Športové výsledky (24. 8. 2014). Horanský v Rumunsku vyhral turnaj ITF

Celodenne aktualizovaný prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Futbal

Nemecko II - 3. kolo

Ingolstadt - Fürth 2:0, Kaiserslautern - Braunschweig 2:1, SV Darmstadt - Aalen 2:0 - Milan Ivana (Darmstadt) hral od 89. min

Holandsko - 3. kolo

Zwolle - Vitesse Arnhem 2:1, Feyenoord Rotterdam - Utrecht 1:2, Den Haag - Groningen 3:0, Breda - Twente Enschede 1:1, Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 1:3

Belgicko - 5. kolo

Anderlecht - Waasland-Beveren 1:0, Mechelen - Club Bruggy 3:1, Cercle Bruggy - Lokeren 1:0

Čelo poradia: 1. Anderlecht 13, 2. Gent 10, 3. Westerlo 9, 4. Oostende 9, 5. Mouscron 8.

Rakúsko - 6. kolo

Austria Viedeň - Rapid Viedeň 2:2

Čelo poradia: 1. Salzburg 18, 2. Wolfsberger AC 18, 3. SV Grödig 8, 4. Altach 7, 5. Rapid Viedeň 6.

Poľsko - 6. kolo

Ruch Chorzów - Lech Poznaň 0:0, Legia Varšava - Korona Kielce 2:0 - Dušan Kuciak sedel na lavičke náhradníkov, Ondrej Duda (obaja Legia Varšava) nefiguruje v zápise o stretnutí

Maďarsko - 5. kolo

Ferencváros - Nyíregyháza 3:1, MFC Pécs - DVTK 1:2, Debrecín - Haladás 1:0

Grécko - 1. kolo

Atromitos Athinon - Platanias 1:0, PAOK Solún - Kalloni 1:1 /za PAOK celý zápas odohral R. Mak/, PAS Giannina - Asteras Tripolis 3:1, Veria - Xanthi 3:2, Levadiakos - Panathinaikos 1:1

Rusko - 5. kolo

Dinamo Moskva - Ural Jekaterinenburg 2:0, Torpedo Moskva - FK Krasnodar 0:3 /za Torpedo celý zápas odohral L. Tesák/, Kubaň Krasnodar - Lokomotiv Moskva 2:1 /za Lokomotiv odohral celý zápas J. Ďurica/, Rostov - Mordovia Saransk 2:1.

Čelo poradia: 1. Zenit Petrohrad 15, 2. Spartak Moskva 12, 3. Dinamo Moskva 12, 4. FK Krasnodar 11, 5. Kubaň Krasnodar 11.

Portugalsko - 2. kolo

Belenenses - Nacional Madeira 3:1, Estoril - Rio Ave 1:5, Vitoria Setubal - Gil Vicente 2:0, Boavista - Benfica Lisabon 0:1

Brazília - 17. kolo

Palmeiras - Coritiba 1:0, Atletico Mineiro - Internacional 1:0, Botafogo - Chapecoense 1:0

Argentína - 3. kolo

Independiente - Velez Sarsfield 0:4, Gimnasia-La Plata - Rosario Central 1:2, Newell's Old Boys - Atletico Belgrano 3:3

USA - MLS

New York - Monetreal 4:2, Toronto - Chicago 2:2, Columbus - Houston 3:0, New England - Chivas 1:0, Kansas City - D.C. United 0:3, Los Angeles Galaxy - Vancouver 2:0

Atletika

Míting Honvéd Kupa na štadióne Sándora Iharosa v Budapešti.

Muži - 200 m: 7. Vicáň 23,53, 110 m prek.: 1. Vicáň 15,11, výška: 1. Beer 220, žrď: 2. Zmoray 490, 7. Krška 400.

