Marquez sa vo Veľkej Británii vrátil na víťaznú cestu

Španielsky jazdec Marc Marquez na Honde sa po štvrtom mieste v Brne vráti na prvé miesto.

Marc Marquez.(Zdroj: SITA/AP)

SILVERSTONE. Španielsky jazdec Marc Marquez na Honde sa po štvrtom mieste v Brne vrátil späť na víťaznú cestu, keď triumfoval na nedeľňajšej Veľkej cene Veľkej Británie cestných motocyklov v triede MotoGP.

Majster sveta vyhral po dramatickom priebehu pred dvoma pretekármi Yamahy, druhý skončil jeho krajan Jorge Lorenzo, na bronzovej priečke finišoval Talian Valentino Rossi, ktorý tak prvýkrát vo svojej dlhej kariére obsadil v Silverstone pódiové umiestnenie.

Marquez dosiahol v dvanástych pretekoch sezóny svoje 11. víťazstvo, vyhrať nedokázal iba na VC Českej republiky. V celkovom poradí šampionátu má pred druhým Pedrosom priepastný náskok 89 bodov.

V kategórii Moto2 sa na okruhu v Silverstone stal víťazom Španiel Esteve Rabat. Jazdec tímu Kalex má na čele priebežného poradia MS náskok 17 bodov pred Fínom Mikom Kalliom, ktorý v nedeľu obsadil druhé miesto.

Výsledky - VC Veľkej Británie:

MotoGP: 1. Marc Marquez (Šp./Honda) 40:51,835 min, 2. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 40:52,567, 3. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 41:00,354, 4. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 41:00,529, 5. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 41:01,073, 6. Pol Espargaro (Šp./Yamaha) 41:16,581

Poradie MS:

1. Marquez 288, 2. Pedrosa 199, 3. Rossi 189, 4. Lorenzo 157, 5. Dovizioso 129, 6. Aleix Espargaro 92

Moto2: 1. Esteve Rabat (Šp./Kalex) 38:29,795, 2. Mika Kallio (Fín./Kalex) 38:29,858, 3. Maverick Vinales (Šp./Kalex) 38:29,998, 4. Johann Zarco (Fr./Caterham Suter) 38:32,569, 5. Thomas Lüthi (Švaj./Suter) 38:37,824, 6. Franco Morbidelli (Tal./Kalex) 38:40,324