Slováci sú majstri sveta. Vo wakeskate a wakeborde

Svetový šampionát vo vodnom lyžovaní v nórskom Telemarku je úspešný pre slovenských reprezentantov.

V kategórii ženy pridala Zuzana Vráblová z Piešťan do svojej zbierky ďalší titul majsterky sveta.(Zdroj: facebook)

TELEMARK. Slovenskí reprezentanti vo vodnom lyžovaní získali na minulotýždňových majstrovstvách sveta v nórskom Telemarku v disciplínach wakeboard a wakeskate, na ktorých sa zúčastnilo takmer 200 jazdcov z 29 krajín, dva zlaté kovy a jednu bronzovú medailu.

Wakeskate

V kategórii ženy pridala Zuzana Vráblová z Piešťan do svojej zbierky ďalší titul majsterky sveta. Vo finále jasne zvíťazila ziskom 81,67 bodu pred Švédkou Michaelou de Waernovou a Izraelčankou Ori Boujovou.

Čerstvý juniorský majster Európy Július Lang (MAXX Košice) sa v kategórií juniorov tentoraz umiestnil na 3. priečke (62,33 b.), keď pred ním skončili nemeckí jazdci Winkelmann (84) a Bimberg (66).

Wakeboard

Svoj prvý titul na wakeboarde v kategórii Masters si vyjazdil skvelým výkonom Miroslav Hríbik (MAXX Košice).

Majster sveta vo vodnom lyžovaní v akrobatickej jazde potvrdil, že patrí medzi najuniverzálnejších športovcov a je vôbec prvý, kto sa môže pochváliť dvoma titulmi z rôznych disciplín vodnolyžiarskeho a wakeboardového sveta.

Poradie na prvých piatich miestach bolo veľmi veľmi tesné. Hríbik ziskom 70 bodov zvíťazil o jeden bod pred Nemcom Langholzom a o dva body pred Juhoafričanom Smithom.

Slovenskí juniori Radovan Hradil (KVL Piešťany) a Juraj Kerpčár (Trixen Košice) nepostúpili z kvalifikácie, ale v oboch kvalifikačných jazdách podali bojovný výkon a vo veľmi silnej konkurencii nazbierali ďalšie potrebné skúsenosti.

V súťaži družstiev Slovensko uzatváralo prvú desiatku. Zvíťazilo Nemecko pred Veľkou Britániou a Francúzskom.