Výškarsky míting v nemeckom Eberstadte.

muži: 1. Mutaz Essa Baršim (Katar) 241 cm, 2. Derek Drouin (Kan.) 235, 3. Tobe Naoto (Jap.) 230, 4. Ivan Uchov (Rus.) 227, 5. Jaroslav Bába (ČR) a Alexej Dmitrik (Rus.) 227,

ženy: 1. Airien Palsyteová (Lit.) 198 cm, 2. Ana Simicová (Chorv.) 196, 3. Marie-Laurence Jungfleischová (Nem.) 196, 4. Justyna Kasprzcková (Poľ.) 196, 5. Isobel Pooleyová (V. Brit.) 196, 6. Ruth Beitiaová (Šp.) 194.

Výsledky sobotňajšieho Behu nočným Breznom.

Muži: 1. Róbert Valíček (Obal servis Košice) 24:47 min, 2. Dušan Krajčovič (VŠC Dukla Banská Bystrica) 25:06, 3. Martin Francl (Králiky) 25:26

Ženy: 1. Lucia Kamenská (Marathon BB Team) 29:55 min, 2. Jana Kleskeňová (ŠK pre radosť) 30:37, 3. Lenka Tabaková (Marathon BB Team) 31:38

Výsledky sobotňajšieho 7. ročníka Behu k Radošovským vinohradom.

Muži (10 km): 1. Petr Kadlec (ČR) 35:20 min, 2. Pavol Michalčík (TJ Spartak Myjava) 35:25, 3. Zdenko Zalubil (AŠK Grafobal Skalica) 35:29

Ženy (5 km): 1. Ľubomíra Maníková (JM Demolex Bardejov) 18:11 min, 2. Zuzana Durcová (TJ Spartak Myjava) 18:42, 3. Irena Pospíšilová (ČR) 19:44

Výsledky sobotňajšieho 24. ročníka bežeckého Čachtického polmaratónu.

Muži: 1. Imrich Magyar (Marathon Bratislava) 1:16:20 h, 2. Miroslav Ilavský (Dubnica nad Váhom) 1:16:39, 3. Ján Moravec (AO TJ Spartak Myjava) 1:18:11

Ženy: 1. Sylvia Sebastianová (5. pluk ŠU Žilina) 1:29:37 h, 2. Jitka Hudáková (Durikam Team) 1:37:27, 3. Veronika Bakalárová (Trenčín) 1:38:25

Výsledky nedeľňajšieho 12. ročníka Behu Margecian.

Muži (10 km): 1. Anatolij Malyj (Ukr.) 31:30 min, 2. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 31:59, 3. Patrik Vyšňovský (MBO Strážske) 32:36

Ženy (5 km): 1. Natália Malá (Ukr.) 19:18 min, 2. Katarína Labašová (Geoma Myslava) 20:07, 3. Lívia Krajňáková (TJ Obalservis Košice) 21:06

Vo 4. kole C-skupiny I. ligy družstiev v atletike utvoril Jakub Bottlík najlepší tohtoročný slovenský výkon v behu na 400 m prekážok časom 53,19 sekundy. Dvadsaťročný atlét Slávie UK Bratislava, ktorý štartoval mimo bodovania, výrazne zlepšil jednotkový výkon 54,65 Romana Olejníka (VŠC Dukla B. Bystrica) z júlových majstrovstiev Slovenska v Banskej Bystrici. Bottlík z neho skresal až 1,46 sekundy.

Tenis

Turnaj ITF kategórie Futures v rumunskom meste Medias.

Dvojhra - finále:

