pokutovom území dostal červenú kartu Naughton. Nolan však penaltu nepremenil.

V 63. min sa počet hráčov na ihrisku vyrovnal - druhú žltú kartu dostal Collins.

Víťazstvo Tottenhamu zabezpečil gólom z nadstaveného času Eric Dier, letná posila zo Sportingu Lisabon.

Arsenal rozhodol v nadstavenom čase

Podobne ako Tottenham, aj jeho najväčší rival Arsenal rozhodol o víťazstve v nadstavenom čase.

Tím Arséne Wengera prehrával na domácom štadióne od 35. min po góle Hangelanda. Tesne pred polčasovou prestávkou však vyrovnal na 1:1 Koscielny.

Arsenal sa dlho trápil, snahu skórovať mu v 78. min uľahčil hosťujúci Puncheon, ktorý sa zbytočne nechal vylúčiť.

V nadstavenom čase druhého polčasu o víťazstve Arsenalu rozhodol po závare v šestnástke Aaron Ramsey.

Priebeh a góly zápasu ManUtd - Swansea

• Swansea sa opäť dostala do vedenia, v 72. min po akcii do otvorenej obrany skóroval Sigurdsson.
  • Wayne Rooney v 66. min z priameho kopu nastrelil ľavú žrď Fabianskeho bránky.
  • ManUtd vyrovnali v 52. min, po rohovom kope sa akrobaticky presadil nový kapitán Wayne Rooney.
  • Prvý polčas sa skončil, hostia ho vyhrali 1:0. Manchester United mal celý čas prevahu, ale bez väčších šancí.
  • Futbalistom Swansea sa podarilo skórovať po ojedinelom protiútoku v 28. min, presadil sa Juhokórejčan Ki. Domáci mali dovtedy územnú prevahu, nevypracovali si však vyloženú šancu.

Priebeh a góly zápasu Arsenal - Crystal Palace

• Arsenal sa napokon dočkal gólu, presilovku využil Aaron Ramsey v nadstavenom čase druhého polčasu.
  • Domácim sa podarilo vyrovnať ešte do polčasovej prestávky, Sanchézov center poslal v nadstavenom čase prvého polčasu za Speroniho chrbát hlavičkou Koscielny.
  • Arsenal mal od začiatku zápasu výraznú prevahu, cez obranu hostí sa ale nedostal k vyloženej šanci. Crystal Palace sa ale podarilo skórovať v 35. min hlavičkou Hangelanda po rohovom kope.