Tenis: Hantuchová prehrala v 2. kole Wimbledonu s Venus Williamsovou

TASR|28. jún 2001 o 21:44

Londýn 28. júna (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v 2. kole tretieho grandslamového turnaja roka na dvorcoch All England Clubu vo Wimbledone s nasadenou dvojkou a obhajkyňou minuloročného prvenstva Američankou Venus Williamsovou za 80 minút v dvoch setoch 3:6, 2:6 a rozlúčila sa tak s účinkovaním vo dvojhre.

Úvod stretnutia vyšiel lepšie favorizovanej americkej tenistke, ktorá vo štvrtej hre prelomila podanie Hantuchovej a viedla 3:1. Hneď v nasledujúcej hre sa však 18-ročnej rodáčke z Popradu podaril rebrejk a pri nasledujúcom vlastnom podaní vyrovnala na 3:3. V ôsmej hre však opäť stratila servis a staršia zo sestier Williamsových si už nenechala ujsť šancu na víťazstvo v prvom sete, ktorý získala v pomere 6:3. Američanka ťažila najmä zo svojho prvého podania a súperkiných nevynútených chýb. V druhej hre druhého dejstva mala Hantuchová sa stavu 1:0 výhodu dvoch brejkbalov, nevyužila však ponúknutú šancu a Williamsovej sa v tretej podarilo prelomiť Hantuchovej servis. Za stavu 2:1 pre americkú tenistku stretnutie v dôsledku dažďa prerušili. Po prestávke Williamsová na dvorci dominovala, ešte raz získala Hantuchovej servis a vybojovala si postup do 3.kola.

dvojhra - ženy:

2.kolo DANIELA HANTUCHOVÁ (SR) - Venus Williamsová (2-USA) 3:6, 2:6 la po

Domov»Tenis»Tenis: Hantuchová prehrala v 2. kole Wimbledonu s Venus Williamsovou