Filip Horanský (SR-2) - Stefano Napolitano (Tal.-3) 4:6, 7:6 (4), 6:2

Rebríček Emirates ATP Rankings pre nasadzovanie vo dvojhre k 25. augustu 2014

1. (1.) Novak Djokovič (Srb.) 12 770 bodov, 2. (2.) Rafael Nadal (Šp.) 10 670, 3. (3.) Roger Federer (Švaj.) 7490, 4. (4.) Stan Wawrinka (Švaj.) 5985, 5. (5.) David Ferrer (Šp.) 4765, 6. (6.) Milos Raonic (Kan.) 4225, 7. (7.) Tomáš Berdych (ČR) 4060, 8. (8.) Grigor Dimitrov (Bul.) 3540, 9. (9.) Andy Murray (V. Brit.) 3150, 10. (10.) Jo-Wilfried Tsonga (Fr.) 2920, 11. (11.) Kei Nišikori (Jap.) 2680, 12. (12.) Ernests Gulbis (Lot.) 2580, 13. (13.) Juan Martín Del Potro (Arg.) 2410, 14. (14.) Richard Gasquet (Fr.) 2360, 15. (15.) John Isner (USA) 1925,... 65. (65.) Martin Kližan 775, 84. (85.) Lukáš Lacko 644, 129. (129.) Norbert Gombos 458, 153. (153.) Andrej Martin 357, 188. (188.) Miloslav Mečíř ml. 268, 231. (235.) Jozef Kovalík 211, 317. (319.) Karol Beck 138, 332. (334.) Ivo Klec 133, 345. (349.) Adrian Sikora 126, 425. (463.) Filip Horanský 96, 453. (451.) Adrian Partl 87, 473. (469.) Marek Semjan (všetci SR) 80.

Rebríček Emirates ATP Doubles Rankings pre nasadzovanie vo štvorhre k 25. augustu 2014

1. (1.) Bob Bryan (USA) a (1.) Mike Bryan (USA) - obaja 10 530 bodov, 3. (3.) Bruno Soares (Braz.) a (3.) Alexander Peya (Rak.) - obaja 6530, 5. (5.) Daniel Nestor (Kan.) 6070, 6. (6.) Marcelo Melo (Braz.) 5870, 7. (7.) Nenad Zimonjič (Srb.) 5820, 8. (8.) Ivan Dodig (Chor.) 4960, 9. (9.) Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 4910, 10. (10.) Julien Benneteau (Fr.) 4370,... 90. (90.) Michal Mertiňák 798, 163. (163.) Igor Zelenay 464, 212. (214.) Martin Kližan 340, 245. (246.) Andrej Martin 277, 344. (349.) Karol Beck 179, 450. (451.) Ivo Klec 130, 513. (516.) Adrian Partl (všetci SR) 102.

Rebríček WTA pre nasadzovanie vo dvojhre k 25. augustu 2014

1. (1.) Serena Williamsová (USA) 9430 bodov, 2. (2.) Simona Halepová (Rum.) 6310, 3. (3.) Na Li (Čína) 6170, 4. (4.) Petra Kvitová (ČR) 5956, 5. (5.) Agnieszka Radwanská (Poľ.) 5590, 6. (6.) Maria Šarapovová (Rus.) 5335, 7. (7.) Angelique Kerberová (Nem.) 4550, 8. (8.) Eugenie Bouchardová (Kan.) 4405, 9. (9.) Ana Ivanovičová (Srb.) 4065, 10. (10.) Jelena Jankovičová (Srb.) 3695, 11. (11.) Caroline Wozniacka (Dán.) 3165, 12. (12.) Flavia Pennettová (Tal.) 3121, 13. (13.) Dominika Cibulková (SR) 3002, 14. (14.) Sara Erraniová (Tal.) 2885, 15. (15.) Lucie Šafářová (ČR) 2825,... 37. (36.) Daniela Hantuchová 1356, 43. (68.) Magdaléna Rybáriková 1140, 65. (65.) Jana Čepelová 857, 67. (66.) Karolína Schmiedlová 837, 132. (132.) Kristína Kučová 437, 287. (289.) Zuzana Zlochová 149, 361. (372.) Michaela Hončová 104, 379. (407.) Petra Uberalová 97, 387. (460.) Rebecca Šramková 94, 403. (401.) Chantal Škamlová 88, 416. (421.) Karin Morgošová 82, 444. (442.) Zuzana Luknárová 73, 488. (489.) Lenka Juríková (všetky SR) 63.

