Trnava prehrala s Zürichom 1:3. Rusov: Také góly nezvyknem dostávať

Ján Vlasko z Trnavy (vľavo) a Ivan Kecojevič z FC Zürich. (Autor: TASR)
Michal Červený|21. aug 2014 o 16:18

Spartak do skupinovej fázy Európskej ligy zrejme nepostúpi.

Trnava - Zürich 1:3 (1:2)

góly: 14. Vlasko (z 11 m) - 4., 45.+2. a 58. Chermiti, hralo sa v Zlatých Moravciach, 3840 divákov (vypredané), odveta je o týždeň v Zürichu St. Gallene

Rozhodoval Leontios Trattou z Cypru, žlté karty: Casado, Vlasko - Chermiti, Chiumento

Spartak: Rusov - Bortel, Tóth, Čonka - Schranz (72. Špalek), Janečka, Casado, Kuzma, Cleber (76. Chovanec) - Vlasko (85. Vyskočil)- Jendrišek

FC: Da Costa - Djimsiti, Nef, Kecojevič - Chiumiento, Buff, Koch, Rikan (83. Rossini) - Yapi - Chermiti (73. Etoundi), Chikhaoui

Jediná gólová radosť Trnavy prišla po penalte Vlaska. FOTO - TASR

ZLATÉ MORAVCE. Slovensko zrejme nebude mať dvoch účastníkov v európskej pohárovej jeseni. Slovan už má šesť zápasov skupinovej fázy niektorej zo súťaží istých.

Spartak Trnava totiž nezvládol prvý zápas play-off o Európsku ligu, v Zlatých Moravciach podľahol FC Zürich 1:3.

Tím Juraja Jarábka hral pre rekonštrukciu domáceho štadióna aj štvrtýkrát európsky zápas v Zlatých Moravciach, prvýkrát tam prehral. Fanúšikov tradične vítala dychovka, ktorú požičal miestny FC ViOn.

Spartak bol blízko k skupinovej fáze EL aj pred tromi rokmi, vtedy ho v play-off zastavil Lokomotiv Moskva.

Zlý úvod Trnavy

Trnavčanom úvod nevyšiel, v 4. min poslal hostí do vedenia Chermiti. Domácim sa o desať minút podarilo vyrovnať. Po faule na letnú posilu Clebera rutinne premenil penaltu Ján Vlasko.

Spartak prvýkrát narazil na súpera, ktorý bol od neho individuálne lepší – hráči švajčiarskeho tímu boli rýchlejší, organizovanejší a hlavne pokojnejší.

Z veľkého chcenia domácich prichádzali chyby. Jednu z nich využil v nadstavenom čase prvého polčasu opäť Chermiti – neustrážil ho nedôrazný Tóth, brankára Rusova prekvapil strelou pätičkou.

Hetrik Tunisana

Aj pri treťom góle to bol nedôraz domácich obrancov a perfektné zakončenie Chermitiho, tento 26-ročný Tunisan v 58. minúte dosiahol hetrik. Odpovedal na snahu Trnavčanov, ktorí aktívne nastúpili do druhého polčasu.

Zvyšnú polhodinu si hostia strážili výsledok, Spartak sa už do veľkej šance nedostal.

Odveta je na programe budúci týždeň, Spartaku bude chýbať Ján Vlasko. Po hlúpom faule dostal tretiu žltú kartu v sezóne.

Hlasy:

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: „Prevláda sklamanie, ale musíme uznať kvality súpera. Možno pri troške šťastia to mohol byť iný výsledok. Atmosféra bola dnes úžasná. Súper má postup vo vlastných rukách, ale myslím, že tam odohráme dobré stretnutie.“

Ján Vlasko: "Druhý polčas sme išli dvakrát na bránu, ale oni dali na 3:1 a to rozhodlo. Vedeli sme, do čoho ideme, že budú technickí. Pri penalte som čakal na jeho pohyb, potom to bolo ľahké. Môj faul bol zbytočný, veľmi ma to mrzí. Do odvety pocestujeme s tým, že tam musíme streliť tri góly.“

Marek Janečka: "Sme málo skúsení, Zürich nás vyškolil. Svet sa síce nezboril, my musíme ísť ďalej. Aj tak sú to výborné skúsenosti."

Erik Jendrišek pre tasr: "Som rád, že mi dal tréner dôveru a nastúpil som od začiatku. K tej mojej šanci zo začiatku druhého polčasu - troška som sa vytlačil do strany, chcel som brankára obstreliť, no ten vystihol smer lopty. Reagoval o sekundu skôr. Za stavu 2:2 by to bol zaujímavejší zápas aj pre fanúšikov. Postup už je stratený, ale hráme za meno Spartaka i celého slovenského futbalu."

