AKTUALIZOVANÉ 18:13

Liverpool sa musí napriek výhre ešte zlepšiť, tvrdí BBC

O rozhodujúci gól sa postaral v 80. minúte Daniel Sturridge, slovenský reprezentant Martin Škrtel odohral za domácich celý zápas.

Daniel Sturridge dal rozhodujúci gól.(Zdroj: SITA/AP)

Premier League - 1. kolo

FC Liverpool - FC Southampton 2:1 (1:0)

Góly: 23. Sterling, 80. Sturridge - 56. Clyne, 44.739 divákov

- M. Škrtel za domácich celý zápas

Newcastle United - Manchester City 0:2 (0:1)

Gól: 38. David Silva, 90.+2 Agüero, 50.816 divákov

BRATISLAVA. Ak sa nový tréner Southamptonu Ronald Koeman pred zápasom v Liverpoole bál, že jeho mužstvo nebude mať dostatočnú kvalitu, mýlil sa.

Liverpool so Slovákom Martinom Škrtelom v obrane doma vyhral len tesne a šťastne 2:1. Oba kluby pritom pred sezónou prišli k sume 100 miliónov eur. Liverpool za toľko nakúpil posily, Southampton naopak za rovnakú sumu svojich rozpredal.

Trojicu Lallana, Lovren a Lambert práve Liverpoolu. Do základu v prvom zápase nastúpil vedľa Škrtela len stopér Lovren.

Suáreza má nahradiť dvojica

Druhé mužstvo minulého ročníka Premier League si podobné nákupy mohlo dovoliť najmä vďaka predaju Luisa Suáreza do Barcelony.

„Luis je talent svetovej triedy a ak takého stratí akékoľvek mužstvo určitým spôsobom to cíti. Minulú sezónu sme však strelili 101 gólov a 70 ich dali ostatní hráči,“ upokojoval fanúšikov na tlačovke pred zápasom tréner Liverpoolu Brendan Rodgers.

Nahradiť góly Uruguajčana tak bude musieť dvojica Sturridge - Strelingom. Obaja dali Southamptonu gól, druhý menovaný sa stal mužom zápasu podľa Sky Sports.

„Myslím, že sme silnejší ako tím. Dokážeme skórovať, dokážeme brániť, verím, že to bude dobré,“ povedal po zápase pre Sky Sports Daniel Sturridge.

Báli sa o výhru

Pre Liverpool to však na úvod sezóny vôbec nebol jednoduchý zápas. Hostia nepochopiteľne zahodili viacero veľkých šancí a pripravili sa o body. Väčší problém ako nahradiť Suárezove góly sa zdala defenzíva celého Liverpoolu.

„Domáci sa museli báť o víťazstvo. Budú sa musieť výrazne zlepšiť, ak chcú zopakovať alebo dokonca zlepšiť druhé miesto z minulej sezóny,“ hodnotila výkon Liverpoolu BBC.

Držanie lopty posledných 10 minút riadnej hracej doby hovorilo jasne 27:73 prospech hostí. Ak Liverpool na bránu súpera vystrelil do 40. minúty 4 strely, v zostávajúcich 50-tych zápasu už len jednu.

V 79. minúte ňou zápas rozhodol práve Sturridge. Hostia za celý zápas vystrelili na bránu súpera šesťkrát a na rohy vyhrali 6:2.

Škrtel dostal dve z piatich

V hre Liverpoolu sa však dali nájsť aj pozitíva. V zápase si prihrali až 601-krát s veľmi dobrou úspešnosťou 86 percent. Hostia dosiahli pri 446 prihrávkach len 76 percent.

Slovák Martin Škrtel odohral v úvodnom zápase sezóny v drese Liverpoolu celý zápas. Do súbojov išiel ako vždy nebojácne, pokúšal sa o zakončenie pri štandardkách, ale pri góle súpera už nestihol strele zabrániť ani odvážnym sklzom.

V hodnotení portálu goal.com dostal len dve hviezdičky z piatich. Najlepší na ihrisku, stredopoliar Southamptonu James Ward-Prowse dostal štyri.

Úspešný vstup do nového ročníka zaznamenali aj hráči úradujúceho šampióna Manchestru City. Na pôde Newcastle United zvíťazili 2:0 po góloch Davidu Silvu z 38. minúty a Sergia Agüera z nadstaveného času druhého dejstva.