Bodovanie Road to Singapore vo dvojhre k 25. augustu 2014

1. (1.) Maria Šarapovová (Rus.) 5335 bodov, 2. (2.) Simona Halepová (Rum.) 5060, 3. (3.) Serena Williamsová (USA) 4931, 4. (4.) Agnieszka Radwanská (Poľ.) 4249, 5. (5.) Na Li (Čína) 3970, 6. (8.) Petra Kvitová (ČR) 3919, 7. (7.) Eugenie Bouchardová (Kan.) 3662, 8. (6.) Ana Ivanovičová (Srb.) 3635, 9. (9.) Angelique Kerberová (Nem.) 3116, 10. (10.) Dominika Cibulková (SR) 2801,... 41. (67.) Magdaléna Rybáriková 949, 48. (48.) Jana Čepelová 853, 60. (57.) Daniela Hantuchová 734, 73. (73.) Karolína Schmiedlová (všetky SR) 618.

Rebríček WTA pre nasadzovanie vo štvorhre k 25. augustu 2014

1. (1.) Sara Erraniová (Tal.) a (1.) Roberta Vinciová (Tal.) - obe 10 245 bodov, 3. (3.) Šuaj Pcheng (Čína) 8045, 4. (4.) Chsieh Su-wej (Taiw.) 8005, 5. (5.) Sania Mirzová (India) 6085, 6. (6.) Cara Blacková (Zimb.) 5465, 7. (7.) Katarina Srebotniková (Slovin.) 4855, 8. (8.) Jelena Vesninová (Rus.) 4690, 9. (9.) Jekaterina Makarovová (Rus.) 4670, 10. (10.) Andrea Hlaváčková (ČR) 4430,... 57. (55.) Magdaléna Rybáriková 1311, 60. (60.) Janette Husárová 1275, 68. (67.) Daniela Hantuchová 1170, 254. (253.) Chantal Škamlová 223, 285. (286.) Jana Čepelová 201, 336. (335.) Lenka Wienerová 156, 337. (336.) Zuzana Zlochová 154, 393. (387.) Vivien Juhászová 125, 481. (481.) Michaela Hončová (všetky SR) 90.

Hokej

Výsledky duelov na turnaji o Svetový pohár juniorských klubov v ruskej Ufe.

A-skupina:

Dinamo-Šinnik Bobrujsk (Biel./MHL) - Cape Breton Screaming Eagles (Kan./QMJHL) 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Tolpar Ufa (Rus./MHL) - Espoo Blues (Fín.) 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

B-skupina:

MHK Spartak Moskva (Rus./MHL) - Red Bull Salzburg (Rak./MHL) 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)

Sioux City Musketeers (USA/USHL) - HK Riga (Lot./MHL) 6:1 (0:0, 1:0, 5:1)

Bedminton

Turnaj Yonex Slovak Open 2014 v Trenčíne.

Z výsledkov:

Dvojhra mužov - finále: Matthias Almer (Rak.-1) - Justin Teeuwen (Hol.) 3:0 (3, 9, 5)

Štvorhra mužov - finále: Ben Lane, Sean Vendy (Angl.) - Pavel Drančák, Jaromír Janáček (ČR) 3:0 (10, 5, 10)

Dvojhra žien - finále: Anna Narelová (Poľ.-3) - Hrystyna Džangobekovová (Ukr.) 3:1 (5, -8, 8, 5)

Štvorhra žien - finále: Katarina Galeničová, Cheryl Seinenová (Chor./Hol.) - Magdalena Witeková, Aneta Wojtkowská (Poľ.-4) 3:1 (7, 9, -5, 7)

Miešaná štvorhra - finále: Pawel Pietryja, Aneta Wojtkowská (Poľ.-2) - Oliver Schaller, Celine Burkartová (Švaj.) 3:2 (-9, 5, 9, -7, 8)

Basketbal

Výsledky sobotňajších medzištátnych prípravných stretnutí v basketbale mužov.

Slovinsko - Litva 74:72 (16:13, 26:22, 12:18, 20:19), Irán - Brazília 52:92 (12:25, 12:23, 16:22, 12:22), Francúzsko - Fínsko 74:69 (21:15, 21:18, 12:25, 20:11)

Volejbal

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí finálového turnaja elitnej I. skupiny World Grand Prix volejbalistiek v japonskom Tokiu.

