Superpohár: Real - Atletico 1:1, gól Realu dal Rodriguez

Karim Benzema z Realu (v strede) a hráči Atletica Gabi (vľavo) a Joao Miranda.
Karim Benzema z Realu (v strede) a hráči Atletica Gabi (vľavo) a Joao Miranda. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|20. aug 2014 o 00:07

Súperi sa stretli aj vo finále Ligy majstrov v Lisabone, Real zdolal Atletico 4:1 po predĺžení.

BRATISLAVA. Prvý zápas o španielsky Superpohár Real - Atletico sa skončil 1:1, odveta je na programe 22. agusta na štadióne Atletica.

Real vyhral finále Copa del Rey vo Valencii nad FC Barcelona 2:1, Atletico zasa predbehlo Barcelonu v boji o titul majstra krajiny.

Skóre otvoril Kolumbijčan Rodriguez, ktorý sa dostal k odrazenej lopte po strele Benzemu a prekonal Moyu. Hviezda nedávnych MS prišla na ihrisko po polčasovej prestávke, keď z hry pre bolesti chrbta odstúpil Cristiano Ronaldo. "Zranenie nie je vážne, Cristiano si iba natiahol sval. V stredu sa pre istotu podrobí lekárskym testom," povedal po zápase tréner Realu Carlo Ancelotti.

Súperi bojujúci o Superpohár sa stretli aj vo finále Ligy majstrov v Lisabone, Real zdolal Atletico 4:1 po predĺžení.

"Výsledok nás teší, avšak nič ešte nie je rozhodnuté. O pár dní nás čaká druhý duel, ktorý bude o niečo náročnejší. Kvalita Realu je obrovská," povedal podľa TASR Simeone pred odvetou, ktorá je na programe už v piatok na štadióne Vicente Calderona.

Real dnes oznámil aj inú novinku. Španielsky klub v utorok na svojom webe informoval, že s chorvátskym špílmachrom Lukom Modričom predĺžil kontrakt do roku 2018.

Modrič prišiel do Madridu koncom augusta 2012 z anglického Tottenhamu za asi 33 miliónov libier. V drese Realu odohral účastník MS 2014 v Brazílii odvtedy 105 stretnutí vo všetkých súťažiach a strelil šesť gólov. V máji sa tešil z triumfu v Lige majstrov.

((f))

Real - Atletico 1:1 (0:0)

Góly: 81. James Rodriguez - 88. Raul Garcia, odveta je na programe 22. augusta

1:1:

1:0:

Domov»Futbal»Španielsko»Superpohár: Real - Atletico 1:1, gól Realu dal Rodriguez