Športové výsledky (23.8. 2014). Slovák Beer vyhral výšku v Budapešti

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Basketbal

Výsledky piatkových stretnutí 1. kola play-off zámorskej ženskej basketbalovej súťaže WNBA.

Východná konferencia - semifinále - hrá sa na 2 víťazstvá

Atlanta - Chicago 77:80 (23:18, 14:18, 21:21, 19:23) - stav série 0:1

Západná konferencia - semifinále - hrá sa na 2 víťazstvá

Phoenix - Los Angeles 75:72 (13:12, 22:22, 21:19, 19:19) - stav série 1:0

Výsledky prípravných stretnutí v basketbale mužov.

USA - Portoriko 112:86 (24:24, 28:23, 35:20, 25:19), Slovinsko - Brazília 84:88 po predĺžení (14:14, 15:29, 21:9, 24:22 - 10:14), Turecko - Grécko 72:76 (22:19, 17:20, 18:18, 15:19)

Litva - Irán 80:67 (21:11, 17:20, 18:18, 24:18), Austrália - Fínsko 80:57 (15:13, 25:11, 20:22, 20:11)

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Všetky víkendové futbalové výsledky: Prešov prehral s Mikulášom

Hokej

7. ročník turnaja o Tatranský pohár

HC Steelers Kapfenberg (Rak.) - SC Miercurea Ciuc (Rum.) 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Góly: 2. Natter (Schönklener), 15. D. Winzig (Pirmann), 35. Natter (Polata), 39. Laritz (D. Winzig, Pirmann) - 34. Sjölund (Jaborník), 43. Komárek (Farkas, T. Biró), 60. Sjölund (Zs. Molnár)

HK Poprad - Slovensko "20" 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 5. Kroták (Fabian, Paločko), 37. T. Sýkora (Matis, Kasík), 65. Kasík (Kroták) - 35. Sukeľ (Hrušík), 42. Petráš (Tábi)

Konečná tabuľka:

1. HK Poprad 3 2 1 0 0 19:4 8

2. Slovensko "20" 3 2 0 1 0 8:6 7

3. HC Steelers Kapfenberg 3 1 0 0 2 9:15 3

4. SC Miercurea Ciuc 3 0 0 0 3 3:14 0

Turnaj olympijských nádejí v Budapešti - finále (zdroj: hockeyslovakia.sk).

SLOVENSKO "16" Rakúsko "18" 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly SR "16": A. Ružička, Hrehorčák, Krivošík, Kupec, Korenčík. Vylúčenia: 2:4 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Zostava SR "16": Vičan (Ovečka) Žiak, Kupec, Korenčík, Dúžek, Štefánik, Maňák, Iglovský, Gregor Krivošík, Köver, A. Ružička Šišolák, Roman, Hrehorčák Eliáš, Garassa, Verbický Iľko, Valášek, Kelemen

Tenis

Slovenský tenista Martin Kližan nastúpi v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open proti belgickému kvalifikantovi Steveovi Darcisovi. Annu Karolínu Schmiedlovú čaká Bieloruska Alexsandra Sasnovičová. Obaja Slováci spoznali svojich súperov po skončení kvalifikačných bojov.

ITF kategórie Futures v poľskej Poznani

Štvorhra - semifinále: Roman Jebavý, Adrian Sikora (ČR/SR-2) - Marcus Mansson, Daniel Windahl (Švéd.) 7:6 (5), 6:4

finále: Roman Jebavý, Adrian Sikora (ČR/SR-2) - Andriej Kapaš, Blažej Koniusz (Poľ.-1) 4:6, 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk)

ITF kategórie Futures v rumunskom meste Medias

Dvojhra - štvrťfinále:

Filip Horanský (SR-2) - Teodor-Dacian Craciun (Rum.-5) 6:1, 6:3

semifinále:

Filip Horanský (SR-2) - Jan Šátral (ČR-8) 6:3, 4:6, 6:4

Atletika

Výsledky zo sveta atletiky.

V súťažiach 4. kola C-skupiny I. českej ligy družstiev v atletike v Břeclave si slovenská šprintérska jednotka Lenka Kršáková zlepšila náladu po ME v Zürichu. Vyhrala beh na 100 m za 11,76 sekundy (vietor +0,1 m/s) a taktiež vo víťaznom behu na 200 m si časom 23,57 (vietor +0,1 m/s) utvorila osobný rekord.