Brazília - Japonsko 3:0 (15, 18, 25) za 88 minút

Čína - Rusko 2:3 (21, 14, -22, -20, -13) za 128 minút

Belgicko - Turecko 1:3 (24, -21, -23, -20) za 109 minút

Konečná tabuľka finálového turnaja:

1. Brazília 5 4 1 14:3 13

2. Japonsko 5 4 1 12:4 12

3. Rusko 5 3 2 10:10 7

4. Turecko 5 2 3 10:12 7

5. Čína 5 2 3 8:12 6

6. Belgicko 5 0 5 2:15 0

Výsledky duelov na volejbalových majstrovstvách Európy žien do 19 rokov, ktoré sa konajú v Estónsku a Fínsku.

finále: Srbsko - Slovinsko 3:2 (23, 17, -24, 17, 12)

o 3. miesto: Turecko - Grécko 3:1 (-18, 18, 23, 15)

o 5. miesto: Česko - Bulharsko 2:3 (-16, 21, 22, -8, -17)

o 7. miesto: Belgicko - Rusko 1:3 (-19, 19, -18, -17)

Hádzaná

46. ročník Turnaja šampiónov v Doboji - finále.

Tatran Prešov - KS Azoty Pulawy (Poľ.) 30:24 (14:15)

Najviac gólov za Tatran: Krištopans 7, Antl 6, Rábek 5, D. Krok a Petro po 4

Konečné poradie 46. ročníka Turnaja šampiónov v Doboji: 1. Tatran Prešov, 2. KS Azoty Pulawy, 3. Esperance de Tunis, 4. Irán, 5. Metaloplastika Šabac, 6. Besiktas Istanbul, 7. RK Borac Banja Luka, 8. RK Derventa

Veslovanie

MUŽI

skif ľahkých váh - II. rozjazda (prví štyria do štvrťfinále, ostatní do opráv): 1. Pedro Fraga (Portug.) 6:53,62 min, 2. Perry Ward (Aus.) 6:54,96, 3. Paul O'Donovan (Ír.) 6:57,65, ... 5. Lukáš Babač (SR) 7:04,81

Plážový volejbal

Výsledky nedeľňajších duelov o konečné umiestnenie v mužskej časti na turnaji Grand Slamu Svetovej série v plážovom volejbale v poľských Starých Jablonkách.

MUŽI

finále: Pedro Solberg Salgado, Álvaro Morais Filho (Braz.-7) - Alexandrs Samoilovs, Janis Šmedinš (Lot.-5) 2:1 (-15, 17, 12)

o 3. miesto: Jacob Gibb, Casey Patterson (USA-12) - Clemens Doppler, Alexander Horst (Rak.-17) 2:0 (21, 18)

Horská cyklistika

Preteky Svetového pohára v horskej cyklistike - Méribel (Fr.).

CROSS COUNTRY

Muži - elite: 1. Nino Schurter (Švaj.) 1:33:06 h, 2. Julien Absalon (Fr.) +13 s, 3. Manuel Fumic (Nem.) +37, ... 37. Michal Lami +7:17 min, 92. Martin Haring (obaja SR) predstihnutý o kolo

Ženy - elite: 1. Jolanda Neffová (Švaj.) 1:36:19 h, 2. Gunn-Rita Dahleová Flesjaová (Nór.) +14 s, 3. Pauline Ferrandová Prevotová (Fr.) +54, ... 35. Janka Keseg Števková (SR) +12:12 min

Muži - do 23 rokov: 1. Jordan Sarrou (Fr.) 1:21:31 h

Ženy - do 23 rokov: 1. Helen Grobertová (Nem.) 1:23:52 h

Konečné poradie SP:

Muži - elite: 1. Julien Absalon (Fr.) 1490 bodov, 2. Nino Schurter (Švaj.) 1330, 3. Daniel McDonnell (Aus.) 970, ... 29. Michal Lami 260, 120. Martin Haring (obaja SR) 10

