Na hokejovú Ligu majstrov prišlo do Košíc 6-tisíc ľudí

Hokejisti z Košíc hrali od druhej tretiny vyrovnanú partiu s fínskym klubou Oulu. Nakoniec však nebodovali.

Premiéra Ligy majstrov v Košiciach mala úspech.(Zdroj: TASR/AP)

KOŠICE. Hokejisti HC Košice prehrali svoje prvé dve stretnutia v Lige majstrov s Kolínom Haie i Kärpätom Oulu zhodne 1:2. So súpermi odohrali vyrovnané partie, ale boli o krok za nimi pozadu a doplatili najmä na menšiu efektivitu v koncovke.

V sobotu mali Košičania premiéru v prestížnej súťaži v Steel Arene a pred zaplneným hľadiskom, v ktorom bolo vyše 6100 divákov, si chceli pripísať prvé body do tabuľky.

Zagrapanov gól nestačil

Fínsky majster si však v úvode utvoril aj vďaka vylúčeniu Gabriela Spilara veľký tlak, z ktorého pramenil aj gól Patricka Davisa. Slovenský šampión síce v 11. min vyrovnal zásluhou Mareka Zagrapana, ale o 23 sekúnd už hostia opäť viedli.

"Vedeli sme o kvalitách súpera. Hneď na začiatku sme sa dostali pod tlak, Fíni sa vďaka výbornému korčuľovaniu ujali vedenia," uviedol Marek Zagrapan.

Košičania chceli do súboja vstúpiť aktívnejšie, zbytočné vylúčenie Spilara za zdržiavanie hry však narušilo ich plány. "Kärpät v prvej tretine dominoval a išiel do vedenia. Škoda, že po našom vyrovnaní sme rýchlo dostali druhý gól. Kärpät Oulu je jedno z najkvalitnejších mužstiev v Európe, predviedol sa perfektným a rýchlym hokejom. Súper ukázal, ako sa hrá v rýchlosti, jeho hráči mali výborné hokejové myslenie," hodnotil zápas tréner Anton Tomko.

Jeho zverenci sa vďaka zlepšenému pohybu od druhej tretiny vyrovnali súperovi, hrali viac agresívnejšie a v druhej polovici súboja boli aj aktívnejší. Napriek snahe však zlyhávali v koncovke, na nepremieňanie šancí doplatili aj v predchádzajúcom súboji v Kolíne.

"V ďalších dueloch sa musíme snažiť hrať dôsledne v útoku, zbytočne neťahať puk po rohoch a byť dôraznejší. Od súperov sa máme ešte veľa učiť," priznal Anton Tomko.

Škoda úvodu zápasu

V košickej šatni po stretnutí smútili nad tým, že nezískali body, ale mužstvo potešil potlesk zaplnených tribún. Fanúšikovia tím povzbudzovali počas celého duelu.

"Škoda prvých desiatich minút. Kärpät hral chytro a najmä účelne, dal dva góly a potom držal výsledok. Snažili sme sa, mali sme šance, ale ukázala sa kvalita súpera. Je to veľká škola pre každého. Keď sme začali viac korčuľovať, dohrávať osobné súboje, potom sme sa dostávali do šancí," zhodnotil súboj skúsený útočník Jiří Bicek.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Košice prehrali v Lige majstrov aj s Oulu 1:2

Hokejová Liga majstrov - A skupina

HC Košice - Kärpät Oulu 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 11. Zagrapan (Bartánus, Drgoň) - 4. Davis (Kukkonen, Deschamps), 11. Keränen (Vallin, Manninen).

Rozhodovali: Edqvist (Švéd.), J. Konc M. Korba, Smrek (všetci SR), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 6104 divákov.

HC Košice: Melicherčík - Černák, Phillip, Cebák, Jánošík, Drgoň, Klouček, Štrbák - Spilar, Bartoš, Jenčík - Lapšanský, Zagrapan, Bartánus - Kolena, Češík, Bicek - Hrnka, Chovan, Stupka

Kärpät Oulu: Karhunen - Masuhr, Kukkonen, Spang, Glenn, Niemelä, Vallin, Eminger - Davis, Deschamps, Pyörälä - Huml, Komulainen, Aho - Donskoi, Kemppainen, Junttila - Keränen, Manninen, Alikoski