B-skupina - 4. kolo (Turnov/Jičín): Muži (Turnov) - 110 m prek.: 3. Bician 15,08, diaľka: 3. Bician 643.

Ženy (Jičín) - 100 m prek.: 4. Kažimírová 15,59, výška: 2. Kažimírová 166.

C-skupina - 4. kolo (Břeclav): Muži - 100 m: 1. T. Benko 10,77, 2. Matúš 11,01, 3. Lazor 11,12, 200 m: 2. Matúš 22,01, 3. T. Benko 22,41, 4. Lazor 22,70 (mimo súťaže Danáč 22,67), 400 m: 3. Mat. Talán 50,09 (mimo súťaže Lendvorský 50,74), 1500 m: 2. Mat. Talán 4:02,23, 6. Valachovič 4:05,45, 3000 m: 3. Valachovič 8:40,16, žrď: 1. Krajňák 486, diaľka: 6. Šuba 660, trojskok: 2. Šuba 14,34, kladivo: 2. Končoš 49,23.

Ženy - 100 m: 1. Kršáková 11,76, 3. Weigertová 12,15, 200 m: 1. Kršáková 23,57 - slovenský výkon roka, 3. Bučková 24,80, 6. Weigertová 24,97 (mimo súťaže Holleyová 25,07), 400 m: 1. Bučková 57,33, 3. Grigláková 59,37 (mimo súťaže Holleyová 55,81, Štuková 56,86), 800 m: 1. Klocová 2:06,98 - slovenský výkon roka, výška: 1. Z. Karaffová 171, žrď: 1. Krajňáková 321.

AMSTERDAM - Míting - muži, 100 m: Gatlin 10,00 (ostáva nezdolaný v sezóne), Bracy (obaja USA) 10,17, 400 m: Cedenio (Trin. a Tob.) 45,48, 800 m: Musagala (Ug.) 1:46,54, 110 m prek.: Bascou (Fr.) 13,36, Baji (Maď.) 13,57, ženy - 100 m: K. Stewartová (Jam.) 11,28, 400 m: Pyhydová (Ukr.) 52,36, 1000 m: Kuijkenová 2:38,01, Verstgenová (obe Hol.) 2:38,53.

EBERSTADT - 36. ročník výškarského mítingu - muži: M. Baršim (Kat.) 241 - rekord mítingu, Drouin (Kan.) 235, Tobe (Jap.) 230, Uchov (Rus.) 227.

BUDAPEŠŤ - Míting - muži, výška: BEER (SR) 220, disk: Kövágó (Maď.) 64,93.

JESSHEIM - Nórsky šampionát - muži, 5000 m chôdza: Tysse 19:24,08, ženy - 5000 m: Grövdalová (obaja Nór.) 15:47,63.

Výsledky 2. ročníka bežeckej Harhovskej desiatky v Spišskom Hrhove.

Muži: 1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 35:33 min, 2. Kornel Biringer (Ak Slovan Levoča) 36:24, 3. Ryszard Kobajlo (Poľ.) 37:34

Ženy: 1. Lívia Krajňáková (TJ Obalservis Košice) 43:30 min, 2. Zuzana Holečková (TDM Krompachy) 44:09, 3. Erika Ondrijová (Prešov) 44:11

Výsledky 16. ročníka bežeckej Hámorskej dvadsiatky v Remetských Hámroch.

Muži: 1. Kiptum Elias Maindi (Keňa) 1:13:13 h, 2. Anatolij Malyj (Ukr.) 1:15:39, 3. Michal Ivančo (ŠK Banské) 1:16:05

Ženy: 1. Lillian Koechová (Keňa) 1:26:24 h, 2. Zuzana Stanovčáková (Partizán Bardejov) 1:27:02, 3. Mahuliena Krištanová (CODE2B Košice) 1:29:38

Hádzaná

46. ročník Turnaja šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine.

A-skupina: Tatran Prešov - Esperance de Tunis (Tun.) 29:26 (15:12)

Konečné poradie v A-skupine: 1. Tatran 6 bodov, 2. Esperance 4, 3. Metaloplastika Šabac 2, 4. Derventa 0

Konečné poradie v B-skupine: 1. Azoty Pulawy 5, 2. Irán 4, 3. Besiktas Istanbul 2, 4. Borac Banja Luka 1

Volejbal

Výsledok stretnutia finálového turnaja elitnej I. skupiny World Grand Prix volejbalistiek v japonskom Tokiu.