Ženy - elite: 1. Jolanda Neffová (Švaj.) 1300 bodov, 2. Catharine Pendrelová (Kan.) 940, 3. Tanja Žakeljová (Slovin.) 856, ... 29. Janka Keseg Števková (SR) 234

Muži - do 23 rokov: 1. Jordan Sarrou (Fr.) 570 bodov

Ženy - do 23 rokov: 1. Jana Belomojnová (Ukr.) 400 bodov

Vodné pólo

Majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov - Tbilisi (Gruz.).

B-skupina:

Maďarsko - Slovensko 16:7

Góly SR "19": Marek Tkáč 4, Maroš Tkáč 2, Patrik Tkáč 1

Výsledky nedeľňajších duelov na turnaji o Svetový pohár mužov vo vodnom póle v kazašskom Almaty.

finále: Srbsko - Maďarsko 7:7 (1:2, 3:3, 1:1, 2:1), na pokutové hody: 4:2

o 3. miesto: USA - Chorvátsko 6:8 (2:2, 1:3, 0:2, 3:1)

o 5. miesto: Austrália - Kazachstan 12:6 (1:1, 5:2, 4:2, 2:1)

o 7. miesto: Juhoafrická republika - Čierna Hora 10:13 (2:3, 1:3, 4:4, 3:3)

Motorizmus

Výsledky pretekov 7. kola medzinárodných majstrovstiev Slovenska v endure a country crosse v Púchove.

E1: 1. Radek Matoška 53:24,7 min, 2. Lukáš Rosina 55:05,29, 3. Michal Drevenák 57:45,98

E2: 1. Štefan Svitko 48:57,6, 2. Marek Haviar 53:24,79, 3. Marek Giertl 57:45,62

E3: 1. Miroslav Ševela 49:17,87, 2. Thomas Hostinský 52:36,74, 3. Petr Kotrla 53:05,91

Absolútne: 1. Štefan Svitko 48:57,6, 2. Miroslav Ševela 49:17,87, 3. Thomas Hostinský 52:36,74

Dominik Baumann s Thomasom Jägerom sa stali víťazmi nedeľňajších hlavných pretekov prestížneho seriálu Blancpain GT Series na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni. Pre Team Schubert BMW to bol premiérový triumf. Na druhom mieste skončili Caca Bueno a Sergio Jimenez tiež na automobile BMW, tretiu pozíciu obsadili René Rast a Enzo Ide na Audi.

Slovák Štefan Rosina nenastúpil do nedeľňajších pretekov, pretože jeho český kolega Tomáš Enge v sobotu tvrdo havaroval a nenapraviteľne poškodil automobil Lamborghini LF II.

Stolný tenis

Finálové výsledky na štrnástom tohtoročnom podujatí seriálu prestížnych stolnotenisových turnajov ITTF World Tour Belarus Open v bieloruskom Minsku.

Finálové výsledky:

Dvojhra mužov - Vladimir Samsonov (Biel.) - Wang Zeng-ji (Poľ.) 4:1 (6, 4, -8, 3, 6)

Dvojhra žien - Sajaka Hiranová (Jap.) - Misaki Morizonová (Jap.) 4:3 (5, 6, 9, -10, -5, -6, 9)

Dvojhra hráčov do 21 rokov - Kohei Sambe (Jap.) - Kenta Tazoe (Jap.) 4:3 (8, -6, -9, 7, 8, -3, 7)

Dvojhra hráčok do 21 rokov - Sakura Moriová (Jap.) - Miju Maedová (Jap.) 4:1 (8, 10, 10, -9, 5)

Olympiáda mládeže

Výsledky našich športovcov.

cyklistika

mix - štafetová súťaž medzinárodných miešaných tímov (29): 1. Česko (Prudková, Rajchrt, Lehký, Nosková) 17:31 min, ... 21. Tereza Medveďová, Nina Janušíková (SR), Abraham, Figueroa (Belize) +2:16.