Dobrivoj Rusov, brankár Spartaka: "Inkasované góly boli také ´poťa´ góly, nezvyknem také dostávať."

Urs Meier, tréner FC Zürich: "Bol to zaujímavý zápas, tímy si od úvodu nič nedarovali. Hralo sa vo výbornej atmosfére. Strelili sme tri góly, všetky boli z hľadiska prípadného postupu veľmi dôležité."

Online:

61. min - Hostia sú pri chuti, Chiumentova strela obtrela vrchnú sieť trnavskej bránky.

60. min - žltú kartu dostal najlepší hráč Trnavy Vlasko a v odvete nebude môcť hrať. Za zbytočný faul, dohratý súboj, totiž videl v tomto ročníku tretiu žltú.

58. min - Zürich strelil gól. Tretíkrát v zápase sa presadil Chermiti. Začalo sa to rýchlym rozohratím lopty zo stredu ihriska a opäť skončilo nedôrazom Martina Tótha, ktorý v šetnástke neustrážil strelca gólu. Treba však povedať, že ten zakončil aj so šťastím - lopta sa po jeho nožničkách odrazila od žrde do domácej bránky. Zo sektora fanúšikov hostí sa následne začalo dymiť.

Erik Jendrišek z Trnavy (vľavo) a Avrahan Rikan. FOTO - TASR

50. min - Po obrovskej chybe obrancu hostí sa do šance dostal Jendrišek, už ale bol príliš blízko. Následne po Cleberovom centri hlavičkoval Schranz, netrafil však bránku.

49. min - K odrazenej lopte sa na hranici šestnástky dostal Chikhaoui, Rusovovu bránku však prestrelil.

46. min - Druhý polčas sa začal bez zmien v zostavách.

Prvý polčas sa skončil. Hneď v jeho úvode sa po nedôraze v domácej obrane dostali do vedenia hostia. Trnavčania odpovedali v 14. min, keď po faule na Clebera premenil pokutový kop Ján Vlasko. Hostia sa dostali do viacerých šancí, ďalšiu však využili až v nadstavenom čase.

45.+2. min – Zürich strelil gól. Druhýkrát v zápase skóroval Chermiti, ktorý sa cez Martina Tótha presadil pätičkou, keď do bránky usmernil loptu z ľavej strany.

44. min - Zürich sa dostal do nádejného protiútoku, finálna prihrávka na Chermitiho ale už bola pridlhá.

30. min - Janečka od pravej postrannej čiary našiel lobovanou loptou z druhej vlny nabiehajúceho Casada, tomu ale strela ľavou nohou spoza šestnástky nesadla ideálne.

16. min - Hostia takmer opäť vyhrávali. Do otvorenej obrany sa rútilo hneď niekoľko hráčov Zürichu, po Chikhaouiho zakončení opäť svoj tím podržal Rusov. Následne prišlo k nedorozumeniu medzi domácim brankárom a stopérom Tóthom, gól však z toho nebol.

14. min - 1:1. Trnava vyrovnala. Pokutový kop po faule na Clebera premenil Ján Vlasko. Tesne pred kopnutím do lopty na chvíľu zastavil pohyb a počkal si na pohyb brankára.

13. min - Po faule na Clebera Spartak kope penaltu.

11. min - Opäť nedôraz pri bránení, Martin Tóth neustrážil Chikhaouiho, Trnavčanov výborným zákrokom zachránil brankár Rusov.

10. min - Ján Vlasko sa brankára hostí Da Costu pokúsil prekvapiť, keď priamy kop zo vzdialenosti tridsiatich metrov namieril na bránku, lopta sa však do nej nezmestila.

4. min - FC Zürich strelil gól. Pri rohovej zástavke cez Tótha odcentroval Chikhaoui, loptu do brány usmernil Chermiti, ktorého neubránil Bortel.

1. min - Zápas sa začal. Loptu v stredovom kruhu rozohral Ján Vlasko s najnovšou posilou Trnavy Erikom Jendriškom.

20:10 - Medzi fanúšikovskými tábormi prichádza k vzájomným hecovačkám.

20:00 - Pätnásť minút pred výkopom je štadión v Zlatých Moravciach už takmer plný. Atmosféru dotvára aj pribižne 200-členná skupina fanúšikov hostí, ktorá vo Švajčiarsku nemá najlepšiu povesť.

Dychovka pred zápasom:

Domov»Futbal»Európska liga»Trnava prehrala s Zürichom 1:3. Rusov: Také góly nezvyknem dostávať