Turecko - Čína 2:3 (-22, 18, 22, -23, -19) za 143 minút

Rusko - Brazília 0:3 (-12, -21, -20) za 80 minút

Japonsko - Belgicko 3:0 (24, 16, 15) za 82 minút

Výsledky duelov na volejbalových majstrovstvách Európy žien do 19 rokov, ktoré sa konajú v Estónsku a Fínsku.

semifinále:

Srbsko - Turecko 3:0 (21, 21, 12), Slovinsko - Grécko 3:0 (16, 21, 16)

skupina o 5. - 8. miesto:

Česko - Belgicko 3:1 (18, 22, -19, 17), Bulharsko - Rusko 3:2 (21, -16, -10, 23, 5)

3. prípravný zápas v Nitre reprezentantov do 20 rokov

Slovensko - Slovinsko 2:3 (11, 21, -15, -25, -12)

Zápas trval: 112 minút

SR: Jurko 0, Gavenda 11, Firkaľ 4, Petráš 11, Tarabus 11, Ondrovič 7, libero Jančura (Lamanec 9, Stratený 2, Malachovský 8, Hoďák 2, Mečiar 6)

Slovinsko: Kozamernik 8, Vrhunc 1, Vidmar 2, Stern 16, Donik 4, Drobnič 4 libero Gasparin (Okroglic 4, Drvarič 2, Uremovič 7, Kok 6).

Plávanie

Američanka Katie Ledecká vytvorila na Panpacifickom plaveckom šampionáte v austrálskom Gold Coaste časom 3:58,37 min nový svetový rekord na 400 m voľný spôsob. Sedemnásťročná tínedžerka tak o takmer pol sekundy zlepšila svoj necelý mesiac starý rekordný zápis.

Horská cyklistika

Preteky SP v horskej cyklistike v Méribel (Fr.) - šprint.

Muži: 1. Fabrice Mels (Belg.), 2. Simon Gegenheimer (Nem.), 3. Kevin Miquel (Fr.)

Ženy: 1. Linda Indergardová, 2. Kathrin Stirnemannová (obe Švaj.), 3. Ingrid Bö Jacobsenová (Nór)

Konečné poradie SP:

Muži: 1. Fabrice Mels (Belg.) 217 bodov, 2. Simon Gegenheimer (Nem.) 164, 3. Daniel Federspiel (Rak.) 150, ... 35. Michal Lami (SR) 6

Ženy: 1. Kathrin Stirnemannová (Švaj.) 265 bodov, 2. Jenny Rissvedsová 185, 3. Alexandra Engenová (obe Švéd.) 160, ... 47. Janka Keseg Števková (SR) 1

Zjazd Svetového pohára v horskej cyklistike - Méribel

muži: 1. Samuel Hill (Aust.) 3:16,372 min, 2. Matthew Simmonds (V.Brit.) +0,366 s, 3. Josh Bryceland (V.Brit.) +0,530.

Konečné poradie SP: 1. Bryceland 1187 b, 2. Aaron Gwin (USA) 1038, 3. Troy Brosnan (Aust.) 1025.

ženy: 1. Rachel Athertonová (V.Brit.) 3:40,415, 2. Emmeline Ragotová (Fr.) +3,405, 3. Manon Carpenterová (V.Brit.) +6,109

Konečné poradie SP: 1. Carpenterová 1360 b, 2. Athertonová 1310, 3. Ragotová 1300

Plážový volejbal

Grand Slam Svetovej série v plážovom volejbale žien v poľských Starých Jablonkách.

ŽENY

finále: Larissa Francová, Talita da Rochová-Antunesová (Braz.-13) - Laura Ludwigová, Julia Sudová (Nem.-11) 2:1 (14, -19, 14) za 53 minút

o 3. miesto: Katrin Holtwicková, Ilka Semmlerová (Nem.-4) - Talita da Rochová Antunesová, Taiana Limová (Braz.-8) 2:0 (17, 16) za 35 minút

Streľba

Majstrovstvá Slovenska v streľbe z guľových zbraní v Domaniži.