atletika

Dievčatá - vrh guľou, B-finále (6): 1. Bajraková (Ukr.) 15,41 m, 2. Patrícia Slošárová (SR) 15,11.

lukostreľba:

Mix - vylučovacie súboje miešaných dvojíc, 2. kolo (16 dvojíc): Boris Baláž, Villegasová (SR/Venez.) Moreno, Li Ťia-man (Filip./Čína) 3:5 (138:142)

jachting:

Chlapci - finálová jazda windsurfing Techno 293 (20): 1. Monnet (Franc.), ... 19. Martin Beránek (SR), konečné poradie (20): 1. Saubidet Birkner (Arg.) 19, ... 20. Martin Beránek 116.

Bejzbal

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej bejzbalovej súťaže MLB.

New York Yankees - Chicago White Sox 5:3, Toronto - Tampa Bay 5:4, Minnesota - Detroit 12:4, Boston - Seattle 3:7, Chicago Cubs - Baltimore 7:2, Washington - San Francisco 6:2, Philadelphia - St. Louis 5:6, Cleveland - Houston 3:2, Cincinnati - Atlanta 1:0, Texas - Kansas City 3:6

Milwaukee - Pittsburgh 2:10, Arizona - San Diego 5:2, Colorado - Miami 5:4, Minnesota - Detroit 6:8, Oakland - Los Angeles Angels 2:1, Los Angeles Dodgers - New York Mets 7:4

Softbal

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí na majstrovstvách sveta žien v softbale v holandskom Haarleme.

Austrália - Japonsko 0:4, Kanada - USA 1:6, Nový Zéland - Taiwan 0:3, Čína - Holandsko 5:7 po 10. zmene, Austrália - Holandsko 8:0 po 5. zmene, Taiwan - Kanada 1:2, USA - Japonsko 1:6, Kanada - Austrália 3:7

finále: USA - Japonsko 1:4

o 3. miesto: USA - Austrália 8:1 po 6. zmene

Poradie na medailových priečkach: 1. Japonsko, 2. USA, 3. Austrália

Dostihy

Výsledky dostihov na nedeľňajšom bratislavskom 15. mítingu slovenskej sezóny 2014, ktorý bol náhradou za podujatie z 3. augusta.

I. Cena Tamilay

(rovina, IV. kat., 1200 m, pre 2-ročné kone, celková dotácia 1700 eur)

1. Kalypso of Gracie (maj. BORS Břeclav, tr. Jiří Kousek - Nový Dvůr, ČR, dž. Petr Foret, stávková kvóta 3,3), 2. Just Mambo, 3. Bon-Bon

II. Hendikep Hároša

(rovina, V. kat., hdcp, 2000 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 1300 eur)

1. Salalah (maj. stajňa Alex, tr. Jaroslav Hanáček - Plavecký Štvrtok, Dvor Vampil, SR, am. Andrea Broszová, 3,3), 2. Auenfels, 3. Connery

III. Cena Petržalky

(rovina, IV. kat., 1700 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 1800 eur)

1. Meny Bey (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Peter Hlavenka - Lakšárska Nová Ves, SR, dž. Róbert Šara, 8,0), 2. Salsanara, 3. Someo

IV. Cena Starého hája

(rovina, II. kat., 1700 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 3300 eur)

1. Dang Gia (maj. tribau group, tr. Pavel Kalaš - Borský Mikuláš, SR, dž. Jaroslav Línek, 5,4), 2. Wanduke, 3. Renesie

V. Cena Satyry

(prútené prekážky, 3000 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 1600 eur)

1. Openly (maj. stajňa Meridian, tr. František Holčák - Veľké Karlovice, ČR, dž. Pavel Kašný, 5,8), 2. Quebracho, 3. Pergőtűz

VI. Hendikep Brochwicza

(rovina, III. kat., hdcp, 1400 m, pre 3-ročné staršie kone, celková dotácia 2400 eur)

