Bartek po prehre Liberca v Lige majstrov: Robili z nás šašov

Hokejisti Liberca prehrávali v druhej tretine s fínskym Oulu už 0:4. V Lige majstrov hrajú oba kluby v skupine s Košicami.

Martin Bartek kritzoval po prehre svojich spoluhráčov.(Zdroj: TASR)
Súboj Hamšík vs. Škriniar len za 155€ >>

LIBEREC. Ani gól slovenského útočníka Martina Barteka a Ján Lašák v bránke nezabránili prehre Liberca v úvodnom dueli hokejovej Ligy majstrov s fínskym šampiónom Kärpätom Oulu (3:4).

Český klub doplatil na katastrofálny vstup do zápasu, keď prvú tretinu prehral 0:2 a v 28. minúte bol na svetelnej tabuli už hrozivý stav 0:4. Až potom prišiel budíček, domáci začali z náskoku súpera ukrajovať, na zvrat však už tri presné zásahy nestačili.

Liberec má problémy v obrane

"Začiatok sme vôbec nezachytili, robili z nás šašov. Máme problémy v obrane, ktoré musíme odstrániť," sťažoval sa Bartek, ktorý vsietil v 46. minúte tretí gól domáceho Liberca. Slovenský útočník po zápase podrobil kritike najmä defenzívu "tigrov".

"Nechcem to všetko hádzať na obrancov, ale spolupráca nie je dobrá. Pokiaľ nestíhajú v rohoch preberať rotujúcich hráčov, tak sa to útočníkom ťažko bráni a vznikajú z toho kolotoče. Takisto nám všetko strašne dlho trvá. Súper získa puk a v štyroch ide hneď do protiútoku, to v našej hre nie je," uviedol pre oficiálnu klubovú stránku Bartek, ktorý nastupoval v prvom útoku Liberca s krajanom Tomášom Bulíkom.

Ani tréner Kärpätu Lauri Marjamäki nečakal, že bude mať jeho tím taký ľahký vstup do zápasu. "Potom sme ale zvoľnili a súpera trochu podcenili. Liberec pridal a začal doťahovať. S výhrou sme spokojní, ale berieme si z toho ponaučenie do zápasu s Košicami," povedal Marjamäki.

Jeho mužstvo hrá proti slovenskému majstrovi na domácom ľade už v sobotu o 17.30.

Štyri góly dostal Lašák

Libereckí tréneri vyskúšali v akcii oboch brankárov. Lašák chytal od začiatku a inkasoval všetky štyri góly, náhradník Marek Schwarz ho vymenil v 28. minúte a udržal si až do konca čisté konto.

"Keď som prišiel do bránky, chlapci začali hrať o čosi lepšie. Dali sme tri góly, ale k remíze sa nám to dotiahnuť už nepodarilo," povedal Schwarz.

Hráči Liberca sa hneď po stretnutí s Kärpätom letecky presunuli do Kolína nad Rýnom, kde ich v sobotu čakal druhý zápas A-skupiny proti domácemu Kölner Haie. S mužstvom podľa klubového webu neodcestoval do Nemecka Ján Lašák, brankársku dvojicu mali vytvoriť Schwarz s Vítekom Vaněčekom.