ľubovoľná malokalibrovka 3x40

muži: 1. Zoltán Baláž (VŠC Dukla B. Bystrica) 1175 bodov, 2. Zdeněk Čadek 1154, 3. Miroslav Jahvodka (obaja ŠKP Bratislava) 1120

juniori: 1. Matej Medveď (MŠK Brezno) 1150

družstvá: 1. VŠC Dukla B. Bystrica (Baláž, Holko, Červenka) 3455

športová puška 3x20

ženy: 1. Jana Hyblerová (SŠŠR MV SR) 574, 2. Monika Nemečková (ŠKP Bratislava) 562, 3. Mária Csenkeyová (SAV Bratislava) 529

kadetky: 1. Lucia Novosedlíková (VŠC Dukla B. Bystrica) 568

dorastenky: 1. Klaudia Kolárovská (SŠŠR MV SR) 566

družstvá: 1. SŠŠR MV SR (Žideková, Kolárovská, Hyblerová) 1690

kadeti: 1. Patrik Jány (Banská Štiavnica) 562

dorastenci: 1. Miroslav Lipovský (VŠC Dukla B. Bystrica) 566

štandardná pištoľ 3x20

muži: 1. Tibor Štefánik 560, 2. Peter Zborovjan 550, 3. Juraj Haršány (všetci ŠKP Bratislava) 549

družstvá: 1. ŠKP Bratislava "A" (Štefánik, Haršány, Valašík) 1623

rýchlopalná pištoľ 2x30

muži: 1. Lukáš Daniel (SŠŠR MV SR) 562, 2. Peter Mlynarčík (Sp. N. Ves) 561, 3. Peter Zborovjan (ŠKP Bratislava) 548

juniori: 1. Adam Fajkus (ŠKP Bratislava) 527

družstvá: 1. ŠKP Bratislava "A" (Daniel, P. Fajkus, Habuda) 1643

ľubovoľná pištoľ 60

muži: 1. Pavol Kopp (SŠŠR MV SR) 559, 2. Tibor Štefánik (ŠKP Bratislava) 555, 3. Ján Fabo (SŠŠR MV SR) 549

družstvá: 1. ŠKP Bratislava (Štefánik, Danaj, Jurkáček) 1600

juniori: 1. Jakub Polák (SŠŠR MV SR) 521

kadeti: 1. Marek Kostúr (VŠC Dukla B. Bystrica) 535

športová pištoľ 30+30

ženy: 1. Jana Kotrlecová (Domaniža) 576, 2. Katarína Kučová (ŠSK mesta Martin) 571, 3. Lenka Gajanová (ŠKP Bratislava) 553

juniorky: 1. Katarína Kaprinayová (ŠKP Bratislava) 510

kadetky: 1. Alexandra Nagyová (Edison Bratislava) 553

dorastenky: 1. Jana Kaniaková (ŠKP Bratislava) 534

družstvá: 1. ŠKP Bratislava "A" (Kaniaková, Golšanová, Khüebachová) 1625

Bejzbal

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej bejzbalovej súťaže MLB.

Chicago Cubs - Baltimore 4:1, Cleveland - Houston 1:5, Washington - San Francisco 3:10, Philadelphia - St. Louis 5:4, New York Yankees - Chicago White Sox 4:3

Toronto - Tampa Bay 0:8, Boston - Seattle 3:5, Cincinnati - Atlanta 1:3, Texas - Kansas City 3:6, Minnesota - Detroit 20:6, Milwaukee - Pittsburgh 3:8

Colorado - Miami 5:13, Arizona - San Diego 5:1, Oakland - Los Angeles Angels 5:3, Los Angeles Dodgers - New York Mets 6:2

Olympiáda mládeže

LUKOSTREĽBA

súťaž chlapcov - šestnásťfinále (vylučovacie súboje): Muhamad Zarif Zolkepeli Syahiir (Malaj.) - Boris Baláž (SR) 6:2

kanoistika:

chlapci:

šprint - K1, kvalifikácia (19): 1. Daineka (Bielor.) 1:33,404 min, ... 17. Jakub Grigar (SR) 1:56,279, opravné jazdy (11): 1. Taubner (Franc.) 1:41,253, ... 9. Jakub Grigar 1:54,937, do vyraďovacej fázy nepostúpil.