1. Dabiango (maj. Ekols Skalica, tr. Miroslav Stančík - Lakšárska Nová Ves, SR, dž. Petr Foret, 4,8), 2. Caduke, 3. Muffin Princess

VI. Cena Quirinusa

(steeplechase, 4100 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 2400 eur)

1. Pareto (maj. Wrbna Racing, tr. Čestmír Olehla - Svetlá Hora, ČR, dž. Jaroslav Myška, 2,5), +2. Regine a Oldfieldroad

VIII. Cena šprintérov / hlavné dostihy

(rovina, I. kat., 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, ceková dotácia 5500 eur)

1. Arenus (maj. Christian Kollinsky, tr. Sabrina Kollerová - Ebreichsdorf, Rak., dž. František Drozda, 9,5), 2. Sign of the Zodiac (dž. Zdenko Šmida, 2,9) ČR, 3. Paleta (dž. Baujržan Murzabajev, 35,7) ČR, 4. Inwin Spirit, 5. Robinson Cruso, 6. Wuelto, 7. Dodybud, 8. Tapdance, 9. Aprilius, 10. Petit Arc En Ciel

Čas: 1:13,64 min

Výrok rozhodcov: tuhý boj hlava - 2,5 dĺžky - krátka hlava - 3 - hlava - 1 - 0,5 - 1,25 - hlava

IX. Cena Ovsišťa

(rovina, V. kat., 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 1300 eur)

1. Quity (maj. stajňa Alex, tr. Jaroslav Hanáček - Plavecký Štvrtok, Dvor Vampil, SR, žk. Jozef Čekal, 3,4), 2. Golden Grace, 3. Guardiola

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Moskva alebo Petrohrad?
  2. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni
  3. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte
  4. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli
  5. Nový Jaguar XF Sportbrake
  6. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich
  7. Špeciálna príloha: Pre budúcich vysokoškolákov
  8. Výhodné a lacné neznamená to isté, ani pri PZP
  9. Keď ide o zdravie a majetok, rozhodujú sekundy
  10. Diabetici môžu získať 25-tisíc eur cez nový grantový program
  1. Moskva alebo Petrohrad?
  2. Aké auto si vybrať - nové, zánovné alebo jazdené?
  3. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni
  4. Nový článokHB Reavis predstavuje projekt Stanica Nivy na veľtrhu
  5. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli
  6. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte
  7. Nový Jaguar XF Sportbrake
  8. Tradičné bratislavské dvory sú späť. V Jarabinkách sú až dva
  9. Jeden nákup a všetko vybavené, alebo one stop shopping
  10. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich
  1. Moskva alebo Petrohrad? 11 470
  2. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 4 181
  3. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 2 138
  4. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni 2 016
  5. Diabetici môžu získať 25-tisíc eur cez nový grantový program 1 776
  6. Nový Jaguar XF Sportbrake 1 531
  7. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli 1 282
  8. Špeciálna príloha: Pre budúcich vysokoškolákov 1 141
  9. Výhodné a lacné neznamená to isté, ani pri PZP 856
  10. Tradičné bratislavské dvory sú späť. V Jarabinkách sú až dva 486

Téma: Futbal


Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Bukovský: Doma máme lepšie potraviny než acai či chia

Sme národ, ktorý ľahko prijíma niečo zahraničné ako to svetové. No superpotraviny k nám nemusia cestovať cez celú planétu.

SPIŠ KORZÁR

Deň, ktorý navždy zmenil Vysoké Tatry. Takto to vyzeralo pred 13 rokmi

Víchrica zničila 12-tisíc hektárov lesa.

TECH

Vo vesmíre znie strašidelné pískanie. Vedci zistili, odkiaľ pochádza

Väčšina častíc je zachytená v pásoch.

Neprehliadnite tiež

Slovan vyhral derby, rozhodol Hološko

Fanúšikovia Trnavy vypredali sektor hostí.

Bývalý rozhodca FIFA: Faul na Ramosa bola jasná jedenástka

Ani jeden gól nepadol v madridskom derby prvýkrát od mája 2005.