šprint - C1, kvalifikácia (15): 1. Tarnovschi (Mold.) 1:43,818 min, ... 15. Marko Mirgorodský (SR) 3:36,002. Vyraďovacia fáza (15): 1. Tarnovschi 1:45,803, ... 13. Marko Mirgorodský 3:12,814, do štvrťfinále nepostúpil.

dievčatá

šprint K1, kvalifikácia (20): 1. Nikitinová (Rus.) 1:45,980 min, ... 15. Michaela Haššová (SR) 2:22,752, opravné jazdy (11): 1. DeSousová Barbosová (Braz.) 1:59,825, ... 7. Michaela Haššová 2:19,756. Vyraďovacia fáza (16): 1. Nikitinová 1:45,394, ... 16. Michaela Haššová 2:23,030, do štvrťfinále nepostúpila.

atletika:

Chlapci

disk A-finále (9): 1. Čeng Ju-long (Čína) 64,14 m, 2. Prufer (Nem.) 63,52, 3. Valitov (Rus.) 57,48, ... Pavol Ženčár (SR) bez platného pokusu

Jazdectvo

V Hippo Arene Šamorín pokračoval Dunajský pohár v parkúrovom skákaní CSI3*

Danube Cup Derby:

1. Michel Hendrix (Hol.) na koňovi Bolocia 130,28 s/0 trestných bodov, 2. Marlon Modolo Zanotelli (Braz.) - Vera 131,47/0, 3. Niels Knape (Hol.) -Caluna´s Cachaewl Z 133,45/0, ... 15. Tomáš Kuchár (SR) - Gandor Vant Graaf Janshof 135,17/8

Posledná šanca:

1. Ben Talbot (V. Brit.) - Bahrajn Silver 60,63/0, 2. Guy Goosen (obaja V. Brit.) - Brennergraaf 62,71/0, 3. Cara Raetherová (USA) - Lyonell 62,95/0, ... 9. Andrej Hollý (SR) - James 66,55/0. Bronzová Tour: 1. Gyula Szuhay (Maď.) - Don Sergio 24,84, 2. Laura Dragičevičová (Chorv.) - Aidor Aj Ritz 27,20, 3. Daniels Uleščenko (Lot.) - Danta Silvia 27,34/0

Ladies Tour: 1. Lidija Grumová (Slovin.) - Lg Balladora 80,25/0, 2. Anna Kellnerová (ČR) - Atessa BLH 82,30/0, 3. Andrea Weinbergová (Nem.) - Cadence 2 82,91/0, ... 6. Svetlana Kočíková (SR) - Victor 87,65/0 trestných bodov

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  2. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  4. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  5. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
  6. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
  7. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
  8. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
  9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom
  10. Máte už vybranú dovolenku na júl?
  1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  2. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
  3. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
  4. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  5. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  6. Borguľa žiada vyrúbenie dane pre americkú ambasádu
  7. Stanovisko Klubu pre BA k mimoriadnemu rokovaniu zastupiteľstva
  8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
  9. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  10. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
  1. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 6 635
  2. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 4 862
  3. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 4 169
  4. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 3 809
  5. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 2 481
  6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 080
  7. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 1 808
  8. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 575
  9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 121
  10. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM® 660

Téma: Basketbal


Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Spievajúci dom týral operou celú ulicu

Je to najabsurdnejší susedský spor, ktorý sa na Slovensku odohral. V Štúrove žena štrnásť rokov púšťala od rána do večera nahlas operné árie

SVET

Ugandský Tarantino vraždí pre zábavu. Film je život

Afrika má Chucka Norrisa a točí filmy, ako nik iný.

DOMOV

OĽaNO nie je iba Matovič, hovorí jeho líder. Uvažuje, že sa stiahne z politiky

Matovič hovorí, že sa mu stalo niečo závažné.

Neprehliadnite tiež

Jakubech je blízko prestupu do Francúzska, mieri do Lille

Je to pre mňa niečo neuveriteľné. Česť i záväzok. Ak to vyjde, budem veľmi rád, hovorí dvadsaťročný brankár.

Nováčik hneď na úvod zaskočil majstra, vyhral po parádnom góle

Všetky tri úvodné zápasy nového ročníka Fortuna ligy sa skončili výsledkom 1:0.

Mladá Slovenka sa postarala o senzáciu, vybojovala bronzovú medailu

Gabriela Gajanová finišovala na treťom mieste v behu na 800 m na majstrovstvách Európy v talianskom Grossette.